Banan sa Klix-a.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#26 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Bobi »

Chmoljo wrote: 18/03/2022 23:20 :bih:
un1ted wrote: 11/04/2019 17:25 Ja prenosim ono što sam čuo u komunikaciji sa pravnim timom. Ne mora biti tačno, ali nešto im vjerujem :)

Ti iznosiš vlastito mišljenje, koje je opet OK, ali ne mora značiti da je tačno.

Opet kažem, neka kontaktira klix i zatraži obrazloženje banovanja. Ukoliko nije prekrišio niti jedno pravilo usluge koje koristi, onemogućavanje korištenja usluge bi moglo biti diskriminacija.

Mnogi su se smijali i šprdali kako je dozvoljeno da izbaciš nekoga iz svog smještaja ukoliko ti ne odgovara seksualna orjentacija. Na kraju ga udariše po prstima zbog diskriminacije :)

https://narod.hr/hrvatska/evo-sto-je-po ... azio-kaznu
Pa jes isto je izbaciti čovjeka na ulicu zbog seksualne orijemtacije i ban na klix komentarima :lol:

A to za patike ti se zove Zakon o zaštiti potrošača. Nije baš da si izborio nekakav presedan.
Kvotaš post od prije tri godine :D
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#27 Re: Banan sa Klix-a.

Post by karanana »

uuu vidi sto sam dobar post napiso na ovoj temi. ni ne sjecam se. ali odusto sam od portala nakon banovanog karanana16 nicka.
Multitalent
Posts: 48
Joined: 07/10/2020 09:56

#28 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Multitalent »

Nagore mi je od svega kad imas moderatora koji komentarise redovno na temi, pocesto provokativno i onda ako mu se ne svidjas gleda da ti zalijepi ban sa nekim glupim obrazloženjem da npr komentarises rad moderacije. Pa kako da ne komentarisu ljudi ako se ne slazu sa stavovima o nekoj temi.
Tzv moderatori nastupaju kao carevi nekada koji te i tuzi i sudi. Ovo ima samo u S. Koreji. Nisu svi isti ali na politici je to redovno.

Trenutno imamo moderatoricu koja je proruska iako to vjesto sakriva dok je vecina forumasa protiv rusa i onda dobijes masovno banovanje bez opravdanja. Banuje ona i onu drugu stranu da ne bude zabluda. Uglavnom primjer kako izgleda kad moderator nije dorastao zadatku.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#29 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Guadalajara »

karanana wrote: 19/03/2022 00:38 uuu vidi sto sam dobar post napiso na ovoj temi. ni ne sjecam se. ali odusto sam od portala nakon banovanog karanana16 nicka.
:lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#30 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Chmoljo »

Bobi wrote: 19/03/2022 00:34
Chmoljo wrote: 18/03/2022 23:20 :bih:

Pa jes isto je izbaciti čovjeka na ulicu zbog seksualne orijemtacije i ban na klix komentarima :lol:

A to za patike ti se zove Zakon o zaštiti potrošača. Nije baš da si izborio nekakav presedan.
Kvotaš post od prije tri godine :D
Ih pa šta, znaju se kvotati postovi otprije 10 godina :D forumaš je još aktivan
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#31 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Chmoljo »

pinkman wrote: 18/03/2022 23:59
Chmoljo wrote: 18/03/2022 23:20 :bih:

Pa jes isto je izbaciti čovjeka na ulicu zbog seksualne orijemtacije i ban na klix komentarima :lol:

A to za patike ti se zove Zakon o zaštiti potrošača. Nije baš da si izborio nekakav presedan.

A vidi ovo. Kad pravis account na forumu imas navedeno sljedece:
Spoiler
Show
By accessing “Forum Klix.ba” (hereinafter “we”, “us”, “our”, “Forum Klix.ba”, “https://forum.klix.ba”), you agree to be legally bound by the following terms. If you do not agree to be legally bound by all of the following terms then please do not access and/or use “Forum Klix.ba”. We may change these at any time and we’ll do our utmost in informing you, though it would be prudent to review this regularly yourself as your continued usage of “Forum Klix.ba” after changes mean you agree to be legally bound by these terms as they are updated and/or amended.

Our forums are powered by phpBB (hereinafter “they”, “them”, “their”, “phpBB software”, “www.phpbb.com”, “phpBB Limited”, “phpBB Teams”) which is a bulletin board solution released under the “GNU General Public License v2” (hereinafter “GPL”) and can be downloaded from www.phpbb.com. The phpBB software only facilitates internet based discussions; phpBB Limited is not responsible for what we allow and/or disallow as permissible content and/or conduct. For further information about phpBB, please see: https://www.phpbb.com/.

You agree not to post any abusive, obscene, vulgar, slanderous, hateful, threatening, sexually-orientated or any other material that may violate any laws be it of your country, the country where “Forum Klix.ba” is hosted or International Law. Doing so may lead to you being immediately and permanently banned, with notification of your Internet Service Provider if deemed required by us. The IP address of all posts are recorded to aid in enforcing these conditions. You agree that “Forum Klix.ba” have the right to remove, edit, move or close any topic at any time should we see fit. As a user you agree to any information you have entered to being stored in a database. While this information will not be disclosed to any third party without your consent, neither “Forum Klix.ba” nor phpBB shall be held responsible for any hacking attempt that may lead to the data being compromised.
Formalno-pravno su ovo "pravila" :D iako ima posebna tema gdje su pravila navedena, tako da ispadne da ti "potpisujes" ovo sto sam citirao, a ne ona pravila na temi.

Uglavnom, predlazem da se pravila sa teme prebace ovdje gdje registrujes account :D bilo bi zanimljivo znati sta bi npr. sud prihvatio kao pravilnik :lol: :lol:
A po kom osnovu će se završiti na sudu uopšte? Ili mislite da se svaka životna razmirica može rješavati na sudu?

Postoje razlozi, npr. kleveta, ili krivični, ali to je opet u smislu korištenja foruma kao medija. Ali da odeš na sud je li te neko smio banovati ili ne... Ma dajte ba uozbiljite se.

A štose tiče onoga što klikate da prihvatate, i onoga što je navedeno u uslovima korište nja je komplementarno, odnosno uslovi korištenja su prošireni i nisu u suprotnosti sa prvim. Vi prihvatate gospodo i jedno i drugo, a posebno drugo jer sadrži sve što ima i ono prvo.

Objavljeno je javno, na svakom podforumu i nema nisam znao.

Niđe u zakonu ne piše: ako nisi klikno, pravno nisi obavezan poštovati :lol:
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#32 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Manual »

Mene su banovali kad sam napisao nešto protiv Emira Nuhanovića..(nije bila nikakva psovka)
Last edited by Manual on 19/03/2022 11:13, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27935
Joined: 20/03/2013 15:38

#33 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Naslovnica »

sarajevowintwr wrote: 17/03/2022 13:41 Uoravo vidim banovan... Od 2014.te niti jednu ruznu rijec nisam napisao na portalu, niti koga prozivao, al eto... Kako karanana napisa na pocetku, placenicki portal i redakcija, filtriranje vijesti i komentara prema placanju... Kao ovi Dodikovi botovi sto su se aktivirali zadnjih dana po fb.
Imao sam i ja donedavno nick tamo na portalu, sve normala komentari (glas razuma), 95% lajkova, i odjednom ban. Prokomentarisao članak polupismenog novinarčića na portalu.
Ne pada mi na pamet praviti novi profil. Imaju Bulevara i još nekoliko stalnih mušterija za nabijanje klikova (ne bi me čudilo da su ti likovi zapravo njihovi uposlenici), a očito je cilj što više klikova bez obzira na širenje mržnje i svega što ide uz to. Jer da to nije slučaj, itekako postoje kvalitetni načini da se filtrira sadržaj komentara.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#34 Re: Banan sa Klix-a.

Post by pinkman »

Chmoljo wrote: 19/03/2022 04:13 A po kom osnovu će se završiti na sudu uopšte? Ili mislite da se svaka životna razmirica može rješavati na sudu?

Postoje razlozi, npr. kleveta, ili krivični, ali to je opet u smislu korištenja foruma kao medija. Ali da odeš na sud je li te neko smio banovati ili ne... Ma dajte ba uozbiljite se.

A štose tiče onoga što klikate da prihvatate, i onoga što je navedeno u uslovima korište nja je komplementarno, odnosno uslovi korištenja su prošireni i nisu u suprotnosti sa prvim. Vi prihvatate gospodo i jedno i drugo, a posebno drugo jer sadrži sve što ima i ono prvo.

Objavljeno je javno, na svakom podforumu i nema nisam znao.

Niđe u zakonu ne piše: ako nisi klikno, pravno nisi obavezan poštovati :lol:
Pa bolan Chomoljo to ti je ugovor kao i svaki drugi :D

Evo npr. advokat u Srbiji komentarise ToS i njegov odnos sa Zakonom o obligacionim odnosima:
https://advokatnedeljkovic.com/sta-su-o ... web-sajta/

Kaze poznato jos od 19. stoljeca :D
Iako je predmet ovog teksta pristanak na opšte uslove dat na internetu, ovakvi ugovori zapravo nisu novost i zovu se ugovori po pristupu (ili po pristanku). U ovakvom obliku postoje od 19. veka

...

Zbog načina zaključivanja ovi ugovori se, takođe, zovu i adhenzioni ugovori (fr. contracts d’adhesion od lat. adhaereo – slepljivanje, prianjanje), a česti nazivi su i tipski ugovori, formularni (ZOO), šablonski, masovni itd.

Zakon ne govori, ali definiše. Tako, opšti uslovi su definisani u 8. glavi Zakona o obligacionim odnosima kao formularni ugovori. Naravno, opšti uslovi ne smeju biti u suprotnosti sa bilo kojim zakonom Republike Srbije, niti pravnim poretku, ali evo šta kaže ZOO (koji ne govori):
Kod nas se to recimo zove Opsti uslovi ugovora i definisano je clanovima 142 - 144 Zakona o obligacionim odnosima FBIH :D
VIII - OPŠTI USLOVI UGOVORA

Obaveznost

Član 142

(1) Opšti uslovi određeni od strane jednog ugovarača, bilo da su sadržani u formalnom ugovoru, bilo da se na njih ugovor poziva, dopunjuju posebne pogodbe utvrđene među ugovaračima u istom ugovoru, i po pravilu obavezuju kao i ove.

(2) Opšti uslovi ugovora moraju se objaviti na uobičajeni način.

(3) Opšti uslovi obavezuju ugovornu stranu ako su joj bili poznati ili morali biti poznati u času zaključenja ugovora.

(4) U slučaju neslaganja opštih uslova i posebnih pogodbi važe ove posljednje.

Ništavost nekih odredbi opštih uslova

Član 143

(1) Ništave su odredbe opštih uslova koje su protivne samom cilju zaključenog ugovora ili dobrim poslovnim običajima, čak i ako su opšti uslovi koji ih sadrže odobreni od nadležnog organa.

(2) Sud može odbiti primjenu pojedinih odredbi opštih uslova koje lišavaju drugu stranu prava da stavi prigovore ili onih na osnovu kojih ona gubi prava iz ugovora ili gubi rokove ili koje su inače nepravične ili pretjerano stroge prema njoj.
Znaci, sta god da stavis u svoj ToS, ako je to protivno dobrim poslovnim obicajima, onda je to nistavno jer zakoni imaju vec pravnu snagu :D

Ja npr. znam da ima kod nas ljudi koji su preko advokata pisali opomenu pred tuzbu Facebooku jer su ih banovali. I vjerovao ili ne, dobili su nazad account :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#35 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Chmoljo »

pinkman wrote: 19/03/2022 09:33
Chmoljo wrote: 19/03/2022 04:13 A po kom osnovu će se završiti na sudu uopšte? Ili mislite da se svaka životna razmirica može rješavati na sudu?

Postoje razlozi, npr. kleveta, ili krivični, ali to je opet u smislu korištenja foruma kao medija. Ali da odeš na sud je li te neko smio banovati ili ne... Ma dajte ba uozbiljite se.

A štose tiče onoga što klikate da prihvatate, i onoga što je navedeno u uslovima korište nja je komplementarno, odnosno uslovi korištenja su prošireni i nisu u suprotnosti sa prvim. Vi prihvatate gospodo i jedno i drugo, a posebno drugo jer sadrži sve što ima i ono prvo.

Objavljeno je javno, na svakom podforumu i nema nisam znao.

Niđe u zakonu ne piše: ako nisi klikno, pravno nisi obavezan poštovati :lol:
Pa bolan Chomoljo to ti je ugovor kao i svaki drugi :D

Evo npr. advokat u Srbiji komentarise ToS i njegov odnos sa Zakonom o obligacionim odnosima:
https://advokatnedeljkovic.com/sta-su-o ... web-sajta/

Kaze poznato jos od 19. stoljeca :D
Iako je predmet ovog teksta pristanak na opšte uslove dat na internetu, ovakvi ugovori zapravo nisu novost i zovu se ugovori po pristupu (ili po pristanku). U ovakvom obliku postoje od 19. veka

...

Zbog načina zaključivanja ovi ugovori se, takođe, zovu i adhenzioni ugovori (fr. contracts d’adhesion od lat. adhaereo – slepljivanje, prianjanje), a česti nazivi su i tipski ugovori, formularni (ZOO), šablonski, masovni itd.

Zakon ne govori, ali definiše. Tako, opšti uslovi su definisani u 8. glavi Zakona o obligacionim odnosima kao formularni ugovori. Naravno, opšti uslovi ne smeju biti u suprotnosti sa bilo kojim zakonom Republike Srbije, niti pravnim poretku, ali evo šta kaže ZOO (koji ne govori):
Kod nas se to recimo zove Opsti uslovi ugovora i definisano je clanovima 142 - 144 Zakona o obligacionim odnosima FBIH :D
VIII - OPŠTI USLOVI UGOVORA

Obaveznost

Član 142

(1) Opšti uslovi određeni od strane jednog ugovarača, bilo da su sadržani u formalnom ugovoru, bilo da se na njih ugovor poziva, dopunjuju posebne pogodbe utvrđene među ugovaračima u istom ugovoru, i po pravilu obavezuju kao i ove.

(2) Opšti uslovi ugovora moraju se objaviti na uobičajeni način.

(3) Opšti uslovi obavezuju ugovornu stranu ako su joj bili poznati ili morali biti poznati u času zaključenja ugovora.

(4) U slučaju neslaganja opštih uslova i posebnih pogodbi važe ove posljednje.

Ništavost nekih odredbi opštih uslova

Član 143

(1) Ništave su odredbe opštih uslova koje su protivne samom cilju zaključenog ugovora ili dobrim poslovnim običajima, čak i ako su opšti uslovi koji ih sadrže odobreni od nadležnog organa.

(2) Sud može odbiti primjenu pojedinih odredbi opštih uslova koje lišavaju drugu stranu prava da stavi prigovore ili onih na osnovu kojih ona gubi prava iz ugovora ili gubi rokove ili koje su inače nepravične ili pretjerano stroge prema njoj.
Znaci, sta god da stavis u svoj ToS, ako je to protivno dobrim poslovnim obicajima, onda je to nistavno jer zakoni imaju vec pravnu snagu :D

Ja npr. znam da ima kod nas ljudi koji su preko advokata pisali opomenu pred tuzbu Facebooku jer su ih banovali. I vjerovao ili ne, dobili su nazad account :lol:
Super, eto ima razloga za sud. Ali si također preskočio dio teksta gdje kaže da je dovoljno da su pravila istaknuta na vidnom mjestu i da samim korištenjem sajta pristaješ na ta pravila. A u tim pravilima moderator je tito. Nek mineko objasni šta je tu nezakonito i kako je moguće provoditi diskriminaciju (osim da se bez razloga banuju npr. srbijanske ip adrese).

To za FB bih donekle i mogao razumjeti obzirom da se na istom nalaze lični podaci, slike i sl koje se nalaze samo tu i sl. Dakle, može doći do nastanka štete, pa su na FB da se ne bi zakebavali i tjerali mak na konac skontali da im je lakše odbanovati. Kakvu štetu trpite kad vas banuju na forumu?

95% banovanih na forumu je po zasluzi. Ostaloh pet posto spada pod grešku ili dvosmisleno se može tumačiti u najmanju ruku. To što svi govore nismo krivi... Ma hajde...

U suštini, ovdje se radi o povrijeđenim sujetama i percepciji forumaša da može sa svojim postovima raspolagati kako želi.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#36 Re: Banan sa Klix-a.

Post by jasib »

Chmoljo wrote: 19/03/2022 10:01 95% banovanih na forumu je po zasluzi. Ostaloh pet posto spada pod grešku ili dvosmisleno se može tumačiti u najmanju ruku. To što svi govore nismo krivi... Ma hajde...

Na ovom forumu, npr. svaki komentar o vlastitom baniranju kažnjava se dodatnim baniranjem, privremenim ili trajnim :-)

Jednom forumašu sam nedavno, na njegov komentar o Ukrajini, napisala "fuj", i dobila ban na 7 dana
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#37 Re: Banan sa Klix-a.

Post by pinkman »

Chmoljo wrote: 19/03/2022 10:01 Super, eto ima razloga za sud. Ali si također preskočio dio teksta gdje kaže da je dovoljno da su pravila istaknuta na vidnom mjestu i da samim korištenjem sajta pristaješ na ta pravila. A u tim pravilima moderator je tito. Nek mineko objasni šta je tu nezakonito i kako je moguće provoditi diskriminaciju (osim da se bez razloga banuju npr. srbijanske ip adrese).

To za FB bih donekle i mogao razumjeti obzirom da se na istom nalaze lični podaci, slike i sl koje se nalaze samo tu i sl. Dakle, može doći do nastanka štete, pa su na FB da se ne bi zakebavali i tjerali mak na konac skontali da im je lakše odbanovati. Kakvu štetu trpite kad vas banuju na forumu?

95% banovanih na forumu je po zasluzi. Ostaloh pet posto spada pod grešku ili dvosmisleno se može tumačiti u najmanju ruku. To što svi govore nismo krivi... Ma hajde...

U suštini, ovdje se radi o povrijeđenim sujetama i percepciji forumaša da može sa svojim postovima raspolagati kako želi.
Pa mozes za sve danas tuziti. Mislim, ne sporim nista. Samo kazem da bi mi logicno bilo da pravila stoje tamo gdje kliknem "Prihvatam" :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#38 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Sanjarko »

jasib wrote: 19/03/2022 10:06
Chmoljo wrote: 19/03/2022 10:01 95% banovanih na forumu je po zasluzi. Ostaloh pet posto spada pod grešku ili dvosmisleno se može tumačiti u najmanju ruku. To što svi govore nismo krivi... Ma hajde...

Na ovom forumu, npr. svaki komentar o vlastitom baniranju kažnjava se dodatnim baniranjem, privremenim ili trajnim :-)

Jednom forumašu sam nedavno, na njegov komentar o Ukrajini, napisala "fuj", i dobila ban na 7 dana
Mene @Chmoljo jednom davno banirao na 14 dana, sto sam govorio da Sunce gledano sa povrsine vise nije zuto ili narandzaskasto zavisno od dijela dana. Nisam prekrsio nista nikad dosad. Zapamtio sam o taj ban jer je bio jedini.

@Chmoljo pozz
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#39 Re: Banan sa Klix-a.

Post by seln »

Naslovnica wrote: 19/03/2022 07:19
Imao sam i ja donedavno nick tamo na portalu, sve normala komentari (glas razuma), 95% lajkova, i odjednom ban. Prokomentarisao članak polupismenog novinarčića na portalu.
Zar na Kix-u ima i drugacijih?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#40 Re: Banan sa Klix-a.

Post by seln »

Chmoljo wrote: 19/03/2022 10:01 .

U suštini, ovdje se radi o povrijeđenim sujetama i percepciji forumaša da može sa svojim postovima raspolagati kako želi.
Hvala bogu pa su moderatori imuni od toga.
convict
Posts: 2996
Joined: 10/02/2008 01:20

#41 Re: Banan sa Klix-a.

Post by convict »

Ja sam banovan jer sam na nekom clanku o Sefiku Dzaferovicu napisao jednu rijec - Sefikus
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5643
Joined: 04/08/2020 19:22

#42 Re: Banan sa Klix-a.

Post by -Chesterfield- »

Multitalent wrote: 19/03/2022 00:41 Nagore mi je od svega kad imas moderatora koji komentarise redovno na temi, pocesto provokativno i onda ako mu se ne svidjas gleda da ti zalijepi ban sa nekim glupim obrazloženjem da npr komentarises rad moderacije. Pa kako da ne komentarisu ljudi ako se ne slazu sa stavovima o nekoj temi.
Tzv moderatori nastupaju kao carevi nekada koji te i tuzi i sudi. Ovo ima samo u S. Koreji. Nisu svi isti ali na politici je to redovno.

Trenutno imamo moderatoricu koja je proruska iako to vjesto sakriva dok je vecina forumasa protiv rusa i onda dobijes masovno banovanje bez opravdanja. Banuje ona i onu drugu stranu da ne bude zabluda. Uglavnom primjer kako izgleda kad moderator nije dorastao zadatku.
Dvije su moderatorice. Ti garant misliš na @Chloe?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#43 Re: Banan sa Klix-a.

Post by uglavnomja »

da je banovan zbog ovog posta - post bi bio uklonjen

da nije slucajno negdje spojio je i be ili nesto slicno? tad se banuje automatski

ako je sadrzaj - post se brise
a to moze biti i neki drugi post, a ne ovaj
Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#44 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Bobi »

-Chesterfield- wrote: 19/03/2022 11:32
Multitalent wrote: 19/03/2022 00:41 Nagore mi je od svega kad imas moderatora koji komentarise redovno na temi, pocesto provokativno i onda ako mu se ne svidjas gleda da ti zalijepi ban sa nekim glupim obrazloženjem da npr komentarises rad moderacije. Pa kako da ne komentarisu ljudi ako se ne slazu sa stavovima o nekoj temi.
Tzv moderatori nastupaju kao carevi nekada koji te i tuzi i sudi. Ovo ima samo u S. Koreji. Nisu svi isti ali na politici je to redovno.

Trenutno imamo moderatoricu koja je proruska iako to vjesto sakriva dok je vecina forumasa protiv rusa i onda dobijes masovno banovanje bez opravdanja. Banuje ona i onu drugu stranu da ne bude zabluda. Uglavnom primjer kako izgleda kad moderator nije dorastao zadatku.
Dvije su moderatorice. Ti garant misliš na @Chloe?
ne daš ti na Bloo kad si zacopan u nju :lol: .džaba ti onolike paprike kad nemaš papire :D.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#45 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Chmoljo »

namiami wrote: 19/03/2022 13:03
Chmoljo wrote: 19/03/2022 04:13 Ali da odeš na sud je li te neko smio banovati
zato sto ti ONEMOGUĆIO ravnopravno korištenje nečega. Nisam pravnik, mozda nam neko pojasni, ja smatram da je nemoguće i da se moze osporiti, ako nije uskladjeno s pravilima.
Pa sta je neravnopravno?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#46 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Chmoljo »

namiami wrote: 19/03/2022 13:03
Nit je objavljeno od Admina nit je u skladu s napisanim, nit su korisnicima predočena pri registraciji, niti su ih korisnici prihvatili. Kako da prihvati nesto sto nije pročitao? :D

Znaci pravila ne postoje :)
Naravno da je objavljeno od admina, i naravno da su pravila usklađena.

Prihvatili su ih samim korištenjem i istaknuti su na vidljivom mjestu.

Da, nisi pravnik, da jesi, nekad bi čula/čuo da se javnost ispunjava na način da se neka odluka objavi na oglasnoj ploči. A javnost podrazumijeva da su svi upoznati sa tom odlukom.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#47 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Chmoljo »

namiami wrote: 19/03/2022 13:07
Chmoljo wrote: 19/03/2022 10:01 95% banovanih na forumu je po zasluzi. Ostaloh pet posto spada pod grešku ili dvosmisleno se može tumačiti u najmanju ruku. To što svi govore nismo krivi... Ma hajde...
Nije ovo poenta, vec je poenta da se banuje na osnovu pravila koja ne postoje. Banuj ti za korištenje tačke, ili kršenje upzorenja moderatora, ali neka to bude u pravilima koja sam prihvatio. Je li to teško shvatiti? :D
Gore napisano.

Lupaš.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#48 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Chmoljo »

seln wrote: 19/03/2022 11:12
Chmoljo wrote: 19/03/2022 10:01 .

U suštini, ovdje se radi o povrijeđenim sujetama i percepciji forumaša da može sa svojim postovima raspolagati kako želi.
Hvala bogu pa su moderatori imuni od toga.
Uglavnom i jesu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#49 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Chmoljo »

Sanjarko wrote: 19/03/2022 10:28
jasib wrote: 19/03/2022 10:06
Na ovom forumu, npr. svaki komentar o vlastitom baniranju kažnjava se dodatnim baniranjem, privremenim ili trajnim :-)

Jednom forumašu sam nedavno, na njegov komentar o Ukrajini, napisala "fuj", i dobila ban na 7 dana
Mene @Chmoljo jednom davno banirao na 14 dana, sto sam govorio da Sunce gledano sa povrsine vise nije zuto ili narandzaskasto zavisno od dijela dana. Nisam prekrsio nista nikad dosad. Zapamtio sam o taj ban jer je bio jedini.

@Chmoljo pozz
Aha, sjećam se. To je sigurno zbog toga bilo. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Chmoljo »

Ko misli da može, bujrum na sud. :mrgreen:

Dotad, čitajte pravila. :thumbup:
Post Reply