Banan sa Klix-a.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#1 Banan sa Klix-a.

Post by Decerto »

Dobio sam ban zbog ovog komentara. Sta reci..
Image
User avatar
karanana
Posts: 47258
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: Banan sa Klix-a.

Post by karanana »

sta reci, koju posluku porati....

dobrodosao u klub. ne znam sta te cudi. medij je placenicki medij. tamo neki selamratko ili kako li se vec zove komforno danima moze provocirati na rasnoj, nacionalnoj, vjerskoj osnovi.....moze tamo neka 7.muslimanska takodjer zvati na sjecu glava i slicno.....ali ne diraj im u placene tekstove. ne diraj im u starlete u raveku koje plate da se radi s njima interviju, ne diraj im stranke koje su im drage nekoliko dana dok traje lova koju su im platili.
evo ja sam na 12. nicku.....apsolutno nikad za nikad nisam nikom nista na nacionalnoj osnovi ni komentirao ni govorio. najcesce su moji komentari bili vezani za ispoljavanje i zelju da vodim ljubav i da ispunjavam sexualne zelje strleti koja je platila clanak. ali ne moze to da se kaze.

tako da ti je tema bezveze, eno ima tema o komentarima na kixu.
privatni sajt, mogu radit sta hoce, ja se vise zajebajem s njima i spustam im kad stignem o njihovoj nepismenosti i glupostima. bananaju me, pa sta? odes na hotmail otvoris novi email i napravis novi nick....idemo dalje.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Matzan »

Jedini pravi lijek je ignorisati.

Znam da je ponekad teško odoljeti, čovjeka upali nepravda, nepismen ili glup članak, itd.

Do prije godinu dana imao sam običaj pročitati neke komentare, a pvoremeno i napisati svoj komentar.
Nisam banovan, ali sam u nekom momentu shvatio da mi u životu ne treba da čitam one bolesti od komentara, a takvi preovladavaju na klixu.

Normalan komentar gotovo nikom nije interesantan, a komentari na koje bi se čovjek nasmijao su jako rijetki.

Nakon odluke da počnem ignorisati clickbait naslove, prestanem kometarisati i čitati bolesne komentare, još neko vrijeme su me "svrbili prsti" "da nešto pametno napišem", jer naslovi i teme su uglavnom ciljano provokativni, a onda sam shvatio da itekako mogu bez toga. I danas 1-2 puta dnevno otvorim portal, preletim preko naslova i ako vidim interesantan članak samo ga pročitam. Nekad samo pokupim naslov i pronađem izvornu verziju članaka, bar neću sumnjati u tačnost prevoda.

Ne pada mi na pamet da ponižavam i zaglupljujem sebe čitajući , pojedine trakavice tipa Kim Kardašijan i njene porpdice. Evo, tamo još stoji članak o K.K. kako navodno namjerava polagati pravosudni ispit 2022. god., i isti ima 55 komentara.
Dotična i sva njena familija o kojoj klix dnevno prepisuje članke, svi da se skupe ne bi za sat vrmena mogli naćći BiH na globusu.


Ukratko, poštujte sebe, svoje vrijeme i obrazovanje i nemojte dozvoliti da vas provociraju i zaglupljuju temama koje nemaju nikakve veze sa vašim životima. A i ako imaju pa se odlučite pročitati isti, onda se bar suzdržite. Smisao komentara nikom nije bitan, izuzev klixu koji zarađuje na istim.

Imate pravo izbora i ukoliko niste nečiji botovi radite onako kako vama odgovara.

Puno sreće!
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#4 Re: Banan sa Klix-a.

Post by muha_sa »

Matzan wrote:Jedini pravi lijek je ignorisati.

Znam da je ponekad teško odoljeti, čovjeka upali nepravda, nepismen ili glup članak, itd.

Do prije godinu dana imao sam običaj pročitati neke komentare, a pvoremeno i napisati svoj komentar.
Nisam banovan, ali sam u nekom momentu shvatio da mi u životu ne treba da čitam one bolesti od komentara, a takvi preovladavaju na klixu.

Normalan komentar gotovo nikom nije interesantan, a komentari na koje bi se čovjek nasmijao su jako rijetki.

Nakon odluke da počnem ignorisati clickbait naslove, prestanem kometarisati i čitati bolesne komentare, još neko vrijeme su me "svrbili prsti" "da nešto pametno napišem", jer naslovi i teme su uglavnom ciljano provokativni, a onda sam shvatio da itekako mogu bez toga. I danas 1-2 puta dnevno otvorim portal, preletim preko naslova i ako vidim interesantan članak samo ga pročitam. Nekad samo pokupim naslov i pronađem izvornu verziju članaka, bar neću sumnjati u tačnost prevoda.

Ne pada mi na pamet da ponižavam i zaglupljujem sebe čitajući , pojedine trakavice tipa Kim Kardašijan i njene porpdice. Evo, tamo još stoji članak o K.K. kako navodno namjerava polagati pravosudni ispit 2022. god., i isti ima 55 komentara.
Dotična i sva njena familija o kojoj klix dnevno prepisuje članke, svi da se skupe ne bi za sat vrmena mogli naćći BiH na globusu.


Ukratko, poštujte sebe, svoje vrijeme i obrazovanje i nemojte dozvoliti da vas provociraju i zaglupljuju temama koje nemaju nikakve veze sa vašim životima. A i ako imaju pa se odlučite pročitati isti, onda se bar suzdržite. Smisao komentara nikom nije bitan, izuzev klixu koji zarađuje na istim.

Imate pravo izbora i ukoliko niste nečiji botovi radite onako kako vama odgovara.

Puno sreće!
:thumbup:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#5 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Bobi »

Necu da se petljam ali moderatori sa foruma nemaju tamo pristup...eto samo nek se zna.
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#6 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Decerto »

Bobi wrote:Necu da se petljam ali moderatori sa foruma nemaju tamo pristup...eto samo nek se zna.
Znam,ali morao sam negdje dusu da pustim :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#7 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Bodkin »

Zar iko normalan komentarise na klix clanke? Zar ikog normalnog boli banovanje sa klix clanaka? Zar iko normalan cita klix clanke? :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#8 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Bobi »

ja citam komentare...oni su najbolji dio :lol:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#9 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Bodkin »

To i ja radim ali ima toliko bolesnih da je dobro za znati sta sve hoda zemljom :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10 Re: Banan sa Klix-a.

Post by insomnia78 »

Bilo bi lijepo saznati njihove nickove na forumu. Mnogi bi se iznenadili
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#11 Re: Banan sa Klix-a.

Post by seln »

insomnia78 wrote:Bilo bi lijepo saznati njihove nickove na forumu. Mnogi bi se iznenadili
Ja sam ono bas svadjalacki raspolozen (ti to najbolje znas), ali komentari ispod clanaka su izvan svake civilizacijske norme.
Bolesno, ali bas onako praaavo bolesno. Dobar pokazatelj stanja svijesti plebsa.
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12 Re: Banan sa Klix-a.

Post by pici »

Image
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#13 Re: Banan sa Klix-a.

Post by uglavnomja »

mislim da "banan" ima veze sa iznosenjem licnih podataka
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#14 Re: Banan sa Klix-a.

Post by un1ted »

Decerto wrote:Dobio sam ban zbog ovog komentara. Sta reci..
Image
Zašto ne pozoveš klix redakciju i zatražiš objašnjenje? :)

Čak i u ovakvim slučajevima, ima i zakon koji onemogućava da te tek tako uklone. Čak i ako to stoji u uslovima da mogu bez obrazloženja, opet postoji zakon koji te štiti.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Bobi »

uglavnomja wrote:mislim da "banan" ima veze sa iznosenjem licnih podataka
Gospodin je javna ličnost sa javno dostupnim podacima :mrgreen:
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#16 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Horcrux »

un1ted wrote:
Decerto wrote:Dobio sam ban zbog ovog komentara. Sta reci..
Image
Zašto ne pozoveš klix redakciju i zatražiš objašnjenje? :)

Čak i u ovakvim slučajevima, ima i zakon koji onemogućava da te tek tako uklone. Čak i ako to stoji u uslovima da mogu bez obrazloženja, opet postoji zakon koji te štiti.
Moze li citat ili link na taj zakon?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#17 Re: Banan sa Klix-a.

Post by un1ted »

Ne može, jer nisam pravnik. Znam za slučaj i provjerio sam sa pravnim timom vlastite kompanije, gdje je rečeno da iako kao pravno (privatno) lice, iako imaš u T&C da možeš bez onemogućiti korištenje usluge bez obrazloženja, ima član koji se može iskoristiti, a vezan za diskriminaciju.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#18 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Bobi »

Treba dokazat diskriminaciju
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#19 Re: Banan sa Klix-a.

Post by pici »

to je strasno, banane se dijeke ko zemicke... pravda za banirane
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#20 Re: Banan sa Klix-a.

Post by un1ted »

Bobi wrote:Treba dokazat diskriminaciju
Treba, ali opet postoji mogućnost. Ko ima vremena, živaca i novca, može naći pravdu u skoro svemu.

Nije direktno vezan primjer, ali sam imao ismijavanja kada sam tražio "garanciju" patika koje su nakon 10 dana pukle na đonu. Nakon nekoliko sedmica, donešena odluka u moju korist. Nakon mog iskustva, par ovih koji su ismijavali, ostvariše slična prava na garancije.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#21 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Horcrux »

un1ted wrote:Ne može, jer nisam pravnik. Znam za slučaj i provjerio sam sa pravnim timom vlastite kompanije, gdje je rečeno da iako kao pravno (privatno) lice, iako imaš u T&C da možeš bez onemogućiti korištenje usluge bez obrazloženja, ima član koji se može iskoristiti, a vezan za diskriminaciju.
Jeste, kad bi pravo na pristup klix-u bilo jedno od temeljnih ljudskih prava. :lol:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#22 Re: Banan sa Klix-a.

Post by un1ted »

Ja prenosim ono što sam čuo u komunikaciji sa pravnim timom. Ne mora biti tačno, ali nešto im vjerujem :)

Ti iznosiš vlastito mišljenje, koje je opet OK, ali ne mora značiti da je tačno.

Opet kažem, neka kontaktira klix i zatraži obrazloženje banovanja. Ukoliko nije prekrišio niti jedno pravilo usluge koje koristi, onemogućavanje korištenja usluge bi moglo biti diskriminacija.

Mnogi su se smijali i šprdali kako je dozvoljeno da izbaciš nekoga iz svog smještaja ukoliko ti ne odgovara seksualna orjentacija. Na kraju ga udariše po prstima zbog diskriminacije :)

https://narod.hr/hrvatska/evo-sto-je-po ... azio-kaznu
sarajevowintwr
Posts: 208
Joined: 18/06/2011 09:22

#23 Re: Banan sa Klix-a.

Post by sarajevowintwr »

Uoravo vidim banovan... Od 2014.te niti jednu ruznu rijec nisam napisao na portalu, niti koga prozivao, al eto... Kako karanana napisa na pocetku, placenicki portal i redakcija, filtriranje vijesti i komentara prema placanju... Kao ovi Dodikovi botovi sto su se aktivirali zadnjih dana po fb.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#24 Re: Banan sa Klix-a.

Post by Chmoljo »

:bih:
un1ted wrote: 11/04/2019 17:25 Ja prenosim ono što sam čuo u komunikaciji sa pravnim timom. Ne mora biti tačno, ali nešto im vjerujem :)

Ti iznosiš vlastito mišljenje, koje je opet OK, ali ne mora značiti da je tačno.

Opet kažem, neka kontaktira klix i zatraži obrazloženje banovanja. Ukoliko nije prekrišio niti jedno pravilo usluge koje koristi, onemogućavanje korištenja usluge bi moglo biti diskriminacija.

Mnogi su se smijali i šprdali kako je dozvoljeno da izbaciš nekoga iz svog smještaja ukoliko ti ne odgovara seksualna orjentacija. Na kraju ga udariše po prstima zbog diskriminacije :)

https://narod.hr/hrvatska/evo-sto-je-po ... azio-kaznu
Pa jes isto je izbaciti čovjeka na ulicu zbog seksualne orijemtacije i ban na klix komentarima :lol:

A to za patike ti se zove Zakon o zaštiti potrošača. Nije baš da si izborio nekakav presedan.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#25 Re: Banan sa Klix-a.

Post by pinkman »

Chmoljo wrote: 18/03/2022 23:20 :bih:
un1ted wrote: 11/04/2019 17:25 Ja prenosim ono što sam čuo u komunikaciji sa pravnim timom. Ne mora biti tačno, ali nešto im vjerujem :)

Ti iznosiš vlastito mišljenje, koje je opet OK, ali ne mora značiti da je tačno.

Opet kažem, neka kontaktira klix i zatraži obrazloženje banovanja. Ukoliko nije prekrišio niti jedno pravilo usluge koje koristi, onemogućavanje korištenja usluge bi moglo biti diskriminacija.

Mnogi su se smijali i šprdali kako je dozvoljeno da izbaciš nekoga iz svog smještaja ukoliko ti ne odgovara seksualna orjentacija. Na kraju ga udariše po prstima zbog diskriminacije :)

https://narod.hr/hrvatska/evo-sto-je-po ... azio-kaznu
Pa jes isto je izbaciti čovjeka na ulicu zbog seksualne orijemtacije i ban na klix komentarima :lol:

A to za patike ti se zove Zakon o zaštiti potrošača. Nije baš da si izborio nekakav presedan.

A vidi ovo. Kad pravis account na forumu imas navedeno sljedece:
Spoiler
Show
By accessing “Forum Klix.ba” (hereinafter “we”, “us”, “our”, “Forum Klix.ba”, “https://forum.klix.ba”), you agree to be legally bound by the following terms. If you do not agree to be legally bound by all of the following terms then please do not access and/or use “Forum Klix.ba”. We may change these at any time and we’ll do our utmost in informing you, though it would be prudent to review this regularly yourself as your continued usage of “Forum Klix.ba” after changes mean you agree to be legally bound by these terms as they are updated and/or amended.

Our forums are powered by phpBB (hereinafter “they”, “them”, “their”, “phpBB software”, “www.phpbb.com”, “phpBB Limited”, “phpBB Teams”) which is a bulletin board solution released under the “GNU General Public License v2” (hereinafter “GPL”) and can be downloaded from www.phpbb.com. The phpBB software only facilitates internet based discussions; phpBB Limited is not responsible for what we allow and/or disallow as permissible content and/or conduct. For further information about phpBB, please see: https://www.phpbb.com/.

You agree not to post any abusive, obscene, vulgar, slanderous, hateful, threatening, sexually-orientated or any other material that may violate any laws be it of your country, the country where “Forum Klix.ba” is hosted or International Law. Doing so may lead to you being immediately and permanently banned, with notification of your Internet Service Provider if deemed required by us. The IP address of all posts are recorded to aid in enforcing these conditions. You agree that “Forum Klix.ba” have the right to remove, edit, move or close any topic at any time should we see fit. As a user you agree to any information you have entered to being stored in a database. While this information will not be disclosed to any third party without your consent, neither “Forum Klix.ba” nor phpBB shall be held responsible for any hacking attempt that may lead to the data being compromised.
Formalno-pravno su ovo "pravila" :D iako ima posebna tema gdje su pravila navedena, tako da ispadne da ti "potpisujes" ovo sto sam citirao, a ne ona pravila na temi.

Uglavnom, predlazem da se pravila sa teme prebace ovdje gdje registrujes account :D bilo bi zanimljivo znati sta bi npr. sud prihvatio kao pravilnik :lol: :lol:
Post Reply