Balkon

Post Reply
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#1 Balkon

Post by ekseks »

Potrebne su mi ideje za uređenje balkona na zgradi, u pitanju je visoka spratnost i prelijep pogled na grad.
Trenutno je balkon u izvornom stanju.

:?
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#2 Re: Balkon

Post by cLo »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3 Re: Balkon

Post by Danguba »

ekseks wrote:Potrebne su mi ideje za uređenje balkona na zgradi, u pitanju je visoka spratnost i prelijep pogled na grad.
Trenutno je balkon u izvornom stanju.

:?
slika
dimenzije

da ti ne bi spavacu sobu predlagao... :D
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#4 Re: Balkon

Post by JanuaryJones »

Pratim. Trebaju i meni ideje. 3m x 1.5m.

Prvenstveno za odabir podnih obloga i uredjenja zida (gelerima izbušena cigla, omiljeni dom paucima i raznim bubama).


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#5 Re: Balkon

Post by cLo »

evo još slika, mislim da dimenzije i nisu toliko bitne, balkon vjerovatno neće biti identičan kao na slici, ali svako može ukrasti neku ideju :) ..što se tiče oštećenih zidova, ne znam da li se mogu prekriti ovim drvenim zidovima, jer su jako lijepi :)


Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#6 Re: Balkon

Post by staradis »

Super tema
User avatar
KID
Posts: 607
Joined: 10/03/2007 20:29

#7 Re: Balkon

Post by KID »

Ehhh ovako dragi moji forumovci...
imam u planu srediti balkon (terasu)..
To mi se nalazi iznad garaže i kotlovnice.. dimenzije cca 8 x 3m
To bih nekako volio da zatvorim od pogleda dušmana pa da se lagano može sjediti,
roštiljati... spavati a bez mrkih komšijskih pogleda (jer je kuća u gradu)..
Mislio sam da to privremeno sredim na način da postavim ogradu od bambusa ili trske (trstike).
našao sam na netu finih rješenja... meni se jako sviđa, a što je važno nije puno para..
još sam mislio da prelakiram bambus u malo tamniju boju kao na slikama.
Molim mišljenja (pogotovo ljepog ženskog oka)... valja li ovo... hoće li se svidjeti mojoj ženi :lol: :lol: to me najviše brine :kiss:

Image

Image

Image
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#8 Re: Balkon

Post by ekseks »

Uskoro kreće zatvaranje balkona, plastičnom stolarijom, sa uskim profilom radi boljeg i otvorenijeg pogleda.
Dole su keramičke pločice malo kvalitetnije italy.
Pošto nisu dimenzije velike 3x1,5 planiram ubacit mali stolić i svije stolice na rasklapanje.
Okolo je zid okrečen u bijelo, pa se umišljam da polijepim drvenu oblogu, slično nešto kao komadići parketa, slaže se na sistem cigle, ima u fis-u kao novitet i kreće se od 10-20 KM/m2, lijepi se ljepilom na zid, pa ne znam kako će sve djelovat, uglavnom diskretno zelenilo ide okolo svakako, kao i solarna rasvjeta u obliku nekih fenjera starinskih ako uspijem naći nešto slično.
Takođe ostaje nedoumica, staza neka ili neki ćilim na ove pločice tu sam još u mislima?
Uz sve to stari radio i mislim da je za početak i više nego dovoljno.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#9 Re: Balkon

Post by ranger »

ekseks wrote:Uskoro kreće zatvaranje balkona, plastičnom stolarijom, sa uskim profilom radi boljeg i otvorenijeg pogleda.
Dole su keramičke pločice malo kvalitetnije italy.
Pošto nisu dimenzije velike 3x1,5 planiram ubacit mali stolić i svije stolice na rasklapanje.
Okolo je zid okrečen u bijelo, pa se umišljam da polijepim drvenu oblogu, slično nešto kao komadići parketa, slaže se na sistem cigle, ima u fis-u kao novitet i kreće se od 10-20 KM/m2, lijepi se ljepilom na zid, pa ne znam kako će sve djelovat, uglavnom diskretno zelenilo ide okolo svakako, kao i solarna rasvjeta u obliku nekih fenjera starinskih ako uspijem naći nešto slično.
Takođe ostaje nedoumica, staza neka ili neki ćilim na ove pločice tu sam još u mislima?
Uz sve to stari radio i mislim da je za početak i više nego dovoljno.
pozdrav, jesi uradio zatvaranje balkona, ko ti je radio i koja je cijena?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#10 Re: Balkon

Post by zijancer »

brf ustakljenjem gubis najbolju stranu balkona - prozracnost
znas li kako je dobro citati strip na zraku i piti kaficu i cakulati

cigla sa rupama od gelera, hm
evo sta bih ja: uzeti malo gline i sve to zakrpiti, zatim preci bojom za beton, s tim da bude identicna ostatku zgrade
dooobro dobro ocistiti sve, uzeti neku jednostavnu stazu u bingu, svijetlu i sasiti dva jastuka za sjedenje (i iza leda jedan), baciti ih na stazu
i svemu tome dodati dvije-tri saksije fi 30ak cm, staviti ih na pod, na suprotan kraj od jastuka, i naravski najvaznije odabrati biljke-poljsko cvijece je extra
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#11 Re: Balkon

Post by ranger »

zijancer wrote:brf ustakljenjem gubis najbolju stranu balkona - prozracnost
znas li kako je dobro citati strip na zraku i piti kaficu i cakulati

cigla sa rupama od gelera, hm
evo sta bih ja: uzeti malo gline i sve to zakrpiti, zatim preci bojom za beton, s tim da bude identicna ostatku zgrade
dooobro dobro ocistiti sve, uzeti neku jednostavnu stazu u bingu, svijetlu i sasiti dva jastuka za sjedenje (i iza leda jedan), baciti ih na stazu
i svemu tome dodati dvije-tri saksije fi 30ak cm, staviti ih na pod, na suprotan kraj od jastuka, i naravski najvaznije odabrati biljke-poljsko cvijece je extra
gubis prozracnost ali dobijas zastitu od svakojakog otpada morona koji zive iznad.
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#12 Re: Balkon

Post by ekseks »

ranger wrote:
ekseks wrote:Uskoro kreće zatvaranje balkona, plastičnom stolarijom, sa uskim profilom radi boljeg i otvorenijeg pogleda.
Dole su keramičke pločice malo kvalitetnije italy.
Pošto nisu dimenzije velike 3x1,5 planiram ubacit mali stolić i svije stolice na rasklapanje.
Okolo je zid okrečen u bijelo, pa se umišljam da polijepim drvenu oblogu, slično nešto kao komadići parketa, slaže se na sistem cigle, ima u fis-u kao novitet i kreće se od 10-20 KM/m2, lijepi se ljepilom na zid, pa ne znam kako će sve djelovat, uglavnom diskretno zelenilo ide okolo svakako, kao i solarna rasvjeta u obliku nekih fenjera starinskih ako uspijem naći nešto slično.
Takođe ostaje nedoumica, staza neka ili neki ćilim na ove pločice tu sam još u mislima?
Uz sve to stari radio i mislim da je za početak i više nego dovoljno.
pozdrav, jesi uradio zatvaranje balkona, ko ti je radio i koja je cijena?
Urađen je extra, plastična stolarija NJEMAČKI profil, sa žaluzinama, velika dva krila se otvaraju unutar i na kipu, a mogu se i skinut, prezadovoljan, koštalo je nekih cca 900 KM, ali je baš moćno.
Urađen je rofix od donjeg dijela prozora pa na gore uključujući i plafon, a u donjem dijelu od donjeg dijela prozra pa do poda kulirplast, pločice takođe nove rustik italijanski, doveo sam struju.
Ostale su jš fuge na pločicama, fini radovi na rofixu oko prozora, mini srg za veš, planirao sam solarnu neku rasvjetu na dva zida neke dvije lampe (ako uopće tako nešto ima). Žardinjer je ostao vani u koji će biti zasađena čuvarkuća raznih boja.
Ostaje još namještaj (visoke šank stolice sa stolom) i mini plinska boca i durbin....
User avatar
eltroxin
Posts: 2056
Joined: 30/08/2009 23:35

#13 Re: Balkon

Post by eltroxin »

Uh, moces na ljetovanje na balkon :lol:
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#14 Re: Balkon

Post by ranger »

ekseks wrote:
ranger wrote:
ekseks wrote:Uskoro kreće zatvaranje balkona, plastičnom stolarijom, sa uskim profilom radi boljeg i otvorenijeg pogleda.
Dole su keramičke pločice malo kvalitetnije italy.
Pošto nisu dimenzije velike 3x1,5 planiram ubacit mali stolić i svije stolice na rasklapanje.
Okolo je zid okrečen u bijelo, pa se umišljam da polijepim drvenu oblogu, slično nešto kao komadići parketa, slaže se na sistem cigle, ima u fis-u kao novitet i kreće se od 10-20 KM/m2, lijepi se ljepilom na zid, pa ne znam kako će sve djelovat, uglavnom diskretno zelenilo ide okolo svakako, kao i solarna rasvjeta u obliku nekih fenjera starinskih ako uspijem naći nešto slično.
Takođe ostaje nedoumica, staza neka ili neki ćilim na ove pločice tu sam još u mislima?
Uz sve to stari radio i mislim da je za početak i više nego dovoljno.
pozdrav, jesi uradio zatvaranje balkona, ko ti je radio i koja je cijena?
Urađen je extra, plastična stolarija NJEMAČKI profil, sa žaluzinama, velika dva krila se otvaraju unutar i na kipu, a mogu se i skinut, prezadovoljan, koštalo je nekih cca 900 KM, ali je baš moćno.
Urađen je rofix od donjeg dijela prozora pa na gore uključujući i plafon, a u donjem dijelu od donjeg dijela prozra pa do poda kulirplast, pločice takođe nove rustik italijanski, doveo sam struju.
Ostale su jš fuge na pločicama, fini radovi na rofixu oko prozora, mini srg za veš, planirao sam solarnu neku rasvjetu na dva zida neke dvije lampe (ako uopće tako nešto ima). Žardinjer je ostao vani u koji će biti zasađena čuvarkuća raznih boja.
Ostaje još namještaj (visoke šank stolice sa stolom) i mini plinska boca i durbin....
ko ti je radio? mozes u pp napisat..
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#15 Re: Balkon

Post by ekseks »

ko ti je radio? mozes u pp napisat..[/quote]

Poslao :bih:
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#16 Re: Balkon

Post by aldm »

Pozdrav

Namjeravam urediti balkon 3 x 1.5 m. Vec sam angazovao stolaca koji ce izraditi neke fleksibilne police za knjige i stol.

Gdje u Sa mogu naci neke fine stolice balkona. Idealno bi bilo nesto prizemno, mozda kao na ovoj slici http://www.digsdigs.com/photos/practica ... deas-6.jpg, ili neko bean bagovi ili sl. Ne znam sta su drugi postavljali. Isto tako, preporuke za neko bilje su dobrodosle, da nije tesko za odrzavati i da ne truhne :)

Bilo kakav savjet za uredjenje je dobrodosao :sax:
Post Reply