Balkanski nazovi "youtuberi"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#776 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Hasan006 »

Mega Man X wrote:Kako Youtuberi imaju bolji život kad ne rade ništa po cio dan? Meni bi bilo dosadno šupljirat u kući i praviti klipove. Neproduktivnost na nivou samo tako.

Nastavi ti normalno pratiti Amira Hadžića. Taman pravi klipove za balkone kojima treba sve crtati u životu.
A ti ne šupljiraš u kući za forumom cio dan? Zajebi zajebavanje ba
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#777 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Mega Man X »

Hasan006 wrote: A ti ne šupljiraš u kući za forumom cio dan? Zajebi zajebavanje ba
Ja radim. Volim pošteno zaraditi svojim radom nego drkati roditeljima živce i dan i noć u kući povazdan ne radeći ništa kao ti. Čast izuzetcima.

Ko ne voli raditi, nek se ubije jer neće uspjeti u životu. Ende.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#778 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Hasan006 »

Mega Man X wrote:
Hasan006 wrote: A ti ne šupljiraš u kući za forumom cio dan? Zajebi zajebavanje ba
Ja radim. Volim pošteno zaraditi svojim radom nego drkati roditeljima živce i dan i noć u kući povazdan ne radeći ništa kao ti. Čast izuzetcima.

Ko ne voli raditi, nek se ubije jer neće uspjeti u životu. Ende.
Pa eto tvoj voljeni Nedim ne radi ništa pa te može hranit
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#779 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Mega Man X »

Hasan006 wrote:Pa eto tvoj voljeni Nedim ne radi ništa pa te može hranit
Prije bih umro od gladi nego da mi dadne hranu neki tamo seljačić koji misli da je uhvatio Boga za damu.

Neka hvala.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#780 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by supercali »

Dobro i meni je ovaj nedim odvratan i antipatican al sto ga ti pratis toliko?
Ja pogledao mozda 2-3 njehova klipa i to ne potpuna a ti izgleda sve pregledao
User avatar
BajramBarecula
Posts: 541
Joined: 03/07/2017 18:30

#781 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by BajramBarecula »

Ovaj Omco je zvanicno poremecen i retardiran lik

Al haj to nego porazno je i zalosno sto u komentarima vidis da raja ovdje nista lose ne vidi nego naprotiv, ovakvo smece im je cak i genijalno.
Licemjerje na kub... Kako bi ludili i pjenili da neko snimi video kako fol nekaki muslimani jebu koze i raznose se bombama, nako iz zajebancije.

pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#782 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by pinkman »

POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, Instagram zvijezde, igrači igrica i kockari

POREZNA uprava ima nove mete. Sudeći prema prezentaciji Porezne uprave ministru financija Zdravku Mariću na sastanku prošlog tjedna, na udaru inspektora naći će se između ostalih i igrači e-sporta, YouTuberi, Instagram zvijezde i dobitnici igara na sreću na internetskim stranicama izvan Europske unije. Procjena je Porezne uprave da dosad ta područja nisu bila dobro pokrivena, a očigledno je da u tome ima dosta novca za nju.

>> INDEX DOZNAJE Porezni inspektori u zadnjih 17 godina uopće nisu ušli u 146 najvećih hrvatskih tvrtki

E-sport u Hrvatskoj u povojima

E-sport je jedan od najvećih globalnih fenomena današnjice, a turniri koje organiziraju igrači računalnih igara nije definiran nijednim hrvatskim zakonom niti postoji definicija tog sporta. Iako je udio e-sporta, odnosno igrača na turnirima u Hrvatskoj gotovo pa zanemariv, netko je očigledno procijenio kako je sada pravo vrijeme da se oporezuje i ta djelatnost.

Instagram zvijezde i njihovo prikriveno oglašavanje

S druge strane, kod popularnih hrvatskih YouTubera i Instagram zvijezda provjeravat će se marketinške usluge, odnosno plaćeni spotovi, reklame i ostali sadržaji na temelju kojih oni zarađuju novac. Taj dio također dosad nije bio dovoljno pokriven poreznim nadzorom, procijenili su poreznici.

No nisu oni jedini koji će biti predmet interesa Porezne uprave, jer su tu i nautičari, a poseban "napor" usmjerit će se na traženje njihovih jahti, što će se raditi u suradnji s Ministarstvom pomorstva.
Za nadzor e-trgovine novi alati

Veliki dio pažnje usmjerit će se na internetske igre na sreću kako bi se spriječilo nelegalno oglašavanje igara na sreću inozemnih tvrtki. Posebno će se provjeravati igrači koji se koriste inozemnim internetskim stranicama koje su registrirane izvan Europske unije.

Također, Porezna uprava planira i nabaviti novu opremu za praćenje i nadzor trgovine na internetskim stranicama te će se i tom dijelu posvetiti velika pažnja.
Izvor: http://www.index.hr/vijesti/clanak/pore ... 99158.aspx
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#783 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Mega Man X »

Samo tako.

Ako već Youtube i ostale "hobije" smatraju kao pravi "posao" onda porezna ima pravo da ih yebe u zdrav mozak. Samo tako i hrabro.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72853
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#784 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Velkoski »

mda, ja igram lol-a, osvojim turnir i treba da mi oporezuju 200 eura koje dobijem.

jebem te državo :mrgreen:
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#785 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by pinkman »

Po novom prijedlogu zakona do 700 KM je neoporezivo. :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#786 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by salik79 »

kako teku pripreme za youtube fest u sarajevu, imal iscekivanja, strepnje da li ce dvorana biti dorasla zadatku da prostorno odgovori izazovu prvog youtube festa u glavnom gradu?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8751
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#787 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by SanskiBiser »

BajramBarecula wrote:Ovaj Omco je zvanicno poremecen i retardiran lik

Al haj to nego porazno je i zalosno sto u komentarima vidis da raja ovdje nista lose ne vidi nego naprotiv, ovakvo smece im je cak i genijalno.
Licemjerje na kub... Kako bi ludili i pjenili da neko snimi video kako fol nekaki muslimani jebu koze i raznose se bombama, nako iz zajebancije.

mislis ovako nesto :lol:
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#788 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Dinostula »

BajramBarecula wrote:Ovaj Omco je zvanicno poremecen i retardiran lik

Al haj to nego porazno je i zalosno sto u komentarima vidis da raja ovdje nista lose ne vidi nego naprotiv, ovakvo smece im je cak i genijalno.
Licemjerje na kub... Kako bi ludili i pjenili da neko snimi video kako fol nekaki muslimani jebu koze i raznose se bombama, nako iz zajebancije.

Pa zajednicko za sve youtubere koje sam do sad pogledao je da uglavnom dolaze iz porodica gdje su roditelji rastavljeni,bolesni ili ih je zadesio neki problem u zivotu.Suti ne grijesi dusu djaba.Znas kako kazu "karma je kurva" da ti se sutra na rodjenom djetetu ne vrati pa bude sa dvije glave,4 ruke i 4 noge k'o Goro iz Mortal Kombata.Omcini klipovi jesu operisani od humora ali eto neko mu bar ove efekte dobro radi.Ljudi pronasli nacin da zarade lovu pa nekom ce se to svidjeti nekom nece.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#789 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Hasan006 »

salik79 wrote:kako teku pripreme za youtube fest u sarajevu, imal iscekivanja, strepnje da li ce dvorana biti dorasla zadatku da prostorno odgovori izazovu prvog youtube festa u glavnom gradu?
Vanimy najavio dolazak na skup, može se očekivati blokada saobraćaja od strane "Braćalske armije" hahahah jesu zajebani u pičku materinu, ko fol oni uvijek tu za njega ovo ono, a tamo ga lik pogodio jajetom i njih 2000 samo stajalo i gledalo, najstariji među njima ima 12 godina :D nekad sam gotivio lika jer sam mislio da nije kompletni pajser i da se samo zajebava u klipovima, al sad sam skonto ko je on zapravo i kakva ga debilana prati
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#790 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by salik79 »

Hasan006 wrote:
salik79 wrote:kako teku pripreme za youtube fest u sarajevu, imal iscekivanja, strepnje da li ce dvorana biti dorasla zadatku da prostorno odgovori izazovu prvog youtube festa u glavnom gradu?
Vanimy najavio dolazak na skup, može se očekivati blokada saobraćaja od strane "Braćalske armije" hahahah jesu zajebani u pičku materinu, ko fol oni uvijek tu za njega ovo ono, a tamo ga lik pogodio jajetom i njih 2000 samo stajalo i gledalo, najstariji među njima ima 12 godina :D nekad sam gotivio lika jer sam mislio da nije kompletni pajser i da se samo zajebava u klipovima, al sad sam skonto ko je on zapravo i kakva ga debilana prati
"bracalska armija uvijek tu kad treba" :lol:
Image
Image
Image
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#791 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by nema me tamo »

Hasan006 wrote:
salik79 wrote:kako teku pripreme za youtube fest u sarajevu, imal iscekivanja, strepnje da li ce dvorana biti dorasla zadatku da prostorno odgovori izazovu prvog youtube festa u glavnom gradu?
Vanimy najavio dolazak na skup, može se očekivati blokada saobraćaja od strane "Braćalske armije" hahahah jesu zajebani u pičku materinu, ko fol oni uvijek tu za njega ovo ono, a tamo ga lik pogodio jajetom i njih 2000 samo stajalo i gledalo, najstariji među njima ima 12 godina :D nekad sam gotivio lika jer sam mislio da nije kompletni pajser i da se samo zajebava u klipovima, al sad sam skonto ko je on zapravo i kakva ga debilana prati

12 se moze nazvati i starijim u toj grupi...
Cuj skonto tek, pa ko ce normalan bolan pratiti njega i gledati mu klipove nego djeca mala..
Nije samo on i strani youtuberi su ista stvar..

Pa gledaj ba omče, pa šta ti mislis kome je ovo zanimljivo jedino?
User avatar
apsidejzi
Posts: 8252
Joined: 25/05/2013 23:49

#792 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by apsidejzi »

Hasan006 wrote:
Mega Man X wrote:Kako Youtuberi imaju bolji život kad ne rade ništa po cio dan? Meni bi bilo dosadno šupljirat u kući i praviti klipove. Neproduktivnost na nivou samo tako.

Nastavi ti normalno pratiti Amira Hadžića. Taman pravi klipove za balkone kojima treba sve crtati u životu.
A ti ne šupljiraš u kući za forumom cio dan? Zajebi zajebavanje ba
Ma pusti ba, vidi se na kilometar da je ljubomoran sto Amir i slicni dobiju 150-250KM po klipu kojeg snime (zavisi od broja pregleda). Vjerovatno je i on probao pa nije uspio. YT je ozbiljan posao za one koji ga ozbiljno shvate i zahtjeva mnogo truda i energije. Na nivou je bilo kojeg drugog zabavnog programa. Nasi youtuberi prave tehnicki poprilicno kvalitetan sadrzaj sa mnogo edita a to zahtjeva mnogo rada i pripreme. Druga je stvar sto je sadrzaj loseg kvaliteta ali to nije do njih nego do publike. Ja sam naletio na nekoliko youtubera koji prave dobar sadrzaj gdje se moze mnogo nauciti a usput i zabaviti ali imaju po hiljadu dvije subova i 500-600 pregleda.

Ljudi se umore, dodije im i napuste.

Da zakljucim: tehnicki, nasi youtuberi su dobro potkovani i prave klipove na nivou americkih youtubera. Sam sadrzaj tih klipova je prilagodjen publici tako da ako nam ne valja Amir, Omco, vanimy i slicno onda je to do publike a ne do njih.
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#793 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Mega Man X »

apsidejzi wrote: Ma pusti ba, vidi se na kilometar da je ljubomoran sto Amir i slicni dobiju 150-250KM po klipu kojeg snime (zavisi od broja pregleda). Vjerovatno je i on probao pa nije uspio. YT je ozbiljan posao za one koji ga ozbiljno shvate i zahtjeva mnogo truda i energije. Na nivou je bilo kojeg drugog zabavnog programa. Nasi youtuberi prave tehnicki poprilicno kvalitetan sadrzaj sa mnogo edita a to zahtjeva mnogo rada i pripreme. Druga je stvar sto je sadrzaj loseg kvaliteta ali to nije do njih nego do publike. Ja sam naletio na nekoliko youtubera koji prave dobar sadrzaj gdje se moze mnogo nauciti a usput i zabaviti ali imaju po hiljadu dvije subova i 500-600 pregleda.

Ljudi se umore, dodije im i napuste.

Da zakljucim: tehnicki, nasi youtuberi su dobro potkovani i prave klipove na nivou americkih youtubera. Sam sadrzaj tih klipova je prilagodjen publici tako da ako nam ne valja Amir, Omco, vanimy i slicno onda je to do publike a ne do njih.
Momak ja duplo više zaradim od Amira i ala Amira. Tih Amirovih 150-250 ja za dan zaradim tako da nemam šta dalje da komentarišem. :lol:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8252
Joined: 25/05/2013 23:49

#794 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by apsidejzi »

Mega Man X wrote:
apsidejzi wrote: Ma pusti ba, vidi se na kilometar da je ljubomoran sto Amir i slicni dobiju 150-250KM po klipu kojeg snime (zavisi od broja pregleda). Vjerovatno je i on probao pa nije uspio. YT je ozbiljan posao za one koji ga ozbiljno shvate i zahtjeva mnogo truda i energije. Na nivou je bilo kojeg drugog zabavnog programa. Nasi youtuberi prave tehnicki poprilicno kvalitetan sadrzaj sa mnogo edita a to zahtjeva mnogo rada i pripreme. Druga je stvar sto je sadrzaj loseg kvaliteta ali to nije do njih nego do publike. Ja sam naletio na nekoliko youtubera koji prave dobar sadrzaj gdje se moze mnogo nauciti a usput i zabaviti ali imaju po hiljadu dvije subova i 500-600 pregleda.

Ljudi se umore, dodije im i napuste.

Da zakljucim: tehnicki, nasi youtuberi su dobro potkovani i prave klipove na nivou americkih youtubera. Sam sadrzaj tih klipova je prilagodjen publici tako da ako nam ne valja Amir, Omco, vanimy i slicno onda je to do publike a ne do njih.
Momak ja duplo više zaradim od Amira i ala Amira. Tih Amirovih 150-250 ja za dan zaradim tako da nemam šta dalje da komentarišem. :lol:
Pa i on ih napravi desetak mjesecno pa se nabere par hiljada. Sjedi lagano u kuci i smislja ideje. Nit ore nit kopa nit stempla ko ti.
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#795 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Mega Man X »

apsidejzi wrote: Pa i on ih napravi desetak mjesecno pa se nabere par hiljada. Sjedi lagano u kuci i smislja ideje. Nit ore nit kopa nit stempla ko ti.
Pa eto, nek "smišlja" ideje koristeći Željka Pervana i njegove već odavno viđene fazone.

A ja ću "stemplovati" ali barem naučiti svašta u životu. :thumbup:
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#796 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by liaar »

apsidejzi wrote:
Mega Man X wrote:
apsidejzi wrote: Ma pusti ba, vidi se na kilometar da je ljubomoran sto Amir i slicni dobiju 150-250KM po klipu kojeg snime (zavisi od broja pregleda). Vjerovatno je i on probao pa nije uspio. YT je ozbiljan posao za one koji ga ozbiljno shvate i zahtjeva mnogo truda i energije. Na nivou je bilo kojeg drugog zabavnog programa. Nasi youtuberi prave tehnicki poprilicno kvalitetan sadrzaj sa mnogo edita a to zahtjeva mnogo rada i pripreme. Druga je stvar sto je sadrzaj loseg kvaliteta ali to nije do njih nego do publike. Ja sam naletio na nekoliko youtubera koji prave dobar sadrzaj gdje se moze mnogo nauciti a usput i zabaviti ali imaju po hiljadu dvije subova i 500-600 pregleda.

Ljudi se umore, dodije im i napuste.

Da zakljucim: tehnicki, nasi youtuberi su dobro potkovani i prave klipove na nivou americkih youtubera. Sam sadrzaj tih klipova je prilagodjen publici tako da ako nam ne valja Amir, Omco, vanimy i slicno onda je to do publike a ne do njih.
Momak ja duplo više zaradim od Amira i ala Amira. Tih Amirovih 150-250 ja za dan zaradim tako da nemam šta dalje da komentarišem. :lol:
Pa i on ih napravi desetak mjesecno pa se nabere par hiljada. Sjedi lagano u kuci i smislja ideje. Nit ore nit kopa nit stempla ko ti.
Tu se slažemo 100 %, neka izbaci klip svaka 2 dana.

To je 15 klipova na mjesec, neka zaradi 200 KM na svaki klip = 3000 KM mjesečno.
Znam da recimo Nedim objavi i više, sigurno preko 20, jer sam upratio a i pričao sa njim, pušta klip dnevno u 20:00.
Eto nek izbaci 25 klipova mjesečno, to je već 5000 KM.
Te pare kod nas nisu oporezovane, neće ni bit zadugo, jer nemaju osnovu za to naši, njima je to futuristika.

Svi bi mi vrlo rado pred kameru, kreveljit se, vozat se po gradu i dnevno 200 KM zarađivat.

Plus u tom svemu dobiješ neko sponzorstvo, fazone, uradi reklamu ovome i još dodatno zaradiš, tako da vjerujem da se i Omči i Amiru i Nedimu i Vanimiyu i svim sličnim youtuberima živo jebe što ga pljuje prosječni bošnjo što misli da u 21 vijeku se pare zarade strikno uz "krampu i lopatu" i da se u današnje vrijeme moraš oznojit da zaradiš :thumbup:
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#797 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Hasan006 »

liaar wrote:Plus u tom svemu dobiješ neko sponzorstvo, fazone, uradi reklamu ovome i još dodatno zaradiš, tako da vjerujem da se i Omči i Amiru i Nedimu i Vanimiyu i svim sličnim youtuberima živo jebe što ga pljuje prosječni bošnjo što misli da u 21 vijeku se pare zarade strikno uz "krampu i lopatu" i da se u današnje vrijeme moraš oznojit da zaradiš :thumbup:
Pa i ako zarađuju 150-200KM po klipu zarađuju od reklama i sponzora, od 100K balkanskih pregleda ne možeš ni cenera zaradit
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#798 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by liaar »

Hasan006 wrote:
liaar wrote:Plus u tom svemu dobiješ neko sponzorstvo, fazone, uradi reklamu ovome i još dodatno zaradiš, tako da vjerujem da se i Omči i Amiru i Nedimu i Vanimiyu i svim sličnim youtuberima živo jebe što ga pljuje prosječni bošnjo što misli da u 21 vijeku se pare zarade strikno uz "krampu i lopatu" i da se u današnje vrijeme moraš oznojit da zaradiš :thumbup:
Pa i ako zarađuju 150-200KM po klipu zarađuju od reklama i sponzora, od 100K balkanskih pregleda ne možeš ni cenera zaradit
Po youtubeu, velika većina youtubera ima CPM (cost per mille) od 1$, tj 1.000 pregleda - 1 $
samim time :
1,000 views 1.0$
10,000 views 10.0$
100,000 views 100.0$
Tako da, 100.000 i + pregleda, eto ga na 200 KM, i to samo od YT.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#799 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Hasan006 »

liaar wrote:
Hasan006 wrote:
liaar wrote:Plus u tom svemu dobiješ neko sponzorstvo, fazone, uradi reklamu ovome i još dodatno zaradiš, tako da vjerujem da se i Omči i Amiru i Nedimu i Vanimiyu i svim sličnim youtuberima živo jebe što ga pljuje prosječni bošnjo što misli da u 21 vijeku se pare zarade strikno uz "krampu i lopatu" i da se u današnje vrijeme moraš oznojit da zaradiš :thumbup:
Pa i ako zarađuju 150-200KM po klipu zarađuju od reklama i sponzora, od 100K balkanskih pregleda ne možeš ni cenera zaradit
Po youtubeu, velika većina youtubera ima CPM (cost per mille) od 1$, tj 1.000 pregleda - 1 $
samim time :
1,000 views 1.0$
10,000 views 10.0$
100,000 views 100.0$
Tako da, 100.000 i + pregleda, eto ga na 200 KM, i to samo od YT.
Nemoguće da je u Bosni toliko.

https://www.youtube.com/watch?v=YdKjIrxfTIQ&t=309s
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#800 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by liaar »

Hasan006 wrote: Nemoguće da je u Bosni toliko.

https://www.youtube.com/watch?v=YdKjIrxfTIQ&t=309s
legendo moja, prosjek na yt je 7.6$ na 1.000 pregleda, zato ti kažem neka je nama minimalac od 1$
U svemu tome ti igra ulogu :

Pregled
Broj subova
omjer lajk/dislajk
Post Reply