Balkanski nazovi "youtuberi"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#1826 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by YouAreMyDestiny »

sherbett wrote: 12/12/2021 22:11
klix wrote: 12/12/2021 18:38 Evo čitam, nije bilo samoubistvo.
Nego?
Njena mama je rekla, da nije samoubistvo i da će uskoro sve reći.
Onda je predoziranje vjerovatno 🤷‍♀️
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#1827 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by topss »

saint_mirad wrote: 12/12/2021 14:47 ženska koja živi od monetizacije sopstvenog tela je duboko u sebi nesrećna? imagine my shock.

da se oblačila pristojnije i bila praktikujuca vernica ovo joj se ne bi desilo.
Mnoge kojima to nije bio cilj na pocetku krenu u tom smjeru jer je zov popularnosti i gledanosti jednostavno previse privlacan, a to je ono sto donosi najvise klikova.

A na youtubeu najvise vremena provode maloljetnici koje ne zanima nikakav inteligentan i dubokouman sadrzaj. Oni koji takav emituju su mnogo manje popularniji od Praseta, Kike i slicnih.
Sociolog
Posts: 4337
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#1828 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Sociolog »

dječak sa šibicama wrote: 12/12/2021 22:16 Ovaj slucaj govori nesto drugo, po meni bar, govori koliko su ti klinci zapravo nezdravi, bolesni.

Pa samo da se diskonektovala sa svih drustvenih mreza i da je internet koristila u svrhu informacija, zabave, ucenja, danas bi bila ziva i ne bi trpila nikakvo maltretiranje. Svi bi je zaboravili za deset dana, jer bi dosla neka nova Kika kojom bi se ostali besposlicari bavili, prozivali je, ismijavali, podrzavali ili sta god.

Klinci zive na internetu, koliko je to bolesno, koji je to nivo bolestine. Nesposobni da se skinu sa neta, ova ocito nije ni imala zivot mimo interneta. Izgrade nekakav status u virtualnoj stvarnosti, dobije pratioce, vjerovatno i zivi od tih pregleda, dakle cijeli zivot joj se svede na internet.
Umjesto da se otkacila od toga, ako je vec dozivjela prozivke i uvrede, da se diskonektovala i nastavila normalan zivot, posao, skola, drustvo, ona je uradila sta. Roknula se jer nije mogla izdrzati prozivke Ane_16 i PCGamera_djoleta.
To je Novo savremeno vrijeme.
Mi smo tokom 2000tih bili ovisni o Msn messengeru i Internet klubovima.
Jbg. Kod mladje raje se vise oslobadjaju endorfini u mozgu koristem interneta, dopamin, serotonin okscitotin, prekompleksno za objasniti .
Evo i ti sam sad znas, da 80% raje u kaficima non stop bulje na Net.

To je jedna vrsta ovisnosti oko koke cemo se morati dosta boriti oko Virtuelne i Prosirene realnosti.
Ljudi padnu u depresiju i anksioznost ako izgube makar 50 followera.

Opasna je ovo ovisnost za mlade pa i za srednje generacije.
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#1829 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by amko761 »

Ja odavno primjećujem jednu konstantu današnje mlađe raje. Biti normalan je out, što si veći kreten i debil to si popularniji i više in.

Ok super, ja ću i dalje biti out :-)

Nova vremena...

Edit: Nikad neću biti kao Baka prase i Jala brat. :( :( :(
ajdamo
Posts: 1042
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#1830 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by ajdamo »

User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#1831 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by FunkyzeitGames »

ajdamo wrote: 16/12/2021 18:46
Ovi su mi najjači, shvate nakon postavljanja videa da u istom lažu o samoubistvu i onda udaraju lajk komentarima koji im odgovaraju kako se prozivke za laži ne bi vidjele. Pravi internet white knight ublehaš koji poziva na neopravdan linč lika kako bi se za par pregleda dodvorio medijskim spinovima.
User avatar
Dinostula
Posts: 3598
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#1832 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Dinostula »

FunkyzeitGames wrote: 17/12/2021 16:16
ajdamo wrote: 16/12/2021 18:46
Ovi su mi najjači, shvate nakon postavljanja videa da u istom lažu o samoubistvu i onda udaraju lajk komentarima koji im odgovaraju kako se prozivke za laži ne bi vidjele. Pravi internet white knight ublehaš koji poziva na neopravdan linč lika kako bi se za par pregleda dodvorio medijskim spinovima.
Meni ovaj lik totalno antipatican jos kad krene sa onim svojim pjesmicama klasican primjer kad te pukne kriza srednjih godina pa pocnes se u 45 godini glupirati po youtubu i snimati za Tik tok.Jedini gori od njega onaj sto se oblaci u zensko pa glumi onu FIkretu.To nesto postalo danas moderno svaki drugi lik se oblaci u zensko i pravi budalu od sebe.
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#1833 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by graue_maus »

ovaj tip mi ima naporan glas , ono para usi, neznam ko moze preslusati cijeli video... ja gasim nakon 2-3 rijeci...
Piaty
Posts: 5677
Joined: 01/12/2020 00:58

#1834 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Piaty »

amko761 wrote: 14/12/2021 15:42 Ja odavno primjećujem jednu konstantu današnje mlađe raje. Biti normalan je out, što si veći kreten i debil to si popularniji i više in.
Dobro si primjetio :thumbup:

Ja nisam uspio primjetiti ali mi je pricao za takvo nesto jedan momak od 21-22 godine.
Nisam mogao vjerovati.
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#1835 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by madesa »

graue_maus wrote: 18/12/2021 08:56 ovaj tip mi ima naporan glas , ono para usi, neznam ko moze preslusati cijeli video... ja gasim nakon 2-3 rijeci...
isto :lol:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#1836 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Dr. Kuca »

Baki prasetu nije glas mutiro do kraja.
ajdamo
Posts: 1042
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#1837 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by ajdamo »

DonieBrasco
Posts: 15361
Joined: 31/08/2016 16:09

#1838 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by DonieBrasco »

Kako mi je blago receno tupav ovaj lik sto sebe zove Kompleksas, wanna be motivator - govornik. On hoce nesto da objasni, isprica, neku temu a on ne zna da li je posao ili stigao.

Hajde sto zeli da se pokaze kao pametan i da ima neko znanje, ali ovo kreveljenje, primitivizam, čaršijanrersko - mahalski govor, te glas jedne jacine, te ga povisi, pa neko šaputanje. :-)

Radi neke crteze hajde svaka cast ima talenta, ali kakve on gluposti prica oko istoga pa ode na neku skroz drugu temu. :lol:
Last edited by DonieBrasco on 07/01/2022 19:29, edited 2 times in total.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#1839 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by black_adrian »

DonieBrasco wrote: 07/01/2022 19:18 Kako mi je blago receno tupav ovaj lik sto sebe zove Kompleksas, wanna be motivator - govornik. On hoce nesto da objasni, isprica, neku temu a on ne zna da li je posao ili stigao.

Hajde sto zeli da se pokaze kao pametan i da ima neko znanje, ali ovo kreveljenje, primitivizam, čaršijanrersko - mahalski govor, te glas jedne jacine, te ga povisi, pa neko šaputanje. :-)

Radi neke crteze hajde svaka cast ima talenta, ali kakve on gluposti prica oko istoga pa ode na neku skroz drugu temu. :lol:
da pogodim, pogledao si pola minute nekog videa i zaključio ovo?
User avatar
Dinostula
Posts: 3598
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#1840 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Dinostula »

DonieBrasco wrote: 07/01/2022 19:18 Kako mi je blago receno tupav ovaj lik sto sebe zove Kompleksas, wanna be motivator - govornik. On hoce nesto da objasni, isprica, neku temu a on ne zna da li je posao ili stigao.

Hajde sto zeli da se pokaze kao pametan i da ima neko znanje, ali ovo kreveljenje, primitivizam, čaršijanrersko - mahalski govor, te glas jedne jacine, te ga povisi, pa neko šaputanje. :-)

Radi neke crteze hajde svaka cast ima talenta, ali kakve on gluposti prica oko istoga pa ode na neku skroz drugu temu. :lol:
Svi su oni malo sizofrenija ali je Kompla dobar kad se sve sabere,kakvih sve ima. :D
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#1841 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by tindbe »

DonieBrasco wrote: 07/01/2022 19:18 Kako mi je blago receno tupav ovaj lik sto sebe zove Kompleksas, wanna be motivator - govornik. On hoce nesto da objasni, isprica, neku temu a on ne zna da li je posao ili stigao.

Hajde sto zeli da se pokaze kao pametan i da ima neko znanje, ali ovo kreveljenje, primitivizam, čaršijanrersko - mahalski govor, te glas jedne jacine, te ga povisi, pa neko šaputanje. :-)

Radi neke crteze hajde svaka cast ima talenta, ali kakve on gluposti prica oko istoga pa ode na neku skroz drugu temu. :lol:
Dobar je on. Gledao sam ga do prije možda 4-5 godina. Mislim da sam prerastao taj content.
Čak mi je bio i koristan. Sjećam se nekad, bio sam srednja škola, i on postavio video sa savjetima kako izaći iz friendzone. Taman ja u tom periodu zaglavio s nekom, družim se al' ništa konkretno. :mrgreen:
Sve mi imalo smisla što je pričao. Izašao sam poslije s njom, i neko vrijeme u noć ja nju pribijem sebi, zagrljaj poljubac ovo ono, baš kako on opisa u videu. Zahvalan sam mu za par godina zabavljanja s njom. :thumbup:

Uglavnom, momak nije nikad bio toksičan, niti prenosio neke loše vrijednosti svojim pratiocima. Zdrav život - zdrave misli i to je to.
Jedan od meni najdražih klipova na youtube je bio njegov odlazak na koridu u Čevljanoviće. Šteta što to ne mogu pronaći više.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#1842 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Sydnor »

Ma zna bit naporan i kreveljit se, nekad i previše pametovat ali kao što kaže kolega forumaš nije toksičan i može se na njegovom kanalu štošta i pogledati.
zanovetalo
Posts: 40
Joined: 17/01/2022 17:06

#1843 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by zanovetalo »

Imam par yt pratim obično u vezi auta dragon itd i slično, a juče sam naletio na jedan kanal isto zanimljiv o prirodi neko snima pa evo dat cu link :bih: :bih: koliko vidim o bosanskim ljepotama snima :bih: :bih: javio sam se momku kaže amaterski snima voli Bosnu i prirodu



https://youtube.com/channel/UCcJSQfat75JxpTUHd_cQBAA
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#1844 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by Kaligrafija »

Samo gledam na youtube na rubu znanosti, dobro to je tv emisija i idiokratija, pametan decko i kulturan, solidne teme, neke izvakane, neke nisu, ali sve u svemu fino to on upakuje i obradi...Ima njih par sto nesto kuhaju i neki putopisi, to nije lose za pogledat...Ostalo sve, za moju generaciju, totalni idiotluk...
zanovetalo
Posts: 40
Joined: 17/01/2022 17:06

#1845 Re: Balkanski nazovi "youtuberi"

Post by zanovetalo »

Evo jos jedan do duše nije yt ali patriotski kanal ,što po meni treba podržat


https://youtube.com/channel/UCMKwzfn_F3f05g1PT9nFW-Q
Post Reply