BAKIRE ODLAZI

Post Reply
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#4601 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by baglama »

Bakire vezi agu gdje ti konj kaze :zzzz:
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#4602 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Fudo Bosna »

jefferson wrote:
Ti si "razgulio" iz vlastite Domovine iako ti nije bila nevolja, (da si godinama npr. bio sa zavrsenim faxom bez posla, razumio bih), ovako , nasao si meni koji sam se borio za svoju Domovinu da filozofiras, ako zelis na taj nacin pokazivati "demokratiju" , eto ti predsjednik tvoje nove domovine; tamo pokazuj srednji prst u centru grada, kamenuj zgradu drzavnog presjednistva, blokiraj 30 dana saobracaj na glavnoj saobracajnici, ( samo ces tu popiti dooobru zakonsku sankciju, pa ti drugi put nece naumpasti). Nemoralno je da prosipas suplju ljudima koji su ostali u svojoj Domovini i kane tu odgajati i odgojili su vec i svoju djecu, ali , aBd i unuke !
Sreca nasa pa si se ti jedini borio. Jesil na celu istetovirao da si se borio?
Nemoralno je da ja tebi pricam koji si ostao tamo? Sta hoces, nobelovu nagradu za ostanak. Boli tebe qrtz ko ostaje a ko se vraca. Meni se cini da si ti stekao dojam da zato sto si se "jedini" borio imas pravo biti svakom loncu poklopac.
Koliko ja znam ljudi (ima i drugih vjerovao ili ne) su se borili da bi mogli otici iz domovine a i vratiti se kada hoce i kako hoce, a boga mi i supku drzave pokazati srednji prst.

Sva je tvoja prica imala smisla dok si zivio ovdje!
Vise ne zivis, zaboli me sta stranac ili strani turista misli o politici zemlje u kojoj ne zivi. Tamo gdje zivis protestuj, pokazuj srednjak, politicki se angazuj, uredjuj i politicki djeluj u Domovini koju volis !
:bih:

P.S.
I usput, BIH je moja Domovina i onih ljudi koji je vole.
Paksuom od drzave nazivaj druge zemlje, moju neces, a
ako ti se ne djasvi i ako je se stidis ne moras vise nikad doci ni kao turista. Ne brini se, necemo plakati :D !!!
User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4603 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by mayab »

Moras biti gadno iskompleksiran i umisljen , pa da trazis privodjenje osobe koja ti je , onako u prolazu pokazala srednji prst, a ti si pri tome javna licnost, a znas kakva je generalno situacija u zemlji na svim poljima!
Ili se smatras nedodirljivim diktatorom!

Evo jutros ne dolazi voda, sta mislite koliko mu je ljudi "skinulo" sve po spisku....
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4604 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by jefferson »

Fudo Bosna wrote:
jefferson wrote:
Ti si "razgulio" iz vlastite Domovine iako ti nije bila nevolja, (da si godinama npr. bio sa zavrsenim faxom bez posla, razumio bih), ovako , nasao si meni koji sam se borio za svoju Domovinu da filozofiras, ako zelis na taj nacin pokazivati "demokratiju" , eto ti predsjednik tvoje nove domovine; tamo pokazuj srednji prst u centru grada, kamenuj zgradu drzavnog presjednistva, blokiraj 30 dana saobracaj na glavnoj saobracajnici, ( samo ces tu popiti dooobru zakonsku sankciju, pa ti drugi put nece naumpasti). Nemoralno je da prosipas suplju ljudima koji su ostali u svojoj Domovini i kane tu odgajati i odgojili su vec i svoju djecu, ali , aBd i unuke !
Sreca nasa pa si se ti jedini borio. Jesil na celu istetovirao da si se borio?
Nemoralno je da ja tebi pricam koji si ostao tamo? Sta hoces, nobelovu nagradu za ostanak. Boli tebe qrtz ko ostaje a ko se vraca. Meni se cini da si ti stekao dojam da zato sto si se "jedini" borio imas pravo biti svakom loncu poklopac.
Koliko ja znam ljudi (ima i drugih vjerovao ili ne) su se borili da bi mogli otici iz domovine a i vratiti se kada hoce i kako hoce, a boga mi i supku drzave pokazati srednji prst.

Sva je tvoja prica imala smisla dok si zivio ovdje!
Vise ne zivis, zaboli me sta stranac ili strani turista misli o politici zemlje u kojoj ne zivi. Tamo gdje zivis protestuj, pokazuj srednjak, politicki se angazuj, uredjuj i politicki djeluj u Domovini koju volis !
:bih:

P.S.
I usput, BIH je moja Domovina i onih ljudi koji je vole.
Paksuom od drzave nazivaj druge zemlje, moju neces, a
ako ti se ne djasvi i ako je se stidis ne moras vise nikad doci ni kao turista. Ne brini se, necemo plakati :D !!!
Ja jos uvijek imam pasos BiH, kao i adresu u BiH, tako da imam ista prava kao i ti, svidjalo se tebi to ili ne. Ono sto ti hocu reci je, brine me jel ti mislis da li ja imam pravo pricati, pametovati, supljirati ili ne isto kao i lanjski snijeg.
Pakasom od drzave sam nazvao Bakira (malo obrati paznju na tekst, mozda citanka pomogne).
Medjutim ne vidim razloga sto uospte nalazis za shodno da odgovaras ako te zaboli? Ili mislis da se slucajno nesto pitas u drzavi jerbo zivis tu? cccccc.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#4605 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Fudo Bosna »

Kejn wrote:HAHAHAH ova tema i okupljanje pristalica ljevice i SBB-a na ovoj temi me podsjeća na podgrijavanje leša...
SDA je institucija za SDP i Tornjake koliko god bili loši.

:thumbup: !
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#4606 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Kejn »

Fudo Bosna wrote:
Kejn wrote:HAHAHAH ova tema i okupljanje pristalica ljevice i SBB-a na ovoj temi me podsjeća na podgrijavanje leša...
SDA je institucija za SDP i Tornjake koliko god bili loši.

:thumbup: !
Moj Fudara vidiš li ti ovo. Dok Bakir i SDA prelazi Bosnu uzduž u poprijeko, te je sad u Cazinu, te na TV-u o Pelješkom mostu ovim iz "Ljevice" je naveći domet slikati se na instagramu i pokazati srednji prst Bakiru. Jebiga misle valjda da će nezaposleni, penzioneri i studenti koji jedva sastavljaju kraj sa krajem pasti na taj umjetnički performans. To će im možda napuniti frižidere i novčanike... Ne opravdavam zelenu mafiju ali barem liče na nešto kada se uporede sa ovim.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#4607 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by realna do boli »

Mandat "izabranim" predstavnicima treba produziti na 6 godina. Dvije godine protrace dok okrece kabinete, izaberu sekretaricu, upoznaju se rajom u drugim kaabinetima, odluce hoce li ih voljeti ili ne, pa eto, neka dvije i rade, mada im toliko treba, ako bas zapnu, da nesto i procitaju.
A zadnje dvije protrace na pripremi za izbore.
Samo tako postoji minimalna mogucnost da u sredini mandata shvate da bi nesto trebali i raditi.
Ovaj put su bas uranili sa predizbornim cirkusom.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4608 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

još ste nam zaboravili reći da inače nikad niste, niti biste glasali za sda, ali kad vidite ko ih kritikuje morate... :mrgreen:

bakirovo slikanje će jelte nekome napuniti stomak...
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#4609 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by realna do boli »

Nisam nikada glasala za SDA, ali se bavim mislju da sada hocu. Iz jednostavnog razloga..da napokon dobiju dovoljan broj glasova da bez uplitanja drugih mogu sprovesti svoje ideje. Pa da vidimo, napokon, koje su to. Nista ne gubimo, i onako je svejedno.
Vec dvadest i nesto godina imamo jednopartijski sistem, sasvim je svejedno za koga glasas. Imamo samo privid razlicitih mogucnosti, a u sustini su isti, jer da nisu, davno bi neko zavrsio u zatvoru.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11012
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#4610 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Prpa.ba »

Rjesenje nisu duzi mandatni periodi vec manje nadleznosti drzave, potpuna privatizacija svega javnog i masovno ukidanje socijalnih programa.
Last edited by Prpa.ba on 29/08/2017 10:59, edited 1 time in total.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#4611 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by tranquil »

A inače su ih do sada koalicioni partneri ograničavali, pa su jadni 25 godina se suzdržavali.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24830
Joined: 08/09/2005 20:08

#4612 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Haris.ba »

Prpa.ba wrote:Rjesenje nisu duzi mandatni periodi vec manje nadleznosti drzave, potpuna privatizacija svega javnog i masovno ukidanje socijalnih programa.
Nismo mi tapija za to.

Mada bi to bilo rješenje.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#4613 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by realna do boli »

tranquil wrote:A inače su ih do sada koalicioni partneri ograničavali, pa su jadni 25 godina se suzdržavali.
Samo da vidim, sta bi tada bilo opravdanje. Ovako, to kod sirokih narodnih masa, ispada, mi bismo, ali ne mozemo..nije do nas, onnn je kriv..itd..itd..
A bitan je samo unaprijed napisan scenarjio za trakavicu u par hiljada epizoda. Pa onda saznas da im je ustvari mati ista.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#4614 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by tranquil »

Skup eksperiment, pogotovo zato što znamo da neće imati drugačiji ishod nego do sada.

Mada me je sve manje briga.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4615 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

mi smo vidjeli šta je i kako izgleda privatizacija na njihov način. to bi izgledalo kao i u zdravstvu, doprinose plaćaš po iznimno visokoj stopi, a za normalnu uslugu moraš otići privatniku i platiti opet po tržišnoj cijeni.

a gdje za značajnije stvari privatnik ne može ni dobiti dozvole i certifikate bez tala sa njim...
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#4616 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by realna do boli »

A tuzno je to da smo dovedeni bas na taj nivo..posmatramo ih kao pajace i govorimo, bas nas je briga, pocesvsi od mene. Okrenes ovako, okrenes onako, skontas isto, sprdamo se sa njima, oni kradu, uvode strahovladu. Ali, bar ja, ne vidim nikoga novog.
Samo godinama vidis prekrajanje istorije, metamorfozu istih likova, njihovo sadisticko izivljavanje nad psihom, ispiranje mozgova do krajnjih granica.
A mi imamo strpljenja ko mazge.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24830
Joined: 08/09/2005 20:08

#4617 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Haris.ba »

JThomas wrote:mi smo vidjeli šta je i kako izgleda privatizacija na njihov način. to bi izgledalo kao i u zdravstvu, doprinose plaćaš po iznimno visokoj stopi, a za normalnu uslugu moraš otići privatniku i platiti opet po tržišnoj cijeni.

a gdje za značajnije stvari privatnik ne može ni dobiti dozvole i certifikate bez tala sa njim...
Privatizacija o kojoj ja pričam je ona liberalna. I ona je sa svim svojim minusima je bolja od ove neoliberalne.

Jer ovaj trenutni sistem privatizacije profita, a socijalizacije gubitka je gori.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4618 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

a odakle ti ideja da bi to sa ovima izgledalo tako, a ne ovako? :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24830
Joined: 08/09/2005 20:08

#4619 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Haris.ba »

JThomas wrote:a odakle ti ideja da bi to sa ovima izgledalo tako, a ne ovako? :mrgreen:
Čak ni mi ovakvi nismo uspjeli ekonomske zakonitosti prevariti. Možemo određeni vremenski period se zavaravati.

Dolazi period u svijetu malih radničkih prava, stagnacije visine plaća i robotizacije svega i svačega. Ko imalo logicira - zna rezultat toga.

Može se sistem držati još nekoliko godina, možda i deceniju - ali što duže, pad će biti bolniji.

P.S.
I da stavim u kontekst - imalo pismeniji ekonomista će reći da bi danas držao što veći mogući deficit (radi infrastrukturnih radova, npr. autoput, termoelektrane, ulaganje u stalna sredstva, pa i povećanje visine plaća i penzija), samo se Novalić kod nas hvali lažnim suficitom.

I ja, koji bi privatizirao sve i svašta, zagovaram investiranje države. Ali, to je kada znaš šta koristiti, a šta ne.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18277
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4620 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by GandalfSivi »

realna do boli wrote:Nisam nikada glasala za SDA, ali se bavim mislju da sada hocu. Iz jednostavnog razloga..da napokon dobiju dovoljan broj glasova da bez uplitanja drugih mogu sprovesti svoje ideje. Pa da vidimo, napokon, koje su to. Nista ne gubimo, i onako je svejedno.
Vec dvadest i nesto godina imamo jednopartijski sistem, sasvim je svejedno za koga glasas. Imamo samo privid razlicitih mogucnosti, a u sustini su isti, jer da nisu, davno bi neko zavrsio u zatvoru.
Nick ti je komotno mogao biti ofirna do boli, jer ovo je cisti sazetak SDA mantre koja se sada prosipa, jer su ostali bez i jednog drugog argumenta. Majke mi, ovo je toliki skolski primjer, da ga moram dio po dio razdvojiti.

Nisam nikada glasala za SDA, ali se bavim mislju da sada hocu. Iz jednostavnog razloga..da napokon dobiju dovoljan broj glasova da bez uplitanja drugih mogu sprovesti svoje ideje.
Ljudi su cetvrtinu vijeka na vlasti, realno poklopili svaki segment, drze sve bitne pozicije ogromnu vecinu toga vremena, u dejtonskim okvirima imaju skoro pa apsolutnu vlast u svom begovatu, napretka nema ni na mapi, i onda se vade kao da su morali u koaliciju. Znaci, nije problem sto su bili na vlasti, nego sto nisu imali dovoljno vlasti. Odlicno.

Nista ne gubimo, i onako je svejedno.
Kao sto Trump rece crncima "sta imate izgubiti", pa sada KKK marsira po Americi. U Bosni mi mozemo izgubiti jos cetiri godine zivota, mozemo vidjeti daljnji nastavak kradje, korupcije, jos jedno 100.000 mladih i obrazovanih mogu napustiti drzavu, sto uz apatiju proizvedenu mantrom "svi su isti" odlicno odgovara onima koji vode minder politiku.

Vec dvadest i nesto godina imamo jednopartijski sistem, sasvim je svejedno za koga glasas. Imamo samo privid razlicitih mogucnosti, a u sustini su isti, jer da nisu, davno bi neko zavrsio u zatvoru.
Spomenuh vec da je svaki segment zivota poklopljen, samim tim i sudstvo, tako da imamo piljare koji bi gradili aerodrome, imamo direktore banaka koji su davali pare kako im se prohtje, imamo bivse ministre MUP-a koji se sada bave klasicnim reketom, imamo fucking javni cjenovnik koliko koji posao kosta u javnim preduzecima. I imamo optuznice za sve to, koje redovno na sudu padaju, pojeo vuk magarca. 90% ovoga dolazi iz jedne stranke, tako da ovaj argument "svi su isti" otprilike ide kao i argument "zaracene strane" u ratu.

Alternativa vazda postoji, od SDA gore ne moze biti, od starta smo se razilazili na nekoj ideoloskoj razini, ali ovo sada postaje pitanje pukog prezivljavanja vecine stanovnistva koje stenje pod jarmom vladajuce kriminalne elite. Veca smo banana drzava sada nego sto smo bili '96, a "narod zna" ko nas je doveo tamo. Cilj SDA je da stvori sto vecu apatiju medju ljudima, pricom svi su isti, uz dodatak "ne volim SDA ali...", jer sto manje ljudi glasa, njima je pobjeda vise zagarantovana. Ove price ce biti sve vise i vise kako se izbori blize...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#4621 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ultima_palabra »

Rjesenje je uci u SDA i stoci zavrtati usi dok ih jebu. Vise ce te cijeniti tada nego dok im pokusavas otvoriti oci.

Znaci samo SDA, na svim nivoima.
palermo
Posts: 22353
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4622 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by palermo »

realna do boli wrote:Nisam nikada glasala za SDA, ali se bavim mislju da sada hocu. Iz jednostavnog razloga..da napokon dobiju dovoljan broj glasova da bez uplitanja drugih mogu sprovesti svoje ideje. Pa da vidimo, napokon, koje su to. Nista ne gubimo, i onako je svejedno.
Vec dvadest i nesto godina imamo jednopartijski sistem, sasvim je svejedno za koga glasas. Imamo samo privid razlicitih mogucnosti, a u sustini su isti, jer da nisu, davno bi neko zavrsio u zatvoru.
Ne postoji dovoljan broj glasova u sadašnjoj konstituciji države. Ili pod dovoljnim brojem glasova misliš i da većina Srba i Hrvata glasa za SDA.Jedino u tom slučaju bi imalo smisla to što si napisala. Doduše, imalo bi smisla i ako pod državom smatraš prošireni sarajevski kanton
convict
Posts: 2993
Joined: 10/02/2008 01:20

#4623 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by convict »

realna do boli wrote:Nisam nikada glasala za SDA, ali se bavim mislju da sada hocu. Iz jednostavnog razloga..da napokon dobiju dovoljan broj glasova da bez uplitanja drugih mogu sprovesti svoje ideje. Pa da vidimo, napokon, koje su to. Nista ne gubimo, i onako je svejedno.
Vec dvadest i nesto godina imamo jednopartijski sistem, sasvim je svejedno za koga glasas. Imamo samo privid razlicitih mogucnosti, a u sustini su isti, jer da nisu, davno bi neko zavrsio u zatvoru.
pa trenutno drže vertikalu državni premijer - federalni premijer - kantonalni premijer u svim "bošnjačkim" kantonima, pa i pozicije načelnika u ogromnoj većini opština. teško da može bolje od toga.

i zašto misliš da oni ne sprovode svoje ideje? njihove ideje su pljačka preostalih državnih resursa, osiromašenje i poniženje stanovništva, generalni civilizacijski nazadak i primitivizacija društva, a na kraju i demografsko uništenje - ja mislim da oni te svoje ideje jako dobro sprovode
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4624 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

tačno tako. mi živimo njihov san.
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#4625 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ke_ma »

GandalfSivi wrote:
realna do boli wrote:Nisam nikada glasala za SDA, ali se bavim mislju da sada hocu. Iz jednostavnog razloga..da napokon dobiju dovoljan broj glasova da bez uplitanja drugih mogu sprovesti svoje ideje. Pa da vidimo, napokon, koje su to. Nista ne gubimo, i onako je svejedno.
Vec dvadest i nesto godina imamo jednopartijski sistem, sasvim je svejedno za koga glasas. Imamo samo privid razlicitih mogucnosti, a u sustini su isti, jer da nisu, davno bi neko zavrsio u zatvoru.
Nick ti je komotno mogao biti ofirna do boli, jer ovo je cisti sazetak SDA mantre koja se sada prosipa, jer su ostali bez i jednog drugog argumenta. Majke mi, ovo je toliki skolski primjer, da ga moram dio po dio razdvojiti.

Nisam nikada glasala za SDA, ali se bavim mislju da sada hocu. Iz jednostavnog razloga..da napokon dobiju dovoljan broj glasova da bez uplitanja drugih mogu sprovesti svoje ideje.
Ljudi su cetvrtinu vijeka na vlasti, realno poklopili svaki segment, drze sve bitne pozicije ogromnu vecinu toga vremena, u dejtonskim okvirima imaju skoro pa apsolutnu vlast u svom begovatu, napretka nema ni na mapi, i onda se vade kao da su morali u koaliciju. Znaci, nije problem sto su bili na vlasti, nego sto nisu imali dovoljno vlasti. Odlicno.

Nista ne gubimo, i onako je svejedno.
Kao sto Trump rece crncima "sta imate izgubiti", pa sada KKK marsira po Americi. U Bosni mi mozemo izgubiti jos cetiri godine zivota, mozemo vidjeti daljnji nastavak kradje, korupcije, jos jedno 100.000 mladih i obrazovanih mogu napustiti drzavu, sto uz apatiju proizvedenu mantrom "svi su isti" odlicno odgovara onima koji vode minder politiku.

Vec dvadest i nesto godina imamo jednopartijski sistem, sasvim je svejedno za koga glasas. Imamo samo privid razlicitih mogucnosti, a u sustini su isti, jer da nisu, davno bi neko zavrsio u zatvoru.
Spomenuh vec da je svaki segment zivota poklopljen, samim tim i sudstvo, tako da imamo piljare koji bi gradili aerodrome, imamo direktore banaka koji su davali pare kako im se prohtje, imamo bivse ministre MUP-a koji se sada bave klasicnim reketom, imamo fucking javni cjenovnik koliko koji posao kosta u javnim preduzecima. I imamo optuznice za sve to, koje redovno na sudu padaju, pojeo vuk magarca. 90% ovoga dolazi iz jedne stranke, tako da ovaj argument "svi su isti" otprilike ide kao i argument "zaracene strane" u ratu.

Alternativa vazda postoji, od SDA gore ne moze biti, od starta smo se razilazili na nekoj ideoloskoj razini, ali ovo sada postaje pitanje pukog prezivljavanja vecine stanovnistva koje stenje pod jarmom vladajuce kriminalne elite. Veca smo banana drzava sada nego sto smo bili '96, a "narod zna" ko nas je doveo tamo. Cilj SDA je da stvori sto vecu apatiju medju ljudima, pricom svi su isti, uz dodatak "ne volim SDA ali...", jer sto manje ljudi glasa, njima je pobjeda vise zagarantovana. Ove price ce biti sve vise i vise kako se izbori blize...
:thumbup: :thumbup:
Post Reply