BAKIRE ODLAZI

Post Reply
User avatar
Styling
Posts: 12585
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#8401 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Styling »

hamos wrote: 27/04/2021 09:46
carobnjak_N wrote: 27/04/2021 09:34 Ja ne vidim nista strasno u nespretnoj metafori o crnom kosarkasu i nasa raja se uglavnom hvata za nebitne stvari ili ih spinuje da ispadnu blam. Pa nismo mi Usa koja ima taj osjetljiv problem rasizma.
Realno, to sto je rekao je nebitno.
Ono sto je bitno i pomalo strasno jeste ono da "kad je Sda najgora, ima 200.000 glasova".
Strasno je sto je to istina i sto je rijec o jednoj dobro uvezanoj i utreniranoj interesnoj skupini, koju uopste nece biti lako "pomesti" .
Cak i da trojka preuzme vlast i preceslja drzavne jasle te pronadje clanove interesne skupine zvane Sda, sta da radi s njima? Ne mozes otpustiti 100.000 uposlenika
Ili mozda i mozes ako pronadjes rodbinske veze
Treba pronaci nacin kako da se ta masinerija udobno rasporedjena po institucijama i firmama, zauvijek anulira. Inace ce se papci vratiti
da mi je da vidim da otpustis 100 000 ljudi bez drustvenog nemira :zzzz: SDA mozes skinut samo ako se narod ubjedi da treba,a nekim planom politickim inzinjeringom i sl,niti mozes niti trebas jer nije fer,nije demokratski.
Moze se restruktuiranjem drzavne administracije, reformama, prirodnim odlivo kadra u penziju i zaposljavanjem ljudi prema sposobnostima. Treba uvesti sistem gdje posao u drzavnoj sluzbi nije zagarantovan i da zavisi od rada i rezultata. Uvesti malo konkurencije, pa se nece desiti, kao u bh telekomu, da u sektoru imas trideset zaposlenih, od toga deset tegli a ostali primaju platu na racun stranke. I jos ovima sto rade prijete i zastrasuju ih rodbinskim vezama.
Mora se uvesti takav sistem, da drzava ne bude najpovoljniji i najbolji poslodavac.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#8402 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by carobnjak_N »

Tako nekako. Ono sto ljudi ne kapiraju jeste da ako se to ne rijesi sistemski , dakle tih 200.000 "sigurnih"
kao prvo :

- nece se rijesiti Sda parazita, vratice se opet i likovati kako su nam oni jedina sansa. Sto znaci nastavak odlaska stanovnistva iz Bih i novo "etnicko" ciscenje radno sposobnih i nepodobnih.

- ako se pokusa umjesto Sda uhljeba i glasacke masinerije utrpati i stvarati neku "svoju" masineriju.
To je onda samo nastavak horora pod drugim naslovom.
To ako se desi, ubice ljudima svaku nadu u drzavu i to je kretanje prema sigurnom kraju.

Reforma javne uprave i javnih preduzeca se mora uraditi i to je u svakoj drzavi nesto sto vlast koja to uradi, t4sko prezivi. Medjutim ovdje trojka ima cistu situaciju, njihovi glasaci su vecinom oni koji su protiv uhljeb masinerije i sa takvim potezima mogu samo probuditi one uspavane ili "svi su isti" glasace.
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#8403 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by blecak »

carobnjak_N wrote: 27/04/2021 09:34 Ja ne vidim nista strasno u nespretnoj metafori o crnom kosarkasu i nasa raja se uglavnom hvata za nebitne stvari ili ih spinuje da ispadnu blam. Pa nismo mi Usa koja ima taj osjetljiv problem rasizma.
Realno, to sto je rekao je nebitno.
Priča o Bahti, tamnoputoj robinji iz Bosanskog Šamca koja je služila i djeda Alije Izetbegovića

Image

Image

Nebitno ili hoće jezik pravo?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#8404 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by uglavnomja »

ovo su tekstovi kad se crnac smio nazvati crncem, bez uvrede

danas se ne smije, rasizam ... kuku
sve je nenormalno

preksinoc ona naka voditeljica :roll: oskara kaze: ja kao majka crnog djetata ... - e to moze, ni ona nije bijela
a da je bijela voditeljica rekla: ja kao majka bijelog djeteta - to bi vec bio belaj



ovo za crnca mogu svariti, relano crnci du najbolji kosarkasi, sprinteri, pjevaci soul-a ..


ali ono izniknuce dva bolja nacelnika :lol:
to je neka zaraza dupliranja, kao fadilovi repsiratori za 2 pacijenta


samo od fadilovih je narod umirao :( :twisted:
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#8405 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Sigma90 »

hamos wrote: 27/04/2021 09:48
tempuser wrote: 27/04/2021 09:48
hamos wrote: 27/04/2021 09:46

da mi je da vidim da otpustis 100 000 ljudi bez drustvenog nemira :zzzz:
I zaposliš drugoh 100 000 na njihova mjesta. Saldo 0, u čemu je problem?
To je SDA uradila 1990. godine.
SDA mozes skinut samo ako se narod ubjedi da treba tako,a nekim planom politickim inzinjeringom i sl,niti mozes niti trebas jer nije fer,nije demokratski.
Cuj nije fer i demokratski. Ali jeste fer i demokratski krasti vlastiti narod 30 godina. Ubistva, kriminal, tenderi itd.
Fakat vas ne kontam kako razmisljate.
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#8406 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by hamos »

Sigma90 wrote: 27/04/2021 12:24
hamos wrote: 27/04/2021 09:48
tempuser wrote: 27/04/2021 09:48
I zaposliš drugoh 100 000 na njihova mjesta. Saldo 0, u čemu je problem?
To je SDA uradila 1990. godine.
SDA mozes skinut samo ako se narod ubjedi da treba tako,a nekim planom politickim inzinjeringom i sl,niti mozes niti trebas jer nije fer,nije demokratski.
Cuj nije fer i demokratski. Ali jeste fer i demokratski krasti vlastiti narod 30 godina. Ubistva, kriminal, tenderi itd.
Fakat vas ne kontam kako razmisljate.
pogledaj rezultate izbora,a ovo se racuna kao najgori rezultat SDA:

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 50524
Joined: 16/07/2012 16:00

#8407 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

Treba biti svjestan da je medju ovim glasovima za SDA mnogo njih u stvari ukradeno.
Bugarski voz, glasanje umrlih, glasanje apstinenata.
Zatim i sama opozicija je ostecivana ponistavanjem listica.
Kad bi imali zasita regularen izbore i regularno brojanje, ne bi ovi odnosi bili tako veliki.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#8408 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Sigma90 »

hamos wrote: 27/04/2021 12:28
Sigma90 wrote: 27/04/2021 12:24
hamos wrote: 27/04/2021 09:48
SDA mozes skinut samo ako se narod ubjedi da treba tako,a nekim planom politickim inzinjeringom i sl,niti mozes niti trebas jer nije fer,nije demokratski.
Cuj nije fer i demokratski. Ali jeste fer i demokratski krasti vlastiti narod 30 godina. Ubistva, kriminal, tenderi itd.
Fakat vas ne kontam kako razmisljate.
pogledaj rezultate izbora,a ovo se racuna kao najgori rezultat SDA:

Nista ja nisam rekao na te rezultate. Nego sto se tvoje price o fernost i demokratije tice.
A u vezi ti glasova mogu samo reci ovo sto je @drug_profi rekao.
Treba 22 dobro pregledati sve na izborima.
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#8409 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by hamos »

drug_profi wrote: 27/04/2021 12:34 Treba biti svjestan da je medju ovim glasovima za SDA mnogo njih u stvari ukradeno.
Bugarski voz, glasanje umrlih, glasanje apstinenata.
Zatim i sama opozicija je ostecivana ponistavanjem listica.
Kad bi imali zasita regularen izbore i regularno brojanje, ne bi ovi odnosi bili tako veliki.
:lol:

jel vidis koliko malo glasova ima NS,zadnja je? a koliki medijski prostor i moc imaju? daj SDA nema medijsku moc ko oni,ni blizu..to nikada nije istina.Kad tako kazemo izgledamo samo kao losi gubitnici
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#8410 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by carobnjak_N »

hamos wrote: 27/04/2021 12:28
Sigma90 wrote: 27/04/2021 12:24
hamos wrote: 27/04/2021 09:48
SDA mozes skinut samo ako se narod ubjedi da treba tako,a nekim planom politickim inzinjeringom i sl,niti mozes niti trebas jer nije fer,nije demokratski.
Cuj nije fer i demokratski. Ali jeste fer i demokratski krasti vlastiti narod 30 godina. Ubistva, kriminal, tenderi itd.
Fakat vas ne kontam kako razmisljate.
pogledaj rezultate izbora,a ovo se racuna kao najgori rezultat SDA:

Image
Da, Sda 250.000 svi drugi skupa bez Hdz-a , 300.000.
Samo sto je ovih 250 utrenirano glasacko tijelo, cvrsto uvezana interesna skupina, kad udaras na Sda udaras ik na kasiku. Naravno, patriotizam im sluzi kao paravan ali i kao pranje savjesti pred samima sobom u smislu ono "nismo mi paraziti, mi smo branioci nekih visih vrijednosti. U stvarnosti je rijec o parazitima i o egzistencijalnim pitanjima. I zato kazem ako mislite da ce neko Sda "pomesti" i da ce se oni tek tako odreci ugodnih radnih mjesta, varate se.
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#8411 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by hamos »

carobnjak_N wrote: 27/04/2021 13:16
hamos wrote: 27/04/2021 12:28
Sigma90 wrote: 27/04/2021 12:24
Cuj nije fer i demokratski. Ali jeste fer i demokratski krasti vlastiti narod 30 godina. Ubistva, kriminal, tenderi itd.
Fakat vas ne kontam kako razmisljate.
pogledaj rezultate izbora,a ovo se racuna kao najgori rezultat SDA:

Image
Da, Sda 250.000 svi drugi skupa bez Hdz-a , 300.000.
Samo sto je ovih 250 utrenirano glasacko tijelo, cvrsto uvezana interesna skupina, kad udaras na Sda udaras ik na kasiku. Naravno, patriotizam im sluzi kao paravan ali i kao pranje savjesti pred samima sobom u smislu ono "nismo mi paraziti, mi smo branioci nekih visih vrijednosti. U stvarnosti je rijec o parazitima i o egzistencijalnim pitanjima. I zato kazem ako mislite da ce neko Sda "pomesti" i da ce se oni tek tako odreci ugodnih radnih mjesta, varate se.
racunas sbih ,asda, i ostale sda bebe sa NS? pa radikalniji ti je prosjecni glasac a-sda od sda glasaca(i tu i nip stavljam vjerovali ili ne)
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#8412 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by foxlife »

Ko je ovaj hamos bunk ili neki novi sda buzdovan?
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#8413 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by hamos »

foxlife wrote: 27/04/2021 13:22 Ko je ovaj hamos bunk ili neki novi sda buzdovan?
joined februar 2021 i meni to kazes? :D samo sto ja nisam aktivan vecinom,dodjem napisem jednom u mjesecu.u vas cim se ne slaze s vama neko,ili kad vas opuca neka realnost ...odmah sda buzdovan

zapravo sam glasao za NIP ako te vec zanima?
dzumandzic1
Posts: 415
Joined: 11/10/2020 11:11

#8414 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by dzumandzic1 »

Samo treba raditi na slabljenju SDA. Sto je slabiji, to ce opozicija biti jaca. I mora se raditi na spajanju opozicije da tu bude minimanlno 5 stranaka na nivou FBiH. Ubaciti i one "sumnjive" ukoliko su samo malo "sumnjivi"
User avatar
drug_profi
Posts: 50524
Joined: 16/07/2012 16:00

#8415 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

foxlife wrote: 27/04/2021 13:22 Ko je ovaj hamos bunk ili neki novi sda buzdovan?
ovo drugo
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#8416 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by hamos »

dzumandzic1 wrote: 27/04/2021 13:25 Samo treba raditi na slabljenju SDA. Sto je slabiji, to ce opozicija biti jaca. I mora se raditi na spajanju opozicije da tu bude minimanlno 5 stranaka na nivou FBiH. Ubaciti i one "sumnjive" ukoliko su samo malo "sumnjivi"
nije to rijesenje,pa valjda vidimo u KS ,sad je trojka a bila sestorka!! daj Boze da stane na tome,ja mogu reci da sam bio optimista na pocetku ali pokazalo se kao nerealno
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#8417 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by foxlife »

hamos wrote: 27/04/2021 13:25
foxlife wrote: 27/04/2021 13:22 Ko je ovaj hamos bunk ili neki novi sda buzdovan?
joined februar 2021 i meni to kazes? :D samo sto ja nisam aktivan vecinom,dodjem napisem jednom u mjesecu.u vas cim se ne slaze s vama neko,ili kad vas opuca neka realnost ...odmah sda buzdovan

zapravo sam glasao za NIP ako te vec zanima?
Ja sam na ovom forumu od 2003-e godine i svi znaju ko sam

Pa to sto si glasao za nip ne znaci da se u medjuvremenu nisi prodao
Prodavali su se i oni istaknutiji srdjan srdic enisa spahic evo i hadzibajric izgleda

Bas zbog toga sto si pisao svaki mjesec jedan post a sada u danu pises 40 postova i u svakom sda branis naravno da je sumnjivo i da je po svim prilikama prodana dusa ako vec nije bio i ranije sda
User avatar
drug_profi
Posts: 50524
Joined: 16/07/2012 16:00

#8418 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

Znaš sve čim su argumentira i odgovara smajlijima.
Image
dzumandzic1
Posts: 415
Joined: 11/10/2020 11:11

#8419 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by dzumandzic1 »

hamos wrote: 27/04/2021 13:28
dzumandzic1 wrote: 27/04/2021 13:25 Samo treba raditi na slabljenju SDA. Sto je slabiji, to ce opozicija biti jaca. I mora se raditi na spajanju opozicije da tu bude minimanlno 5 stranaka na nivou FBiH. Ubaciti i one "sumnjive" ukoliko su samo malo "sumnjivi"
nije to rijesenje,pa valjda vidimo u KS ,sad je trojka a bila sestorka!! daj Boze da stane na tome,ja mogu reci da sam bio optimista na pocetku ali pokazalo se kao nerealno
Nije nerealno. Ako skontas, ima tu prostora. PZP bi mogao uci zajedno sa trojkom. Takodjer moze NB. To je vec 5 stranaka zajedno. A u medjuvremenu se mora raditi kampanja protiv SDA i optuzivati ih za koruptive radnje i afere kao sto su KCUS i Respiratori.

E vidi sad ovo. Prosjecni SDA glasac je jedno od ove dvije stvari:
- Uhljeb koji radi i koji se zaposlio uz pomoc SDA,
- ili neki desnicar/desni centar lik koji ima malo konzervativnije stavove.

Ovi nece glasati za NS sigurno a nece ni za PZP ni SDP jedino ako vide neku korist. Ali ce ovi, ukoliko glasaju za nekog drugog, najvjerovatnije glasati za stranku poput NIP, NB, SBIH, itd. Znaci ove stranke mogu uzeti glasove SDA. Ova prva skupina ljudi se ne moze dobiti jer oni to ne mogu zbog posla. Ali zato ova druga skupina je ona koja lahko predje na drugu stranu ako vidi sta dobro. Ove stranke moraju vidjeti kako ce udovoljiti ovim konzervativcima.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#8420 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by carobnjak_N »

Rijesenje je : reforma javne uprave.
Za posljedicu ce imati stvarno rasulo Sda.
Reforma ne znaci Halid iz nipa, mjesto Halida iz Sda,
nego kresanje glomazne administracije, kresanje troskova, a povecanje efikasnosti.
Moze se i treba poneki Halid zamjeniti ali da je za razliku
od prijasnjeg strucan i vrijedan.
Dok Bakir i onaj Terzic na pitanja o nepotizmu ili ogromnim greskama u izgradnji obilaznice kod Ze mogu komotno pred svojim glasacima reci "Ja, i? " ili Terzic "pa sta ?" , njihovi glasaci to nece kazniti.
Jer njihovi glasaci su vjerovatno i radili te greske.
S druge strane trojka to sebi ne moze dopustiti.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#8421 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by fosna2014 »

Veća izlaznost = manje SDA

Vrlo jednostavno draga opozicijo.
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#8422 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by hamza_sa »

baKKKir

:D
User avatar
sinuhe
Posts: 11475
Joined: 03/06/2011 11:33

#8423 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by sinuhe »

Bakir u blatu Bliskog istoka:
"To se ponavlja u ciklusima. Izrael postepeno, nažalost, završava posao uz pomoć sila i velesila"
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /210513126
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#8424 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by KatarinaKosaca »

Supruga nema školu koju kaže da ima. Za koju godinama mislimo da ima. Može li niže? Da, nije jedina. Skoro je imenovana osoba za koju znam da nije onako kako piše u biografiji. Iz trojke je. Ali, to je jedno od najgorih Bakirovih nasljeđa koje će ovoj zemlji ostati. Nema školu, a radi na mjestu na kojem treba Hajd šta ima veze Uzeo je pare na tenderuTebi krivo što ti nisi. A šta imamo u međuvremenu, u paralelnom svijetu koji Bakir ne vidi? LJude koji su ostavili bubreg, živce, nogu u rovu. Ne da nemaju posla, ne mogu ga ni tražiti u ravnopravnoj borbi, jer će i u privatnu firmu stići Asimov poziv. Nemaju da plate struju, isključi im se. Umjetnici koji ne rade u doba korone su jedini umjetnici u Europi koji nisu dobili pomoć za komad kruha. Borci koji ne smiju na ulicu možda im preko-štele-zaposlena policija opet da po bubrezima, privatnici koji ne mogu zaposliti ljde jer im je Asim sredio da konkurencija koja je nečiji badžo dobije tender, omladinu koja misli da su glagoli ukrasti i snaći se sinonimi, pa se snalazi bubicama na ispitima i učlanjivanjem u stranku(više i nebitno koju, ustroj ponašanja je entabliran). Imamo i tužilaštvo koje spava, lijeno zjevne kad pozvoni telefon da kaže "Si, šefe". Imamo učenje njemačkog kao najjaču privrednu aktivnost, a državu koja se zadužuje kao najjačeg poslodavca. Imamo i trojku koja se po interesima vrlo lako uklopi u ovu shemu. Ali, to mi je već nebitno. Bakir je stvorio shemu nejednakih pred zakonom, građana drugog reda, društvo nejednakih šansi, devalvaciju znanja i promociju nepismenosti. On ti hladno na TV kaže "U tranziciji se netko snašao netko nije", pri tom brkajući (ah, to uvijek radi) glagol krasti i snaći se. Doći će se i do lažnih diploma i laži u cv članova trojke. Ali, treba krenuti sa Sebijom. Treba konačno netko zasluženo u zatvor, a netko se zasluženo radi toga prepasti. Bakire, odlazi u zatvor! Za stotine hiljada uništenih života, za hiljade pravih intelektualaca koji nisu imali šansu zbog Asimovog poziva. Zbog boraca na koje si poslao kerove, zbog penzionera koji prodaju stanove da jedu, zbog nezaposlenih koji nemaju jednaku šansu da se zaposle, zbog sunovrata morala, odgoja i pristojnog ponašanja!
mishic
Posts: 6236
Joined: 28/04/2011 16:29

#8425 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by mishic »

Odlazak nije rješenje. Neko ipak mora polagati račun za nebrojene afere koje nisu koštale samo novca nego i života ljudi.
Pored institucionalnog raščišćavanja računa privatnim tužbama sada treba stotine stvari na KCUS-u rasvijetliti. Ko je i zbog čega otjeran, ko i zbog čega preminuo... Diplome definitivno treba isprovjeravati i to u cijeloj državi. Teško breme posla za cijeli sistem i preko svega toga ni slučajno se ne smije olahko preći. Ako se pak pređe onda nama još decenijama napretka nema.

Naspram ovih kriminalnih radnji treba misliti na one koje je sve ovo skupo koštalo. Sirotinje koja je ostala i bez posla i bez hljeba. Onih koji su diplomu teško stekli, rade 38 godina, četiri godine bili u rovu a još uvijek su podstanari. Jedan gospodin me uvjeravao da to čak nije ni moguće a kada sam mu dokazao da jeste i da uz tu diplomu ima i suprugina sa njenih 25 godina staža o poštenog rada ali da je novac trošen za školovanje djece, zanijemio je.
Post Reply