Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post Reply
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#1 Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by ratata »

"Milorade nema mirnog razdruzivanja"
reche Bakir Izetbegovic u prepunoj Zetri (maloprije uzivo na Hajatu).

pa me sad zanima, jel ovo najava nechega sto je zamislio on ili stranka ukoliko Dodik krene sa referendumom, ili samo lozi narod.

mada, u ovoj zemlji ovakve rijeci su vise od rijeci, i smatram da je ovo za svaku osudu bas kao i pozivi na otcijepljenje od BiH, cak smatram da je ovo jako opasna retorika jer se prvi put dovodi u pitanje mir.
User avatar
ecstase
Posts: 422
Joined: 17/05/2009 20:27
Location: Na tribini

#2 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by ecstase »

kad bih vjerovao u sve sto bakir kaze gdje bih bio :thumbup:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#3 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by kamen spoticanja »

ratata wrote:"Milorade nema mirnog razdruzivanja"
reche Bakir Izetbegovic u prepunoj Zetri (maloprije uzivo na Hajatu).

pa me sad zanima, jel ovo najava nechega sto je zamislio on ili stranka ukoliko Dodik krene sa referendumom, ili samo lozi narod.

mada, u ovoj zemlji ovakve rijeci su vise od rijeci, i smatram da je ovo za svaku osudu bas kao i pozivi na otcijepljenje od BiH, cak smatram da je ovo jako opasna retorika jer se prvi put dovodi u pitanje mir.
a bas mislis da bi bakir trebao kad bi milorad metnuo rampu na koziju cupriju,ili na dobrinju ili pak kod doboja?
no ne se sekirat,ovo je samo cisti populizam...
ali ipak on records...ako pokusaju razdruzivanje rat je bolja opcija od palestine koja bi nas cekala...dakle ja sam za :wink:
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#4 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by ratata »

ecstase wrote:kad bih vjerovao u sve sto bakir kaze gdje bih bio :thumbup:
budi siguran da mene boli briga za njega i njemu slichne, stvar je u tome da mislim na svoju trudnu zenu i to dijete koje cekamo zajedno, a za sebe cu lako, bas zato me ovakve rijeci izbacuju iz cipela
User avatar
torik
Posts: 153
Joined: 28/08/2007 09:45
Contact:

#5 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by torik »

A debila.... boli njega kita ko bi tu ginuo...c c c debil
chupacabra
Posts: 930
Joined: 17/09/2010 22:39

#6 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by chupacabra »

Nema za tako nesto potrebe. Cim raspisu referendum za nezavisnost na koji po Daytonu nemaju pravo na entitetskom nivou, onda lijepo skupiti sve probosanske politicke snage i u parlamentu bez poslanika iz RS-a proglasiti Dayton nevazecim. Onda po automatizmu vratiti ustav RBiH na snagu i proglasiti RS okupiranom teritorijom. Onda lijepo blokirati prolaz kroz Brcko i sacekati koliko ce trajati ta nezavisnost bez pupcanog crijeva na sjeveru. Ja mislim da bi to bila drzava sa najkracim rokom trajanja.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#7 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by sumirprimus »

mah bezze supljak...
ako i dodje do rata ko da ce on imat sta s tim... :D ako im dje kakav siguran sef,mozda...




a druga prica je da bi bilo svega ako bi dodo probo... s tim da se vise bar ne bi moralo ic na srednje :skoljka:
bicebolje
Posts: 1252
Joined: 12/05/2010 08:18

#8 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by bicebolje »

Pa Bakire 100 puta si mogao poginuti i ti bi opet rizikovao život. :lol:

Šalu na stranu. Iako na Balkanu nije pametno zveketati oružijem mislim da su trenutne šanse za novi rat ravne nuli. Niti smo mi neka vojna sila kakva je bila SFRJ 1990. niti je narodu do rata. U budućnosti ništa nije isključeno ali to opet ne zavisi od nas nego od stanja izvan BiH.

Motiv za ovakve izjave je jasan ali opet izborna kampanja je prošla iznenađujuće mirno. Očigledno da u narodima ima dovoljno negaitivnog naboja kojeg nije trebalo dopunjavati.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#9 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by bingov buraz »

Znaci trezor je spreman :mrgreen:
populizam jasta mada ako laktaski medjed krene u secesiju nista drugo i ne preostaje.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#10 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by hercegovac_pravi »

ratata wrote:"Milorade nema mirnog razdruzivanja"
reche Bakir Izetbegovic u prepunoj Zetri (maloprije uzivo na Hajatu).

pa me sad zanima, jel ovo najava nechega sto je zamislio on ili stranka ukoliko Dodik krene sa referendumom, ili samo lozi narod.

mada, u ovoj zemlji ovakve rijeci su vise od rijeci, i smatram da je ovo za svaku osudu bas kao i pozivi na otcijepljenje od BiH, cak smatram da je ovo jako opasna retorika jer se prvi put dovodi u pitanje mir.
Ufff..Alija je govorio "Mirno spavajte rata neće biti" i danas ga svi pljuju radi toga. Bakir kaže "ako dođe do secesije bit će rata" i opet ga svi pljuju. De se odlučite šta želite da čujete "da rata neće biti" ili "da će rata biti u slučaju secesije". Nebi svetac ugodio našem narodu.
A sad šalu na stranu. U slučaju secesije rat je neizbježan. O tome nema nikakve dileme niti je čak povod za iole ozbiljnu diskusiju. Intezitet rata neće odrđivati niko u BiH, ali sama inicijacija rata je već odlučena..tako da...."mirno spavajte rata neće biti" ili "u slučaju secesije rat je nemonovan"..šta god vam paše da lakše spavate.
User avatar
casper_
Posts: 1096
Joined: 24/06/2010 12:26

#11 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by casper_ »

čovjek je u pravu..
nema mirnog razdruživanja..
vi dijasporci bolje da se ne javljate...
a ovi nasi bolje da se opametite i da ne pametujete .........
znači vi bio voljeli da se bosna mirno raspadne bez rata koji bi to spriječio....
ako je to jedina opcija
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#12 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by DaysleepeR »

Boga mi ja opet ne bio u ratu da bi nakon njega opet nekakve granaplije postajali bogataši...

Hvala lijepo
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#13 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by branimir stulic »

NAkon cetiri godine granatiranja , gladi...godine dana Nisicke visoravni... tri godine Treskavice... upale bubrega, visokog krvnog pritiska, psihickih smettnju navecer...a po danu svakodnevnog sikaniranja prvenstveno od Bakira i Bakirovih, zatim raznoraznih Brankovica, Izetbegovica, Silajdzica, Gashija, reisa Cerica, njihovih vila i automobila, BHtelecoma, Heca, hadzija, Sahinpasica, Avaza, Lagumdzija... apsolutno me zaboli i za udruzivanje i za razdruzivanje. Bosnjak sam i svjestan sam... vrlo svjestan. Svoj dug domovini sam isplatio a sada ako hoce eto ih... neka cijeloj Zetri daju po kalasnjikov i neka ih predvode Bakir i Hari Mata Hari i JURIS...uz generale i tri hafiza.... sa Desnicom Radivojevicem
Last edited by branimir stulic on 01/10/2010 22:18, edited 1 time in total.
nista novo
Posts: 511
Joined: 15/09/2010 15:41

#14 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by nista novo »

pasha078 wrote:
casper_ wrote:čovjek je u pravu..
nema mirnog razdruživanja..
vi dijasporci bolje da se ne javljate...
a ovi nasi bolje da se opametite i da ne pametujete .........
znači vi bio voljeli da se bosna mirno raspadne bez rata koji bi to spriječio....
ako je to jedina opcija

BTW, dijaspora predstavlja oko 35% GDP. Što Western Union pošiljke familiji, što "turizam", što "investicije" u stanove, kuće, što cash...

A onaj blok koji ti u kasu stavlja 35% dohotka se i te kako mora pitat... Zato dosta s tim!
Samo budale bez pameti zagovaraju rat. a ti ako si za rat uzmi pusku i na rs, ravno ti do BANJA LUKE...sto volim ove internetske ratnike :-)
veleno
Posts: 752
Joined: 19/09/2009 19:05

#15 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by veleno »

Svaki mjesec na ovom podforum imamo temu "Hoće li biti rata?" :roll:
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#16 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by ratata »

casper_ wrote:čovjek je u pravu..
nema mirnog razdruživanja..
vi dijasporci bolje da se ne javljate...
a ovi nasi bolje da se opametite i da ne pametujete .........
znači vi bio voljeli da se bosna mirno raspadne bez rata koji bi to spriječio....
ako je to jedina opcija
samo ako ce Bakirova rodbina i njemu slicni da ucestvuje u ratu a ne da se krije po podrumima, a oni koji huskaju uvijek se prvi ispare, vala jednom sam se napatio i nikad vise, POGOTOVO NE SVOJE DIJETE I ZENU DA PATIM zbog istih onih sto me nalagashe , osiromasishe i zivot skratishe

i sta si se nadovezao na ljude koji zive u inostranstvu, sta ti smetaju nashi ljudi vani i kakve veze oni imaju sa zapaljivom izjavom ovog ridjobrkog veceras ? a ako ti je do rata eno ti drzava koliko hoces da treniras svoje vjestine
Last edited by ratata on 01/10/2010 22:32, edited 1 time in total.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#17 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by samo malo »

Ako nije obecao zlatne kasike, nisi trebao ni otvarati temu.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#18 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by samo malo »

branimir stulic wrote:NAkon cetiri godine granatiranja , gladi...godine dana Nisicke visoravni... tri godine Treskavice... upale bubrega, visokog krvnog pritiska, psihickih smettnju navecer...a po danu svakodnevnog sikaniranja prvenstveno od Bakira i Bakirovih, zatim raznoraznih Brankovica, Izetbegovica, Silajdzica, Gashija, reisa Cerica, njihovih vila i automobila, BHtelecoma, Heca, hadzija, Sahinpasica, Avaza, Lagumdzija... apsolutno me zaboli i za udruzivanje i za razdruzivanje. Bosnjak sam i svjestan sam... vrlo svjestan. Svoj dug domovini sam isplatio a sada ako hoce eto ih... neka cijeloj Zetri daju po kalasnjikov i neka ih predvode Bakir i Hari Mata Hari i JURIS...uz generale i tri hafiza.... sa Desnicom Radivojevicem
:thumbup:

Inace, na ovo mogu samo budale padati, na ovu ratnicku retoriku. Rata nece biti dok stranci ne odluce da je rat potreban, a danas smo svi svjedoci kakvu politiku vode na Balkanu, pomirenje, udruzivanje drzava regiona, oni udesili da Tadic skoro pa prizna Kosovo kao svojevrsnog partnera, i sad ce gomila debila na celu sa Dodikom i Bakirom sjebat planove velikih sila... haj ne budite smijesni.
User avatar
ecstase
Posts: 422
Joined: 17/05/2009 20:27
Location: Na tribini

#19 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by ecstase »

mojne sada rata taman da se McD i Burger King otvore
The Silent Man
Posts: 714
Joined: 13/10/2008 21:57

#20 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by The Silent Man »

izjava tik pred glasanje da se raja malo naloži ...

ali iskreno , to mi uopšte nije ratnohuškačka izjava ...
to je činjenica - nema mirnog razdruživanja...

svako go govori o odcjepljenju,referendumima,o tome da Bosne ima dok mora - zapravo priziva novi rat , jer drugačije ne može bit.
Ta stvar treba biti jasna prvenstveno srpskom narodu ,ali su se Dodikove izjave previše tolerisale.
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#21 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by psydelija »

Bakir samo kaze ono sto i Milorad zna!
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#22 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by hercegovac_pravi »

The Silent Man wrote:izjava tik pred glasanje da se raja malo naloži ...

ali iskreno , to mi uopšte nije ratnohuškačka izjava ...
to je činjenica - nema mirnog razdruživanja...

svako go govori o odcjepljenju,referendumima,o tome da Bosne ima dok mora - zapravo priziva novi rat , jer drugačije ne može bit.

Ta stvar treba biti jasna prvenstveno srpskom narodu ,ali su se Dodikove izjave previše tolerisale.
Džaba pišeš. Sada će hrpa forumaša skočit da te ubjeđuje kako "babin sin" priziva rat i zvecka oružjem a čovjek (ma koliko god mi bio antipatičan) nije rekao ništa drugo osim golih činjenica. E sada što se to nekom ne sviđa...mrka kapa.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#23 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by hercegovac_pravi »

Hipotetički gledano...pc za godinu-dvije proglasi nezavisnost. Kakvu rakciju očekujemo?

Nisam siguran da ovo pitanje pripada na ovu temu i ako ne pripada, nadam se da će moderacija izbrisati post.
odgovore molim.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#24 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by Mahalac »

hercegovac_pravi wrote:
The Silent Man wrote:izjava tik pred glasanje da se raja malo naloži ...

ali iskreno , to mi uopšte nije ratnohuškačka izjava ...
to je činjenica - nema mirnog razdruživanja...

svako go govori o odcjepljenju,referendumima,o tome da Bosne ima dok mora - zapravo priziva novi rat , jer drugačije ne može bit.

Ta stvar treba biti jasna prvenstveno srpskom narodu ,ali su se Dodikove izjave previše tolerisale.

Džaba pišeš. Sada će hrpa forumaša skočit da te ubjeđuje kako "babin sin" priziva rat i zvecka oružjem a čovjek (ma koliko god mi bio antipatičan) nije rekao ništa drugo osim golih činjenica. E sada što se to nekom ne sviđa...mrka kapa
.
:thumbup:
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#25 Re: Bakir otvoreno prijeti ratom ?

Post by samo malo »

Ma ja, babin sin patriJota, svaka mu dala, nema mirnog razdruzivanja, nek hina im je reko :-)

Kako vi ne vidite da on, Hare, Dodik, jedan drugom nabacuju glasace za "nacionalne partije", da mogu sto mirnije i rahatnije nakon izbora formirati vlast, podijeliti resore i svaki za sebe dobiti ekskluzivitet u pljacki opdredjenog resora, ne kontam fakat ali fakat.

Koji ba rat, sto bi oni ratovali, kad su dobili ono sto su proslim ratom trazili, svoje torove i dozvolu od naroda da ih naguzuju i pljackaju. *ebem vas glupe, onako otvoreno i iskreno, kad ste glupi ko kurac. I treba da vas pljackaju, i naguzuju, kad ne vidite prostu politiku "zavadi pa vladaj".
Post Reply