Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#1 Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by SkyLimit »

Kao što je i uobičajno sa velikim liderima, mnogo toga što su izrekli ostalo je zauvijek upamćeno, a često se izdaju kompilacije njihovih umotvorina. Možemo li se mi pa barem i na forumu pobrinuti da neke od neprevaziđenih izjava našeg Predsjednika ostanu zaštićene od zaborava? Britkost njegovog uma u davanju izjava jednaka je samo istoj kod legendarnog Safeta Sušića.

Ja ću početi:

"Općina Centar je, možda, važnija od desetak nekih drugih općina", rekao je Bakir nakon što je SDA dobila načalničko mjesto u općini Centar a izgubila ga u desetak drugih općina u Federaciji BiH. Kakav šamar svim onim koji su tvrdili da SDA vodi samo sarajevocentričnu politiku.

"Ponekad me optužuju da previše dajem HDZ-u. Možda i bude viška neko ministarstvo, neka pozicija direktorska, ali tu cijenu vrijedi platiti i imati popravak odnosa između Hrvata i Bošnjaka. Ja ću nastaviti tako", odgovorio je Bakir na optužbe da su Hrvati na uštrb Bošnjaka dobili sve značajne ministarske, vojne i policijske strukture pod svoju kontrolu, a da ništa ne daju zauzvrat osim pukog i krhkog uopće prihvatanja države BiH.

"Čekali smo ih više od 40 minuta. Danas su propustili priliku da sa SDA dogovore važne stvari za ovu zemlju i propustili su i jedan dobar burek", rekao je Bakir nakon što je uzalud satima čekao da se Dragan Čović pojavi u restoranu na sastanku za koji je čini se znao samo Bakir.

"Ona je menadžer i zna da motiviše ljude da se dobro radi. Možda, u slučaju KCUS-a kojem svi sada treba da pomognu, nije ni loše da menadžer bude neko ko ima dobre veze", odbrusio je Bakir na tvrdnje da je to što je njegova supruga postavljena za direktora Opće bolnice ima naznake korupcije i nepotizma.

"Narod je kriv što nije pratio SDA", kao iz topa ispalio je Izetbegović na konstataciju novinara da je SDA odgovorna za stanje u kojem se nalazi bošnjački narod.

"Kada završim aktivnu političku karijeru, vjerovatno ću biti veoma aktivan u tim raspravama na društvenim mrežama, jer osjećam da mnogo toga, sasvim jednostavnog i jasnog, mnogima još nije jasno", izjasnio je Bakir svoju želju da svim kritičarima direktno pojasni veličinu svojih postupaka.

"Mi imamo raznovrsne istorijske veze, pa i genetske. Puno Bošnjaka, Bosanaca, živi u Turskoj i u nama, Bošnjacima - Bosancima ima turske krvi", proglasio je Bakir Bošnjake turkijskim narodom i stavio Bakir tačku na i na vječitu dilemu: Jesu li Bošnjaci Turci?

"Gledali smo kako Sadam Husein, Gadafi, Milosević prkose i kako to izgleda", predvidio je kakav završetak političke karijere očekuje Dodika koji je to protumačio kao prijetnju smrću(Sadam je obješen a Gadafija je rulja silovala štapom a zatim usmrtila).

"Možda to za Gaddafija i nije najbolje poređenje", reći će Bakir samo par dana kasnije nakon burnih reakcija.


Osjećajte se slobodnim da nastavite.
Last edited by SkyLimit on 06/10/2016 14:28, edited 1 time in total.
User avatar
basicm
Posts: 10404
Joined: 16/01/2012 21:38

#2 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by basicm »

Uvedi se predmet nove matematike, bakebra, u kojoj se racunaju vrijednosti opcina naspram drugih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
ljevoruki
Posts: 4747
Joined: 20/05/2011 22:49

#3 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by ljevoruki »

Igrac koji puca dace go, igrac koji ne puca nece nikad dat go.
Cekaj, to je GG nije Bakir, vazda njih dvojicu zamijenim. :oops:
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#4 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by oakville »

SkyLimit wrote:Kao što je i uobičajno sa velikim liderima, mnogo toga što su izrekli ostalo je zauvijek upamćeno, a često se izdaju kompilacije njihovih umotvorina. Možemo li se mi pa barem i na forumu pobrinuti da neke od neprevaziđenih izjava našeg Predsjednika ostanu zaštićene od zaborava? Britkost njegovog uma u davanju izjava jednaka je samo istoj kod legendarnog Safeta Sušića.

Ja ću početi:

"Općina Centar je, možda, važnija od desetak nekih drugih općina", rekao je Bakir nakon što je SDA dobila načalničko mjesto u općini Centar a izgubila ga u desetak drugih općina u Federaciji BiH. Kakav šamar svim onim koji su tvrdili da SDA vodi samo sarajevocentričnu politiku.

"Ponekad me optužuju da previše dajem HDZ-u. Možda i bude viška neko ministarstvo, neka pozicija direktorska, ali tu cijenu vrijedi platiti i imati popravak odnosa između Hrvata i Bošnjaka. Ja ću nastaviti tako", odgovorio je Bakir na optužbe da su Hrvati na uštrb Bošnjaka dobili sve značajne ministarske, vojne i policijske strukture pod svoju kontrolu, a da ništa ne daju zauzvrat osim pukog i krhkog uopće prihvatanja države BiH.

"Čekali smo ih više od 40 minuta. Danas su propustili priliku da sa SDA dogovore važne stvari za ovu zemlju i propustili su i jedan dobar burek", rekao je Bakir nakon što je uzalud satima čekao da se Dragan Čović pojavi u restoranu na sastanku za koji je čini se znao samo Bakir.

"Ona je menadžer i zna da motiviše ljude da se dobro radi. Možda, u slučaju KCUS-a kojem svi sada treba da pomognu, nije ni loše da menadžer bude neko ko ima dobre veze", odbrusio je Bakir na tvrdnje da je to što je njegova supruga postavljena za direktora Opće bolnice ima naznake korupcije i nepotizma.

"Narod je kriv što nije pratio SDA", kao iz topa ispalio je Izetbegović na konstataciju novinara da je SDA odgovorna za stanje u kojem se nalazi bošnjački narod.

"Kada završim aktivnu političku karijeru, vjerovatno ću biti veoma aktivan u tim raspravama na društvenim mrežama, jer osjećam da mnogo toga, sasvim jednostavnog i jasnog, mnogima još nije jasno", izjasnio je Bakir svoju želju da svim kritičarima direktno pojasni veličinu svojih postupaka.

"Mi imamo raznovrsne istorijske veze, pa i genetske. Puno Bošnjaka, Bosanaca, živi u Turskoj i u nama, Bošnjacima - Bosancima ima turske krvi", proglasio je Bakir Bošnjake turkijskim narodom i stavio Bakir tačku na i na vječitu dilemu: Jesu li Bošnjaci Turci?

"Gledali smo kako Sadam Husein, Gadafi, Milosević prkose i kako to izgleda", predvidio je kakav završetak političke karijere očekuje Dodika koji je to protumačio kao prijetnju smrću(Sadam je obješen a Gadafija je rulja silovala štapom a zatim usmrtila).

"Možda to za Gaddafija i nije najbolje poređenje", reći će Bakir samo par dana kasnije nakon burnih reakcija.


Osjećajte se slobodnim da nastavite.
Ko leti, leti, ko ne leti - ne leti. Ili je Grunf ili je Bakir I, ili su možda obojica ovo rekla pa se sad vodi spor oko intelektualnog vlasništva nad ovom mudrom izrekom.
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by Logovan »

Ne trpaj velikog Papeta u istu rečenicu sa ovim lopovom. :wink:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#6 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by sunceKOtepsija »

Image
Image
BAKIR IZETBEGOVIĆ: "Svakog mjeseca broj zaposlenih se poveća za hiljadu. Ko ne vjeruje - neka provjeri"
"Moje obećanje od 100.000 radnih mjesta u deset godina su neki čak i ismijavali", kaže Izetbegović.
"Imamo preko 1.000 radnih mjesta u realnom sektoru mjesečno. Ne da se ispunjava tempom kojim sam obećao, nego brže. To su provjerljive stvari. Mogu da provjere koliko je bilo zaposlenih kada je počela vlada Denisa Zvizdića i Fadila Novalića, koliko ih ima sada, pa ćete vidjeti da je za 15 mjeseci 18.000 novozaposlenih. To su egzaktne stvari. Međutim, to nije dovoljno. Dok vi imate 300-400 hiljada ljudi koji traže posao, pa zaposlite 15 ili 18 hiljada ta stvar se još ne vidi.
Image
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#7 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by nightvision »

Predsjedatelj Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović izjavio je na otvaranju tunela Karaula da je u svom životu dugo radio u građevinarstvu i da se nada da će za koju godinu završiti s politikom i vratiti se nečemu opipljivom, vrijednom i korisnom.
.
.
.
.
Trenutno pravi sve same gluposti.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#8 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by KB9 »

hvala dragom bogu sto nam je poklonio ovako mudrog i pametnog vodju

nas jedan vodja je vrijedniji od deset tudjih vodja :bih:
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by muha_sa »

doticni može bit vodja samo svojim glasacima--osim Sebilji :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#10 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by spreca »

muha_sa wrote:doticni može bit vodja samo svojim glasacima--osim Sebilji :D
meni je Sebija vaznija od 10drugih
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#11 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by KatarinaKosaca »

Parafraziram............Ja sam garantovao Vucicu bezbjednost u Srebrenici, jer SAM MISLIO da ce tako bit
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#12 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by SmokingMan »

Njegove "izjave" su nadmašile bušizme G.W.Busha.
Boskero
Posts: 481
Joined: 21/08/2013 05:08

#13 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by Boskero »

.
Last edited by Boskero on 29/10/2017 02:05, edited 1 time in total.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#14 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by sahara1428 »

samo "bacate bombe" dragog vođe... :-) :-) :-)


sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#15 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by sahara1428 »

SmokingMan wrote:Njegove "izjave" su nadmašile bušizme G.W.Busha.

e nema šanse da ga nadmaši ever...
Želim zahvaliti svima koji su izdvojili vremena da svjedoče mojem vješanju." – prilikom predstavljanja svojeg portreta u Austinu

Znam da ljudi i ribe mogu suživjeti u miru.

Naši neprijatelji su inovativni, te imaju resurse, kao i mi. Nikad ne prestaju smišljati načine kako da naškode našoj zemlji i našim ljudima, kao ni mi

Onda se probudite u srednjoj školi te shvatite da je razina nepismenosti naše djece užasna.


AenemA
Posts: 415
Joined: 23/04/2004 04:32

#16 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by AenemA »

K'o i rehmetli mu babo, minderaš, mudrac i mislilac.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8125
Joined: 25/05/2013 23:49

#17 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by apsidejzi »

AenemA wrote:K'o i rehmetli mu babo, minderaš, mudrac i mislilac.
Nikad nisam shvatio znacenje rijeci minderas. Sta znaci to?
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#18 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by aratet »

Dobro je ovaj i ispao ko mu je bio babo.
AenemA
Posts: 415
Joined: 23/04/2004 04:32

#19 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by AenemA »

apsidejzi wrote:
AenemA wrote:K'o i rehmetli mu babo, minderaš, mudrac i mislilac.
Nikad nisam shvatio znacenje rijeci minderas. Sta znaci to?
Minderaš - neko ko guzove dere na minderu po cijeli dan, palamudi, gladi bradu i ispija kaHvu. Sve sama šuplja prica i nikakve akcije, baš kao i naš Bake...i 80% omladine, u narodu poznatiji kao mindercadi :).
User avatar
apsidejzi
Posts: 8125
Joined: 25/05/2013 23:49

#20 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by apsidejzi »

AenemA wrote:
apsidejzi wrote:
AenemA wrote:K'o i rehmetli mu babo, minderaš, mudrac i mislilac.
Nikad nisam shvatio znacenje rijeci minderas. Sta znaci to?
Minderaš - neko ko guzove dere na minderu po cijeli dan, palamudi, gladi bradu i ispija kaHvu. Sve sama šuplja prica i nikakve akcije, baš kao i naš Bake...i 80% omladine, u narodu poznatiji kao mindercadi :).
E hvala :) Mnogo jasnije.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#21 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by ABH017 »

Nego, ne znam ima li otvorena tema "ezdea pobjednik u općini centar", pa ću ovdje iznijeti svoje viđenje radovanja riđobradog, uzrokovanog pobjedi u sarajevskoj općini Centar.
Naime, koliko sam upućen, obje sarajevske bolnice nalaze se na području pomenute općine. Teritorijalno, ima tu još mnogo nezauzetog zemljišnog prostora, na kojem se nalaze ruševine bivših firmi, a na kojima se može napraviti hrpa tržnih centara, ali i hotela za goste iz arapskih zemalja.
Kad nije uspjelo zatvaranje i prodavanje Vojne bolnice prije, sad bi se to moglo uraditi tiho, bez pompe. Zašto je Centar vrijedniji od deset drugih? Zato.
User avatar
u prolazniku
Posts: 11973
Joined: 14/03/2012 07:34

#22 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by u prolazniku »

Iz najpovjerljivijih izvora, saznajem da će Sebija otpustiti sve ljekare, a zaposliće (na procenat) muževog prijatelja TobeJarabija!
Čovjek će mijenjati jedno 150 ljekara, a za sitne pare.
Čak će i socijalno uštedjeti, pošto će se svaki pregled (pregled = izlječenje) naplaćivati jednokratno.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#23 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by jao_situacije »

ABH017 wrote:Nego, ne znam ima li otvorena tema "ezdea pobjednik u općini centar", pa ću ovdje iznijeti svoje viđenje radovanja riđobradog, uzrokovanog pobjedi u sarajevskoj općini Centar.
Naime, koliko sam upućen, obje sarajevske bolnice nalaze se na području pomenute općine. Teritorijalno, ima tu još mnogo nezauzetog zemljišnog prostora, na kojem se nalaze ruševine bivših firmi, a na kojima se može napraviti hrpa tržnih centara, ali i hotela za goste iz arapskih zemalja.
Kad nije uspjelo zatvaranje i prodavanje Vojne bolnice prije, sad bi se to moglo uraditi tiho, bez pompe. Zašto je Centar vrijedniji od deset drugih? Zato.
općina i bolnica nemaju veze to je nadležnost kantona, fazon je u nekim drugim stvarima
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#24 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by VjecitiStudent »

"Nakon ovoga što se desilo, pitanje je hoće li doći Zara"
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#25 Re: Bakir Izetbegović - Citati, aforizmi, mudre misli

Post by ABH017 »

jao_situacije wrote:
ABH017 wrote:Nego, ne znam ima li otvorena tema "ezdea pobjednik u općini centar", pa ću ovdje iznijeti svoje viđenje radovanja riđobradog, uzrokovanog pobjedi u sarajevskoj općini Centar.
Naime, koliko sam upućen, obje sarajevske bolnice nalaze se na području pomenute općine. Teritorijalno, ima tu još mnogo nezauzetog zemljišnog prostora, na kojem se nalaze ruševine bivših firmi, a na kojima se može napraviti hrpa tržnih centara, ali i hotela za goste iz arapskih zemalja.
Kad nije uspjelo zatvaranje i prodavanje Vojne bolnice prije, sad bi se to moglo uraditi tiho, bez pompe. Zašto je Centar vrijedniji od deset drugih? Zato.
općina i bolnica nemaju veze to je nadležnost kantona, fazon je u nekim drugim stvarima
Zemljište je općinsko
Post Reply