Bajram party II

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
lopta
Posts: 806
Joined: 24/08/2008 01:11
Location: Sarajevo

#51 Re: Bajram party II

Post by lopta »

zlatiborka wrote: poste za Ramazana i jedva cekaju Bajram da se olese jer im ef. Ceric nije rekao da ne piju na dernecima Cece, Ace, Seke, Buba mara i ostalih turbofolkasica.

A zasto im nije rekao da ne piju za Bajram, ja nisam do sada cula da je ef. Ceric izricito naglasio javno da se muslimani ne napijaju za Bajram. Da li neko zna da je to rekao i kada.

Dok to ne kaze javno i glasno znaci da se muslimani mogu napijati koliko hoce....
Ti prvi nisu ni vjernici(iako je to nezahvalno govoriti ikome), nego turbofolkvjernici.
Nema Ceric bila sta kome govoriti da se ne pije za Bajram, muslimanima je zabranjeno piti svakako, bio Bajram ili ne, a to nije reis propisao nego neko visi. Da je za prosli opet rekao, jeste, za ovaj nemam pojma.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#52 Re: Bajram party II

Post by JThomas »

nije u tome poenta.

i homoseksualnost i opijanje su po islamu grijesi. u redu. ali očigledno je da zajednica vjernika po njima postupa s dva različita aršina.

svaki kreten se našao pozvan da poziva na linč gayeva i lezbijki, pretučeni su i oni i nedužni novinari, hajka se nemilosrdno vodi i dalje, svi opalili po pederima k'o da su oni krivi za sve nedaće ovog svijeta...izgleda, u tom slučaju oni imaju šta govoriti, pa eto, i pozivati na premlaćivanja i ubistva, baš ono u duhu vjere.

a na drugoj strani također imaš organizovano upražnjavanje i propagiranje nečega što je po islamu grijeh, i to u nemjerljivo većim razmjerama, pa se niko ne češe po guzici...što li bože tu islamski moralni uzori nisu našli za shodno da pozovu na linč ace lukasa i svih koji idu na njegov koncert? čemu dvostruki kriteriji?

odgovor zna svako kome nije glava u pijesku: zato što su ili isti takvi, ili u talu, na ovaj ili onaj način...pa neće se valjda zamjerati onima koji ih izdržavaju plaćanjem članarine u IZ :skoljka:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#53 Re: Bajram party II

Post by spreca »

zlatiborka wrote:Meni rijeci BAJRAM i PARTY nikako ne idu skupa. Bajram je prije svega vjerski i porodicni blagdan, u krugu svoje familije i najblizih.

Ovo svake godine postaje sve gore i gore, vjera se profanisala do samog dna.... :lol: i ne samo kod muslimana vec i katolika i pravoslavaca. Fuj, sve je postalo dernek i biznis..... :x

Ima li sta reci na ovakve pojave vrli i uvazeni Reis efendija Ceric? :mrgreen: ...jako me zanima.... :mrgreen:

Pa nemoj se cuditi sve je ovo u rejsovoj reziji :lol:

nije ni bajram kao sto je nekad bio a ni reis kao sto su nekad bili REISI(modernizacija reis voli trbusnjaka :D )samo mu skines s glave fes i ahmediju i odmah vidis pred sobom glavatodebeloguzog hostaplera a mozda nije ni svjestan toga koliko je zaluto.
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#54 Re: Bajram party II

Post by illuminated »

Ja predlazem da se ne pije, nego da svi skupimo lovu i da posaljemo u islamsku zajednicu.

Bog je milostiv, i voli nas, al love nikad dosta. :D (Zeitgeist)
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#55 Re: Bajram party II

Post by Umjetnik a »

lopta wrote:
Umjetnik a wrote:
lopta wrote:Malo ozbiljnijih postova nije na odmet. ;)

Neko rece kriva vjera, reis, ili ne znam ti sad ko, a ja cu opet reci kriv je narod. Moze on meni nuditi sta hoce u diskotekama, kafanama, restoranima ili ne znam ti gdje, ali do mene je hocu li ici ili ne, zato prije svega ne krivim organizatore, nego narod.

Bajram je vjerski praznik, a ne nekakvi partiji, sto neko rece bajram i sama rijec 'party' ne idu zajedno.
Prvi dan porodicni okup i obilazak rodbine, drugi dan posjeta i sjecanje na mrtve, obilazak mezarja, itd.
Kakvi crni derneci i sve ostalo, a ako ti je to derneka, onda sacekaj prvi naredni vikend poslije bajrama, pa derneci.

Ista stvar i za Bozice, Uskrs-Vaskrs. Je li iko jos cuo uskrsnji party, bozicni party, itd. ne, ali na bajramski se cobani navukli.
tako balije slave bajram
Zamolio bih da tu cetnicko-nacionalisticku rijec ne upotrebljavas. Nisu to nikakve balije, nego cobani, papci. ;)
mostarac wrote:sve je to tako, al po ovom pitanju olesenja za bajram i ponizavanja islama se nisu oglasili ni "ratni veterani", ni bradate spodobe, ni sam reis licno, a reisu je to posao za koji uzima masnu lovu
Reis se oglasio pred prosli Bajram(za razliku od predproslog), pred ovaj ne znam nisam nesto pratio medije.

ps: nije tema o pederskom partiju, nego 'proslava bajrama', zato ne mijesajte teme.
izgleda da ja i ti imamo različito viđenje terima "balije"
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#56 Re: Bajram party II

Post by fixer »

odlicno je to sve, slazem se sa svima vama, ali bi bilo dobro da vi meni,koji ne slavi bajram, pomognete da nadjem sto bolju lokaciju i atmosferu za izlazak tu vecer. interesuje me sta ima na programu to vece na bazenima, restoranu bosna i ostalim kvazi dobrim mjestima? hvala mnogo
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#57 Re: Bajram party II

Post by zlatiborka »

fixer wrote:odlicno je to sve, slazem se sa svima vama, ali bi bilo dobro da vi meni,koji ne slavi bajram, pomognete da nadjem sto bolju lokaciju i atmosferu za izlazak tu vecer. interesuje me sta ima na programu to vece na bazenima, restoranu bosna i ostalim kvazi dobrim mjestima? hvala mnogo
Hmmmm, sve je ovo GLAMUROZNO rasprodato unaprijed,

a ti lagano kreni onako po osjecaju, mozda nadjes mjesto za sebe i drustvo, a mozda uletis na dernek u ovim rasprodatim lokalima i provedes se lijepo...
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#58 Re: Bajram party II

Post by klixober »

fixer wrote:odlicno je to sve, slazem se sa svima vama, ali bi bilo dobro da vi meni,koji ne slavi bajram, pomognete da nadjem sto bolju lokaciju i atmosferu za izlazak tu vecer. interesuje me sta ima na programu to vece na bazenima, restoranu bosna i ostalim kvazi dobrim mjestima? hvala mnogo
Pa idemo zajedno na Dzeja u IN.Naravno samo ako imas tursku zastavu,ili bar majicu sa mjesecom i zvijezdom :D
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#59 Re: Bajram party II

Post by fixer »

zlatiborka wrote:
fixer wrote:odlicno je to sve, slazem se sa svima vama, ali bi bilo dobro da vi meni,koji ne slavi bajram, pomognete da nadjem sto bolju lokaciju i atmosferu za izlazak tu vecer. interesuje me sta ima na programu to vece na bazenima, restoranu bosna i ostalim kvazi dobrim mjestima? hvala mnogo
Hmmmm, sve je ovo GLAMUROZNO rasprodato unaprijed,

a ti lagano kreni onako po osjecaju, mozda nadjes mjesto za sebe i drustvo, a mozda uletis na dernek u ovim rasprodatim lokalima i provedes se lijepo...
valjda neko ima detaljnije informacije.
haj skontat cu nesto...
je li mi iko moze potvrditi informaciju da dolazi global deejays tu negdje na grbavici? da li ima karata za to- strah me da ce na to samo djeca doci, ima li ko iskustva s ovim elektronskim koncertima u sa, kakva je starosna dob prisutna?
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#60 Re: Bajram party II

Post by fixer »

komeba wrote:
fixer wrote:odlicno je to sve, slazem se sa svima vama, ali bi bilo dobro da vi meni,koji ne slavi bajram, pomognete da nadjem sto bolju lokaciju i atmosferu za izlazak tu vecer. interesuje me sta ima na programu to vece na bazenima, restoranu bosna i ostalim kvazi dobrim mjestima? hvala mnogo
Pa idemo zajedno na Dzeja u IN.Naravno samo ako imas tursku zastavu,ili bar majicu sa mjesecom i zvijezdom :D
imam posteljinu za krevet s mjesecima i zvijezdom :D :D :D
hebo dzeja, jos i njega onakog da gledam...
sta je sa aKVom? ide li ko na harisa?
User avatar
pici
Posts: 43593
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#61 Re: Bajram party II

Post by pici »

Image

ideeeemooooo ojjjsaaaaaaaaa eve i aljbanjci se pridruzuju sveopstem veselju za Bajram.......... :dance: :D
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#62 Re: Bajram party II

Post by fixer »

piciiiii, imas sta konkretno na temu? :D
dajte ljudi, kako ste tako sturi sa informacijama? :-)
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#63 Re: Bajram party II

Post by fixer »

a da odem na dernek.ba :D :D :D
imal neko da mi posudi account, nekako mi glupo tamo se registrovati... :-D
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#64 Re: Bajram party II

Post by stochar »

eno Dino Merlin za prvi dan Bajrama pjeva u Zagrebu na zatvaranju Prvog zagrebackog beer festa! kontam otic' tamo, bice cool... Hari je vec pjev'o neki dan na tom festu, ali ga jos stignem pogledat' u Zetri na ovom sevdah partyju...
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#65 Re: Bajram party II

Post by Soul_Sista »

pici wrote:Image

ideeeemooooo ojjjsaaaaaaaaa eve i aljbanjci se pridruzuju sveopstem veselju za Bajram.......... :dance: :D
hej meni ovaj u crnom skroz desno djeluje nekako..hmmm gay :D :D :D
shalaedin
Posts: 1337
Joined: 28/03/2008 00:35

#66 Re: Bajram party II

Post by shalaedin »

JThomas wrote:nije u tome poenta.

i homoseksualnost i opijanje su po islamu grijesi. u redu. ali očigledno je da zajednica vjernika po njima postupa s dva različita aršina.

svaki kreten se našao pozvan da poziva na linč gayeva i lezbijki, pretučeni su i oni i nedužni novinari, hajka se nemilosrdno vodi i dalje, svi opalili po pederima k'o da su oni krivi za sve nedaće ovog svijeta...izgleda, u tom slučaju oni imaju šta govoriti, pa eto, i pozivati na premlaćivanja i ubistva, baš ono u duhu vjere.

a na drugoj strani također imaš organizovano upražnjavanje i propagiranje nečega što je po islamu grijeh, i to u nemjerljivo većim razmjerama, pa se niko ne češe po guzici...što li bože tu islamski moralni uzori nisu našli za shodno da pozovu na linč ace lukasa i svih koji idu na njegov koncert? čemu dvostruki kriteriji?

odgovor zna svako kome nije glava u pijesku: zato što su ili isti takvi, ili u talu, na ovaj ili onaj način...pa neće se valjda zamjerati onima koji ih izdržavaju plaćanjem članarine u IZ :skoljka:
Jedini incident oko Queer festivala u kojem su ucestvovali Vehabije bio je onaj ispred ALU. Slike imate na Avaz.ba. Za sve ostalo su se pobrinuli navijaci. Oni su ispred ALU slikali na mobitele raju koja je bila unutra. Pa su im sacekusu pravili vani. Za nekim su hodali po gradu pa ih tukli. U hijerarhiji grijeha nemoral je kaznjiviji od opijanja. Prevara i homoseksualnost su najtezi grijesi iza nevjerovanja, u serijatkom sistemu kazna je smrt kamenovanjem. Za alkohol je bicevanje. Za kradju odsjecanje ruke. Ali alkohol je kod nas sve prisutan, homoseksualci nisu.Zato se tako prema njima ponasalo. Mislim da je svo to nasilje oko Queer festivala posljedica zakasnjele reakcije.Kada se neki grijeh ili dobro ustali u nekome drustvu ljudi se na njega naviknu. Medjutim mislim da nasilje nije rijesenje za sve te probleme. Edukacija je bitna. Nasi ljudi nemaju puno znanja o svojoj vjeri i misle da je sve ono sto rade dozvoljeno. Za nase ljude je dobro malo popiti, malo duvati, malo asikovati... ali sve pomalo bez pretjerivanja inace je grijeh. Tako razmislja bosnjo. Svoju vjeru pokaze u Ramazanu i onda 11 mjeseci fura svakojake furke. Dvostruki arsini postoje jer je je i Bosna sama takva. Svi bi ovdje jare i pare. Svi su konzervativni i fola religiozni a sebi dopuste i gore stvari od ovih protiv kojih se mi makar na jezicima bunimo.
shalaedin
Posts: 1337
Joined: 28/03/2008 00:35

#67 Re: Bajram party II

Post by shalaedin »

fixer wrote:a da odem na dernek.ba :D :D :D
imal neko da mi posudi account, nekako mi glupo tamo se registrovati... :-D
ej evo ti nik i pass: "oridjidji" ali mojne ban da fasujem :)
User avatar
arbosan
Posts: 297
Joined: 04/07/2005 08:50
Location: Sarajevo

#68 Re: Bajram party II

Post by arbosan »

Celly wrote:ne ide mi se jer garant nece biti alkohola ni na jednom partiju. podrazumijeva se jer je bajram...
Bajram kod mladih koji su IN = Pijanka + Turbo folk + tuca + CUM + (ako ti se posreci: povalis koju)



@Zlatiboraka -

Fino si rekla da Party i Bajram ne idu zajedno, ali nasim novopecenim muslimanima bajram je i parti, i pijanka i dernek i festa. A za koju godinu ce, mozda, i Ceca proslaviti nas bajram koncertom u nekom restoranu. Jupppppiiiii

Sta je Ironija, Bajram je nagrada za postace, neko ko je postio mjesec ramazana, pa kada je dosao do cilja, tj. zadnjeg dana, onda naravno proslavlja to na adekvatan nacin i raduje se oprostu od Boga i nagradi.

Medjutim, bajram proslavljaju kod nas u kaficima bas oni koji su u gradu za vrijeme posta ispijali kahve, pusili cigare, oblacili se neprikladno ...itd. Ne znam sta oni slave.

Necu vise o tome sada, a ko da gledam da ce nasi bajramlije mene optuziti za rasizam, i ne tolerantnosti, i kako ovaj propis nije u duhu tradicije islama u BiH, i mozda me jos optuze da sam vehabija ili jos gore terorista. heheheheh. :skoljka:
User avatar
pici
Posts: 43593
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#69 Re: Bajram party II

Post by pici »

Image

Image
Dernek.ba preporuka
Utorak, 30.09.2008
IZMJENA PROGRAMA - Aca Lukas - Treći dan Bajrama @ INN

Sarajevo Discoteque INN

Dragi članovi, došlo je do male izmjene u programu Diskoteke INN. Aca Lukas nastupit će treću noć Bajrama, a ne drugu, kako je prvobitno planirano. Ali, evo idealne prilike da napravite pauzu izmeđj... Opširnije



uuuuuaaaaaa....fiiiiiiiiiii daj acu drugi dan ........uuuuuaaaaaaaaa :x :x :x :x ovo je atak na .....ma........fiiiiiiiii........oca´m treba vehabije poslat zbog ovog :D
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#70 Re: Bajram party II

Post by mostarac »

stochar wrote:eno Dino Merlin za prvi dan Bajrama pjeva u Zagrebu na zatvaranju Prvog zagrebackog beer festa! kontam otic' tamo, bice cool... Hari je vec pjev'o neki dan na tom festu, ali ga jos stignem pogledat' u Zetri na ovom sevdah partyju...
nemoj tako bola on potpuno trijezan umire :D
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#71 Re: Bajram party II

Post by klixober »

Gdje nastupa Rizzo Ruza?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#72 Re: Bajram party II

Post by vjesticanametli »

priznaj da te pozvao kod njega 8-) da pijete tugedr forevr :D
User avatar
black
Posts: 17172
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#73 Re: Bajram party II

Post by black »

sarajevska shminka :mrgreen:
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#74 Re: Bajram party II

Post by Meshtar »

Gdje ljudi nalaze ove "ciklama" košulje? :D

Emerik bi ovo nazvao blasfemijom.
User avatar
Layne
Posts: 5716
Joined: 24/04/2008 14:12

#75 Re: Bajram party II

Post by Layne »

black wrote:sarajevska shminka :mrgreen:
Sarajevska raja :oops:

Znači, idemo u inn, da budemo in :oops: :D
Locked