Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
TakIst
Posts: 3
Joined: 21/11/2011 20:41

#1 Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by TakIst »

Postovani
Danas sam probao na forumu da potrazim nesto o temi "BABA SAHBAZ" , no na forumu ne nadjoh pa rekoh mozda ce neko od citalaca biti upucen u situaciju.
Naime: Prije 5-6 mjeseci upoznao sam covjeka koji se predstavlja kao dr Baba Sahbaz i dolazi par puta godisnje iz Azarbejdzana (ili Turske )na Ilidzu da (navodno) lijeci ljude. Dok sam bio na pregledu drzao me je za ruku i pricao. Nesto je pisao. Tokom njegovog pregleda malo sam ga razumio a vecinu nisam.U tom pregledu je pomagao jedan covjek koji je sa njim pricao na turskom (azarbejdzanskom) jeziku i meni prevodio. U toku pregleda koji je trajao 20tak minuta shvatio sam da sam rodjen 3 dana kasnije nego sto mi pise u rodnom listu, da sam gljivice na nogama dobio tokom sluzenja vojnog roka ili rata i da osjecam bolove u ledjima. Prepao me je da imam neku cistu pa me je i to ponukalo da se dobro raspitam o kom se covjeku radi i da li je on zaista izsijeljitelj ili nesto drugo.Dao mi je neke terapije sa medom i jabukama. Ah da rekao mi je i koja sam krvna grupa pa kada sam rekao da je pogrijesio rekao je da on dobro zna, a da ja ne znam u stvari :? Olaksao me ja za 100Eu :cry: i preporucio lijecenje u njegovoj klinici u Istanbulu :-) , a da nisam ni skontao zasto (mozda zbog te ciste). Ono sto je pisao sam mu trazio da mi da, ali mi je rekao da mi to jedino moze dati ako dodjem u Istanbul na lijecenje gdje cu mu ovaj zapis biti potreban za formiranje terapije :? . U medjuvremenu za ovih 6 mjeseci sam svasta nesto saznao o njemu , sto cu podijeliti sa vama, ali bih prije svega zelio da cujem komentare ljudi koji imaju slicno iskusto da bih se uvjerio ili razuvjerio u ono sta sam saznao. BABA je ovih dana u Sarajevu pa sam uspio da se sretnem sa ljudima koji su imali pregled ili dosli na kontrolu. . Ja se nadam da ce bar neko od citalaca imati informacije o ovom covjeku Pozdrav TAKIST
Last edited by TakIst on 24/11/2011 13:01, edited 1 time in total.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by mrtva kokoš »

neki novi meki dos`o :shock: :roll: :-) :D :lol:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by zateznistub »

New Torrabi :-)

Bjezi dok te noge nose.
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#4 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by Brus Lee »

Eto, Sahbaza, eto Sahbaza. K'o macja guza, k'o macja guza. Bolje da se raspitas u MUP-u o pomenutom, nego na forumu.
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#5 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by Mistik_ »

Hahhaha Sahbaz?!

Elem daj ba kako mozete vjerovati u takve prevarante?

Kolko je ljudi tacno tobejarabi izljecio?
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#6 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by ChataDodajStaHoces »

Otac mi je imao problema sa povecanom prostatom, mama s ledjima i par puta su bili kod Babe. Na prvim razgovorima, bez ikakvih pitanja rekao im je neke zdravstvene stvari koje mu nikada nisu spomenuli, upravo na osnovu tog pregleda o kojem govoris. S obzirom da je njihov prijatelj ranije isao u Istanbul na lijecenje, poslusali su savjet Babe i otisli prvi put 20 dana na terapije. Nakon prve te terapije tamo vratili su se slomljeni od masaza, terapija, ali nakon mjesec dana su izgledali kao novi. Ocu je stanje s prostatom bilo odlicno, smanjio im se holesterol oboma i generalno su se bolje osjecali. Znam da je jedna od terapija bila ciscenje kompletnog organizma nekim zapaljenim casama, nakon kojih moj otac jos ima tragove. Valjda toplina izvlaci toksine iz tijela i kompletna unutrasnjost case bude crna. Kaze otac da nije mogao vjerovati sta se sve nalazi u njemu. Napominjem da je pusio 30 godina i prestao prije 4, a poslije toga je otisao kod Babe. Redovno idu na preglede kad je Baba ovdje, a 1-2 godisnje odu na terapije u Istanbul.

Ja kao objektivni posmatrac, i koji veze nema kako to sve izgleda (jer nisam u Sarajevu) nakon nekih pola godine kojih sam izvan BiH, kada sam se vratio shvatio sam da oboje izgledaju 10godina mladje (Otac ima 54, mama 52). Takodjer njihov prijatelj koji je bio ranije i na ciju su preporuku otisli, covjek koji je imao 130kg, pio i pusio non stop, prestao sve, dotjerao se u liniju, odlicno izgleda i sigurno 10 god mladje.

Tretmani su skupi, ali kad sam vidio kako se oni osjecaju i kako dobro izgledaju, rekao sam da zasigurno nije neka prevara. I oni su u pocetku bili skepticni, ali sada uopce ne razmisljaju da li ce ici slijedeci put :)
User avatar
TakIst
Posts: 3
Joined: 21/11/2011 20:41

#7 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by TakIst »

I mene je ponuklo da odem do njega zbog price poznanika koji se nahvalio za BABU, no njemu uze 100KM a meni 100Eu :x (valjda je SAHBAZ skontao da u novcaniku imam 100Eu pa mi ih izvuce :twisted: ), druga stvar kada sam propricao sa drugim "pacijentima", dosta sam shvatio situaciju o cemu se zapravo radi, no na forumu sam zapoceo diskusiju da vidim misljenja ljudi koji imaju iskustva sa ovim covjekom, ako nista da makar onim ljudima koji se dvoume da idu do njega olaksam dilemu... Na internetu bas nesto i nema napisano o njemu osim par tekstova na turskom koje i onako ne razumijem...
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4834
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#8 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Sahbaz je ko macja guza
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#9 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by ChataDodajStaHoces »

Ne znam detalje, ali mislim da je normalna cijena pregleda 100eura. Mozda je njemu naplatio 100KM jer je redovan pacijent, da li si o tome razmisljao? Prije nego sto si odmah pomislio da te "zakinuo", "opalio po usima" ili nesto slicno.

Kad bi mene pitali, na osnovu iskustva mojih roditelja, njihovog trenutnog zdravstvenog stanja preporucio bih svakome ko je u mogucnosti da posjeti ovog doktora. Mada sam ja i dan danas skeptican prema tim nekim "alternativnim" metodama. S druge strane kad pogledam svoje roditelje sutra bih i ja otisao da se osjecam lose...

Kazes da si pricao s drugim pacijentima, koji ocigledno nisu zadovoljni, pa prenesi ovdje iskustva i price, nemoj drzati za sebe. Ja sam ispricao pozitivno iskustvo, mozda neko ima negativno...

p.s znam samo da ga zovu Baba, za ovo Sahbaz nemam pojma :lol:
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#10 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by vratnik »

TakIst wrote:Postovani
Danas sam probao na forumu da potrazim nesto o temi "BABA SAHBAZ" , no na forumu ne nadjoh pa rekoh mozda ce neko od citalaca biti upucen u situaciju.
Naime: Prije 5-6 mjeseci upoznao sam covjeka koji se predstavlja kao dr Baba Sahbaz i dolazi par puta godisnje iz Azarbejdzana (ili Turske )na Ilidzu da (navodno) lijeci ljude. Dok sam bio na pregledu drzao me je za ruku i pricao. Nesto je pisao. Tokom njegovog pregleda malo sam ga razumio a vecinu nisam.U tom pregledu je pomagao jedan covjek koji je sa njim pricao na tuskom (azarbejdzanskom) jeziku i meni prevodio. U toku pregleda koji je trajao 20tak minuta shvatio sam da sam rodjen 3 dana kasnije nego sto mi pise u rodnom listu, da sam gljivice na nogama dobio tokom sluzenja vojnog roka ili rata i da osjecam bolove u ledjima. Prepao me je da imam neku cistu pa me je i to ponukalo da se dobro raspitam o kom se covjeku radi i da li je on zaista izsijeljitelj ili nesto drugo.Dao mi je neke terapije sa medom i jabukama. Ah da rekao mi je i koja sam krvna grupa pa kada sam rekao da je pogrijesio rekao je da on dobro zna, a da ja ne znam u stvari :? Olaksao me ja za 100Eu :cry: i preporucio lijecenje u njegovoj klinici u Istanbulu :-) , a da nisam ni skontao zasto (mozda zbog te ciste). Ono sto je pisao sam mu trazio da mi da, ali mi je rekao da mi to jedino moze dati ako dodjem u Istanbul na lijecenje gdje cu mu ovaj zapis biti potreban za formiranje terapije :? . U medjuvremenu za ovih 6 mjeseci sam svasta nesto saznao o njemu , sto cu podijeliti sa vama, ali bih prije svega zelio da cujem komentare ljudi koji imaju slicno iskusto da bih se uvjerio ili razuvjerio u ono sta sam saznao. BABA je ovih dana u Sarajevu pa sam uspio da se sretnem sa ljudima koji su imali pregled ili dosli na kontrolu. . Ja se nadam da ce bar neko od citalaca imati informacije o ovom covjeku Pozdrav TAKIST
Ne znam puno o njemu, ali cinjenica da ti imas gljivice na nogama 20 godina o tebi dosta govori. Inace mi se gade ovakve teme, ali posto postoji sansa (nazalost) da nam se noge negdje sretnu: gljivice su bolest, mogu se izlijeciti, ima pun internet krema i kremica, ako imas love za carobnjake, imas i za stvari koje sigurno rade..
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#11 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by Brus Lee »

Tvrtko II Kotromanić wrote:Sahbaz je ko macja guza
Ne moze somun balansirati na tri kifle. Zik, zik.
User avatar
TakIst
Posts: 3
Joined: 21/11/2011 20:41

#12 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by TakIst »

Hvala Chata za misljenje koje si podijelio sa nama. Drago mi je da si napisao nesto pozitivno jer ja sto sam cuo o njemu je bas suprotno. No naravno da ima i pozitivnih i negativnih misljenja o ovom covjeku. Da ne bi ispalo da ja prepricavam (rekla-kazala) price drugih ljudi na forumu sam otvorio temu da ljudi koji imaju ikakvog iskustva sa ovim covjekom nesto napisu-dopisu, no izleda ispade da se u ovom gradu nesto previse o njemu i ne zna. :-)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#13 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by HAVANA »

Jebo babu.
User avatar
Mama_Africa
Posts: 11
Joined: 12/10/2010 18:56

#14 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by Mama_Africa »

Pozdrav ljudi
ne znam mnogo o njemu upravo sam ovdje da pronadjem koju informaciju o tom covjeku :/
otac mi je danas bio kod njega po preporuci i upravo je isto ucinio i s njim, s tim da mu je pogodio krvnu grupu te godiste i neke prijasnje bole jos iz djetinjstva. Rekao mu je da dodje sljedece godine u septembru nakon svih ovih terapija (med ljesnjaci articoke itd itd). Pisat cu vam sta se desilo.
kokolina
Posts: 219
Joined: 03/12/2006 15:55
Location: mostar

#15 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by kokolina »

Chata87 wrote:Ne znam detalje, ali mislim da je normalna cijena pregleda 100eura. Mozda je njemu naplatio 100KM jer je redovan pacijent, da li si o tome razmisljao? Prije nego sto si odmah pomislio da te "zakinuo", "opalio po usima" ili nesto slicno.

Kad bi mene pitali, na osnovu iskustva mojih roditelja, njihovog trenutnog zdravstvenog stanja preporucio bih svakome ko je u mogucnosti da posjeti ovog doktora. Mada sam ja i dan danas skeptican prema tim nekim "alternativnim" metodama. S druge strane kad pogledam svoje roditelje sutra bih i ja otisao da se osjecam lose...

Kazes da si pricao s drugim pacijentima, koji ocigledno nisu zadovoljni, pa prenesi ovdje iskustva i price, nemoj drzati za sebe. Ja sam ispricao pozitivno iskustvo, mozda neko ima negativno...

p.s znam samo da ga zovu Baba, za ovo Sahbaz nemam pojma :lol:
ime mu je sahbaz babaoglu, bar tako piše na vizitki koju je dao mojoj prijateljici
ona je vodila svog sina od 15 mjeseci koji je pri porodu imao problema i dugo bio u komi
preporučio mu je ŽEN ŠEN ampule koje ima u Istanbulu na svojoj klinici ili šta je već tamo a adresa je

Mehmet Akif Cd Mehmet Çıbıkçı İş Merkezi No:2 Şirinevler/Istanbul pod nazivom INAM-SE

pa eto nekog traga za bolje istražiti

e da jos piše Dr. Psychoterapy (Tibet Felsefesi)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#16 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by Bloo »

vratnik wrote: Ne znam puno o njemu, ali cinjenica da ti imas gljivice na nogama 20 godina o tebi dosta govori. Inace mi se gade ovakve teme, ali posto postoji sansa (nazalost) da nam se noge negdje sretnu: gljivice su bolest, mogu se izlijeciti, ima pun internet krema i kremica, ako imas love za carobnjake, imas i za stvari koje sigurno rade..
:lol: :lol: :lol: :lol: OJ oplakah
Dzoker75
Posts: 1
Joined: 26/10/2014 18:44

#17 Pare na sunce, pa se lijeci!

Post by Dzoker75 »

Cinjenica je da frajer zna neke stvari koje su jako cudne, na primjer mojoj sestri je pogodio krvnu grupu, te je rekao da je uzrok njene psihicke bolest stres koji je dozivjela u petoj godini, a to je vrlo moguce jer se tada bojala svoje uciteljice, a za moju drugaricu je pogodio da se razbolila od jedne bolesti sa dvije i po godine, a boluje je i danas, zbog cega je otisla.
Ipaak, fazon je u tom hocel on njima pomoci, a ne sta zna o njihovoj proslosti, a to cemo tek vidjeti.
Bilo kako bilo, skup je u picku materinu sad je sto pedeset eura cjena.
Mogo mi je za te pare i sudbinu rec kad tako sve zna.
Pa et sad ko ima para ako hoce nek mu ide i nek mu tam zavrce prste kao sto je mojoj sestri.
Semiramida
Posts: 311
Joined: 15/09/2005 14:03
Location: Sarajevo

#18 Re: Baba Sahbaz - Izcijeljitelj ili nesto drugo ???

Post by Semiramida »

Moram priznati da sam bila, a možda sam i sad skepticna kad je u pitanju Baba Oglu, iako su mi pripravci po njegovoj recepturi pomogli. Dakle, nije on nikakav iscjelitelj koji dodirom ili mantrama liječi, nego ti odredi nekoliko recepata za probleme koje imaš, i svi su bazirani na prirodnim sastojcima. Npr. meni je jednom zaokružio 7 recepata koje sam dnevno ili sedmicno pripremala (ujutro sok cijedjenih jabuka, navece sok kupusa, 150 gr suhih šljiva, ayran sa metvicom i sl.), i naravno da mi je nakon 3-4 mjeseca bilo puno bolje.

No, u čekaoni skontas da si sa svim svojim holesterolima, anemijom, bolovima - zapravo skroz mali.pblem, jer vidiš da mu dolaze ljudi koji imaju puno vece probleme, bolesnu djecu, ma bože sacuvaj... Obično ti teži slucajeviodu kod Babe u Istanbul u njegovu kliniku na terapije akupunkturom, vakuumskim casama i ostalim sto ja.vec ne znam. Licno poznajem par slučajeva drastičnih oporavaka koji su se liječili kod Babe, ali je to zahtijevalo i vrijeme i novac i posvecenost izlijecenju.

Prvi pregled je koštao 300KM, a svaka kontrola 50 KM. Nekad su te kontrole bile dzaba.
Post Reply