Azil Prača

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Locked
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#126 Re: Azil Prača

Post by Muhamed Đakmić »

U trenutnoj situaciji gdje imamo preplaćenu i prekobrojnu administraciju, srezati primanja iste da bi se do prirodne smrti održavali psi po azilima kojih ima par hiljada, a mislim da je i ta moja prepostavka o par hiljada preoptimistična, bio bi ogroman bezobrazluk.

S druge strane, uložiti ista sredstva u socijalnu politiku, bilo bi kudikamo prihvatljivije.

Ako neko ovo ne vidi, on ima ozbiljan problem sa samim sobom prije svega.
caffeinefreak
Posts: 218
Joined: 13/03/2013 23:53

#127 Re: Azil Prača

Post by caffeinefreak »

Sarajevo1946 wrote:U trenutnoj situaciji gdje imamo preplaćenu i prekobrojnu administraciju, srezati primanja iste da bi se do prirodne smrti održavali psi po azilima kojih ima par hiljada, a mislim da je i ta moja prepostavka o par hiljada preoptimistična, bio bi ogroman bezobrazluk.

S druge strane, uložiti ista sredstva u socijalnu politiku, bilo bi kudikamo prihvatljivije.

Ako neko ovo ne vidi, on ima ozbiljan problem sa samim sobom prije svega.
To sve stoji ali kad skontas niko na vlasti se nece odreci ni dijela primanja, niti ce ikad usvojiti bilo kakav dokument kojim se ista smanjuju u korist rjesavanja socijalne problematike, a kamoli da ce to napraviti radi cuka, kako se ovdje zalazu.

@kk
Iskreno me ne zanima za sta se zalazes, a samo po toj jednoj quotanoj recenici mi nije bilo tesko otprilike skontat'. Ako sam bas toliko pogrijesio, zao mi je :-D
Mislim da jednom covjeku koji ima stalno zaposlenje i zaradjuje dovoljno za zivot i porodicu u ovom gradu (valjda ima takvih, nismo svi na budzetu) nisu prioritet dnevnice, putovanja i auta preplacenih sluzbenika (valjda zbog letargije i vjerovanja da se u tom nikad nista nece promijeniti), ali mu jeste prioritet da se rijesi pitanje zivotinja koje su na svakom koraku i za koje nije njegova krivica sto su na ulici (vjerovala ili ne ima i takvih, evo ja prvi nisam imao psa, nisam ga izbacio, ali zelim da se rijesi njihov problem).
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11083
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#128 Re: Azil Prača

Post by Prpa.ba »

KatarinaKosaca wrote:Ili par novih automobila našim političarima? Tu si opciju izostavio u izljevu fiskalne osvještenosti :wink:
Vidis nije ti ni ta losa ideja. Nema boljeg nacina da se ekspresno uvede eutanazija u zakon nego da se po dzepu udari po politicarima i dzabojedima. Nazalost, pseci NVO-i su ipak previse dobro uvezani sa istim tim politicarima, pa ce prije "fiskalno" izvisiti socijalne kategorije i jedino sto vrijedi u drzavi, nego politicari i dzabojedi. :(
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#129 Re: Azil Prača

Post by Hemera »

http://www.avaz.ba/vijesti/sarajevo/cop ... ih-gradova


evo Turalicka u akciji
a i aldin pasic je nasao novo udruzenje za lopovisanje andjeo.....hhhhhh
Hendrix
Posts: 4125
Joined: 27/02/2004 00:00

#130 Re: Azil Prača

Post by Hendrix »

Ma ništa, još jedan ublehaški biznis u BiH pod izgovorom pomoći nekome...ovde je samo jedno sigurno, ko god u BiH okupi nekakvu firmu ili organizaciju da bi kao pomogao nekome ustvari je pronašao novi genijalni način da opere pare.

Sjećam se donacija prozora poslije rata, naprave nani kuću i sutra pola prozora skinu kad odu stranci, kao nije bilo u ugovoru, ili dođe ti i kaže donacija je 10.000 ali meni idu 2000 ako ćete da dobijete, pa onda nekakve pomoći mladima ko nekakvi instituti za mlade sve projekti u pm...sve je ovo bagra lopovska samo mijenjaju folove a princip je isti.

Ali pazi imena, Andjeo, na ranu bi ih previo koji su to lopovi... :roll:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#131 Re: Azil Prača

Post by uglavnomja »

andjeo :roll:
je li sa greskom ili bez :D




nego da li ovo znaci da ovaj blesavi bezumni zakon o zastiti pascadi vazi samo u kantonu sarajevo? u rs ocito ne vazi, jer se psi eutanaziraju nakon para dana. sta se desava u drugim gradovima fbih?

" Riječ je o tome da se u RS psi ne podvrgavaju procesu sterilizacije i kastracije već ih odvoze u azile, gdje borave nekoliko dana, a potom ih eutanaziraju. Tamošnji ljubitelji životinja vjerovatno su upoznati s tim da se u KS ovaj problem počeo sistemski rješavati pa da bi sebe rasteretili, a i pse spasili od uspavljivanja, dovoze ih ovamo. Najviše životinja dovozi se preko Vraca i ostavlja u novosarajevskim naseljima - rekao nam je predsjednik Udruženja Aldin Pašić.

Predsjednica Udruženja "Av-mau" Amela Turalić ističe da pse ne dovoze samo iz RS nego iz svih dijelova BiH."
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11083
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#132 Re: Azil Prača

Post by Prpa.ba »

uglavnomja wrote:nego da li ovo znaci da ovaj blesavi bezumni zakon o zastiti pascadi vazi samo u kantonu sarajevo?
Ne bi me zacudilo. Ionako se sve nebuloze sa tzv. drzavnog nivoa primjenjuju samo u Sarajevu (od zacrnjivanja HRT-ova pa nadalje). Bonus Sarajevu je sto imamo najveci procenat antiprotivnih i NVO-ova po glavi stanovnika... :(
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#133 Re: Azil Prača

Post by vjesticanametli »

i amelu nek vode sintori :)
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#134 Re: Azil Prača

Post by mali Ninja »

skevrije su tako divne :evil:
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#135 Re: Azil Prača

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Sarajevo1946 wrote:U trenutnoj situaciji gdje imamo preplaćenu i prekobrojnu administraciju, srezati primanja iste da bi se do prirodne smrti održavali psi po azilima kojih ima par hiljada, a mislim da je i ta moja prepostavka o par hiljada preoptimistična, bio bi ogroman bezobrazluk.
S druge strane, uložiti ista sredstva u socijalnu politiku, bilo bi kudikamo prihvatljivije.
Ako neko ovo ne vidi, on ima ozbiljan problem sa samim sobom prije svega.
:thumbup:
Jedan jaran "u mene" je fino sumirao problem sa psima: ljudi moji, gradite im Sheraton kada za to bude uslova. Do tad', nahranite ovaj napaćeni narod što kopa po kontejnerima.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#136 Re: Azil Prača

Post by privremeni »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
Sarajevo1946 wrote:U trenutnoj situaciji gdje imamo preplaćenu i prekobrojnu administraciju, srezati primanja iste da bi se do prirodne smrti održavali psi po azilima kojih ima par hiljada, a mislim da je i ta moja prepostavka o par hiljada preoptimistična, bio bi ogroman bezobrazluk.
S druge strane, uložiti ista sredstva u socijalnu politiku, bilo bi kudikamo prihvatljivije.
Ako neko ovo ne vidi, on ima ozbiljan problem sa samim sobom prije svega.
:thumbup:
Jedan jaran "u mene" je fino sumirao problem sa psima: ljudi moji, gradite im Sheraton kada za to bude uslova. Do tad', nahranite ovaj napaćeni narod što kopa po kontejnerima.
A odakle taj gladni i napaceni narod ??
Mozda su im psi krivi za to?
Ima li jednog problema u ovoj zemlji a da ga usrani "politicari" nisu zamaglili i razvodnili do te mjere da se izgubila sustina istog?
Generalno, njima je do naroda manje stalo nego mnogim diskutantima do pasa, jer u suprotnom bi postojao barem jedan segment drustvenog zivota koji funkcionira, koji nisu unistili. :(
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11083
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#137 Re: Azil Prača

Post by Prpa.ba »

Nazalost, od stvarnosti izolovani i potkupljivi zastupnici u tzv. drzavnom parlamentu odbili su izmjene zakona koje bi uvele instituciju eutanazije divljih zivotinja koje se ne udome u datom periodu uz tvrdnju kako "se time nista ne rjesava", iako su principi takvih izmjena u skladu sa europskom zakonskom stecevinom. Lopticu prebacuju na lokalne zajednice koje su izgleda duzne napraviti hotele za zdravo starenje divljih zivotinja, sto ne postoji nigdje u EU.

Svaka cast parlamentarcima koji su po ko zna koji put pokazali da je ovo drzava na nivou africkih teritorija u kojoj su zasticenije zivotinje od ljudi, a razni strani NVO-ovi koriste teritoriju kao poligon za testiranje stvari koje ne mogu raditi u svojim drzavama. Trebalo bi ove iz Dog's Trusta pitati zasto u svojoj domivini ne pokrenu inicijativu "sterilizacija, a ne eutanazija"? :D

Ocigledno je da niko nema sluha za trenutnu situaciju, tako da je velika vjerovatnoca da ce gradjani uslijed sve brojnijih incidenata stvari poceti preuzimati u svoje ruke i eliminirati zivotinje na financijski isplative i nehumane nacine, a u svrhu samoodbrane. Jadne zivotinje. :(
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#138 Re: Azil Prača

Post by bull21 »

Ja kažem jadni ljudi. :(
Jadan onaj penzioner što se sa paščetom mora boriti ko će prvi do kontejnera.
Jadno ono dijete što ne smije vani da se igra jer ga može ono pašće pojest, a ne ugristi.
...
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#139 Re: Azil Prača

Post by privremeni »

bull21 wrote:Ja kažem jadni ljudi. :(
Jadan onaj penzioner što se sa paščetom mora boriti ko će prvi do kontejnera.
Jadno ono dijete što ne smije vani da se igra jer ga može ono pašće pojest, a ne ugristi.
...
nek se djeca i penzioneri malo strpe, samo da politicka elita rijesi sva nagomilana "vitalna pitanja" pa ce se prihvatiti i ovih prozaicnih problema.
sabur :lol:
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#140 Re: Azil Prača

Post by Hemera »

fino je bilo na TV-u da svugdje us vijetu uspavljivaju pse,jedino kod nas su to skontali kako će profitirati po repini
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#141 Re: Azil Prača

Post by vjesticanametli »

Prpa.ba wrote:Nazalost, od stvarnosti izolovani i potkupljivi zastupnici u tzv. drzavnom parlamentu odbili su izmjene zakona koje bi uvele instituciju eutanazije divljih zivotinja koje se ne udome u datom periodu uz tvrdnju kako "se time nista ne rjesava", iako su principi takvih izmjena u skladu sa europskom zakonskom stecevinom. Lopticu prebacuju na lokalne zajednice koje su izgleda duzne napraviti hotele za zdravo starenje divljih zivotinja, sto ne postoji nigdje u EU.

Svaka cast parlamentarcima koji su po ko zna koji put pokazali da je ovo drzava na nivou africkih teritorija u kojoj su zasticenije zivotinje od ljudi, a razni strani NVO-ovi koriste teritoriju kao poligon za testiranje stvari koje ne mogu raditi u svojim drzavama. Trebalo bi ove iz Dog's Trusta pitati zasto u svojoj domivini ne pokrenu inicijativu "sterilizacija, a ne eutanazija"? :D

Ocigledno je da niko nema sluha za trenutnu situaciju, tako da je velika vjerovatnoca da ce gradjani uslijed sve brojnijih incidenata stvari poceti preuzimati u svoje ruke i eliminirati zivotinje na financijski isplative i nehumane nacine, a u svrhu samoodbrane. Jadne zivotinje. :(
narodno uklanjanje se to ba zove :) i pocece to sigurno pa nek avucu i mawucu kome hoce
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#142 Re: Azil Prača

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Hemera wrote:fino je bilo na TV-u da svugdje us vijetu uspavljivaju pse,jedino kod nas su to skontali kako će profitirati po repini
I to je vani godinama praksa.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#143 Re: Azil Prača

Post by KatarinaKosaca »

vjesticanametli wrote:narodno uklanjanje se to ba zove :) i pocece to sigurno pa nek avucu i mawucu kome hoce
Uvijek kad pročitam neki tvoj komentar na forumu, a uvijek je čisto sadistički što se tiče životinja, pozivi na trovanje itd, ozbiljno se upitam kakvih sve monstruma ima na zemlji.
Dakle, životinje su Božija stvorenja, boli ih, osjećaju, pate itd. Ko im želi bol taj je sadista, tako jednostavno.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#144 Re: Azil Prača

Post by Hemera »

jesu li sadisti oni cije metode ljubavne prema cukama kopirate?
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#145 Re: Azil Prača

Post by pakica_ »

ma meni samo nije jasno kako to da se oni koji se zalazu za pokolj kerova ne zalazu za pokolj maloljetnika (ma vala i punoljetnika) s utokama i nozevima.. pa ni od njih im djeca nisu sigurna, ne smije se navece proc kroz mrak jer vrebaju, nanose povrede sirotim bakicama i dekicama i sl. :-) :-)
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11083
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#146 Re: Azil Prača

Post by Prpa.ba »

Meni samo nije jasno zasto aktivisti bezbroj NVO-a za "zastitu" ljudskih prava zivotinja inzistiraju na necemu sto ni na koji nacin nije europska norma i lazno to predstavljaju kao civilizacijsko dostignuce, dok se drvljem i kamenjem (ali i pateticnim pokusajima izjednacavanja problema divljih pasa sa drugim problemima) udara na iste te europske norme eutanaziranja napustenih i bolesnih divljih zivotinja. Tacnije, norme svih drzava svijeta osim Albanije i Azerbejdzana (eventualno jos neke gdje su NVO-i uspjeli vladajucoj kliki predstaviti ovakva cuda od zakona kao nekakvu "normu"). Dakle, zasto BiH kao europska zemlja ne bi uvela u zakon instituciju humane eutanazije divljih zivotinja koje se ne udomi u zakonski predvidjenom vremenskom periodu? Molim da eventualni odgovori budu liseni vec karakteristicne patetike i pozivanja da "institucije rade svoj posao po zakonu". :D :D

Isto tako, jako me interesuje koliko uspjeha Dog's Trust i slicni "NVO" (Flekice, Sapice, Av-Mau, Mau-Av, Andjeli i ostali) imaju u promidzbi ovakvih "naprednih" zakonskih rjesenja u zatucanim i zaostalim zemljicama poput Hrvatske, Slovenije, Austrije, Velike Britanije, Njemacke, Spanije, Franucske, Sjedinjenih Drzava i sl. :D

EDIT: i da, ista ta udruzenja pored pohvalne uloge u udomljavanju i brizi o napustenim zivotinjama bice direktni saucesnici svega sto se bude desilo kada problem eskalira, sto je nazalost neminovnost. Svojim stavovima koji ne ostavljaju prostora za pregovaranje i kompromis, te cesto agresivnim i besmislenim istupima okrenuli su javnost protiv sebe time samo izazivajuci jos veci bijes u javnosti. Pogledajte samo komentare po portalima i drustvenim mrezama, ljudi (cak i pod imenima i prezimenima) jedva cekaju odstrel upravo zbog toga sto su udruzenja i aktivisti stvorili atmosferu "ili mi ili oni". Uzdanje u provedbu zakona je ubleha, vlasti ce okrenuti glavu i progledati kroz prste narodu koji bude preuzeo ulogu sintora. Katastrofa. :(
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#147 Re: Azil Prača

Post by Muhamed Đakmić »

Napadnut mi komšija. Bivši ljubitelj pasa, može se slobodno reći nakon ovoga.

Eskalirat će, radi gluposti. Moglo se puno pametnije riješiti.

Predlažem Kosači i pakici da iznesu finansijski održiv prijedlog, možda smo svi mi idioti, a one stvarno znaju nešto što mi ne znamo.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#148 Re: Azil Prača

Post by pakica_ »

Sarajevo1946 wrote:Napadnut mi komšija. Bivši ljubitelj pasa, može se slobodno reći nakon ovoga.

Eskalirat će, radi gluposti. Moglo se puno pametnije riješiti.

Predlažem Kosači i pakici da iznesu finansijski održiv prijedlog, možda smo svi mi idioti, a one stvarno znaju nešto što mi ne znamo.
nema potrebe da ti ja iznosim finansijski odrziv prijedlog, kad pare za pse vec postoje, samo se ne trose na njih.. moj prijedlog je da se za pse da onoliko koliko im je namijenjeno, ni manje ni vise, samo onoliko koliko na papirima pise da vec daju i kraj.. dakle, ne za svoje vikendice, auta, ljetovanja i kuce, nego za ono za sta su napisali da daju.. al' neeeeeee, star phaeton 2011. godiste, vakat novog kupit, jebo narod i to sto ih kerovi napadaju, hoce l' mi se neko iz drugog kantona nasmijat sto me voze u autu starom dvije godine.. (mada je i narod poceo srat, cuko kaze AV, ono odma' eno napade me Ćuko, ubij ga, meho, zatuci ga kamenom :-) )
dabogda se survali negdje u tim autima, i po mogucnosti, izbjegli sve usputne copore..
a narod.. ako ih vec ubija, to ne mogu sprijecit, al' moze l' makar nekako da to nije otrov.. tako se pate satima, danima..
i dok me niste poceli petljat u neka udruzenja, nisam clan nijednog :P
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4850
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#149 Re: Azil Prača

Post by Tvrtko II Kotromanić »

nastranu svi argumenti pro et contra za rjesavanje ovog problema, ali mi jedna stvar ne ulazi u glavu
kako, pobogu, cukoljupci mogu, na bilo koji nacin, u istu ravan dovesti zivotinju i covjeka, "pokolj" pasa lutalica i "pokolj" maloljetnih delikvenata :?
nemojte samo onih "argumenata" tipa "zivotinja mi nikad nije nanijela zlo, za razliku od covjeka", "covjek je zao, za razliku od zivotinje" itd itd
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#150 Re: Azil Prača

Post by Muhamed Đakmić »

pakica_ wrote:
Sarajevo1946 wrote:Napadnut mi komšija. Bivši ljubitelj pasa, može se slobodno reći nakon ovoga.

Eskalirat će, radi gluposti. Moglo se puno pametnije riješiti.

Predlažem Kosači i pakici da iznesu finansijski održiv prijedlog, možda smo svi mi idioti, a one stvarno znaju nešto što mi ne znamo.
nema potrebe da ti ja iznosim finansijski odrziv prijedlog, kad pare za pse vec postoje, samo se ne trose na njih.. moj prijedlog je da se za pse da onoliko koliko im je namijenjeno, ni manje ni vise, samo onoliko koliko na papirima pise da vec daju i kraj.. dakle, ne za svoje vikendice, auta, ljetovanja i kuce, nego za ono za sta su napisali da daju.. al' neeeeeee, star phaeton 2011. godiste, vakat novog kupit, jebo narod i to sto ih kerovi napadaju, hoce l' mi se neko iz drugog kantona nasmijat sto me voze u autu starom dvije godine.. (mada je i narod poceo srat, cuko kaze AV, ono odma' eno napade me Ćuko, ubij ga, meho, zatuci ga kamenom :-) )
dabogda se survali negdje u tim autima, i po mogucnosti, izbjegli sve usputne copore..
a narod.. ako ih vec ubija, to ne mogu sprijecit, al' moze l' makar nekako da to nije otrov.. tako se pate satima, danima..
i dok me niste poceli petljat u neka udruzenja, nisam clan nijednog :P
Koliko je to po zakonu planirano da se izdvaja iz budžeta za pse, a koliko bi trebalo za jednog psa mjesečno da se izdvaja za boravak u azilu?
Locked