AZELjKOVIĆ IVAN

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#1 AZELjKOVIĆ IVAN

Post by ibi »

Danas sam na email, a i moj drug isto (koji nema nikakvu povezanost samnom) dobio email od covjeka koji vjerovatno ne postoji o dugu koji ne postoji.

Zelim kad ukucate njegovo ime i prezime da dobijete ove podatke, kako ne bi nasjeli na prevaru.

Email ide sa adrese: [email protected]

Web stranica ne postoji.

Ne placajte nista ni slucajno

PRIVATNI IZVRŠITELJ AZELjKOVIĆ IVAN
Posl.br 106/17 Banja Luka 78000, Bosna I Hercegovina

NAZIV KOME SE SALJE

16253/2017-51
Banja Luka 8.12.2017

O B A V J E š T E Nj E:
UTVRĐUJU SE troškovi izvršnog postupka nastali pred izvršiteljem u iznosu od 864,98 KM.
ODREĐUJE SE SPROVOĐENjE IZVRŠENjA ODREĐENOG rješenjem o izvršenju Okružnog privrednog suda u Banjaluci I.I-171/2017 od 01.04.2017. godine, prijenosom sredstava u iznosu od:
- 860,00 KM, sa zakonskom zateznom kamatom počev od 21.04.2015. godine pa do konačne isplate,
- 100,00 KM na ime troškova izvršenja nastalih pred sudom,
- 63,44 KM na ime troškova parničnog postupka,
- 864,98 KM na ime troškova izvršnog postupka utvrđenih ovim zaključkom, i to sa:
svih računa dužnika u smislu člana 185, ZIO, na namjenski račun izvršitelja br. 565-501-08053684-17 sa pozivom na broj predmeta 763/2015 koji se vodi kod “Raiffeisen BANK” Bosna i Hercegovina.

NALAŽE SE Centralnoj banci Bosne I Hercegovine - Odsijek za prinudnu naplatu - Odsjek za prijem, kontrolu i unos osnova i naloga Banja Luka, da prenese sredstva iz stava 2. ovog zaključka sa računa izvršnog dužnika na namjenski račun izvršitelja br. 565-501-08053684-17 sa pozivom na broj predmeta 763/2015 koji se vodi kod “Raiffeisen BANK” Bosna i Hercegovina.

N A P O M E N A:
DOKUMENT “KOPIJA PREDMETA” sadrži private informacije i stoga je postavljen u zaštitnoj formi. Za pregledanje zaštićenog dokumenta koristite “Microsoft Word” program. Sadržaj omogućite kliktom na Enable Editing a zatim na Enable Content na komandnoj traci.
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#2 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by ibi »

Web stranica koja ne postoji je registrovana na:

Registrant Name: IVAN AZELJKOVIC
Registrant Organization: ADRIA GROUP D.O.O
Registrant Street: BEOGRAD
Registrant City: BEOGRAD
Registrant State/Province: SERBIA
Registrant Postal Code: 11000
Registrant Country: RS
Registrant Phone: +381.38112001200
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by Edin H. »

Ma plati ti to, za svaki slucaj. :D
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#4 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by ibi »

Edin H. wrote:Ma plati ti to, za svaki slucaj. :D
Nikad nisam koristio u zivotu usluge Raiffaisen banke :-)

I drugu doslo sve isto, samo promjenuo adresu i naziv.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by bitanga_sa_otesa »

evo i ja bas mislio platiti...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#6 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by uglavnomja »

Edin H. wrote:Ma plati ti to, za svaki slucaj. :D
:lol: :lol: :lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#7 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by uglavnomja »

.
Last edited by uglavnomja on 10/12/2017 12:20, edited 1 time in total.
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#8 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by bhnapoleon1 »

Ako vam se javi nigerijski princ, nemojte odgovarat prije nego dobro provjerite :lol:
hujdur007
Posts: 164
Joined: 08/09/2013 13:35

#9 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by hujdur007 »

bhnapoleon1 wrote:Ako vam se javi nigerijski princ, nemojte odgovarat prije nego dobro provjerite :lol:
Meni se neki dan javio rođak iz Obale Slonovače, a nisam nikad do sad ni znao da imam i tamo rođake.
Priča čak i bosanski, mada se vidi da ga rijetko koristi pa pravi neke gramatičke greške :)
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#10 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by Edin H. »

ibi wrote:
Edin H. wrote:Ma plati ti to, za svaki slucaj. :D
Nikad nisam koristio u zivotu usluge Raiffaisen banke :-)

I drugu doslo sve isto, samo promjenuo adresu i naziv.
Je li drug platio? :shock:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18699
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#11 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by SmokingMan »

Iako je mene jako teško prevariti,hvala na infu. :thumbup:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#12 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by seln »

hujdur007 wrote:
bhnapoleon1 wrote:Ako vam se javi nigerijski princ, nemojte odgovarat prije nego dobro provjerite :lol:
Meni se neki dan javio rođak iz Obale Slonovače, a nisam nikad do sad ni znao da imam i tamo rođake.
Priča čak i bosanski, mada se vidi da ga rijetko koristi pa pravi neke gramatičke greške :)
Sta ces, covjek je kao dijete odselio, pa malo zaboravio maternji jezik. :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by seln »

Meni je nekoliko puta stizao mail "vas PayPal password se promijenio, molimo da ubacite ispravan password radi provjere".
Kontao sam da im na bosanskom odgovorim "krhnem ti staru", ali onda bi znali da je mail jos aktivan, pa bi i dalje slali spam.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8267
Joined: 25/05/2013 23:49

#14 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by apsidejzi »

Znaci zajeba me Ivan...
crno-oko
Posts: 8
Joined: 17/05/2015 08:49

#15 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by crno-oko »

Ja razgovarah sa njim izvinjava se i kaze svima ce isplatiti naknadu za uznemiravanje
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#16 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by kakavdanakneiskustvu »

bhnapoleon1 wrote:Ako vam se javi nigerijski princ, nemojte odgovarat prije nego dobro provjerite :lol:
:lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by cyprus »

Pozdravljeni, najdražji, prosim, potrebujem vašo pomoč

Prosim, dovolite mi, da se predstavim, jaz sem gospa Elinah Ibrahim Coulibaly, 25 letna ženska iz Republike Slonokoščene obale, Zahodna Afrika, jaz sem hčerka poznega glavnega Sgt. Ibrahim Coulibaly (a.k.a Splošni IB). Moj pokojni Oče je bil znan vojaški vodja Slonokoščene obale. Umrl je v četrtek, 28. aprila 2011, po boju z Republikanskimi silami Slonokoščene obale (FRCI).

S pomočjo te povezave lahko preberete in poznate svojega očeta: http://www.bbc.com/news/world-africa-13227665

Zaskrbljen sem, da vas kontaktiram zaradi maltretiranja, ki jo prejemam od moje mame. Načrtovala je, da od moje nepričakovane smrti svojega ljubljenega očeta odvzame zakladnico in premoženje mojega očetovega očeta, ker je mama umrla med otrokom in sem ostala sama s svojo mamo, da bi skrbela zame. Medtem sem hotel potovati v Evropo, vendar skriva proč moje potne listine. Na srečo ni odkrila, kje sem držal očetovo datoteko, ki je vsebovala pomembne dokumente, kot so volja in potrdilo o vlogi mojega Očetovega sklada, ki nosi moje ime kot najbližji sorodnik za dedovanje denarja na njegov bančni račun. Zdaj trenutno živim v misijskem kampu za begunce v Burkini Faso. Iščem dolgoročne odnose in pomoč pri naložbah. Moj oče blagoslovljenega spomina je deponiral znesek 11,5 milijona ameriških dolarjev v Bank of Africa tukaj v Burkini Faso, z imenom kot najbližji sorodniki.

Poklical sem banko, da očistim depozit, vendar mi je vodja podružnice povedal, da moj pokojni oče izda navodilo o deponiranem skladu, da moram predstaviti tujega skrbnika, ki mi bo pomagal pri naložbi sklada.

Zato se odločim, da iščem vašo pomoč pri prenosu denarja na vaš bančni račun, medtem ko se bom preselil v vašo državo in se poravnal z vami. Kot navajaš svoj interes, da mi pomagaš, vam bom dala številko računa in kontakt banke, kjer je moj pozno ljubljeni oče deponiral denar z mojim imenom kot najbližji sorodniki. Moj namen je, da vam po 30 dneh od skupnega denarja nadomestim za vašo pomoč, in saldo bo moja naložba v katero koli dobičkonosno podjetje, ki vam ga boste priporočili, ker nimam pojma o tujih naložbah.


Hvala v pričakovanju vašega pozitivnega odgovora na ta e-poštni naslov ([email protected]). Ko vidim resnost, ki mi pomaga in vam bom dal skype, nam omogočite, da govorimo na video kameri in vam pokažem dokumente, povezane s skladom.

S spoštovanjem
Gospodična Elinah Ibrahim Coulibaly
I ja sam dobio sumljiv mail... Bojim se da je neka prevara :oops:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#18 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by JThomas »

evo ivana i kod mene u spamu...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by Bloo »

JThomas wrote:evo ivana i kod mene u spamu...
Složi mu jedan odgovor :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#20 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by Edin H. »

JThomas wrote:evo ivana i kod mene u spamu...
Ivan radi na normu izgleda :D
bosanka hercegovic
Posts: 228
Joined: 01/03/2013 09:46

#21 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by bosanka hercegovic »

ibi wrote:Danas sam na email, a i moj drug isto (koji nema nikakvu povezanost samnom) dobio email od covjeka koji vjerovatno ne postoji o dugu koji ne postoji.

Zelim kad ukucate njegovo ime i prezime da dobijete ove podatke, kako ne bi nasjeli na prevaru.

Email ide sa adrese: [email protected]

Web stranica ne postoji.

Ne placajte nista ni slucajno

PRIVATNI IZVRŠITELJ AZELjKOVIĆ IVAN
Posl.br 106/17 Banja Luka 78000, Bosna I Hercegovina

NAZIV KOME SE SALJE

16253/2017-51
Banja Luka 8.12.2017

O B A V J E š T E Nj E:
UTVRĐUJU SE troškovi izvršnog postupka nastali pred izvršiteljem u iznosu od 864,98 KM.
ODREĐUJE SE SPROVOĐENjE IZVRŠENjA ODREĐENOG rješenjem o izvršenju Okružnog privrednog suda u Banjaluci I.I-171/2017 od 01.04.2017. godine, prijenosom sredstava u iznosu od:
- 860,00 KM, sa zakonskom zateznom kamatom počev od 21.04.2015. godine pa do konačne isplate,
- 100,00 KM na ime troškova izvršenja nastalih pred sudom,
- 63,44 KM na ime troškova parničnog postupka,
- 864,98 KM na ime troškova izvršnog postupka utvrđenih ovim zaključkom, i to sa:
svih računa dužnika u smislu člana 185, ZIO, na namjenski račun izvršitelja br. 565-501-08053684-17 sa pozivom na broj predmeta 763/2015 koji se vodi kod “Raiffeisen BANK” Bosna i Hercegovina.

NALAŽE SE Centralnoj banci Bosne I Hercegovine - Odsijek za prinudnu naplatu - Odsjek za prijem, kontrolu i unos osnova i naloga Banja Luka, da prenese sredstva iz stava 2. ovog zaključka sa računa izvršnog dužnika na namjenski račun izvršitelja br. 565-501-08053684-17 sa pozivom na broj predmeta 763/2015 koji se vodi kod “Raiffeisen BANK” Bosna i Hercegovina.

N A P O M E N A:
DOKUMENT “KOPIJA PREDMETA” sadrži private informacije i stoga je postavljen u zaštitnoj formi. Za pregledanje zaštićenog dokumenta koristite “Microsoft Word” program. Sadržaj omogućite kliktom na Enable Editing a zatim na Enable Content na komandnoj traci.
I ja dobila isti mail jutros
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#23 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by Seyfo »

Meni Nigerijci provalili u mail i poslali kontaktima tekst pun gresaka "nalazim se u Turska,salji pare..." . Isti tekst sam dobijao prije toga od drugih. Ono sto me iznenadilo je koliko ima glupih ljudi koji nisu odmah skontali nego su me zvali da pitaju. Nakon sto sam objavio na fb da sam uvjeren da niko nije toliko glup da povjeruje,svi se usutili.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#24 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by Hajlac »

Email izbrisati - ne otvarati a pogotovo ne raditi ovo navedeno:

"N A P O M E N A:
DOKUMENT “KOPIJA PREDMETA” sadrži private informacije i stoga je postavljen u zaštitnoj formi. Za pregledanje zaštićenog dokumenta koristite “Microsoft Word” program. Sadržaj omogućite kliktom na Enable Editing a zatim na Enable Content na komandnoj traci."

jer je rijec o novom RANSOMWARE VIRUSU :!: :!: :!:

https://www.bleepingcomputer.com/forums ... ansomware/
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#25 Re: AZELjKOVIĆ IVAN

Post by julisiz es grant »

Meni se javio dr Hamza Ibrahim, bivši direktor Bank of Africa iz Uagadugua :D , Burkina Faso.
Kaže sad je u Paragvaju u nekom biznisu i zahvaljuje se što sam mu nekad pomogo :D , ostavio je za mene 675 000 $, samo da se javim njegovoj sekretarici na mail i tražim da mi prebace :D
Sve po sistemu: Samo reci "Rizo me poslo" i tvoja je :D
Post Reply