Avon kozmetika

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
metalna

Avon kozmetika

Post by metalna » 09/09/2011 09:24

Da li je neko od vas dobio prijetece pismo od avon kompanije, tj. opomenu pred tuzbu zbog neizmirenih dugova od cak 150 km??? Stvarno nikada nisam koristila avon proizvode niti sam ih ikad narucivala. Ocigledno se radi o nekoj vrsti prevare, tj. da je neko koristio moje informacije da nesto naruci i sl. Poznata im je moja adresa, broj telefona, i datum rodjenja ali ime oce su totalno pogrijesili.
Da li je neko od vas imao slicne probleme? Da li neko ima neke sugestije kome da se obratim, jer ja njima jednostavno ne mogu da objasnim da to nisam bila ja, nece ni da cuju i jos me prave budalom.....

Javnite :-)

maajaa

Re: Avon kozmetika

Post by maajaa » 09/09/2011 11:45

a na osnovu cega oni od tebe potrazuju 150 KM?
ugovor, narudzbenica ili nesto drugo? je li mozda neko potpisao u tvoje ime?

Digla_da_kreci
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post by Digla_da_kreci » 09/09/2011 16:09

Jesam ja i sve isto kao kod tebe, jedino je kod mene bilo oko nekoliko stoja duga :lol: Sto kazes, ni luk jela ni luk mirisala :lol: Dobila isto tako papir od njih, prepala se prvo :D i ignorisala to. Nista se nije ni desilo poslije. Ocigledno je to neka navlakusa, ako upali-upali. Kako je do toga doslo, nemam blage veze..ali sam se sjetila da me u to vrijeme poznanica koja radi za njih nagovarala da i ja pocnem..Maksuz mi kuci dolazila, donosila kataloge i pricala satima kako se super zaradjuje samo da pristanem. Da li ona ima veze s tim pokusajem prevare, nisam nikad saznala...ali kazem ti, poslije te ''opomene'' mi nisu vise nikad nista poslali.
Nemoj se brinuti, svjesna si da nemas nista s tim i nemoj ih zvati vise :)

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Post by O'zone » 09/09/2011 16:52

Prošli put kad su slali opomene većim dijelom se radilo o masovnoj prevari ali ne od strane Avona (koji je doduše imao tu svoje greške) nego do nekolicine osoba koje su lažno prijavljivale prijatelje čije su podatke znali ili posjedovali (Avonova greška je tu bila što nisu provjeravali dali stvarno te osobe naručuju robu od njih ili je u pitanju prevara) Robu su preuzimale osobe koje su ih prijavile i onda nestajale a dug je ostajao da se vodi na ime naručioca.

mini2

Post by mini2 » 09/09/2011 23:54

Ma neće niko više da im kupuje ono smeće od kozmetike pa ne znaju šta će.

Cecilija

Post by Cecilija » 10/09/2011 01:00

Avon ladies koje i inače u svijetu slove kao napasne kod nas su davno prešle tu liniju neukusnog forsiranja kupovine (u Americi su odavno simbol trgovca koji neće prestati da melje i stoji vam ispred vrata dok nešto ne kupite, kod njih kad kažete Avon lady svi prevrću očima). Dakle, spremne su bukvalno na sve da bi utržile postotak zarade. Stoga me uopšte ne bi čudilo da su smještale te zvrčke svojim poznanicama.

Meni su lijepi i dragi neki Avonovi mirisi, kozmetika im je osrednja.

metalna

Post by metalna » 11/09/2011 11:07

ej hvala vam svima puno na komentarima.... za sada necu nista ni preduzimati, dobro pa nisam bila jedina kojoj su se ovakve gluposti desavale.
pozzzzz

Post Reply