Avio kompanije all about

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#5026 Re: Avio kompanije all about

Post by Matzan »

muha_sa wrote:meni su kaladont izbacili
Nema to veze sa kaladontom. Sumnjiva faca... :mrgreen:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#5027 Re: Avio kompanije all about

Post by seoBIH »

Je li se ovo ogranicenje odnosi samo na rucni prtljag? Nema problema u koferu koji ide zasebno?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5028 Re: Avio kompanije all about

Post by spreca »

Hemel wrote:
seoBIH wrote:Tri parfema i sva tri pakovanja od 125ml...kontam samo zbog toga sto se vidi da je sadrzaj potrosen, tj da nema vise od 50ml da nece praviti problem?
Najbolje ne rizikuj nista. Postuj pravila i to je to.

Oni niti imaju milosti niti vremena da se sa tobom raspravljaju. Nije po pravilu, samo ti pokazu kantu.
ako kofer predaje u "gepek" nebi trebalo da ima problema .......ja nosim po 5l rakije :oops: :lol: ..........u salon moze unijeti samo ono sto kupi u freshopu i nema veze kolicina
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5029 Re: Avio kompanije all about

Post by muha_sa »

Matzan wrote:
muha_sa wrote:meni su kaladont izbacili
Nema to veze sa kaladontom. Sumnjiva faca... :mrgreen:
možda što se nasmijah u nevakat

Image
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5030 Re: Avio kompanije all about

Post by spreca »

seoBIH wrote:Je li se ovo ogranicenje odnosi samo na rucni prtljag? Nema problema u koferu koji ide zasebno?
da
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5031 Re: Avio kompanije all about

Post by muha_sa »

seoBIH wrote:Je li se ovo ogranicenje odnosi samo na rucni prtljag? Nema problema u koferu koji ide zasebno?
samo na rucni

ja sam u koferu nosio 5 litara rakije i dva litra nakog konjaka :-) :lol:
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#5032 Re: Avio kompanije all about

Post by holowey »

seoBIH wrote:Tri parfema i sva tri pakovanja od 125ml...kontam samo zbog toga sto se vidi da je sadrzaj potrosen, tj da nema vise od 50ml da nece praviti problem?
Je li se ovo ogranicenje odnosi samo na rucni prtljag? Nema problema u koferu koji ide zasebno?
nece on mjeriti koliko ti je ostalo... na pakovanju pise 125ml i to je no no za carry-on, mozes slobodno u checkirani prtljag ali ne mozes u carry-on... postedi sebe peglanja pa ako sumnjas da bi ti nesto moglo praviti problem, strpaj u prtljag koji checkiras... ostale sitnice umjesto po dzepovima (kovani novac, kljucevi, telefon, naocale, snale, kais, itd) u carry-on dok ne prodjes kontrole
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5033 Re: Avio kompanije all about

Post by Edin H. »

muha_sa wrote:meni su kaladont izbacili
Sta si svercovao u kalodontu?

Tecni kokain?
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#5034 Re: Avio kompanije all about

Post by Hemel »

muha_sa wrote:
Hemel wrote:
muha_sa wrote:meni su kaladont izbacili
jebo te kaladont... :lol:
kolega--osupnut sam

htjedoh da ti kazem pa zaboravih...ja svoje stavim u dzep tako da mi pasta i ne treba

probaj, provjereno. :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5035 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Spomenusmo li da AtlasGlobal pocinje letiti IST-SJJ-IST od 18 juna cini mi se... 4x sedmicno zasad...
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#5036 Re: Avio kompanije all about

Post by Timotije »

Citao sam ranije nekakve hvalospjeve o Air Serbia, ali evo i oni u debeloj krizi (ako je vjerovati clanku na Klix-u): otpustanja, reorganizacija, nove strategije poslovanja i slicna sranja...
Uvod u stecaj?
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#5037 Re: Avio kompanije all about

Post by Itsoktobealone »

Timotije wrote:Citao sam ranije nekakve hvalospjeve o Air Serbia, ali evo i oni u debeloj krizi (ako je vjerovati clanku na Klix-u): otpustanja, reorganizacija, nove strategije poslovanja i slicna sranja...
Uvod u stecaj?
Ne. Samo loši rezultati Etihada za ovu godinu pa se to malo projektovalo i na Air Serbia.
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#5038 Re: Avio kompanije all about

Post by Timotije »

Letio sam vise puta s njima u zadnjih par godina, hrana, usluga, profesionalnost osoblja (a bogami i izgled, s onim standardnim pundjama, kapicama, hoce donijeti dodatno pice od kuce itd :D ), meny sa dva razlicita jela po izboru, bas su bili napravili kompaniju za respekt.
Bilo bi mi zao da propadnu.
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#5039 Re: Avio kompanije all about

Post by VPSA »

Etihad je vlasnik Air Serbia-e 49% a Vlada Srbije 51%. Kada se dogovaralo to stratesko partnerstvo valjda je dogovoreno da Vlada Srbije ucestvuje sa subvencijama od vise destina miliona eura godisnje. Uz te subvencije AIr Serbia je imala dobit od par miliona eura po godini. E izgleda da ovaj dogovor o subvencijama od strane Vlade traje do 2018. godine, pa su ovi skontali da ako nastave imati troskove kakve imaju, a kada subvencija vise ne bude, moglo bi biti ozbiljnih gubitaka. Stoga ova rezanja.

A Etihad ima i globalno problema, posebno sa Alitalia i Air Berlin gdje su isto tako manjinski vlasnici. Air Serbia im je dosad vazila kao uspjesniji primjer ulaganja u drugu kompaniju, ali izgleda da je to najvise zbog ovih drzavnih subvencija. Kad njih vise ne bude ko zna sta ce bit od svega.

Uglavnom, zasad nece biti propadanja, ali ocekuj malo manje ovih s kapicama, vjerovatno samo 1 meni i mozda malo manje prostora za noge :)
User avatar
ElRe
Posts: 10848
Joined: 12/12/2011 11:28

#5040 Re: Avio kompanije all about

Post by ElRe »

testertestni1
Posts: 10
Joined: 13/10/2012 12:20

#5041 Re: Avio kompanije all about

Post by testertestni1 »

Je li neko možda koristio pravo na hotelski smještaj sa Turkishom za economy class ? Vrijeme čekanja na aerodromu u IST je 8h 50min (noć) i kompletan let je preko THY.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5042 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Ja jesam... I, u odlasku sa SJJ su me zajebali, nisu mi dali sobu jer "nije" razmak > 10 sati... Na povratku za SJJ nije bilo problema, iako je opet razmak bio < 10 sati, dobili smo sobu i prevoz...
testertestni1
Posts: 10
Joined: 13/10/2012 12:20

#5043 Re: Avio kompanije all about

Post by testertestni1 »

drndalo wrote:Ja jesam... I, u odlasku sa SJJ su me zajebali, nisu mi dali sobu jer "nije" razmak > 10 sati... Na povratku za SJJ nije bilo problema, iako je opet razmak bio < 10 sati, dobili smo sobu i prevoz...
šta sad čovjek da kaže na to... :D
očito, nema pravila.... :-D
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5044 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Trazi napismeno od njihov predstavnistva papir gdje pise da to imas...
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#5045 Re: Avio kompanije all about

Post by sarayewo »

Ne vidjeh da je iko napisao, pa cisto da raja zna... TuiFly je objavio da nece obnoviti liniju za Sarajevo naredne godine (koju su ukinuli sa pocetkom zime).

Tako da opet nemamo vezu sa Briselom... najbliza direktna opcija je ponovo CGN sa Eurowings ili letiti sa TZL.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#5046 Re: Avio kompanije all about

Post by kamen spoticanja »

drndalo wrote:Ja jesam... I, u odlasku sa SJJ su me zajebali, nisu mi dali sobu jer "nije" razmak > 10 sati... Na povratku za SJJ nije bilo problema, iako je opet razmak bio < 10 sati, dobili smo sobu i prevoz...
ja zimi redovno spavam u wow preko puta ataturk aerodroma :mrgreen:
nikad nisam imao problem s satnicama
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5047 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

I mene su ubjedjivali da je to sve uhodano ali nam ga shuknu turcin... Probao sam sve osim svadje sto sam znao. Dzaba...
User avatar
Lost_Found
Posts: 999
Joined: 31/08/2014 19:09
Location: Sarajevo

#5048 Re: Avio kompanije all about

Post by Lost_Found »

Image

Image

Image

Image

Slike sa aerodroma Trabzon, sinocnji Pegasus let PC8622 iz Ankare, sletio sa piste, 162 putnika i 6 clanova posade, nema poginulih, manje ozlijede.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#5049 Stochkolm Banja Luka Ryaniar October tickets avaiable

Post by Connaisseur Karlin »

Low cost carrier Ryanair has announced the introduction of its third service to Banja Luka. Flights between Stockholm Skavsta and Bosnia and Herzegovina's second largest city will commence on October 30, along with the previously announced Charleroi (October 29) and Memmingen (October 30), the company's Sale and Marketing Deputy Manager, Denis Barabas, said. Tickets for the Stockholm - Banja Luka service are already on sale through the airline's website, with further details available here. The route will be maintained twice per week. Ryanair previously hinted at plans to launch additional flights to Banja Luka.
:-D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#5050 Re: Avio kompanije all about

Post by Bobi »

Post Reply