Avio kompanije all about

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Franjo Kluz
Posts: 29
Joined: 17/04/2012 14:51
Location: JOSIK-RAJLOVAC-OMIS

#3476 Re: Avio kompanije all about

Post by Franjo Kluz »

Gosp. Drndalo, nisam bas skontao vase pitanje ?
Jel vi znate sta o ovome ? Ja sam cuo da je doticni gospodin sklonjen po strani i da bi mu ova nova funkcija jako dobro dosla se psihicki oporavi.
Pozzz, R.C.
User avatar
Elzana
Posts: 355
Joined: 02/05/2009 18:49
Location: Sarajevo

#3477 Re: Avio kompanije all about

Post by Elzana »

bigboy79 wrote:Meni je propao let sa malevom.Platio sam kartu viza karticom.Kontaktirao sam raiffaisen banku i nakon 3 mjeseca dobio sam povrat novca u punom iznosu.Sad neznam je li kasno za to.Kontaktiraj svoju banku.

Poznanica kojoj je propao let i novac, kartu je uplatila preko agencije, koja se ne oglašava, odnosno nema još "konkretne" informacije u vezi povrata novca... U svakom slučaju hvala na odgovoru.
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3478 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Franjo Kluz wrote:Postovani,
da li neko ima istu informaciju da nakon osoblja iz ...... u BH Airlines na mjesto glavnog direktora dolazi bivsi direktor aerodroma Sarajevo , Bakir Karahasanovic ?!? Da li je ovo prava informacija?

Navodno je u nemilosti kod sadasnjeg poslodavca i nudi mu se premjestaj na novo radno mjesto.
Referisao sam se na ovaj dio, posto ne znam gdje je "sadasnji poslodavac"... Ne znam nista o ovome, i vjerujem da posto je navikao na "Menadjerisanje", pomoglo bi mu psihicki da se opet bavi time, ali opet, bitna je razlika sto bi sada bio na drugom kraju stapa (prije profitabilan aerodrom, sada gubitaska kompanija), pa ne znam dal' bi mu se svidilo da ga :dance: ... Ah da, zaboravih da bi to bilo logicno u normalnoj zemlji... :roll:
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#3479 Re: Avio kompanije all about

Post by akcija007 »

U nedjelju navecer kad je bio onaj snijeg, sam iz Zagreba do SA letio 1h i 10 min, kruzili smo oko grada nekih pola sata. U Dashu nas je bilo 69 putnika.

Ako s Croatia Airlines letite na letovima duzim od jednog sata i 50 minuta imaju obroke u kojima se nalazi svinjska salama tj. slanina i ako ne jedete to meso obavezno prilikom rezervacije narucite specijalni MOML obrok bez svinjetine.
Govorim za letove ZAG-London-ZAG,ZAG BCN-ZAG,ZAG-CDG-ZAG,ZAG-ATH-ZAG,ZAG-AMS-ZAG i ZAG-CPH-ZAG kad Dash leti.
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#3480 Re: Avio kompanije all about

Post by Timotije »

Hvala akcija, ma to mi je standardna procedura, prvo stjuardesu izmaltretiram pitanjima sta i od cega, pa onda uzmem sendvic od sira (suhveli je meni ona njena "puretina" :D ) i pivu :D ! Zeni nista ne bude jasno!
Nije ugodno kad znas da je ispod kijamet, nikad se vise nisam isprepadao nego u oktobru 2009, sa onim starim BH-A boingom 400, dobro se nakruzili iznad grada, a slijetanje katastrofa. Tad smo igrali sa Spancima onu zadnju-revijalnu, zarekao se na licu mjesta da me baraz u Bosni vidjeti nece, i nije :D !
User avatar
sito_i_reseto
Posts: 54
Joined: 02/03/2011 22:14

#3481 Re: Avio kompanije all about

Post by sito_i_reseto »

dolazio sam iz CDG via BEG za SJJ, u ponedeljak 14.05 s JATom. Vecernji let za SJJ bio otkazan, samo su nam rekli da je nevrijeme u SJJ, te rekli da imamo spavanje u hotelu Slavija u BG, i da imamo novi let u 5.45 u utorak. Dolazimo u hotej, hotel iz snova gdje iz slavine izlazi neka zutkasta voda, jedno 7m2 vlage po zidovima, uzas. U hotel stizemo u 12.00, svima je bilo budjenje u 3.45 za polazak u 4.00 da stignemo na check in i let. Autobus tek dolazi u 5.00 i vozac nam kaze da je u jutarnji let otkazan, te da nas voze u Sarajevo. btw, niti vecere, niti dorucka, a "ljubazno" osoblje hotela nije cak ni dalo po casu vode onim starijima.

i stizemo u Sarajvo u utorak oko 15.00 nakon uzbudljive vozenje Lasta PGS autobusom.

zaista je bilo maltretiranje i omalozavanje putnika, niko da nam kaze sta i tacno i kako. Pitam vas malo pametnije, dali vrijedi traziti bilo sta nazad od JATa, neki refund, ili kompenzaciju, gratis kartu ili sta, jer sam po dalosku u Sarajevo primjetio da je iste veceri let iz ZAG stigao po redu letenja.

Hvala, i JAT je za mene sad totalno prekrizen

Nekih 75% putnika je skupilo potpise i kontakte kako bi nku istinu ganjali, ostalih 25% nisu, kazu nema potrebe dobar je JAT
smolsvoje
Posts: 58
Joined: 16/06/2008 14:54

#3482 Re: Avio kompanije all about

Post by smolsvoje »

Franjo Kluz wrote:Postovani,
da li neko ima istu informaciju da nakon osoblja iz Turkish Airlinesa u BH Airlines na mjesto glavnog direktora dolazi bivsi direktor aerodroma Sarajevo , Bakir Karahasanovic ?!? Da li je ovo prava informacija? Navodno je u nemilosti kod sadasnjeg poslodavca i nudi mu se premjestaj na novo radno mjesto.
Znate li ista o ovoj novosti ?
Pozzz, Radoznali citalac
Ne znam odakle ta informacija ali je doticni gospodin jedini pravi izbor za BHA. Nije malo 17 godina vedriti i oblaciti aerodromom Sarajevo i sefovati sa 350 ljudi. Covjek ima veze, nekad je bio fini gospodin a sada se malo zapustio (nema veze to se brzo vrati nakon par sastanaka), zna jezike, zna ekonomiju - nije bilo godine da je bio u minusu (iako je monopolist), mislim da je jedini u drzavi koji moze danas stati na celo ove kompanije i slijedeci dan donositi odluke. Da ga je bilo premjestiti prije 6 mjeseci, ne bi bilo ove krize u BHA kakva je sada. E sad se postavlja pitanje licnog dohotka i stranacke pripadnosti !?!?!?!?!?!?! To jedino moze biti kamen spoticanja.
Sve u svemu , nadam se da ovo nije jedna od onih supljih prica gdje se cak i imena ljudi spominju a na kraju veliko nista.
m.s.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#3483 Re: Avio kompanije all about

Post by Ductus Holedocus »

ima li let sa sarajevskog aerodroma za grcku?
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3484 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

smolsvoje wrote:zna ekonomiju - nije bilo godine da je bio u minusu (iako je monopolist)
Izvini, ali ovo je cisti oksimoron... Svuda, osim kod nas u drzavnim monopolistickim firmama (sa izuzetkom tog aJrodroma, Telecom-a, SA osguranja, i mozda jos nekoga)... :lol:
User avatar
sorge_sa
Posts: 1088
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: sarajevo

#3485 Re: Avio kompanije all about

Post by sorge_sa »

ja cu samo reci da BH Airlines ni ovaj gospodin ne moze uciniti rentabilnom i dovesti do + 0

Image


smolsvoje wrote:
Franjo Kluz wrote:Postovani,
da li neko ima istu informaciju da nakon osoblja iz Turkish Airlinesa u BH Airlines na mjesto glavnog direktora dolazi bivsi direktor aerodroma Sarajevo , Bakir Karahasanovic ?!? Da li je ovo prava informacija? Navodno je u nemilosti kod sadasnjeg poslodavca i nudi mu se premjestaj na novo radno mjesto.
Znate li ista o ovoj novosti ?
Pozzz, Radoznali citalac
Ne znam odakle ta informacija ali je doticni gospodin jedini pravi izbor za BHA. Nije malo 17 godina vedriti i oblaciti aerodromom Sarajevo i sefovati sa 350 ljudi. Covjek ima veze, nekad je bio fini gospodin a sada se malo zapustio (nema veze to se brzo vrati nakon par sastanaka), zna jezike, zna ekonomiju - nije bilo godine da je bio u minusu (iako je monopolist), mislim da je jedini u drzavi koji moze danas stati na celo ove kompanije i slijedeci dan donositi odluke. Da ga je bilo premjestiti prije 6 mjeseci, ne bi bilo ove krize u BHA kakva je sada. E sad se postavlja pitanje licnog dohotka i stranacke pripadnosti !?!?!?!?!?!?! To jedino moze biti kamen spoticanja.
Sve u svemu , nadam se da ovo nije jedna od onih supljih prica gdje se cak i imena ljudi spominju a na kraju veliko nista.
m.s.
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#3486 Re: Avio kompanije all about

Post by akcija007 »

sito_i_reseto zao mi je sto je tako s tobom ispalo.
OK razumljivo mi je otkazan let plate vam nocenje OK, ali mi nije jasno ako su otkazali i vanredni jutarnji polazak za SA kako su vas sve u bus potrpale bez ikakvog izbora da li to odgovara ili ne, platio si avionsku kartu i sad ide su bus.

Ja sam u decembru imao let s Croatiom po onoj najnizoj cijeni one akcije kad su bile po 139EUR do Frankfurta. I otkazan mi je let zbog magle, i tada se sjecam JAT je poslao Lastin bus na aerodrom SA da pokupi putnike i da ih vozi za BG a Croatia i Austrian su sve putnike prepacili na podnevni let za Minhnen.

Svakako napisi zalbu na to u smislu da si bio prisiljen da nije bilo opcije i sl.. pa vidi sta ce ti odgovoriti.
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#3487 Re: Avio kompanije all about

Post by Entropio »

akcija007 wrote: i tada se sjecam JAT je poslao Lastin bus na aerodrom SA da pokupi putnike i da ih vozi za BG a Croatia i Austrian su sve putnike prepacili na podnevni let za Minhnen.
Dakle, JAT zaobilaziti.
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#3488 Re: Avio kompanije all about

Post by Mjesanac »

Ductus Holedocus wrote:ima li let sa sarajevskog aerodroma za grcku?
Nema
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#3489 Re: Avio kompanije all about

Post by Mjesanac »

Entropio wrote:
akcija007 wrote: i tada se sjecam JAT je poslao Lastin bus na aerodrom SA da pokupi putnike i da ih vozi za BG a Croatia i Austrian su sve putnike prepacili na podnevni let za Minhnen.
Dakle, JAT zaobilaziti.
JAT obavezno zaobilaziti, oni su na nekoj crnoj listi, ne mogu se sad tacno sjetiti kakvoj.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#3490 Re: Avio kompanije all about

Post by Koshpa »

akcija007 wrote:sito_i_reseto zao mi je sto je tako s tobom ispalo.
OK razumljivo mi je otkazan let plate vam nocenje OK, ali mi nije jasno ako su otkazali i vanredni jutarnji polazak za SA kako su vas sve u bus potrpale bez ikakvog izbora da li to odgovara ili ne, platio si avionsku kartu i sad ide su bus.

Ja sam u decembru imao let s Croatiom po onoj najnizoj cijeni one akcije kad su bile po 139EUR do Frankfurta. I otkazan mi je let zbog magle, i tada se sjecam JAT je poslao Lastin bus na aerodrom SA da pokupi putnike i da ih vozi za BG a Croatia i Austrian su sve putnike prepacili na podnevni let za Minhnen.

Svakako napisi zalbu na to u smislu da si bio prisiljen da nije bilo opcije i sl.. pa vidi sta ce ti odgovoriti.

Ako je u pitanju otkazivanje leta zbog losih vremenskih uvijeta a u ovom slucaju jeste, nikakva kompezacija se ne dobija niti refund karte ili tako nesto. Jedino na sta se moze zaliti je neuslovan hotel bus itd...

Sto se tice ovog leta tacnije razlog otkazivanja je bila smanjena vidljivost na aerodromu Sarajevo, a JAT nema dozvolu za slijetanje na minimum a Croatia ima, tako je bilo i sljedece jutro.
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#3491 Re: Avio kompanije all about

Post by akcija007 »

Ako planirate let s Croatia Airlines kako pise EX YU Avijacija 01.06. su objavili strajk, drugi po redu ove godine izmedju svih razloga za strajk su naveli da je menadzment CA ne spremno docekao svakodnevni dolazak Qatar Airways-a iz Dohe u Zagreb i nazad.
User avatar
sito_i_reseto
Posts: 54
Joined: 02/03/2011 22:14

#3492 Re: Avio kompanije all about

Post by sito_i_reseto »

hvala svima na sugestiji i prijedlozima...

ionako moram dobiti neku potvrdu sto smo kasnili jer nisam dosao na posao u utorak...

j.bat ga
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#3493 Re: Avio kompanije all about

Post by akcija007 »

Koliko je tacna informacija koju sam cuo od jula mjeseca u Sarajevo pocinje da leti SAS Scandinavian airlines na ruti Kopenhagen Sarajevo Kopenhagen. Jos jedan iz Star Alliance-a. Koliko sedmicno ne znam...
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#3494 Re: Avio kompanije all about

Post by Timotije »

akcija007 wrote:Koliko je tacna informacija koju sam cuo od jula mjeseca u Sarajevo pocinje da leti SAS Scandinavian airlines na ruti Kopenhagen Sarajevo Kopenhagen. Jos jedan iz Star Alliance-a. Koliko sedmicno ne znam...
Mislim da je glasina, jer nema ni slova na njihovoj stranici o tome. Izreklamiraju oni uvijek novu destinaciju puno, puno prije nego pocnu letjeti. imali su liniju za SJJ prije 7-8 godina ali im se nije isplatilo pa su je ukinuli. SAS leti za Pristinu 2x sedmicno i za Dubrovnik i Split u ljetnom periodu iz CPH. Uspio sam kupiti jeftino za Split u julu, doduse jos u oktobru prosle godine :D .Jedino se u samom startu i moze nesto povoljno ugrabiti.
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#3495 Re: Avio kompanije all about

Post by akcija007 »

Timotije, sam to procitao na Facebook stranici (sluzbenoj) Aerodroma SA.
Pitanje na njihovom wall-u : "Hocemo li uskoro vidjeti nove avio kompanije na SJJ?"
odgovor Aerodroma: "Sarajevo International Airport: Uprava MAS-a se svakodnevno trudi da privuče nove avio kompanije, kako low cost prijevoznike tako i sve ostale. S ponosnom možemo najaviti da će od jula skandinavski prijevoznik SAS uvesti liniju Sarajevo-Copenhagen a Turkish Airlines uvodi dodatna 3 leta sedmično na relaciji Sarajevo-Istanbul! Ukoliko bude dodatnih novosti, svi korisnici naših usluga će biti blagovremeno obavješteni.
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#3496 Re: Avio kompanije all about

Post by Timotije »

akcija007 wrote:Timotije, sam to procitao na Facebook stranici (sluzbenoj) Aerodroma SA.
Pitanje na njihovom wall-u : "Hocemo li uskoro vidjeti nove avio kompanije na SJJ?"
odgovor Aerodroma: "Sarajevo International Airport: Uprava MAS-a se svakodnevno trudi da privuče nove avio kompanije, kako low cost prijevoznike tako i sve ostale. S ponosnom možemo najaviti da će od jula skandinavski prijevoznik SAS uvesti liniju Sarajevo-Copenhagen a Turkish Airlines uvodi dodatna 3 leta sedmično na relaciji Sarajevo-Istanbul! Ukoliko bude dodatnih novosti, svi korisnici naših usluga će biti blagovremeno obavješteni.
Iskreno sumnjam. Vec je gotovo kraj maja, kad misle karte prodavati? Ko je namjeravao ove godine vec se uglavnom i snasao za prevoz. Ili su prepisali poslovnu politiku BH Airlinesa, prvo poleti- pa se pocni reklamirati :D . Jos sam jednom dobro pregledao SAS-ovu stranicu, ni jedne jedine rijeci o tome. A itekako sam zainteresovan za tu liniju, CPH mi je uvijek polazni aerodrom.
Franjo Kluz
Posts: 29
Joined: 17/04/2012 14:51
Location: JOSIK-RAJLOVAC-OMIS

#3497 Re: Avio kompanije all about

Post by Franjo Kluz »

akcija007 wrote:Timotije, sam to procitao na Facebook stranici (sluzbenoj) Aerodroma SA.
Pitanje na njihovom wall-u : "Hocemo li uskoro vidjeti nove avio kompanije na SJJ?"
odgovor Aerodroma: "Sarajevo International Airport: Uprava MAS-a se svakodnevno trudi da privuče nove avio kompanije, kako low cost prijevoznike tako i sve ostale. S ponosnom možemo najaviti da će od jula skandinavski prijevoznik SAS uvesti liniju Sarajevo-Copenhagen a Turkish Airlines uvodi dodatna 3 leta sedmično na relaciji Sarajevo-Istanbul! Ukoliko bude dodatnih novosti, svi korisnici naših usluga će biti blagovremeno obavješteni.
Prije par dana sam bio na sastanku u Sarajevu gdje su izmedju ostalih bili i predstavnici BH Airlinesa i Turkish Airlinesa. Dugo sam bio jedan od najjacih prodajnih agenata BHA i zato me sve ovo tangira.
Covjek kada ih vidi, pomisli idila. Medjutim daleko je to od toga. Koliko sam cuo, predstavnici Turkisha vise ne postoje u BHA i to od prosle sedmice. Da li se povlace ili ne iz zajednickog prjekta, pitanje je sada. Da se vratim na pocetak tj. na ovaj sastanak. Predstavnica Turkisha je toliko pozitivno govorila o napretku njene kompanije na ovim prostorima da mi se zivot zgadio. Mi takve zovemo folksturci (nekad se zvalo folksdojceri). Kad je rekla da su povecali letove sa 4 na 7 pa sada na 10, u glavi mi je protutnjala misao da su oni radili sve samo ne ''pomagali'' BHA. Koliki je doprinos Turkisha u razvoju turizma u BiH, a koliki je doprinos Turkisha u razvaljivanju BHA.
Evo vam jedan ''intimni'' detalj koji sam skoro cuo od poznanika, Kad je prije 7 godina bivsi direktor napravio gubitak od nekih cca. 3 miliona KM , hajka se digla od nadzornog odbora, preko ministarstva pa sve do centrale SDA. Kazu menadzment napravio gubitke a turci u BHA otvorili u 6 mjeseci 9 novih linija a zatvorili 10 ?!? Jedan od forumasa kaze, prvo pocnu letiti pa onda rade reklamu. Tako je i bilo. A sve su odredjivali i kompletnu politiku partnerske firme odredjivali ovi sa 49% suvlasnistva.
Sada kada su turci za 3 godina napravili 50 miliona KM gubitka , nigdje se niko ne oglasava , a od SIPE ni traga ni glasa. I turci odlaze (mijenjaju dres) a dugovi ostaju. A oni se bahate, niko kao oni. I onda nastupaju nasi folksturci . Kosa mi se najezi na glavi i dodje mi da samo turizam radim.
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3498 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Jedan od forumasa kaze, prvo pocnu letiti pa onda rade reklamu. Tako je i bilo. A sve su odredjivali i kompletnu politiku partnerske firme odredjivali ovi sa 49% suvlasnistva.
Izvini, nista bolje nije bilo ni prije turaka, vecina novootvorenih linija, koje su expresnije zatvarane nogo otvarane su bile iz perioda prije turaka... Sjetim se PRG, i sad me srce zaboli oko "umjetnickog dojma" izvedbe pocekta i kraja letenja JA tamo... Manjak gubitaka iz tih vremena na zalost nije posljedica boljeg rada tada, nego manje letova (pretezno)... Najmanje bi bili na gubitku da nisu letili nikako... :lol:
Franjo Kluz
Posts: 29
Joined: 17/04/2012 14:51
Location: JOSIK-RAJLOVAC-OMIS

#3499 Re: Avio kompanije all about

Post by Franjo Kluz »

Oprosti sto cu te ispraviti, i linija za Prag, i Bec, i Berlin, i Dizeldorf, i Stokholm su uvedene nakon DOLASKA Turaka.
Mali brkica OUluocak je bio Alfa i Omega komercijale i marketinga.
A vjecna dilema mi ostaje kako ljudi cija je maticna kuca sponzor i pokrovitelj svih jacih takmicenja, kompanija koja je uzimala glumce, fudbalere - cak i cijele timove, koja je ofarbala 150 autobusa-trajvana-trolibusa od Sarajeva, Podgorice, Beograda, Sarajeva, Zagreba, Pristine i Ljubljane :( dinara jednog nisu dali da se BHA bar malo izreklamira ?!? Da bar neko vidi da ta kompanija postoji i da leti. Da su kod mene u agenciji , ne bi znali gdje im je dupe a gdje glava. Ja priznam nemam dovoljno i imam samo internet reklamu ali oni ..................nemaju nikakvu !!!
Sa nadom u bolje sjutra !
Post Reply