Avio kompanije all about

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
PeshtA
Posts: 279
Joined: 28/09/2006 23:24
Location: Kuwait

#26 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by PeshtA »

Turk hava yolari jeste velika kompanija ali sto se usluge tiche ... bljak bljak bljak
Ne kazem da su bas toliko loshi ali ... nemogu cipela okrenut Austrian-u i Lufthansi. Ja sam definitivno najbolju uslugu imao u Austrianu ljudi ti nedaju mira hoces ovo hoces ono ... Lufthansa je isto ... Lufthansa ...
Letio sam i KLM-om holandskim koji je Turkish broj 2 ... usluga 0, komfor 0 jedino je Heineken dobar :) u Austrianu mi se nije svidio Zipfer :)
Ali nije to sve tako crno ... letio sam lokalnim Washington - Houston sa Unitedom ... to je ko u filmovima ... debela crnkinja sa slusalicama u ushima hoda po avionu lafo stjuardesa pita hoces kikirikija ili kikirikija ... akobogda iduci let je sa Qatar airways ... oni su navodno 5-star airline :)

Ali sve u svemu ... pozitivno je i nadam se da ce Turkish uloziti malo shta i u aerodrom i infrastrukturu iako neznam jeli to u vlasnistvu drzave ili je povezano sa BH Airlines jer nam je aerodrom jadan :) ... kad sletim u Rajvosa kao da sam sletio u Mogadish ... samo sto prije izadji sa aerodroma i kuci :)
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#27 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by uozo »

PeshtA wrote:Turk hava yolari jeste velika kompanija ali sto se usluge tiche ... bljak bljak bljak
Ne kazem da su bas toliko loshi ali ... nemogu cipela okrenut Austrian-u i Lufthansi. Ja sam definitivno najbolju uslugu imao u Austrianu ljudi ti nedaju mira hoces ovo hoces ono ... Lufthansa je isto ... Lufthansa ...
Letio sam i KLM-om holandskim koji je Turkish broj 2 ... usluga 0, komfor 0 jedino je Heineken dobar :) u Austrianu mi se nije svidio Zipfer :)
Ali nije to sve tako crno ... letio sam lokalnim Washington - Houston sa Unitedom ... to je ko u filmovima ... debela crnkinja sa slusalicama u ushima hoda po avionu lafo stjuardesa pita hoces kikirikija ili kikirikija ... akobogda iduci let je sa Qatar airways ... oni su navodno 5-star airline :)

Ali sve u svemu ... pozitivno je i nadam se da ce Turkish uloziti malo shta i u aerodrom i infrastrukturu iako neznam jeli to u vlasnistvu drzave ili je povezano sa BH Airlines jer nam je aerodrom jadan :) ... kad sletim u Rajvosa kao da sam sletio u Mogadish ... samo sto prije izadji sa aerodroma i kuci :)
Jos samo da probas Aeroflot :shock: Ti su kraljevi, samo sto ti ne zveknu cvoku ako ih sta pitas na engleskom. :roll: :shock: :D A avion obavezno pun pijanih rusa koji si kupe viski u duty free i deru ga usput. :run:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#28 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by Bosanac sa dna kace »

jadna nam majka ako u tom partnerstvu glavnu rijec budu vodili ovi iz BHAirlinesa, obrali smo bostan...
THY jeste ozbiljna kompanija, i to pravo...BH Airlines se ne moze ni poredir sa THY....
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#29 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by ins »

Scooterove navode uopste nije potrebno komentarisati, ocito je covjek avione vidio samo na TV, a onako usput: najveci civilni avion koji je sletio na SJJ je bio Airbus A340 Kralja Fahda
Ma nece Bosnjo priznat da nije u pravu pa makar ga silovo....lakse mu metar u dupe nego cm u glavu.....Znaci, kakav god je taj sto je jedva sletio i uzletio nije veci od B 737 ili A 320....
:thumbup:
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#30 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by neki »

scooter21ba wrote:
macan prvi wrote:
scooter21ba wrote:kakvi ba mlazni jedva se spustaju ovi mali
gdje mislis da se zaustavi u lukavici?

http://www.sarajevo-airport.ba/?otvori= ... 5&lang=bos

Adresa
J.P. Međunarodni aerodrom "Sarajevo" d.o.o. Sarajevo
Kurta Schorka 36
71210 Sarajevo Bosna i Hercegovina
Otvorenost : 06:00-22:00 po lokalnom vremenu

Kodovi
IATA kod : SJJ
SITA kod : SJJAPXH
ICAO kod : LQSA
Platforma
Površina : asfalt
Nosivost : LCN 70
Parking pozicije : 12
za A320,321,319,B727,B737,B757 ili manje



Dakle, ima ih da mogu sletjeti u Sarajevo. :thumbup: :)
2600m
znas sta je to pi*kin dim
pusti ti ovu suplju ajde nek sleti
znam kad je teretni onaj sfor ifor ne znam ni ja koji je bio slijetao sletio bukvalno na prvi metar piste i kocio svom snagom da stane do kraja staze
a uzlijetao je jedva zamalo one markere nije pokupio

A320,321,319, B727 svakodnevno slijecu i uzlijecu sa aerodroma bez ikakvih problema. U pravu si za taj vojni i ja ga povremeno primjetim, ali je puno veci od ovih putnickih, ima 4 motora i prilicno se napati dok uzleti.

Prosli mjesec instalirali su novu opremu za slijetanje pri magli s kojom je minimalna vidljivost potrebna za slijetanje oko 100 metara (prije bila 800) tako da vise ne bi trebalo biti problema zimi.

Aerodrom je nemoguce prosiriti, jedino terminal ali za tim nema potrebe jer mu je kapacitet 1,2 miliona a nemamo ni 600 hiljada. O produzenju piste nema govora, jedino ako poruse pola Ilidze i Lukavice
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#31 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by sarayewo »

Ako nista drugo, na aerodrom dva puta sedmicno slijece Germanwingsov Airbus A320, avion koji trenutno sacinjava cca 50% civilne avijacije koja leti Evropom, i u istoj je klasi kao Boeing 737 koji je drugi najbrojniji model na evropskim aerodromima.

Kod nas trenutno najveci problem nije duzina piste nego to sto aerodrom ima samo jednu pistu koja bi bila usko grlo ako bi se povecao broj aviona koji slijecu i uzlijecu sa aerodroma.
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#32 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by scooter21ba »

ins wrote:Scooterove navode uopste nije potrebno komentarisati, ocito je covjek avione vidio samo na TV, a onako usput: najveci civilni avion koji je sletio na SJJ je bio Airbus A340 Kralja Fahda
Ma nece Bosnjo priznat da nije u pravu pa makar ga silovo....lakse mu metar u dupe nego cm u glavu.....Znaci, kakav god je taj sto je jedva sletio i uzletio nije veci od B 737 ili A 320....
:thumbup:
ok ja ih gledao na tv-u a ti ih vozao sta ces
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#33 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by scooter21ba »

neki wrote:

A320,321,319, B727 svakodnevno slijecu i uzlijecu sa aerodroma bez ikakvih problema. U pravu si za taj vojni i ja ga povremeno primjetim, ali je puno veci od ovih putnickih, ima 4 motora i prilicno se napati dok uzleti.

Prosli mjesec instalirali su novu opremu za slijetanje pri magli s kojom je minimalna vidljivost potrebna za slijetanje oko 100 metara (prije bila 800) tako da vise ne bi trebalo biti problema zimi.

Aerodrom je nemoguce prosiriti, jedino terminal ali za tim nema potrebe jer mu je kapacitet 1,2 miliona a nemamo ni 600 hiljada. O produzenju piste nema govora, jedino ako poruse pola Ilidze i Lukavice
drago mi je da je to jos neko primjetio isto
to jeli veci koliko je veci ne znam jer ih nisam mjerio niti mislim
smolsvoje
Posts: 58
Joined: 16/06/2008 14:54

#34 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by smolsvoje »

PeshtA wrote:Turk hava yolari jeste velika kompanija ali sto se usluge tiche ... bljak bljak bljak
Ne kazem da su bas toliko loshi ali ... nemogu cipela okrenut Austrian-u i Lufthansi. Ja sam definitivno najbolju uslugu imao u Austrianu ljudi ti nedaju mira hoces ovo hoces ono ... Lufthansa je isto ... Lufthansa ...
Letio sam i KLM-om holandskim koji je Turkish broj 2 ... usluga 0, komfor 0 jedino je Heineken dobar :) u Austrianu mi se nije svidio Zipfer :)
Ali nije to sve tako crno ... letio sam lokalnim Washington - Houston sa Unitedom ... to je ko u filmovima ... debela crnkinja sa slusalicama u ushima hoda po avionu lafo stjuardesa pita hoces kikirikija ili kikirikija ... akobogda iduci let je sa Qatar airways ... oni su navodno 5-star airline :)

Ali sve u svemu ... pozitivno je i nadam se da ce Turkish uloziti malo shta i u aerodrom i infrastrukturu iako neznam jeli to u vlasnistvu drzave ili je povezano sa BH Airlines jer nam je aerodrom jadan :) ... kad sletim u Rajvosa kao da sam sletio u Mogadish ... samo sto prije izadji sa aerodroma i kuci :)
Malo se puno ovdje skrenulo sa teme , od strategijskog partnerstva i ulaganja u (zasad) jedinu nam BH kompaniju otislo se na kapacitet i velicinu piste na Butmiru pa do usluge na stranim kompanijama. Prosle godine sam cuo da je Sarajevo za austrijsku avio kompaniju najjaca linija koju imaju. I po cijeni (najjeftinija je 26o evra i nesto i plus jos ima nekih metar taksi = cca. 300 i nesto) pa je onda logicno da imaju dobar servis i to na 75 minuta letenja. I ja bi pruzo uslugu restorana na ovim letovima kad bi mi dali. Sace iza nove godine (ako ne slazu) uvest BHAir let za Bec za 100 evra (ako ne slazu) i to povratna.

Turci ce valjda nesto i uloziti u Sarajevo, spominje se 5 mil evra za 49% BHAir. Valjda toliko vrijedio taj dio. Ne znam, ali je Turkis jedna od rijetkih kompanija koja je dobro poslovala u prosloj godini.
Samo mi nije jasno otkud ti tolki Turci da dolaze u Sarajevo - pa skoro svaki dan ima dva aviona za Istanbul i samo vidis buseve po gradu sa Turcima.
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#35 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by beautyfool »

Meni licno je THY sasvim solidan sa uslugom, fini su i ljubazni, donesu ti sta hoces,koliko hoces,kad hoces.U svakom slucaju je bitan let i da si rahat dok letis i sletis a THY avioni su zaista fini i cisti.
Sto se tice Qatar airways uff nicee :-) a tek Gulf air :-)

Neka turaka kod nas :) nek se turizam razvija,sto vise turista vise para dolazi u Bosnu a sto se Turaka tice njih ima dosta koji su porijeklom iz Bosne i Sandzaka,pa vjerovatno kad su sad putevi tako prohodni i kad su cijene za njih pristupacne pa sto da ne, dolaze da obilaze svoje korijenove :)

Uglavnom zaista mi je drago za BH air :)
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#36 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by scooter21ba »

jebo ti nase firme kad sve bude bh air turska firma bh telecom njemacka firma bh elektroprivreda norveska firma itd

samo trebaju izbaciti ovo bh iz naziva da bude bar kako treba
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#37 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by beautyfool »

scooter21ba wrote:jebo ti nase firme kad sve bude bh air turska firma bh telecom njemacka firma bh elektroprivreda norveska firma itd

samo trebaju izbaciti ovo bh iz naziva da bude bar kako treba
Pa sta ces kad BiH ne zna poslovati, draze im je strano nego domace,tako da se sve velike kompanije od kojih drzava moze imati velikog hajra prodaju stranim zemljama.Ali hajde bar da mi kao gradjani imamo neke koristi od takvog tipa napretka a sto se same drzave tice tu smo dijelimicno svi pomalo i krivi.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#38 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by Koshpa »

Image
Image

toliko o NE slijetanju vojnih aviona na aerodrom sarajevo

PS: juce slikano
Last edited by Koshpa on 31/10/2008 23:14, edited 1 time in total.
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#39 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by scooter21ba »

ma jeste on sletio nisam rekao da ne slijecu al kojom mukom slijecu i uzlijecu
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#40 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by Koshpa »

Vjeruj mi da ovakvi avioni "u 100" metara sto bi rekli slijecu i uzlijecu, cak sta vise nedavno je i airbus 350 sletio bez ikakvih problema na Sarajevski aerodrom
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#41 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by scooter21ba »

ja znam da sam jednom gledao imao sam nekog posla na aerodromu pa sam bio znaci blizu piste
da je jedan teretni ovi ifor eufor koji li je vec jedva sletio i jedva uzletio
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#42 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by Koshpa »

scooter21ba wrote:ja znam da sam jednom gledao imao sam nekog posla na aerodromu pa sam bio znaci blizu piste
da je jedan teretni ovi ifor eufor koji li je vec jedva sletio i jedva uzletio

ja ih gledam svaki dan :D

:run:
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#43 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by scooter21ba »

onda sam imao srecu da naletim na neki jako ogroman koji rijetko slijece na sa aerodrom
b_stulic
Posts: 103
Joined: 31/07/2008 15:05

#44 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by b_stulic »

PeshtA wrote:Turk hava yolari jeste velika kompanija ali sto se usluge tiche ... bljak bljak bljak
Ne kazem da su bas toliko loshi ali ... nemogu cipela okrenut Austrian-u i Lufthansi. Ja sam definitivno najbolju uslugu imao u Austrianu ljudi ti nedaju mira hoces ovo hoces ono ... Lufthansa je isto ... Lufthansa ...
Letio sam i KLM-om holandskim koji je Turkish broj 2 ... usluga 0, komfor 0 jedino je Heineken dobar :) u Austrianu mi se nije svidio Zipfer :)
Ali nije to sve tako crno ... letio sam lokalnim Washington - Houston sa Unitedom ... to je ko u filmovima ... debela crnkinja sa slusalicama u ushima hoda po avionu lafo stjuardesa pita hoces kikirikija ili kikirikija ... akobogda iduci let je sa Qatar airways ... oni su navodno 5-star airline :)

Ali sve u svemu ... pozitivno je i nadam se da ce Turkish uloziti malo shta i u aerodrom i infrastrukturu iako neznam jeli to u vlasnistvu drzave ili je povezano sa BH Airlines jer nam je aerodrom jadan :) ... kad sletim u Rajvosa kao da sam sletio u Mogadish ... samo sto prije izadji sa aerodroma i kuci :)
Svassta. Mog prijatelja Austrijanci skinuli sa aviona iako je imao regularnu kartu. Softverska greska. Mozete mislit kako je bilo spavat na stolicama u tranzitu - frajer naime nije imao sengensku vizu. Sutradan ko da nista nije bilo - ni izvini ,,,Svabska posla- A najgore sto mu se i u povratku isto desilo...
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#45 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by Topla voda »

PeshtA wrote:Turk hava yolari jeste velika kompanija ali sto se usluge tiche ... bljak bljak bljak
Ne kazem da su bas toliko loshi ali ... nemogu cipela okrenut Austrian-u i Lufthansi. Ja sam definitivno najbolju uslugu imao u Austrianu ljudi ti nedaju mira hoces ovo hoces ono ... Lufthansa je isto ... Lufthansa ...
Letio sam i KLM-om holandskim koji je Turkish broj 2 ... usluga 0, komfor 0 jedino je Heineken dobar :) u Austrianu mi se nije svidio Zipfer :)
Ali nije to sve tako crno ... letio sam lokalnim Washington - Houston sa Unitedom ... to je ko u filmovima ... debela crnkinja sa slusalicama u ushima hoda po avionu lafo stjuardesa pita hoces kikirikija ili kikirikija ... akobogda iduci let je sa Qatar airways ... oni su navodno 5-star airline :)

Ali sve u svemu ... pozitivno je i nadam se da ce Turkish uloziti malo shta i u aerodrom i infrastrukturu iako neznam jeli to u vlasnistvu drzave ili je povezano sa BH Airlines jer nam je aerodrom jadan :) ... kad sletim u Rajvosa kao da sam sletio u Mogadish ... samo sto prije izadji sa aerodroma i kuci :)
cuj mogadish :lol:
kad si ti zadnji put bio/bila u sarajevu?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#46 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by Bosanac sa dna kace »

TGSTK wrote:Vjeruj mi da ovakvi avioni "u 100" metara sto bi rekli slijecu i uzlijecu,
cak sta vise nedavno je i airbus 350 sletio
bez ikakvih problema na Sarajevski aerodrom
mozes mislit, cak sta vise :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#47 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by chuchumbamayumbe »

PeshtA wrote:Turk hava yolari jeste velika kompanija ali sto se usluge tiche ... bljak bljak bljak
Ne kazem da su bas toliko loshi ali ... nemogu cipela okrenut Austrian-u i Lufthansi. Ja sam definitivno najbolju uslugu imao u Austrianu ljudi ti nedaju mira hoces ovo hoces ono ... Lufthansa je isto ... Lufthansa ...
Letio sam i KLM-om holandskim koji je Turkish broj 2 ... usluga 0, komfor 0 jedino je Heineken dobar :) u Austrianu mi se nije svidio Zipfer :)
Ali nije to sve tako crno ... letio sam lokalnim Washington - Houston sa Unitedom ... to je ko u filmovima ... debela crnkinja sa slusalicama u ushima hoda po avionu lafo stjuardesa pita hoces kikirikija ili kikirikija ... akobogda iduci let je sa Qatar airways ... oni su navodno 5-star airline :)

Ali sve u svemu ... pozitivno je i nadam se da ce Turkish uloziti malo shta i u aerodrom i infrastrukturu iako neznam jeli to u vlasnistvu drzave ili je povezano sa BH Airlines jer nam je aerodrom jadan :) ... kad sletim u Rajvosa kao da sam sletio u Mogadish ... samo sto prije izadji sa aerodroma i kuci :)
Izvini na izrazu, ali ovo u vezi sarajevskog aerodroma kenjash ko foka!
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#48 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by Timotije »

chuchumbamayumbe wrote:
PeshtA wrote:Turk hava yolari jeste velika kompanija ali sto se usluge tiche ... bljak bljak bljak
Ne kazem da su bas toliko loshi ali ... nemogu cipela okrenut Austrian-u i Lufthansi. Ja sam definitivno najbolju uslugu imao u Austrianu ljudi ti nedaju mira hoces ovo hoces ono ... Lufthansa je isto ... Lufthansa ...
Letio sam i KLM-om holandskim koji je Turkish broj 2 ... usluga 0, komfor 0 jedino je Heineken dobar :) u Austrianu mi se nije svidio Zipfer :)
Ali nije to sve tako crno ... letio sam lokalnim Washington - Houston sa Unitedom ... to je ko u filmovima ... debela crnkinja sa slusalicama u ushima hoda po avionu lafo stjuardesa pita hoces kikirikija ili kikirikija ... akobogda iduci let je sa Qatar airways ... oni su navodno 5-star airline :)

Ali sve u svemu ... pozitivno je i nadam se da ce Turkish uloziti malo shta i u aerodrom i infrastrukturu iako neznam jeli to u vlasnistvu drzave ili je povezano sa BH Airlines jer nam je aerodrom jadan :) ... kad sletim u Rajvosa kao da sam sletio u Mogadish ... samo sto prije izadji sa aerodroma i kuci :)
Izvini na izrazu, ali ovo u vezi sarajevskog aerodroma kenjash ko foka!
Itekako kenja, sarajevski aerodrom je i vise nego dobar. Jeste li bili na Plesu? Tamo je vrijeme stalo negdje 80-tih. Od trêba pa nadalje, sve je super, jedna od najfunkcionalnijih stvari, u totalno nefunkcionalnoj drzavi.
User avatar
macan prvi
Posts: 3328
Joined: 24/08/2008 23:24

#49 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by macan prvi »

TGSTK wrote:Vjeruj mi da ovakvi avioni "u 100" metara sto bi rekli slijecu i uzlijecu, cak sta vise nedavno je i airbus 350 sletio bez ikakvih problema na Sarajevski aerodrom
:shock: Ako je vjerovati wikipediji, A350 treba poletjeti tek 2011. :D
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#50 Re: TURKISH AIRLINES - STRATESKI PARTNER BH AIRLINESU

Post by simpozijum delirijum »

Sarajevski aerodrom je usao u legendu svijetske avijacije , 10 000 humanitarnih i vojnih letova , i probio rekord zracnoga mosta za Berlin 50-tih godina prosla vijeka u doba sovjetske blokade
aerodrom je poprilicno dobar , sa obzirom na reljef oko njega , ( malo pilota da zanese i eto ! ocesa se o igman planinu lijevim krilom !)
apsolutno po standardu za letejelice do 150 tona ( i vise jer sam vidjeo i krkanske ruske i americke vojne letjelice koje slijecu i uzlijecu sa Sarajevskoga aerodroma ,doduse vrlo knap i uz urlikanje motora hvatajuci zadnje metre piste a to su ; antonov 124 ili C-5 galaxija )
to je aerodrom koji je usao u legendu i mnoge svijetske kompanije nemaju straha da posalju svoje letjelice ka Sarajevu , mnogi piloti ga dobro poznaju , jer izgradjen je 1976 godine ! a i izazov je za pilote zbog komplikovana reljefa koje okruzuje aerodrom , te slabe vidljvosti zimi
vazda mi moramo biti naopaki , pa makar i sa jednim od nakomplikovanijih aerodroma :bih:
Post Reply