avio karte iz amerike

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#526 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

Meni za ljetnji period nase agencije davale cijenu 1680, a ja kupio isti let preko Orbitz za 1280. Doduse, kupio sam multi-city (do IST, povratak iz ZAG) pa ih je mozda to zbunilo...
landlord
Posts: 332
Joined: 12/11/2007 09:29

#527 Re: avio karte iz amerike

Post by landlord »

U prvi mah mi se ucinilo da si puno platio kartu, ali kad sam pogledao cijene za ljeto dosta su vissoke. Chicago - Sarajevo na prvu izbacuje oko 1440. Isti datum ali polazak iz Sarajeva je 908 dollara. Nije mi jasno zasto je tolika razlika kad je prvi let iz Sarajeva u odnosu na prvi let iz USA.

Ja za ljeto kupujem karte svojima da dodju ovamo u posjetu pa mi je dosta jeftinije.
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#528 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

landlord wrote:U prvi mah mi se ucinilo da si puno platio kartu, ali kad sam pogledao cijene za ljeto dosta su vissoke. Chicago - Sarajevo na prvu izbacuje oko 1440. Isti datum ali polazak iz Sarajeva je 908 dollara. Nije mi jasno zasto je tolika razlika kad je prvi let iz Sarajeva u odnosu na prvi let iz USA.
Da nema nekakve veze sa ovom "logikom"
http://www.huffingtonpost.com/map-happy ... lp00000592
landlord
Posts: 332
Joined: 12/11/2007 09:29

#529 Re: avio karte iz amerike

Post by landlord »

Procitao sam ovo ranije. Ali je to vise odakle kupujes, pa uzima u obzir kursnu razliku.
Na fly.com ne mozes mijenjati mjesto odakle kupujes kartu. Vec je samo razlika u gradu odakle polazi prvi let.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5911
Joined: 25/12/2010 04:56

#530 Re: avio karte iz amerike

Post by B6Redhell »

Kakva je situacija ove iduce god. Za karte. Kerozin pojeftinio skoro pa djaba a ovi airlines vrecama pare trpaju majku im. Nece da spuste cijene.
landlord
Posts: 332
Joined: 12/11/2007 09:29

#531 Re: avio karte iz amerike

Post by landlord »

Ja sam za sada kupio 3 karte, jednu sa polaskom iz Sarajeva u martu i povratak iz Chicaga u septembru za $860 (Austrian Airlines, preko Beca) i dvije karte u ljetnom periodu sa polaskom iz Sarajeva 15. juna i povratkom 29. augusta po cijeni od $930 po karti (United/Lufthansa preko Minhena, a povratak Frankfurt i Minhen, nije bilo sa jednim presjedanjem u povratku).

Nikad nisam nasao jeftinije karte za ljetni period, mada nikad prije nisam ni kupovao karte za ljeto ovako rano. Obicno sam kupovao u martu.
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#532 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

landlord wrote:Ja sam za sada kupio 3 karte, jednu sa polaskom iz Sarajeva u martu i povratak iz Chicaga u septembru za $860 (Austrian Airlines, preko Beca) i dvije karte u ljetnom periodu sa polaskom iz Sarajeva 15. juna i povratkom 29. augusta po cijeni od $930 po karti (United/Lufthansa preko Minhena, a povratak Frankfurt i Minhen, nije bilo sa jednim presjedanjem u povratku).

Nikad nisam nasao jeftinije karte za ljetni period, mada nikad prije nisam ni kupovao karte za ljeto ovako rano. Obicno sam kupovao u martu.
Dobar si.

Ja mislim da poslije 20. avgusta pocinje jeftinija sezona.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#533 Re: avio karte iz amerike

Post by razonoda »

landlord wrote:Ja sam za sada kupio 3 karte, jednu sa polaskom iz Sarajeva u martu i povratak iz Chicaga u septembru za $860 (Austrian Airlines, preko Beca) i dvije karte u ljetnom periodu sa polaskom iz Sarajeva 15. juna i povratkom 29. augusta po cijeni od $930 po karti (United/Lufthansa preko Minhena, a povratak Frankfurt i Minhen, nije bilo sa jednim presjedanjem u povratku).

Nikad nisam nasao jeftinije karte za ljetni period, mada nikad prije nisam ni kupovao karte za ljeto ovako rano. Obicno sam kupovao u martu.
I ja sam kupovala karte u aprilu za sept, dobra cijena i let 15 sati ----no kako se blizio sept, tako su poceli i da mjenjaju vrijeme pojedinih letova. I na kraju je ispalo sve ----duze --nego sto sam htjela.
Nadam se da ti neces imati tu situaciju.
Lufthanza je meni naj.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5911
Joined: 25/12/2010 04:56

#534 Re: avio karte iz amerike

Post by B6Redhell »

Ko ima vec sve isplanirano i zna datume ljetnog putovanja najjeftinije je kupiti odmah iza nove godine. Ja zivim u ruralnom dijelu US and A. Tako da imam jedno presijedanje ovdje prije nego napustim Kopno. Zato karte mi budu malo masnije nego ovih npr. Iz chicaga, new yerseya bostona. Etc.....
landlord
Posts: 332
Joined: 12/11/2007 09:29

#535 Re: avio karte iz amerike

Post by landlord »

razonoda wrote:I ja sam kupovala karte u aprilu za sept, dobra cijena i let 15 sati ----no kako se blizio sept, tako su poceli i da mjenjaju vrijeme pojedinih letova. I na kraju je ispalo sve ----duze --nego sto sam htjela.
Nadam se da ti neces imati tu situaciju.
Lufthanza je meni naj.
Pa i meni je lufthansa najvolja za letove iz/u Sarajevo. Mada sa cijenom Austrian je isto jako dobar. Ja nisam letio sa njima, ali moji jesu i kazu da im je bilo ok. Jedina negativna stvar je to cekanje u Becu od 4 sata.
Turkish nisam niakd razmatrao jer u povratku su u Sarajevu iza 19 navece pa to ispadne doosta dugo, a ako ima ustede onda je do $100.
landlord
Posts: 332
Joined: 12/11/2007 09:29

#536 Re: avio karte iz amerike

Post by landlord »

B6Redhell wrote:Ko ima vec sve isplanirano i zna datume ljetnog putovanja najjeftinije je kupiti odmah iza nove godine. Ja zivim u ruralnom dijelu US and A. Tako da imam jedno presijedanje ovdje prije nego napustim Kopno. Zato karte mi budu malo masnije nego ovih npr. Iz chicaga, new yerseya bostona. Etc.....
Tesko je izvuci neko pravilo. Meni nekad pretrazivaci ponude karte sa presjedanjem unutar USA (obicno Newark ili D.C.), koje budu jeftinije nego one koje idu direktno iz Chicaga do Minhena.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#537 Re: avio karte iz amerike

Post by razonoda »

landlord wrote:
razonoda wrote:I ja sam kupovala karte u aprilu za sept, dobra cijena i let 15 sati ----no kako se blizio sept, tako su poceli i da mjenjaju vrijeme pojedinih letova. I na kraju je ispalo sve ----duze --nego sto sam htjela.
Nadam se da ti neces imati tu situaciju.
Lufthanza je meni naj.
Pa i meni je lufthansa najvolja za letove iz/u Sarajevo. Mada sa cijenom Austrian je isto jako dobar. Ja nisam letio sa njima, ali moji jesu i kazu da im je bilo ok. Jedina negativna stvar je to cekanje u Becu od 4 sata.
Turkish nisam niakd razmatrao jer u povratku su u Sarajevu iza 19 navece pa to ispadne doosta dugo, a ako ima ustede onda je do $100.
Kako ko, ja sam spremna platiti skuplju kartu samo da nema presjedanja.
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#538 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

razonoda wrote:
landlord wrote:I ja sam kupovala karte u aprilu za sept, dobra cijena i let 15 sati ----no kako se blizio sept, tako su poceli i da mjenjaju vrijeme pojedinih letova. I na kraju je ispalo sve ----duze --nego sto sam htjela.
Nadam se da ti neces imati tu situaciju.
I kode mene se nesto slicno desilo. Originalno je bio planiran let za JFK i onda preko 3 sata cekanja tamo do sledeceg leta. Promjenise i stavise da se mora ici sa za Detroit, pa onda JFK. Pogledam taj let sa dodatnom konekcijom direktno na delta.com i imao sam sta vidjeti - karta je $550 skuplja nego sto sam je ja platio
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#539 Re: avio karte iz amerike

Post by miki27A »

Tema izvucena iz naftalina, ali da podijelim da Turkish airlines ima odlicne cijene za Sarajevo sa sat i po layover u Istanbulu iz Chicaga, mislim da ima nesto i iz Atlante. $950.40
Sve druge aviolinije (Lufthansa, United...) za moj period traze preko $1600 i vise
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#540 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

miki27A wrote:Tema izvucena iz naftalina, ali da podijelim da Turkish airlines ima odlicne cijene za Sarajevo sa sat i po layover u Istanbulu iz Chicaga, mislim da ima nesto i iz Atlante. $950.40
Sve druge aviolinije (Lufthansa, United...) za moj period traze preko $1600 i vise
Turkish prodaje Cikago - Zagreb za $599. Doduse u povratku moras cekati 15 ili vise sati u istanbulu. Sto se naravno moze iskoristiti za odlazak do Sultanahmeta
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#541 Re: avio karte iz amerike

Post by miki27A »

klikerusa wrote:
miki27A wrote:Tema izvucena iz naftalina, ali da podijelim da Turkish airlines ima odlicne cijene za Sarajevo sa sat i po layover u Istanbulu iz Chicaga, mislim da ima nesto i iz Atlante. $950.40
Sve druge aviolinije (Lufthansa, United...) za moj period traze preko $1600 i vise
Turkish prodaje Cikago - Zagreb za $599. Doduse u povratku moras cekati 15 ili vise sati u istanbulu. Sto se naravno moze iskoristiti za odlazak do Sultanahmeta
Jeste, nazalost na povratku je bas dug layover. Sreca iz Sarajeva ima opcija sa cekanjem opet od sat i po u Istanbulu (inace ne bih ni kupila kartu).
stari_sarajevski_gospodin
Posts: 332
Joined: 09/12/2007 23:29

#542 Re: avio karte iz amerike

Post by stari_sarajevski_gospodin »

miki27A wrote:Tema izvucena iz naftalina, ali da podijelim da Turkish airlines ima odlicne cijene za Sarajevo sa sat i po layover u Istanbulu iz Chicaga, mislim da ima nesto i iz Atlante. $950.40
Sve druge aviolinije (Lufthansa, United...) za moj period traze preko $1600 i vise
Koi su datumi jer mi je tetka gledala karte preko turkisha i sve su bili preko $1,000. Ona je u cetvrtak krenula za SA iz CHI pa ne nasla preko beča za ispod $1,000
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#543 Re: avio karte iz amerike

Post by miki27A »

stari_sarajevski_gospodin wrote:
miki27A wrote:Tema izvucena iz naftalina, ali da podijelim da Turkish airlines ima odlicne cijene za Sarajevo sa sat i po layover u Istanbulu iz Chicaga, mislim da ima nesto i iz Atlante. $950.40
Sve druge aviolinije (Lufthansa, United...) za moj period traze preko $1600 i vise
Koi su datumi jer mi je tetka gledala karte preko turkisha i sve su bili preko $1,000. Ona je u cetvrtak krenula za SA iz CHI pa ne nasla preko beča za ispod $1,000
August 26- Septembar 15 $950.40, Chicago Istanbul Sarajevo; sat i po u Istanbulu, ima i onaj sa 14 sati u Istanbulu u istoj ponudi pa dobro gledati sta se odabire.
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#544 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

miki27A wrote:
klikerusa wrote:
miki27A wrote:Tema izvucena iz naftalina, ali da podijelim da Turkish airlines ima odlicne cijene za Sarajevo sa sat i po layover u Istanbulu iz Chicaga, mislim da ima nesto i iz Atlante. $950.40
Sve druge aviolinije (Lufthansa, United...) za moj period traze preko $1600 i vise
Turkish prodaje Cikago - Zagreb za $599. Doduse u povratku moras cekati 15 ili vise sati u istanbulu. Sto se naravno moze iskoristiti za odlazak do Sultanahmeta
Jeste, nazalost na povratku je bas dug layover. Sreca iz Sarajeva ima opcija sa cekanjem opet od sat i po u Istanbulu (inace ne bih ni kupila kartu).
Ma dobro, ali se za $100 moze komotno provesti dan u Istanbulu...
User avatar
luckylaka
Posts: 22515
Joined: 15/01/2010 06:28

#545 Re: avio karte iz amerike

Post by luckylaka »

Rece mi jaran isao preko Turkish iz Ch.-Sa preko Istanbula prosle godine da sa Usa pasosem nije moga napustiti aerodrom u Istanbulu(jel moguce)a kaze oni sa Bosanskim odose napolje.Jos mu kaze security,,jbga brate a danas u Istanbul za Bosnjake (inace jaran teski Bosnjo)skoro sve free cigare,limunada,baklava,tufahija al eto imas tu tv sjedi,gledaj i ne mrdaj" :P
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#546 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

luckylaka wrote:Rece mi jaran isao preko Turkish iz Ch.-Sa preko Istanbula prosle godine da sa Usa pasosem nije moga napustiti aerodrom u Istanbulu(jel moguce)a kaze oni sa Bosanskim odose napolje.Jos mu kaze security,,jbga brate a danas u Istanbul za Bosnjake (inace jaran teski Bosnjo)skoro sve free cigare,limunada,baklava,tufahija al eto imas tu tv sjedi,gledaj i ne mrdaj" :P
Ne moze bez vize. Sa BH pasosom ne treba viza, a sa USA treba. $20 po osobi...izvadis je preko interneta
User avatar
luckylaka
Posts: 22515
Joined: 15/01/2010 06:28

#547 Re: avio karte iz amerike

Post by luckylaka »

klikerusa wrote:
luckylaka wrote:Rece mi jaran isao preko Turkish iz Ch.-Sa preko Istanbula prosle godine da sa Usa pasosem nije moga napustiti aerodrom u Istanbulu(jel moguce)a kaze oni sa Bosanskim odose napolje.Jos mu kaze security,,jbga brate a danas u Istanbul za Bosnjake (inace jaran teski Bosnjo)skoro sve free cigare,limunada,baklava,tufahija al eto imas tu tv sjedi,gledaj i ne mrdaj" :P
Ne moze bez vize. Sa BH pasosom ne treba viza, a sa USA treba. $20 po osobi...izvadis je preko interneta
Sto ti je BiH pasos,znaci ovaj Usa nista ne pomaze
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#548 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

luckylaka wrote:
klikerusa wrote:
luckylaka wrote:Rece mi jaran isao preko Turkish iz Ch.-Sa preko Istanbula prosle godine da sa Usa pasosem nije moga napustiti aerodrom u Istanbulu(jel moguce)a kaze oni sa Bosanskim odose napolje.Jos mu kaze security,,jbga brate a danas u Istanbul za Bosnjake (inace jaran teski Bosnjo)skoro sve free cigare,limunada,baklava,tufahija al eto imas tu tv sjedi,gledaj i ne mrdaj" :P
Ne moze bez vize. Sa BH pasosom ne treba viza, a sa USA treba. $20 po osobi...izvadis je preko interneta
Sto ti je BiH pasos,znaci ovaj Usa nista ne pomaze
Jelde, da ti je ko pricao ne bi mu vjerovao? Svaki k'o da je diplomatski...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#549 Re: avio karte iz amerike

Post by Fudo387 »

..
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#550 Re: avio karte iz amerike

Post by MaroonBrigade »

Boston - Munchen (IcelandAir, 1 presjedanje) $870
Munchen - Sarajevo (Lufthansa, direktna linija) €290


:sax:
Post Reply