avio karte iz amerike

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#501 Re: avio karte iz amerike

Post by BornInHell »

Miki ti je dao dobar savjet mada u zadnje vrjeme ni taj matrix.software nije bas ono reliable je neprikazuje sve opcije. Oprobaj i na kayak i na expedia pa onda uzmi direktno od avio kompanije tako ja vecinom radim. Moras biti fleksibilan datumima da bih nasao najbolji dil.
Static-X
Posts: 2470
Joined: 23/07/2009 14:50

#502 Re: avio karte iz amerike

Post by Static-X »

Pa oprobao sam sigurno desetak razliciti online stranica. Odprilike sve isto pokazuju u nekih 50 dolara razlike. Nisam nikad direktno uzimao kartu od avio kompanija. Na koji nacin? Zoves direktno njih, koje imaju sjediste u usa ili online?

Sent from my SCH-I500 using Tapatalk 2
BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#503 Re: avio karte iz amerike

Post by BornInHell »

Pa online brate preko njihove web stranice, ako letis za zagreb karte su ovog ljeta najskuplje cini mi se, za sarajevo su jeftinije a i za beograd jeftinije su nego za sarajevo. Ako ides za hercegovinu mozes da vidis cjene za split ili dubrovnik mozda nesto naleti. Zavisi kad i gdije letis?
Static-X
Posts: 2470
Joined: 23/07/2009 14:50

#504 Re: avio karte iz amerike

Post by Static-X »

BornInHell wrote:Pa online brate preko njihove web stranice, ako letis za zagreb karte su ovog ljeta najskuplje cini mi se, za sarajevo su jeftinije a i za beograd jeftinije su nego za sarajevo. Ako ides za hercegovinu mozes da vidis cjene za split ili dubrovnik mozda nesto naleti. Zavisi kad i gdije letis?
Pa gledao sam i direktno na stranicama od avio kompanija. Skro su, ako ne i iste cijene kao kod online agencija.
Izgleda da sam potrefio bas najgore vrijeme, avgust za Sarajevo.
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#505 Re: avio karte iz amerike

Post by miki27A »

Ja sam skontala da me jeftinije izadje multi city karta (ORD-ZAG, povratak SJJ-ORD) nego povratna. Meni ovo odgovara jer prvo imam nesto da radim u Hrvatskoj, a onda ce neko doci po mene kad budem isla u Bosnu :)) Imas i Turkis, on je jeftiniji par stotina $$$ ali imas layover u Istanbulu haman pa 22 sata!!!
BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#506 Re: avio karte iz amerike

Post by BornInHell »

Tako sam i ja uzeo multi city. Posto moram u skopje uzeo sam ORD-SKP i ZAG-ORD) za 1250 i jednosmjernu sa croatia air SKP-ZAG 140. Da sam uzeo povratnu za Zagreb nebi proso ispod 1600. Svi letovi u sredini augusta za bajram i kasnije.
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#507 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

Kako se krecu cijene za ljetni period? Jeli iko naletio na nesto imalo pristupacno? Ja sto god darnem iz St Louisa, sve je oko $1600 za ZG, a $1700 za Sarajevo.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#508 Re: avio karte iz amerike

Post by jefferson »

klikerusa wrote:Kako se krecu cijene za ljetni period? Jeli iko naletio na nesto imalo pristupacno? Ja sto god darnem iz St Louisa, sve je oko $1600 za ZG, a $1700 za Sarajevo.
Koliko sam skontao, navikni se na to. To je novi standard za cijene. Dio problema je vrlo mala konkurencija na sarajevskom aerodormu a i Zagrebacki sve vise grli Lufthansa.
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#509 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

jefferson wrote:
klikerusa wrote:Kako se krecu cijene za ljetni period? Jeli iko naletio na nesto imalo pristupacno? Ja sto god darnem iz St Louisa, sve je oko $1600 za ZG, a $1700 za Sarajevo.
Koliko sam skontao, navikni se na to. To je novi standard za cijene. Dio problema je vrlo mala konkurencija na sarajevskom aerodormu a i Zagrebacki sve vise grli Lufthansa.
Haman cemo jos malo pa ici oni kontejnerima sto idu za Bosnu. $99 po koferu, plus $10 dostava na adresu. Kompletna familija u 4 kofera, plus jedan za hranu. Znaci $550 :) . A nazad cemo kajakom preko atlantika
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#510 Re: avio karte iz amerike

Post by miki27A »

$1240 preko Brada travel (opet multi city) ORD-FRA-ZAD, povratak SJJ-VIE-ORD.
Nasla preko matrix software, poslala email Brada, jos mi dali za $5 manje nego na matrix??
Novost je da vise ne naplacuju koristenje kreditne kartice (ono 2-3%) , tako da je cijena koju dobijes bas ta, nema nista dodatno na kartu da naplate.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#511 Re: avio karte iz amerike

Post by karanana »

Sta je ZAD?


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#512 Re: avio karte iz amerike

Post by karanana »

Sta je ZAD?


Sent from my iPhone using Tapatalk
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#513 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

karanana wrote:Sta je ZAD?
Zadar...hoces cura malo na more da procisti sinuse :)
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#514 avio karte iz amerike

Post by karanana »

Aha. Ako ce na more odmah, onda je ok. Ali ako iz zadra tandrka odmah za sarajevo, ne vidim gdje joj je racunica i koja je to usteda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#515 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

miki27A wrote:$1240 preko Brada travel (opet multi city) ORD-FRA-ZAD, povratak SJJ-VIE-ORD.
Nasla preko matrix software, poslala email Brada, jos mi dali za $5 manje nego na matrix??
Novost je da vise ne naplacuju koristenje kreditne kartice (ono 2-3%) , tako da je cijena koju dobijes bas ta, nema nista dodatno na kartu da naplate.
Fino. Haman cemo se morati malo cesce cupati na multi city. u opticaju su i osijek i bihac i gospic i kakanj...

Ja sam prosle godine isao sa familijom st louis-istanbul i zagreb-st louis, a posebno uzeo pegasus istanbul-sarajevo. Ustedio za nas 4 dovoljno da smo mogli pet dana ostati u hotelu u istanbulu i jos imati $300 da potrosimo.
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#516 Re: avio karte iz amerike

Post by miki27A »

Zadar je jer idem prvo u Paklenicu (Starigrad pored Zadra) na jedno takmicenje, a onda u Bosnu. (Prvo hobi, pa onda familija. Jeste da se prosle godine stari malo ljutio na moj plan, ali moj odmor, moji prioriteti)
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#517 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

Znali neko stranicu gdje se mogu vidjeti discount consolidator letovi?

To su letovi koji nase agencije uglavnom koriste kad prave kartu. Koliko sam uspio da saznam da kad nase agencije idu preko Amadeus ili Sabre sistema imaju opciju da pored discount consolidators letova gledaj i letove sa redovnim cijenama, tj one koji su u redovnoj prodaji.
amer818
Posts: 3
Joined: 28/07/2014 21:34

#518 Re: avio karte iz amerike

Post by amer818 »

Pozzz, ako moze mala pomoc....Koliko košta karta iz Sarajeva do Charlotta, u Decembru?
mu_jo
Posts: 49
Joined: 03/08/2012 06:59
Location: Sweden

#519 Re: avio karte iz amerike

Post by mu_jo »

http://www.norwegian.com/us/?gclid=CMzg ... tAodnEYA_w

http://www.norwegian.com preko Stockholma ili Osla :-D

usa - oslo ili stokholm

oslo ili stockholm - sarajevo
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#520 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

mu_jo wrote:http://www.norwegian.com/us/?gclid=CMzg ... tAodnEYA_w

http://www.norwegian.com preko Stockholma ili Osla :-D

usa - oslo ili stokholm

oslo ili stockholm - sarajevo
Ma nesto ih dugo gledam, ali su ograniceni sa brojem aerodroma iz amerike. Da ima jos iz Cikaga moglo bi se nekako i svariti :)
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#521 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

Juce ujutru nadjem preko Kayak-a jeftinije nego obicno let iz St Louisa za SJJ ($738) ili ZAG ($715). Cijene su bile za polaske utorkom ili srijedom i mogle su se naci ove cijene za vecinu datuma sve do kraja aprila. Dok sam se ja skontao sa zenom da li ici ili ne, karte otisle gore. Naravno...

Pocnem cunjati na internetu i naletim na ovaj clanak. http://webcache.googleusercontent.com/s ... ring-2015/ . (ne znam zasto je clanak sklonjen sa stranice, ali nasao sam cashed verziju) Ispade da je bio neki "ticket price war" izmedju nekoliko kompanija. Sad valja malo paznju obratiti...ode gorivo dole, mozda im se opet omakne i opet izbace nesto jeftino. Jos kad bi im se omaklo da to bude u julu ili avgustu :izet:
User avatar
slobodann
Posts: 203
Joined: 20/05/2012 10:32

#522 Re: avio karte iz amerike

Post by slobodann »

amer818 wrote:Pozzz, ako moze mala pomoc....Koliko košta karta iz Sarajeva do Charlotta, u Decembru?

Povratna ili u jednom smijeru ? ;)
klikerusa
Posts: 422
Joined: 17/03/2011 18:57

#523 Re: avio karte iz amerike

Post by klikerusa »

I pocinje planiranje...
I opet je jeftinije naci kartu preko Kayak, Orbitz, itd. nego preko nasih agencija
landlord
Posts: 332
Joined: 12/11/2007 09:29

#524 Re: avio karte iz amerike

Post by landlord »

Ja uvijek dobijam razliku u dollar. Obicno odem na fly.com pa kayak I orbitz. Danytavel uglavnom ima iste cijene kao i kayak
Ja sam sad uzeo kartu Sarajevo - chicago preko Beca sa polaskom u martu I povratkom u septembru za 860. Nikad Nisam jeftiniju kartu kupio
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#525 Re: avio karte iz amerike

Post by razonoda »

landlord wrote:Ja uvijek dobijam razliku u dollar. Obicno odem na fly.com pa kayak I orbitz. Danytavel uglavnom ima iste cijene kao i kayak
Ja sam sad uzeo kartu Sarajevo - chicago preko Beca sa polaskom u martu I povratkom u septembru za 860. Nikad Nisam jeftiniju kartu kupio
:-) Jos kad saznas gdje ti je sjediste :shock:
Post Reply