avio karte iz amerike

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#451 Re: avio karte iz amerike

Post by Static-X »

@Dead Man.. naravno i ja sve do ove godine uvjek kupovao karte preko nasi i uvjek bili bar $300 jeftiniji (mada mislim i vise al nebitno). Ove godine zvao 3 razlicite nase agente i niko nije ponudio nista bolje, da nekazem da su bili malo i zateceni kada im kazem da mi net nudi povoljnije cijene, tako da sam od njih i odustao. Ja sto sam uzo preko neta bar $100 jeftinije u odnosu na nase. August, DC-SA.

To sto @Aha pokusava reci da je to uvjek tako bilo je netacno bar u mom slucaju sve do ove godine. Ili ja nisam na vrijeme gledao, mada sam uvjek karte kupovao 3-4 -i vise mjeseci prije.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5913
Joined: 25/12/2010 04:56

#452 Re: avio karte iz amerike

Post by B6Redhell »

Static-X wrote:@Dead Man.. naravno i ja sve do ove godine uvjek kupovao karte preko nasi i uvjek bili bar $300 jeftiniji (mada mislim i vise al nebitno). Ove godine zvao 3 razlicite nase agente i niko nije ponudio nista bolje, da nekazem da su bili malo i zateceni kada im kazem da mi net nudi povoljnije cijene, tako da sam od njih i odustao. Ja sto sam uzo preko neta bar $100 jeftinije u odnosu na nase. August, DC-SA.

To sto @Aha pokusava reci da je to uvjek tako bilo je netacno bar u mom slucaju sve do ove godine. Ili ja nisam na vrijeme gledao, mada sam uvjek karte kupovao 3-4 -i vise mjeseci prije.
Upravo tako :thumbup:
Karte su toliko skupe da nemogu biti skuplje (iznimka-novi rat, zna se gdje) Mnogi agenti s kojim sam prico' ibrete se i sami cijenama, ali i nadaju se da pocetkom marta neke kompanije pocnu otvarati nova mjesta odnosno ljetna sezona itd. To su mi bar dva tri cuvena agenta rekla neovisno jedni od drugih. Ali opet ova godina je skuplja od $150-400 po karti nije bitno odakle letis, od bilo koje predhodne god...
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#453 Re: avio karte iz amerike

Post by Dead Man Walking »

Static, i ja pricam o ovoj godini. Preko Brade $1380, preko neta najjeftinija $1700 za iste datume.
User avatar
luckylaka
Posts: 22516
Joined: 15/01/2010 06:28

#454 Re: avio karte iz amerike

Post by luckylaka »

Dead Man Walking wrote:Static, i ja pricam o ovoj godini. Preko Brade $1380, preko neta najjeftinija $1700 za iste datume.
Upravo tako prakticno je nemoguce naci jeftiniju kartu preko neta nego preko agenta.Prica..ljubavi,,je suplja ili za one koji presjedaju 6 puta do BiH ili krenu u petak a stignu u utorak :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#455 Re: avio karte iz amerike

Post by ljubav_aha »

Dead Man Walking wrote:@ljubav
Nisi nam rekla koliko cesto ti letis za Bosnu? Ko god zatrazi kartu tu si da ponudis misljenje, a slabo vidim da ti trazis karte. Pa eto, ako nije tajna, otkrij nam koliko cesto letis pa si takav ekspert. Pitanje se odnosi samo na letove za Bosnu (ili Hrvatsku).
zasto bih trazila karte na forumu :D :lol: tebi jednostavno smeta moje prisustvo na temi :D :lol:
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#456 Re: avio karte iz amerike

Post by gilbert »

Ma kome moze smetati tvoje prisustvo ?
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#457 Re: avio karte iz amerike

Post by ljubav_aha »

gilbert wrote:Ma kome moze smetati tvoje prisustvo ?
ma vole se nervirati,jer se ne sekiram :lol:

inace,jos razmisljam gdje cu na odmor ove godine :-D
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#458 Re: avio karte iz amerike

Post by gilbert »

St. Thomas :-D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#459 Re: avio karte iz amerike

Post by ljubav_aha »

gilbert wrote:St. Thomas :-D

ooo virgin islands

evo ti crtani od mene uz jutarnju kafu

http://www.youtube.com/watch?v=o7V4O6dUKto

:lol: :thumbup: :-D
gilbert
Posts: 627
Joined: 26/01/2012 04:27

#460 Re: avio karte iz amerike

Post by gilbert »

Hvala , :-D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#461 Re: avio karte iz amerike

Post by ljubav_aha »

gilbert wrote:Hvala , :-D
:-D
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#462 Re: avio karte iz amerike

Post by Static-X »

Dead Man Walking wrote:Static, i ja pricam o ovoj godini. Preko Brade $1380, preko neta najjeftinija $1700 za iste datume.
Ne znam jarane odakle letis i koliko ti presjedanja odgovara. Ja za sredinu augusta DC-SA sigurno nisam mogo naci povoljnije od onog sto mi se nudi na netu, cak sta vise, jeftinije me sad izaslo nego prosle godine u isto doba. 2 presjedanja.
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#463 Re: avio karte iz amerike

Post by Static-X »

B6Redhell wrote:
Static-X wrote:@Dead Man.. naravno i ja sve do ove godine uvjek kupovao karte preko nasi i uvjek bili bar $300 jeftiniji (mada mislim i vise al nebitno). Ove godine zvao 3 razlicite nase agente i niko nije ponudio nista bolje, da nekazem da su bili malo i zateceni kada im kazem da mi net nudi povoljnije cijene, tako da sam od njih i odustao. Ja sto sam uzo preko neta bar $100 jeftinije u odnosu na nase. August, DC-SA.

To sto @Aha pokusava reci da je to uvjek tako bilo je netacno bar u mom slucaju sve do ove godine. Ili ja nisam na vrijeme gledao, mada sam uvjek karte kupovao 3-4 -i vise mjeseci prije.
Upravo tako :thumbup:
Karte su toliko skupe da nemogu biti skuplje (iznimka-novi rat, zna se gdje) Mnogi agenti s kojim sam prico' ibrete se i sami cijenama, ali i nadaju se da pocetkom marta neke kompanije pocnu otvarati nova mjesta odnosno ljetna sezona itd. To su mi bar dva tri cuvena agenta rekla neovisno jedni od drugih. Ali opet ova godina je skuplja od $150-400 po karti nije bitno odakle letis, od bilo koje predhodne god...
Al sto je najgore to su samo njihova nagadjanja sta ce biti narednih mjeseci. Nadam se da grijesim, al zbog ove nafte karte samo mogu ici gore a nikako suprotno. E jedino sto nas spasava i sto moze da izjednaci stvari je ako dolar bude rastao.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#464 Re: avio karte iz amerike

Post by ljubav_aha »

luckylaka wrote:
Dead Man Walking wrote:Static, i ja pricam o ovoj godini. Preko Brade $1380, preko neta najjeftinija $1700 za iste datume.
Upravo tako prakticno je nemoguce naci jeftiniju kartu preko neta nego preko agenta.Prica..ljubavi,,je suplja ili za one koji presjedaju 6 puta do BiH ili krenu u petak a stignu u utorak :D
znas li ti kako agenti traze Vama karte :D
User avatar
luckylaka
Posts: 22516
Joined: 15/01/2010 06:28

#465 Re: avio karte iz amerike

Post by luckylaka »

ljubav_aha wrote:
luckylaka wrote:
Dead Man Walking wrote:Static, i ja pricam o ovoj godini. Preko Brade $1380, preko neta najjeftinija $1700 za iste datume.
Upravo tako prakticno je nemoguce naci jeftiniju kartu preko neta nego preko agenta.Prica..ljubavi,,je suplja ili za one koji presjedaju 6 puta do BiH ili krenu u petak a stignu u utorak :D
znas li ti kako agenti traze Vama karte :D
Znam preko foruma :run: ja draga gospodzo nisam rodjen jucer niti dosao u Usa prekljuce,niti kupio kartu jednom...
iSwagga
Posts: 1547
Joined: 22/03/2010 10:30

#466 avio karte iz amerike

Post by iSwagga »

Nakkestoje karte sto sam nasao iz kansas city za sarajevo su bilo 1670 dolara po karti!! Uzasno preskupo!
User avatar
B6Redhell
Posts: 5913
Joined: 25/12/2010 04:56

#467 Re: avio karte iz amerike

Post by B6Redhell »

iSwagga wrote:Nakkestoje karte sto sam nasao iz kansas city za sarajevo su bilo 1670 dolara po karti!! Uzasno preskupo!
Jeli preko travel agenata ili interneta..????
User avatar
luckylaka
Posts: 22516
Joined: 15/01/2010 06:28

#468 Re: avio karte iz amerike

Post by luckylaka »

Karte za relaciju St.Louis-Zagreb za period poslije utakmice Mexico- BiH(dakle sve pashe u junu)najpovoljnije,najjeftinije,najbrze,najudobnije po mogucnosti juni 7,8 ili juni 15,16.Zadatak za ,,LJUBAV,,Bujrum ,nadji,preporuci ili kupi i posalji na moju adresu nece biti dzaba. :razz:
User avatar
B6Redhell
Posts: 5913
Joined: 25/12/2010 04:56

#469 Re: avio karte iz amerike

Post by B6Redhell »

Poslije dugomjesecnog trazenja ja neki dan mor'o kupit'. Ne treba zaborivit da je ovo Olimpijska godina. Olimpijske igre u Londonu. I Evropsko prvenstvo u fudbalu. I naravno tu je cijena nafte. I sve se to odvija u Junu-Julu. Zato ko god planira i treba karte sto prije to bolje. Meni je Lufthansa bila najpovoljnija, sto u proteklih godina nisam mogo pomisliti koliko su bili skupi, ali eto ove godine najpovoljniji. I nikakve nove linije se ne otvaraju.......
MirtolaDas
Posts: 930
Joined: 05/11/2011 15:40
Location: dje me nadje

#470 Re: avio karte iz amerike

Post by MirtolaDas »

Axioma travel ima povoljne cijene. Prije neki dan sam uzeo povratnu kartu do Zagreba $940.00. Kod njih nikada povratnu kartu, bilo za Sarajevo ili Zagreb, nisam platio vise od $1,200.00. Naravno, rezervaciju sam pravio uvijek tokom Marta i Aprila.
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#471 Re: avio karte iz amerike

Post by Static-X »

B6Redhell wrote:Poslije dugomjesecnog trazenja ja neki dan mor'o kupit'. Ne treba zaborivit da je ovo Olimpijska godina. Olimpijske igre u Londonu. I Evropsko prvenstvo u fudbalu. I naravno tu je cijena nafte. I sve se to odvija u Junu-Julu. Zato ko god planira i treba karte sto prije to bolje. Meni je Lufthansa bila najpovoljnija, sto u proteklih godina nisam mogo pomisliti koliko su bili skupi, ali eto ove godine najpovoljniji. I nikakve nove linije se ne otvaraju.......
I sta bi, jesil preko interneta il si uspio preko nasi?
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#472 Re: avio karte iz amerike

Post by Static-X »

MirtolaDas wrote:Axioma travel ima povoljne cijene. Prije neki dan sam uzeo povratnu kartu do Zagreba $940.00. Kod njih nikada povratnu kartu, bilo za Sarajevo ili Zagreb, nisam platio vise od $1,200.00. Naravno, rezervaciju sam pravio uvijek tokom Marta i Aprila.
Ovo te i spasava.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5913
Joined: 25/12/2010 04:56

#473 Re: avio karte iz amerike

Post by B6Redhell »

Static-X wrote:
B6Redhell wrote:Poslije dugomjesecnog trazenja ja neki dan mor'o kupit'. Ne treba zaborivit da je ovo Olimpijska godina. Olimpijske igre u Londonu. I Evropsko prvenstvo u fudbalu. I naravno tu je cijena nafte. I sve se to odvija u Junu-Julu. Zato ko god planira i treba karte sto prije to bolje. Meni je Lufthansa bila najpovoljnija, sto u proteklih godina nisam mogo pomisliti koliko su bili skupi, ali eto ove godine najpovoljniji. I nikakve nove linije se ne otvaraju.......
I sta bi, jesil preko interneta il si uspio preko nasi?
Care moj, prelamo sam se izmedju stranice Exploretrip.com i Kamenka cuvenog agenta naseg iz Nevade. Kamenko je bio skuplji za par cenera i odlucim od njega zbog nedo bog problema negdje u evropi na airodromu jer ipak kad zoves covijeka licno lakse je nego 1 800 number. Mada kada bih nedo bog bilo problema sumnjam da bih mi i on mog'o pomoci nesto :-D ali eto hajd covijek se bavi time 16-ak godina. Karte su super i raspored letjenja po 2 sata cekanja na airodromima minimalan broj presjedanja a karte su bile za cetvero nesto ispod $5.8K :sad: Nashville-Sarajevo ali sto je tu je.

Sto se tice Axiome travel ja mislim da imaju najpovoljnije karte iz amerike do balkana, ALI samo iz Chicaga ili New Yorka ako se leti. Iz bilo kojeg drugog grada isto ko i ostali skupo do daske.......
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#474 Re: avio karte iz amerike

Post by Static-X »

B6Redhell wrote:
Static-X wrote:
B6Redhell wrote:Poslije dugomjesecnog trazenja ja neki dan mor'o kupit'. Ne treba zaborivit da je ovo Olimpijska godina. Olimpijske igre u Londonu. I Evropsko prvenstvo u fudbalu. I naravno tu je cijena nafte. I sve se to odvija u Junu-Julu. Zato ko god planira i treba karte sto prije to bolje. Meni je Lufthansa bila najpovoljnija, sto u proteklih godina nisam mogo pomisliti koliko su bili skupi, ali eto ove godine najpovoljniji. I nikakve nove linije se ne otvaraju.......
I sta bi, jesil preko interneta il si uspio preko nasi?
Care moj, prelamo sam se izmedju stranice Exploretrip.com i Kamenka cuvenog agenta naseg iz Nevade. Kamenko je bio skuplji za par cenera i odlucim od njega zbog nedo bog problema negdje u evropi na airodromu jer ipak kad zoves covijeka licno lakse je nego 1 800 number. Mada kada bih nedo bog bilo problema sumnjam da bih mi i on mog'o pomoci nesto :-D ali eto hajd covijek se bavi time 16-ak godina. Karte su super i raspored letjenja po 2 sata cekanja na airodromima minimalan broj presjedanja a karte su bile za cetvero nesto ispod $5.8K :sad: Nashville-Sarajevo ali sto je tu je.

Sto se tice Axiome travel ja mislim da imaju najpovoljnije karte iz amerike do balkana, ALI samo iz Chicaga ili New Yorka ako se leti. Iz bilo kojeg drugog grada isto ko i ostali skupo do daske.......
A bitno je da si prolistao sve opcije i vidio sta je najbolje. I ne sluti, nedo Bog problema mislim da nebi niko pomogao osim onih na airodromu na kojem se zadesis.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5913
Joined: 25/12/2010 04:56

#475 Re: avio karte iz amerike

Post by B6Redhell »

http://www.sarajevo-x.com/biznis/news/z ... /120319172

-Evo neke malo bolje vijesti. Al sjebat ce to iz vlade ko hljeb, isto ko i prije.....
Post Reply