Avaz twist tower pred raspadom(prvo-aprilska šala)

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

ivana111
Posts: 6
Joined: 12/02/2008 11:08
Location: Sarajevo

#51 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by ivana111 »

I meni bi zaista bilo drago kada bi radončić uistinu bio forumaš, ali mislim da su ovo presitne stvari da bi se on njima bavio.

Nije što ja radim na projektu Twist Towera, ali stvarno - zar ne trebaju Sarajevu ovakve građevine, pa da nas porede sa svjetskim gradovima. Kome je još drago da sarajevo spominju po ruševinama i ostarjelim straćarama!!! Pogledajte kako nas stranci u svijetu predstavljaju...

Zar nije dobro što se Sarajevo gradi kao i Zagreb, Beč i druge metrole u reigonu.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#52 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by MUNAFIK »

I meni bi zaista bilo drago kada bi radončić uistinu bio forumaš, ali mislim da su ovo presitne stvari da bi se on njima bavio.

Nije što ja radim na projektu Twist Towera, ali stvarno - zar ne trebaju Sarajevu ovakve građevine, pa da nas porede sa svjetskim gradovima. Kome je još drago da sarajevo spominju po ruševinama i ostarjelim straćarama!!! Pogledajte kako nas stranci u svijetu predstavljaju...

Zar nije dobro što se Sarajevo gradi kao i Zagreb, Beč i druge metrole u reigonu.
de nemoj tako pa to sve kvari izgled grada, mislim nista tako novo i savremeno se ne uklapa u nase ''SIBICE'' i ove sablasne zgrade kojih je pun grad!!!

NE treba nama ona nova zgrada na Otoci (sa velikom reklamom na sebi), pa ona se ne uklapa u arhitekturu grada :D isto tako ne treba nam ni nova zgrada pijace na otoci 'Merkur' ni ona se ne uklapa u arhitekturu grada.... pa pogledajte samo kako su prelijepe zgrade ''SIBICE'' sta ce nama pored toga neke nove zgrade, pa te nove nam samo KVARE IZGLED GRADA!!!

nije trebalo rusiti ono ruglo od robne kuce... jer se ono savrseno uklapa u ljepote grada i svojim ruglom doprinosi toj ljepoti....
sta ce nama bilo sta, nase stare zgrade sibice, sutare i ciganluk su najljepse na svijetu, sve novo sto se napravi jednostavno unistava ljepote naseg grada :roll: :roll:

Sta ce nama u strogom centru neboderi bilo kakvi, dosta nam je zuta zgrada hotela i Momo i Uzejr sta ce nam vise, koje smo mi budale to nigdje nema!!!
ivana111
Posts: 6
Joined: 12/02/2008 11:08
Location: Sarajevo

#53 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by ivana111 »

Za DaysleepeR-a i ostale:

Radnici su trenutno u unutrašnjosti zgrade - postavljaju liftove i rade na instalacijama. Također, finaliziraju izgled unutrašnjosti
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#54 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by klixober »

ivana111 wrote:I meni bi zaista bilo drago kada bi radončić uistinu bio forumaš, ali mislim da su ovo presitne stvari da bi se on njima bavio.

Nije što ja radim na projektu Twist Towera, ali stvarno - zar ne trebaju Sarajevu ovakve građevine, pa da nas porede sa svjetskim gradovima. Kome je još drago da sarajevo spominju po ruševinama i ostarjelim straćarama!!! Pogledajte kako nas stranci u svijetu predstavljaju...

Zar nije dobro što se Sarajevo gradi kao i Zagreb, Beč i druge metrole u reigonu.

Samo mi reci gdje u regionu imas neboder,a oko njega kucice bez fasada..
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#55 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by karanana »

Dze se Fahro, sta ima? Nisam te prepozno dok ne procitah ono o sarajevskoj pivari i njihovom propadanju i trovanju. hahaha.

A reci mi kad bi se ovih dodatnih 20 spratova gradilo? da li bi prije useljenja ovih napravljenih spratova? sta ce onda uraditi sa onom zavrsnom krovnom konstrukcijom koju su sada napravili?
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#56 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by klixober »

ivana111 wrote:Evo još jedna povjerljiva informacija iz Avaza: Postoji tajni projekat da se, kada budu odobrene građevinske dozvole, na Twist Tower gradi još 20 spratova! Visina tornja tada će biti 220 metara!!!!!!!!!
Za vašu informaciju, jedina zgrada koja u Sarajevu propada zbog korozije metala, zbog čega se javljaju otrovi u proizvodima, jeste Sarajevska pivara!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ivana111
Posts: 6
Joined: 12/02/2008 11:08
Location: Sarajevo

#57 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by ivana111 »

Mogu se u regionu naći takvi primjeri, ali moraš znati da trenutan izgled Twist Towera nije i konačan.

Cijeli prostor oko tornja će biti uređen, odnosno, uklopljen u okolinu. Tek ćemo vidjeti kako riješiti "problem" kućica bez fasade, kako kažeš. To nije nerješivo. Naravno i Avazu je u inetresu da uredi prostor oko kuće i da toranj još više dobije na izgledu.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#58 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by MUNAFIK »

komeba wrote:
ivana111 wrote:I meni bi zaista bilo drago kada bi radončić uistinu bio forumaš, ali mislim da su ovo presitne stvari da bi se on njima bavio.

Nije što ja radim na projektu Twist Towera, ali stvarno - zar ne trebaju Sarajevu ovakve građevine, pa da nas porede sa svjetskim gradovima. Kome je još drago da sarajevo spominju po ruševinama i ostarjelim straćarama!!! Pogledajte kako nas stranci u svijetu predstavljaju...

Zar nije dobro što se Sarajevo gradi kao i Zagreb, Beč i druge metrole u reigonu.

Samo mi reci gdje u regionu imas neboder,a oko njega kucice bez fasada..

pa u svijetu kad prave nebodere ruse kucice u okolini, tako se valjda radilo i kada su se pravile zgrade i neboderi sredinom proslog vijeka u nasem gradu, i onaj dio grada je i biti ce najveci poslovni, politicki i obrazovni centar u BiH tako da sumnajm da c ete kuce ostati dugo bez fasade!
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#59 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by klixober »

MUNAFIK wrote:
komeba wrote:
ivana111 wrote:I meni bi zaista bilo drago kada bi radončić uistinu bio forumaš, ali mislim da su ovo presitne stvari da bi se on njima bavio.

Nije što ja radim na projektu Twist Towera, ali stvarno - zar ne trebaju Sarajevu ovakve građevine, pa da nas porede sa svjetskim gradovima. Kome je još drago da sarajevo spominju po ruševinama i ostarjelim straćarama!!! Pogledajte kako nas stranci u svijetu predstavljaju...

Zar nije dobro što se Sarajevo gradi kao i Zagreb, Beč i druge metrole u reigonu.

Samo mi reci gdje u regionu imas neboder,a oko njega kucice bez fasada..

pa u svijetu kad prave nebodere ruse kucice u okolini, tako se valjda radilo i kada su se pravile zgrade i neboderi sredinom proslog vijeka u nasem gradu, i onaj dio grada je i biti ce najveci poslovni, politicki i obrazovni centar u BiH tako da sumnajm da c ete kuce ostati dugo bez fasade!
Bile sa fasadom ili bez fasade,te okolina Twist tower-a jednostavno grozno izgleda.Ne mogu se takve zgrade praviti gdje jeftino kupis parcelu,nego se trebaju i uklapati u okolinu,sto sa ovim neboderom niposto nije slucaj.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14665
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#60 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by DaysleepeR »

ivana111 wrote:Za DaysleepeR-a i ostale:

Radnici su trenutno u unutrašnjosti zgrade - postavljaju liftove i rade na instalacijama. Također, finaliziraju izgled unutrašnjosti
da im ne puše kroz do pola završenu staklenu fasadu? valjda ide prvo fasada pa se radi unutra?!

nesto nemogu u to da povjerujem

dalje ne rade isti radnici fasadu i unutrasnjost, a ni iste firme kad smo vec kod toga...

nisam ja bas glup i naiva koliko ti mislis...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14665
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#61 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by DaysleepeR »

MUNAFIK wrote:
I meni bi zaista bilo drago kada bi radončić uistinu bio forumaš, ali mislim da su ovo presitne stvari da bi se on njima bavio.

Nije što ja radim na projektu Twist Towera, ali stvarno - zar ne trebaju Sarajevu ovakve građevine, pa da nas porede sa svjetskim gradovima. Kome je još drago da sarajevo spominju po ruševinama i ostarjelim straćarama!!! Pogledajte kako nas stranci u svijetu predstavljaju...

Zar nije dobro što se Sarajevo gradi kao i Zagreb, Beč i druge metrole u reigonu.
de nemoj tako pa to sve kvari izgled grada, mislim nista tako novo i savremeno se ne uklapa u nase ''SIBICE'' i ove sablasne zgrade kojih je pun grad!!!

NE treba nama ona nova zgrada na Otoci (sa velikom reklamom na sebi), pa ona se ne uklapa u arhitekturu grada :D isto tako ne treba nam ni nova zgrada pijace na otoci 'Merkur' ni ona se ne uklapa u arhitekturu grada.... pa pogledajte samo kako su prelijepe zgrade ''SIBICE'' sta ce nama pored toga neke nove zgrade, pa te nove nam samo KVARE IZGLED GRADA!!!

nije trebalo rusiti ono ruglo od robne kuce... jer se ono savrseno uklapa u ljepote grada i svojim ruglom doprinosi toj ljepoti....
sta ce nama bilo sta, nase stare zgrade sibice, sutare i ciganluk su najljepse na svijetu, sve novo sto se napravi jednostavno unistava ljepote naseg grada :roll: :roll:

Sta ce nama u strogom centru neboderi bilo kakvi, dosta nam je zuta zgrada hotela i Momo i Uzejr sta ce nam vise, koje smo mi budale to nigdje nema!!!
pa u ovom gradu se iskopavaju temelji dzamija pa se nanovo grade i obnavljaju

kako negdje valja staro a negdje ne valja
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#62 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by mamatajo1965 »

StupskaBitanga wrote:Kako saznajemo iz pouzdanih nam izvora, novi toranj novinske firme Avaz je u velikim problemima.

Nakon rutinske inspekcije objekta, koja je odradjena 29.03.2008 godine, utvrdjeno je da se na 4 spratu, na nosecem stubu nalaze pukotine koje bi mogle ugroziti cijeli objekat.

Nakon detaljne analize pukotine, strucnjaci su utvrdili da je tokom izgradnje ostao jedan dio drvene konstrukcije u stubu, te da nije na vrijeme otklonjen. Takodjer su utvrdili da nije potpuno sigurno nastaviti sa radovima na objektu, te da je potrebno sacekati ekipu iz Austrije, koja se inace bavi slicnim poslovima, koja ce izvrsiti jos nekolicinu testova, nakon cega ce biti odluceno dali ce se nastaviti sa daljim radovima na objektu.

S obzirom da je ATT trenutno najveci objekat na balkanu, ali i jedan od vecih u ovom dijelu Europe, porazavajuca je cinjenica da su nase firme, koje su inace radile na izgradnji ATT-a mogle napraviti ovakvu katastrofalnu gresku, koja bi mogla ugroziti cijeli projekat.

http://www.sa-c.info

Ko to posla Fahri inspekciju ,da ga castimo,i postena neka inspekcija,nije ih Fahro uspio potkupiti....

p.s eadove izvodi GP Vranica
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#63 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by ifbbpro »

ZZZlica wrote:Ako je istina da su napravili grešku, bezbeli da treba da se sruši, jel' to možda treba zataškati, pa da se u nekoj budućnosti sama uruši s ljudskim žrtvama pride? Tipičan primjer megalomanije i tranzicijskog fuša! Gdje su sad "eminentni" građevinski BH "experti" statičari koji su odobrili gradnju tog uvrnutog čuda? :shock:
Joj raje.. ne mogu da vjerujem??
Sta vam je ljudi :)
User avatar
Alfa159
Posts: 631
Joined: 25/07/2007 12:01
Location: Horde zla - Machu Picchu

#64 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Alfa159 »

pa sad sto reci?????
ramiz2
Posts: 48
Joined: 20/07/2007 14:16

#65 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by ramiz2 »

e moja ivana branio bih ga i ja da mi je dao tolike pare ko i tebi :D
ivana111
Posts: 6
Joined: 12/02/2008 11:08
Location: Sarajevo

#66 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by ivana111 »

za DaysleepeR-a

Ako prođeš pored Tornja sa strane željezničke stanice prema pumpi el-tarik, vidjet ćeš ogromno gradilište, radnike i vanjski lift koji iz prevozi do vrha zgrade.

U pravu si da radove ne izvode isti radnici - svoje poslove radi više kompanija istovremeno.

Pa, kad ti misliš da bi zgrada bila gotova kada bi se svi poslovi obavljali pojedinačno???

Fasada s tim nema veze


Uostalom, Avaz Twist Tower predstavlja simbol nove , proevropske Bosne i Hercegovine, koja napreduje i hvata korak sa svijetom. To će biti građevina koja će svijetu pokazati da se ovdjek isplati živjeti, ulagati i raditi, bez obzira na ko kakve su kuće oko tornja... još kada bi napravili transverzalu, pa da cijeli kvart a i grad prodiše...

Ovakvim projektima ne traži se "dlaka u jajetu". Treba ih podržati, kao što se to radi u svijetu.

Šta mislite kako su napravljeni tornjevi u Kuala Lumpuru??? Danas su najposjećenija tursitička destinacija u zemlji , a državi donosi enormne prihode u budžet. Zašto se o tome ne razmisli...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14665
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#67 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by DaysleepeR »

ivana111 wrote:za DaysleepeR-a

Ako prođeš pored Tornja sa strane željezničke stanice prema pumpi el-tarik, vidjet ćeš ogromno gradilište, radnike i vanjski lift koji iz prevozi do vrha zgrade.

U pravu si da radove ne izvode isti radnici - svoje poslove radi više kompanija istovremeno.

Pa, kad ti misliš da bi zgrada bila gotova kada bi se svi poslovi obavljali pojedinačno???

Fasada s tim nema veze


Uostalom, Avaz Twist Tower predstavlja simbol nove , proevropske Bosne i Hercegovine, koja napreduje i hvata korak sa svijetom. To će biti građevina koja će svijetu pokazati da se ovdjek isplati živjeti, ulagati i raditi, bez obzira na ko kakve su kuće oko tornja... još kada bi napravili transverzalu, pa da cijeli kvart a i grad prodiše...

Ovakvim projektima ne traži se "dlaka u jajetu". Treba ih podržati, kao što se to radi u svijetu.

Šta mislite kako su napravljeni tornjevi u Kuala Lumpuru??? Danas su najposjećenija tursitička destinacija u zemlji , a državi donosi enormne prihode u budžet. Zašto se o tome ne razmisli...
ja te fino pitam a nisi mi odgovorio zasto se stalo sa staklenom fasadom?

prvo mi kazes da su radnici okupirani unutrasnjim radovima, pa mi kazes da ipak unutrasnje radove rade drugi radnici koji se eto ne vide

sto se stalo sa fasadom ako nije tajna ?

po pitanju poredjenja sa tornjevima Petronas u Kuala Lumpuru, sumnjam da je zemljiste placeno kao sto je placeno npr. za zgradu Sirbegovic tj. sramotno nisko

interesuje me koliko je placeno zemljiste za ATT?

toliko o prihodima drzavi...
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#68 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Better Man »

ivana111 wrote:za DaysleepeR-a

Ako prođeš pored Tornja sa strane željezničke stanice prema pumpi el-tarik, vidjet ćeš ogromno gradilište, radnike i vanjski lift koji iz prevozi do vrha zgrade.

U pravu si da radove ne izvode isti radnici - svoje poslove radi više kompanija istovremeno.

Pa, kad ti misliš da bi zgrada bila gotova kada bi se svi poslovi obavljali pojedinačno???

Fasada s tim nema veze


Uostalom, Avaz Twist Tower predstavlja simbol nove , proevropske Bosne i Hercegovine, koja napreduje i hvata korak sa svijetom. To će biti građevina koja će svijetu pokazati da se ovdjek isplati živjeti, ulagati i raditi, bez obzira na ko kakve su kuće oko tornja... još kada bi napravili transverzalu, pa da cijeli kvart a i grad prodiše...

Ovakvim projektima ne traži se "dlaka u jajetu". Treba ih podržati, kao što se to radi u svijetu.

Šta mislite kako su napravljeni tornjevi u Kuala Lumpuru??? Danas su najposjećenija tursitička destinacija u zemlji , a državi donosi enormne prihode u budžet. Zašto se o tome ne razmisli...
Ivana 111, nije lijepo ono što je najviše! Tornjevi su obični cirkus i da sam se ja pitao ja bih to drugačije projektovao i napravio bih da se uklopi u okolinu i da ima nekog stila, a ne ovako da izgleda kao od brda odvaljeno. U svjetskim metropoloama se zna gdje se grade visoki tornjevi, a gdje se ne grade.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#69 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Ridjobrki »

ivana111 wrote:Mislim da je ova tema vrlo interesantna, pa ću kao arhitekta (Ivančić) koji je sudjelovao u gradnji impresivnog Avaz Twist Towera reći da stubovi i ploče te Zgrade mogu izdržati još 50 spratova.

Stoga, nisu tačne tvrdnje o pukotinama.

Twist Tower projektovan je za zemljotresnu zonu 9, što znači da može izdržati kataklizmične zemljotrese. Dalje, za one koji žele istitinu informaciju, iz svakog stuba i ploče Institut za građevinski materijal BiH izvadio je uzorak i potvrdio da je marka betona jača za 30 posto od projektovane!!!!

Također, priča o ugrožavanju objekta je neistinita.

Naime, statistiku Twist Towera radio je čuveni stručnjak Osman Morankić, a reviziju statistike čuveni prof. dr. Muhamed Zlatar. Nadalje, statistiku je provjerila i najjača britanska agencija iz te oblasti.

Osim toga, zgrada je u zmelju ukopana 30 metara, a ploča u zemlji debela je tri metra!!!! To onemogućava bilo kakvo pucanje stubova i ploča, kako je neupućeni forumaš tvrdio.

U Twist Tower ugrađeno je 21. 651, 78 kubnih metara betona i 2.731.960,76 kilograma armature. Marka betona (MB) je 60 (na najzahtjevnijim hidroelektranama, primjerice, koristi se MB 40!)


Evo još jedna povjerljiva informacija iz Avaza: Postoji tajni projekat da se, kada budu odobrene građevinske dozvole, na Twist Tower gradi još 20 spratova! Visina tornja tada će biti 220 metara!!!!!!!!!
Za vašu informaciju, jedina zgrada koja u Sarajevu propada zbog korozije metala, zbog čega se javljaju otrovi u proizvodima, jeste Sarajevska pivara!!!!!!!!


Kad već imamo stručnjaka zamolio bih pojašnjenje o kojoj je statistici riječ: procentu ubačenih slobodnih bacanja u NLB ligi, prirodnom priraštaju voluharica u panonskoj niziji, porastu otkupljenog mlijeka od malih proizvođača u Krajini, usporenom rastu kod djece izložene ratnim traumama ili šta već...

Ako sam i mislio da je riječ o prvoaprilskoj šali sad više ne mislim - ONO PRAVE STUČNJACI KOJI BRKAJU STATIKU I STATISTIKU!!! :-) :-) :-)



P.S. Lapsus može jednom, ali triput...
Last edited by Ridjobrki on 02/04/2008 15:28, edited 1 time in total.
User avatar
New Left
Posts: 39
Joined: 22/02/2008 15:16

#70 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by New Left »

ivana111:
sjedi, 1 !!!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#71 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by vjesticanametli »

jao crnjaka statika i statistika :-) pa pobogu Ivana1111111111111111111111 :lol: bjez ba :run:
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#72 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Dendrlix »

Ridjobrki wrote: Kad već imamo stručnjaka zamolio bih pojašnjenje o kojoj je statistici riječ: procentu ubačenih slobodnih bacanja u NLB ligi, prirodnom priraštaju voluharica u panonskoj niziji, porastu otkupljenog mlijeka od malih proizvođača u Krajini, usporenom rastu kod djece izložene ratnim traumama ili šta već...

Ako sam i mislio da je riječ o prvoaprilskoj šali sad više ne mislim - ONO PRAVE STUČNJACI KOJI BRKAJU STATIKU I STATISTIKU!!! :-) :-) :-)



P.S. Lapsus može jednom, ali triput...
To Brko, nek si mu rek'o! Ja se taman nameracio da ga to priupitam, kad vidim ti me pretece.

off topic: Zavrsi li skolu?
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#73 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Lesli Eldridž »

ivana111 wrote:za DaysleepeR-a

Ako prođeš pored Tornja sa strane željezničke stanice prema pumpi el-tarik, vidjet ćeš ogromno gradilište, radnike i vanjski lift koji iz prevozi do vrha zgrade.

U pravu si da radove ne izvode isti radnici - svoje poslove radi više kompanija istovremeno.

Pa, kad ti misliš da bi zgrada bila gotova kada bi se svi poslovi obavljali pojedinačno???

Fasada s tim nema veze


Uostalom, Avaz Twist Tower predstavlja simbol nove , proevropske Bosne i Hercegovine, koja napreduje i hvata korak sa svijetom. To će biti građevina koja će svijetu pokazati da se ovdjek isplati živjeti, ulagati i raditi, bez obzira na ko kakve su kuće oko tornja... još kada bi napravili transverzalu, pa da cijeli kvart a i grad prodiše...

Ovakvim projektima ne traži se "dlaka u jajetu". Treba ih podržati, kao što se to radi u svijetu.

Šta mislite kako su napravljeni tornjevi u Kuala Lumpuru??? Danas su najposjećenija tursitička destinacija u zemlji , a državi donosi enormne prihode u budžet. Zašto se o tome ne razmisli...
Marka betona nema veze za statikom i sa podnosivim naponima i silama. To mi je struka i savršeno dobro to znam.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#74 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Ridjobrki »

Zamisli doktora koji pobrka kalijum i kalcijum ali zato zna čime to pivara truje narod - koji bi se zaključak nametnuo? :-D


FAHRIN DOKTOR !!! :D :D :D




@dendrlix: polako se privodi kraju ;)
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#75 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Mahalac »

Halo Brko imas telefon....kaze Lily, sifra sjeti se Dubrovnika :D



ps. Timbeeeeeeeer :run:
Post Reply