Autostoperski vodic kroz galaksiju

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#26 Re: Autostoperski vodic kroz galaksiju

Post by Bloo »

kratki osvrt na MArvina u filmu..ja sam očekivala da će da bude kao Bender iz Futurame :D
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#27 Re: Autostoperski vodic kroz galaksiju

Post by tranquil »

Hahaha a meni je recimo Marvin u filmu ispao super, zamišljao sam ga manjim ali i ovo je bilo originalno i sjelo mi. Ličnost je u svakom slučaju pogođena, tačno je to onaj paranoični i depresivni robot koji se spojio na kompjuter da priča s njim o svojim pogledima na život, nakon čega je kompjuter izvršio samoubistvo.

Zaphoda su isto pogodili karakterom, ali ono s dvije glave nisu izveli kako treba. Sa onakve dvije glave nije ti potreban kavez za papagaje na maskenbalu.

Arthur Dent je savršen. :thumbup: Volim Freemana još od Office-a. Adams je 1970-ih, kada je počinjao rad, morao imati u glavi Martina Freemana u ulozi Denta (ne znam kako, možda preko nekog incidenta koji uključuje putovanje kroz vrijeme i kontracepciju, ali jednostavno je moralo biti tako).

Odstupanja od fabule - ima ih mnogo, uglavnom bezveze (John Malkovich je uvijek cool, naravno, ali taj dio radnje se može totalno izbrisati i zaboraviti), osim onog fola sa "muhalicama" na Vogonskoj planeti koje su evoluirale da izlete iz zemlje i fljasnu te u čelo čim pokažeš znak inteligencije i kažeš nešto poput "ja mislim". :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#28 Re: Autostoperski vodic kroz galaksiju

Post by Bloo »

S tim da sam sretna što nisu pokrili one nebuloze iz zadnje knjige sa vranom i tim budalaštinama ....

Film je ok, s obzirom da je trebalo da pokrije jako puno detalja. Naravno ja bih bila zadovoljna samo sa nekim filmom koji traje 5 sati i obuhvata sve fazone :D
Post Reply