Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#1 Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by dgL_ »

Koje sijalice onako po vama bi trebale biti prvi izbor da mogu da traju... Gdje kupiti i koja je cijena? Konkretno H7... Ali pisite i o drugim :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by amar1994 »

dgL_ wrote:Koje sijalice onako po vama bi trebale biti prvi izbor da mogu da traju... Gdje kupiti i koja je cijena? Konkretno H7... Ali pisite i o drugim :)
GE(meni se najbolje pokazale) , BOSCH pure ligth , OSRAM i PHILIPS

Imas u AS hondas GE , BOSCH u unitrade sam uzimao, za ostale ne znam , nekad uzmem osram/philips na ebay.uk kad su na akciji :D
NediM17
Posts: 21692
Joined: 05/11/2009 11:49

#3 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by NediM17 »

Iz mog iskustva najobicniji BOSCH je zakon.

Ne znam koje su mi u Suzukiju, fabricke, jos nikad nijedna nije izgorila, H4, 52.000km, skoro 2 i po godine.
Bas cu pogledati koje su kad riknu, pa javim.
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#4 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by hopi »

osram najt brejker

odlične, skupe, traju već više od godine, no s dotičnim autom i ne prelazim baš puno km
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:Iz mog iskustva najobicniji BOSCH je zakon.

Ne znam koje su mi u Suzukiju, fabricke, jos nikad nijedna nije izgorila, H4, 52.000km, skoro 2 i po godine.
Bas cu pogledati koje su kad riknu, pa javim.
ma sve su dobre osim onog no name smeca po bingu/konzumu :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#6 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by tempuser »

NediM17 wrote:Iz mog iskustva najobicniji BOSCH je zakon.

Ne znam koje su mi u Suzukiju, fabricke, jos nikad nijedna nije izgorila, H4, 52.000km, skoro 2 i po godine.
Bas cu pogledati koje su kad riknu, pa javim.
Nacekaces se, meni na Kangoou je u 9 god crkla samo jedna.
NediM17
Posts: 21692
Joined: 05/11/2009 11:49

#7 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by NediM17 »

nemam nista protiv. :D

na kiji su mi dosta izgarale, za 7 godina sam promijenio 5-6 pari h7, i pozicija. sve ostale su fabricke.
pozicije trenutno prednje i nemam, jer ih je toliko gadno zamijenit da mi ne pada na pamet.
Last edited by NediM17 on 13/09/2017 23:30, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:nemam nista protiv. :D

na kiji su mi dosta izgarale, za 7 godina sam promijenio 5-6 pari h7, i pozicija. sve ostale su fabricke.
ma koje su to ,jesul ove :D

Image

ovakvu sam stavio nedavno 8-)
NediM17
Posts: 21692
Joined: 05/11/2009 11:49

#9 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by NediM17 »

eksperimentisao sam, i sad za sad bosch najduze radi. h7 najobicnije na petrolu sam ih kupovao, oko 7KM su bile cini mi se.

h7 je srednje (leca), h1 je dugo. a pozicije su 5w5 najobicnije, govorim za ceed.
User avatar
basicm
Posts: 10485
Joined: 16/01/2012 21:38

#10 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by basicm »

Meni h7 neki dan trajala od Jablanice do pred Bradinu :mrgreen:
NediM17
Posts: 21692
Joined: 05/11/2009 11:49

#11 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by NediM17 »

te cajniz sijalice su zivi dokaz tvrdnje da je nekada jeftino najskuplje
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by amar1994 »

basicm wrote:Meni h7 neki dan trajala od Jablanice do pred Bradinu :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:

te su najbolje , znaju i dugine boje bacat :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#13 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:eksperimentisao sam, i sad za sad bosch najduze radi. h7 najobicnije na petrolu sam ih kupovao, oko 7KM su bile cini mi se.

h7 je srednje (leca), h1 je dugo. a pozicije su 5w5 najobicnije, govorim za ceed.
Kod mene H11 i 11KM su , HB3 su duga i maglenjaci :D , isto 5w5 pozicija :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#14 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by tempuser »

NediM17 wrote:nemam nista protiv. :D

na kiji su mi dosta izgarale, za 7 godina sam promijenio 5-6 pari h7, i pozicija. sve ostale su fabricke.
pozicije trenutno prednje i nemam, jer ih je toliko gadno zamijenit da mi ne pada na pamet.
H4 bukvalno traju godinama, a dok svjetla nisu bila obavezna bio je kvar jednom u 100 god.
H7 su skroz drugi padez, tu se trajanje mjeri mjesecima. Ja u Focusu imam uvijek dvije H7 u kaseti, onu iz kompleta i ne vadim.
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#15 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by dgL_ »

Jutros da zamjenim reko sijalicu na meganu dva... Ustanem, pogledam u rezervne pregorena unutra... Doduse ovo je prvi put za vise od godinu da mi crkne h7... Odem do pumpe, poslusam Nedima rodzaka uzmem bosch 6.70 KM cini mi se... Dodjem do auta skinem poklopac blatobrana, skinem cep od sijalica skinem osigurac, izvucem je i 15 min se patim da je istekam iz h7 dzeka... Nema sanse da izadje... Zapeklo... Na kraju uzmem blic sa mobitela posvjetlim odozgo, vidim nigdje nije prekinuta... Gurnem onaj dzek malp jace u sijalicu, upalom svjetla kad rade... O mati moja mila... Rika lijeva me boli do lakta hahahahaha... Ja nemam ideje kako iskopcati onaj dzek koji je onako stisnuo sijalicu :S
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by konektovan »

Ja stavio xenon ollo cini mi se, ima dvije godine, kostalo 30 KM kod lolalnog prodavca, ja prezadovoljan. :mrgreen: :thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by condy »

Blicaju li ti uveče :razz: :D

btw. kod osrama na kutiji zavisno od modela ima oznaka za vijek trajanja. Uglavnom, što su jače, što su bjelje, traju kraće. Tako npr. night breaker laser, koji ima jaku cijenu traje kraće od drugih njihovih h7 sijalica.

Ko kupuje sa neta, najbolji izbor po najboljim cijenama ima na

https://www.lichtex.de/


I na ovoj web stranici ima sve, ali je skuplje

https://www.powerbulbs.com/

Najbolje je to kupovat sa net-a ako se ganja kvalitet veći ima izbor nego kod nas u trgovinama. Pogotovo ksenoni, ali pravi, jeftinije :wink:
Last edited by condy on 14/09/2017 12:40, edited 1 time in total.
User avatar
notsure
Posts: 1130
Joined: 31/07/2008 19:57

#18 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by notsure »

User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#19 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by beco »

Meni h11 u prosjeku na Toyoti oko godinu dana traju. Ali zato na Clio 3, svaka tri mjeseca h7 mjenjao bez obzira no name Phillips, Bosh, Osram.

I mene interesuje konverzija na led, ali mislim da treba jos nekoliko godina da led postane mainstream. Interesuje me koliko se led zagrijavaju, ova kućišta led sijalica sa slika izgledaju kao pasivni cooleri sa procesora.

A divljim xenonima treba uzimati kola, pogotovo bez leća pa to je užas imati iza sebe, jednom me lik na Karauli izludio tako, na kraju stao da ga pustim.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#20 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by Gray »

Kod mene su za oborena Osram Ultra Life, a za duga Osram night breaker, prije su bile obične osramoti koje su mi pregorile za oko godinu i po dana, ali stalno upaljene.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#21 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by Better Man »

Za 5 godina na Meganeu mijenjao samo jednom sijelice u prednjim farovima. Doduše imam dnevna led svjetla i podešena su mi sva svjetla na automatsko paljenje, pa ova druga se ne pale ako nije mrak ili mračno da trebaju.
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by konektovan »

condy wrote:Blicaju li ti uveče :razz: :D

btw. kod osrama na kutiji zavisno od modela ima oznaka za vijek trajanja. Uglavnom, što su jače, što su bjelje, traju kraće. Tako npr. night breaker laser, koji ima jaku cijenu traje kraće od drugih njihovih h7 sijalica.

Ko kupuje sa neta, najbolji izbor po najboljim cijenama ima na

https://www.lichtex.de/


I na ovoj web stranici ima sve, ali je skuplje

https://www.powerbulbs.com/

Najbolje je to kupovat sa net-a ako se ganja kvalitet veći ima izbor nego kod nas u trgovinama. Pogotovo ksenoni, ali pravi, jeftinije :wink:

Ne blica niko, bar ne primjecujem, fino.su ustimani. :mrgreen:

A pored trkaca, nesavjesnih pijanih i nadrogiranih vozaca, smatram da aftermarket xenoni ne ugrozavaju nikoga. Cesto naidjem na likove, kojina su izgorile sijalice na kratkim, pa obda umjesto njih upale duga kao kompenzaciju, i tako vozaju dok i ova ne crknu.
dgL_
Posts: 3038
Joined: 25/09/2014 22:39

#23 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by dgL_ »

konektovan wrote:
condy wrote:Blicaju li ti uveče :razz: :D

btw. kod osrama na kutiji zavisno od modela ima oznaka za vijek trajanja. Uglavnom, što su jače, što su bjelje, traju kraće. Tako npr. night breaker laser, koji ima jaku cijenu traje kraće od drugih njihovih h7 sijalica.

Ko kupuje sa neta, najbolji izbor po najboljim cijenama ima na

https://www.lichtex.de/


I na ovoj web stranici ima sve, ali je skuplje

https://www.powerbulbs.com/

Najbolje je to kupovat sa net-a ako se ganja kvalitet veći ima izbor nego kod nas u trgovinama. Pogotovo ksenoni, ali pravi, jeftinije :wink:

Ne blica niko, bar ne primjecujem, fino.su ustimani. :mrgreen:

A pored trkaca, nesavjesnih pijanih i nadrogiranih vozaca, smatram da aftermarket xenoni ne ugrozavaju nikoga. Cesto naidjem na likove, kojina su izgorile sijalice na kratkim, pa obda umjesto njih upale duga kao kompenzaciju, i tako vozaju dok i ova ne crknu.
Sinoc kad sam kreno u grad mrak desna ne radi... I sta cu gdje god vidim muriju upalim duga :))) a ko po belaju na 3-4 mjesta sinoc su bili al dobro je proslo. Jutros napravio :)
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#24 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by kabal1337 »

ma seljacine ove sto par mjeseci vozaju duga, nemoj pasa da izvdojis max 15 min sijalicu da zamjenis. ne ne
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25 Re: Autosijalice - kvalitet, marka, cijena

Post by amar1994 »

kabal1337 wrote:ma seljacine ove sto par mjeseci vozaju duga, nemoj pasa da izvdojis max 15 min sijalicu da zamjenis. ne ne
:lol: :lol: :-)

zabijes svoje u poziciju 0(skroz podignuta) i heknes duga , da vidis kako gase papci :lol:
Post Reply