Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#19301 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BadBoy »

So What! wrote: 28/09/2020 17:49 Izgradnja međudržavnog mosta Rača [BIH - SRB] [330 m]
So What znaš li slučajno ide li i gasovod u paketu sa ovom cestom?
ibizza
Posts: 4577
Joined: 05/06/2008 00:46

#19302 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by ibizza »

mistek wrote: 30/09/2020 10:47 Što je bolja? Pa ne bi Bošnjaci Sarajeva išli preko Hadžića u Goražde, taman da imam autocestu. Kakva je logika? Put preko Hranjena je najmanje 20 puta jeftiniji. Konačno, šta je toliki problem u tom prelasku preko RS? Pa nema granice pobogu. Prelazimo i prema Krajini preko onog džepa, pa šta je frka? :-) Nije baš toliko teško uključiti RS da rade taj put, a i trenutni do Prače uopšte nije kritičan. Bolji je trenutno nego bilo koji dio puta preko Grepka.
Kad si zadnji put prosao ovom dionicom? Jesi li nekad tokom zimskog perioda prolazio ovom dionicom? Daleko je ona dionica od dobrog, i taj tunel na Hranjenu ce imati potpunog smisla onda kada se kompletna cesta od Pala do Hrenovice presvuce novim asfaltom i kada se uradi sva potrebna signalizacija.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19303 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mk ultra »

anex wrote: 30/09/2020 12:07 Manite se nacionalizma
nema nacionalizam veze sa bezobrazlukom
sve je to u 100m, al tjeranje inata nije uredu i to očigledno ne ide bošnjaku u glavu.

nije nacionalizam kad RS neće da 20 godina bilo kakvu promjenu na putu trnovo foča urade? što ne možeš bez 5 punktova proći do goražda preko rogatice, ili kroz hajdučiju od podgraba pa na praču.
bitno je da je foča povezana sa Bilećom, i ostatkom. to nije nacionalizam, ali bi bio nacionalizam ukazati da te jebu :lol:

između gradnje nove ceste i naguženja, izabrano je naguženje. :bih:
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19304 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

BadBoy wrote: 30/09/2020 13:35So What znaš li slučajno ide li i gasovod u paketu sa ovom cestom?
Prema ovom planu, izgleda da nema.

Kuzmin - Sremska Rača Road Km: 0 + 000,00 / Km: 18 + 786,74

Image

Location: The Belgrade - Zagreb motorway is separated from the Kuzmin region; It is between the Sava river crossing on the Serbia-Bosnia border and Bosnia.

Length of the road: 18786,74 meters

Road Width: 27.00 meters

Road Type: 2x2

Serbia Section Height: 17190,36 meters

Sava river crossing length: 330 meters

Bosnian Division Height: 1326,37 meters

Sava river crossing Serbia side approach bridge length: 536.06 meters

Sava river bridge length: 330 meters

Sava river crossing Bosnia side approach bridge length: 450 meters

Bridges:
  • Kuzmin highway crossroad no.3 road bridge 263.00 meters
  • Kuzmin highway crossroad no.4 road bridge 301.40 meters
  • Borsut crossroad bridge: 250.40 meters
  • Sremska Racha Railway bridge 20.00 meters
  • Bosut river bridge 123,00 meters
  • Canal and road crossing bridge 44.00 meters
  • Twenty-two irrigation canals and field road crossing bridges
Earthworks:

Excavation: 1 376 000 m3

Infill: 4 728 000 m3

Road Superstructure Works:

Wearing layer: 38400 tons

Bituminous treated base: 59800 tons

Sub-base layer with crushed stone: 200 000 m3
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#19305 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Logovan »

Nedžad Branković: Zastoj gradnje autoputa je posljedica naslijeđenog modela, radimo na novom :bih: :lol:
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#19306 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by detroit-mercy »

Logovan wrote: 30/09/2020 15:11 Nedžad Branković: Zastoj gradnje autoputa je posljedica naslijeđenog modela, radimo na novom :bih: :lol:
Bitno je istaci da se radi "po zakonu" :mrgreen:
User avatar
escobar__
Posts: 8876
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#19307 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by escobar__ »

Logovan wrote: 30/09/2020 15:11 Nedžad Branković: Zastoj gradnje autoputa je posljedica naslijeđenog modela, radimo na novom :bih: :lol:
Šta kaže ološ od koga smo ga naslijedili jer njegovi ovom zemljom vedre i oblače manje-više sve vrijeme od kraja rata?
User avatar
geralt
Posts: 5187
Joined: 14/09/2017 12:45

#19308 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by geralt »

mk ultra wrote: 30/09/2020 14:09
anex wrote: 30/09/2020 12:07 Manite se nacionalizma
nema nacionalizam veze sa bezobrazlukom
sve je to u 100m, al tjeranje inata nije uredu i to očigledno ne ide bošnjaku u glavu.

nije nacionalizam kad RS neće da 20 godina bilo kakvu promjenu na putu trnovo foča urade? što ne možeš bez 5 punktova proći do goražda preko rogatice, ili kroz hajdučiju od podgraba pa na praču.
bitno je da je foča povezana sa Bilećom, i ostatkom. to nije nacionalizam, ali bi bio nacionalizam ukazati da te jebu :lol:

između gradnje nove ceste i naguženja, izabrano je naguženje. :bih:
Po cemu ti je patrola s radarom, koja ne zna da li se zoves Hasan ili Milan dok te ne zaustavi, "punkt" ili "nacionalizam"? Lose stanje puta Trnovo-Foca puno vise pogadja "njih" nego "nas". Hajmo malo popustiti sa paranojom.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19309 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mk ultra »

geralt wrote: 30/09/2020 15:26
Po cemu ti je patrola s radarom, koja ne zna da li se zoves Hasan ili Milan dok te ne zaustavi, "punkt" ili "nacionalizam"? Lose stanje puta Trnovo-Foca puno vise pogadja "njih" nego "nas". Hajmo malo popustiti sa paranojom.
Idem jednom u 10 dana otprilike, najmanje
Ujutro se do 7, pola 8 moze voziti, bude 1 patrola
Od 12 do 18 ne bi lud. Hajdučki putevi, šticara i blata na svakom koraku, prljavo, zapusteno, horizontalna i veritikalna signalizacija se u putu nisu srele pa ako pretices popusio si kako god, zadnjih 20 godina nije metar asfalta novog urađen, a 80% prometa koji ide tu je ili krenuo u gorazde ili ide van drzave. Lokalci ionako ih pola bez tablica voza ili na slovenackim tablama.

Jednom stoji policija i usmjerava kolonu u sumu, da bi se na krajj ispkstavilo da su sav saobracaj sto je tu bio zadnjih 10 min usmjerili na sahranu

Jel realno da se nije mogla uspostaviti normalna cestovna relacija kroz FBiH?

Kad si zadnji put isao dijelom Dobro polje - Ustikolina? Kod nas rade sanaciju Crnaje :lol:

Ako mi ne vjerujes, ili upali bilo sta sto vozi preko 750kg ili pitaj jos nekoga ko vozi. I dalje vjeruj u bajke...
Ishak7
Posts: 16
Joined: 16/03/2014 12:15

#19310 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Ishak7 »

mk ultra wrote: 30/09/2020 11:24 Robovski narod :skoljka:
I ti rob zajedno sa nama.
mistek
Posts: 3386
Joined: 23/05/2010 15:16

#19311 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mistek »

ibizza wrote: 30/09/2020 13:57
mistek wrote: 30/09/2020 10:47 Što je bolja? Pa ne bi Bošnjaci Sarajeva išli preko Hadžića u Goražde, taman da imam autocestu. Kakva je logika? Put preko Hranjena je najmanje 20 puta jeftiniji. Konačno, šta je toliki problem u tom prelasku preko RS? Pa nema granice pobogu. Prelazimo i prema Krajini preko onog džepa, pa šta je frka? :-) Nije baš toliko teško uključiti RS da rade taj put, a i trenutni do Prače uopšte nije kritičan. Bolji je trenutno nego bilo koji dio puta preko Grepka.
Kad si zadnji put prosao ovom dionicom? Jesi li nekad tokom zimskog perioda prolazio ovom dionicom? Daleko je ona dionica od dobrog, i taj tunel na Hranjenu ce imati potpunog smisla onda kada se kompletna cesta od Pala do Hrenovice presvuce novim asfaltom i kada se uradi sva potrebna signalizacija.
Prije 10 dana :D Prošao i tuda i preko Grepka, prvi put u životu oboje. Dakle, i jedini (što implicira da zimi nisam išao).
Fakat treba novi asfalt, ali to i nije neki spektakl od projekta. Put je sve vrijeme dovoljne širine, nema nekih zafrkanih dionica. Dakle, danas je to nivo ceste Konjic-Kalinovik, ali sa vrlo finom strukturom i potencijalom da se uradi za vrlo male pare. S druge strane, preko Grepka nisam više znao gdje sam i kuda idem. Dakle, ne postoji metar te dionice koja bi bila odmah u mogućoj upotrebi za neku magistralu, sve ili treba širiti ili mijenjati trasu. I pravo mi se oteglo :D A čak tu nije uopšte problem i da prihvatim da je ok napraviti dio Trnovo-Ustikolina, problem je što Hadžići-Trnovo u prosjeku izgledaju i gore.

Moj zaključak je da je relacija Sarajevo-Pale-Prača-Goražde desetine puta jeftinija za napraviti od relacije Sarajevo-Hadžići-Dejčići-Delijaš-Ustikolina-Goražde. Drugo, prva relacija je možda 65km duga, a druga ne bi mogla biti ispod 110-115km uz megaprojekte. Fakat ne vidim smisao popravljanja te druge. Taj put je u skladu s onim što treba i biti.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2825
Joined: 14/01/2019 04:56

#19312 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Porodice Foht »

Ovi Turci ce one stubove mosta kod Pocitelja dici do bajrama naredne godine kako su krenuli. :-)
Od sest stubova ova prva dva su na najgoroj lokaciji a ostali su laksi, cini mi se. Da su njima i Kinezima dali pola trase, manje bi frustracija bilo gradnjom.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#19313 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by klixoris »

So What! wrote: 24/09/2020 17:31

Image
Je li samo ja vidim pukotinu u ovom betonskom roštilju na slikama iz članka o trasi kod Zenice ? :shock:
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19314 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mk ultra »

mistek wrote: 30/09/2020 16:12
Moj zaključak je da je relacija Sarajevo-Pale-Prača-Goražde desetine puta jeftinija za napraviti od relacije Sarajevo-Hadžići-Dejčići-Delijaš-Ustikolina-Goražde. Drugo, prva relacija je možda 65km duga, a druga ne bi mogla biti ispod 110-115km uz megaprojekte. Fakat ne vidim smisao popravljanja te druge. Taj put je u skladu s onim što treba i biti.
Dobro si zakljucio, pogledaj na google mapi povuci par linija ako dobijes vise od 65km na dionici hadzici ustikolina molim te da postavis sliku :)

Samo Hreša Pale Prača će ostati u identičnom stanju narednih 50 godina
Trnovo Foča isto
Bolja je opcija sigurno "Bosno moja poharana" i naguženje za neku uslugu da bi PC odobrio novac za, sudeci po rekonstrukcijama npr tunela sumbulovac ili kalovita brda, vrlo losu rekonstrukciju, nego "bosno moja borbena", i napravis cestu bez guzenja i ucinis uslugu kompletnoj dionici i povratnicima... i opet u skladu sa Dejtonskim sporazumom koji je to stavio pod obavezu.
Toliko od mene o ovome, rijeci vise napisati necu. :)

@klixoris
Bitno je da celik drzi... nije ovo veliki problem
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19315 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Porodice Foht wrote: 30/09/2020 16:24 Ovi Turci ce one stubove mosta kod Pocitelja dici do bajrama naredne godine kako su krenuli. :-)
Od sest stubova ova prva dva su na najgoroj lokaciji a ostali su laksi, cini mi se. Da su njima i Kinezima dali pola trase, manje bi frustracija bilo gradnjom.
Izvođač radova za LOT 2 (Most Počitelj) je konzorcij koji čine Azvirt Limited Liability Company (Azerbejdžan), Sinohydro Corporation Limited (Kina) i Powerchina Roadbridge Group Co. Ltd. (Kina).

Nema na hercegovačkim gradilištima turskih kompanija, barem ne još.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2825
Joined: 14/01/2019 04:56

#19316 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Porodice Foht »

Azeri su iz turskog etnickog stabla, to je to!
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#19317 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by zippoo87 »

klixoris wrote: 30/09/2020 16:34
So What! wrote: 24/09/2020 17:31

Image
Je li samo ja vidim pukotinu u ovom betonskom roštilju na slikama iz članka o trasi kod Zenice ? :shock:
vidio sam i ja ali vidim niko ne komentarise,pa necu ni ja :D
btw.izgleda da na ovoj slici upravo postavljaju novi stub,da podupre ovaj puknuti
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#19318 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by parappa »

So What! wrote: 30/09/2020 16:39
Porodice Foht wrote: 30/09/2020 16:24 Ovi Turci ce one stubove mosta kod Pocitelja dici do bajrama naredne godine kako su krenuli. :-)
Od sest stubova ova prva dva su na najgoroj lokaciji a ostali su laksi, cini mi se. Da su njima i Kinezima dali pola trase, manje bi frustracija bilo gradnjom.
Izvođač radova za LOT 2 (Most Počitelj) je konzorcij koji čine Azvirt Limited Liability Company (Azerbejdžan), Sinohydro Corporation Limited (Kina) i Powerchina Roadbridge Group Co. Ltd. (Kina).

Nema na hercegovačkim gradilištima turskih kompanija, barem ne još.
Nadam se ozbiljno da neće biti kašnjenja zbog rata u njihovoj domovini
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#19319 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by Haris033 »

Kada misliš da ne može gore, javi se mafijaš sa kupljenom diplomom i saomdodjeljenim zlatnim ljiljanom zbog navodnih zasluga za projekat Tunel spasa Dobrinja - Butmir (u kojem sam zbog visine tunela od 120cm, više x polomio glavu) sa slijedećim izjavom.. :twisted:

Nedžad Branković: Zastoj gradnje autoputa je posljedica naslijeđenog modela, radimo na novom.

Čim ovaj zlikovac progovori, znajte da se veliki kriminal sprema :izet:
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#19320 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

parappa wrote: 30/09/2020 21:19Nadam se ozbiljno da neće biti kašnjenja zbog rata u njihovoj domovini
Ja pojma nemam imaju li oni svojih radnika u BiH ikako, jer izvode radove i na Ponirak - Vranduk zajedno sa Heringom.

Mislim da oni pretežno domaće podivođače angažuju, dok recimo u slučaju Cengiz Insaata, tu njihova operativa preovladava.

Svakako sve i da ispadnu iz igre na mostu, ova dva kineska operatera to mogu preuzeti.
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#19321 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by mayab »

Mafijaška kleronaci vlast, njima po difoltu paše da narod ostaje u "srednjem vijeku", morate toga biti svjesni :bih: , sudstvo i tužilaštvo u njihovoj službi, dakle može se pljačkati i radit šta se hoće, a pravna država i njena snaga će se izvrsno iskazati na nekom "jadniku" !

I onda tu takvu vlast još pohvale ovi iz EU, evo juče troglavo predsjedništvo i država BiH pohvaljeni za izvrstan napredak i predan rad ...bla bla bla...
:lol: 8-)
:facepalm:
mistek
Posts: 3386
Joined: 23/05/2010 15:16

#19322 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mistek »

mk ultra wrote: 30/09/2020 16:36
mistek wrote: 30/09/2020 16:12
Moj zaključak je da je relacija Sarajevo-Pale-Prača-Goražde desetine puta jeftinija za napraviti od relacije Sarajevo-Hadžići-Dejčići-Delijaš-Ustikolina-Goražde. Drugo, prva relacija je možda 65km duga, a druga ne bi mogla biti ispod 110-115km uz megaprojekte. Fakat ne vidim smisao popravljanja te druge. Taj put je u skladu s onim što treba i biti.
Dobro si zakljucio, pogledaj na google mapi povuci par linija ako dobijes vise od 65km na dionici hadzici ustikolina molim te da postavis sliku :)
Pa čekaj ljudino, do Hadžića imaš 20km, te od Ustikoline do Goražda malo više čak. To ti je preko 40km.
Kad povučeš ravnu crtu Hadžići-Trnovo, a zatim Trnovo-Ustikolina, dobiješ 56km. Dakle, RAVNE LINIJE. Svi znamo da to ne mogu biti ravne linije, a trenutna dužina tom rutom je 92km. Eto, nek se nađemo na sredini za novu trasu, opet je još gore nego što sam ranije pisao.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#19323 Re: AP Koridor 5c BiH - Ko je kriv sto jos nije izgrađen?

Post by Better Man »

Haris033 wrote: 30/09/2020 22:45 Kada misliš da ne može gore, javi se mafijaš sa kupljenom diplomom i saomdodjeljenim zlatnim ljiljanom zbog navodnih zasluga za projekat Tunel spasa Dobrinja - Butmir (u kojem sam zbog visine tunela od 120cm, više x polomio glavu) sa slijedećim izjavom.. :twisted:

Nedžad Branković: Zastoj gradnje autoputa je posljedica naslijeđenog modela, radimo na novom.

Čim ovaj zlikovac progovori, znajte da se veliki kriminal sprema :izet:
A taj naslijeđeni model su uspostavili on i njegova kriminalna stranka.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19324 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mk ultra »

mistek wrote: 01/10/2020 09:02
mk ultra wrote: 30/09/2020 16:36
mistek wrote: 30/09/2020 16:12
Moj zaključak je da je relacija Sarajevo-Pale-Prača-Goražde desetine puta jeftinija za napraviti od relacije Sarajevo-Hadžići-Dejčići-Delijaš-Ustikolina-Goražde. Drugo, prva relacija je možda 65km duga, a druga ne bi mogla biti ispod 110-115km uz megaprojekte. Fakat ne vidim smisao popravljanja te druge. Taj put je u skladu s onim što treba i biti.
Dobro si zakljucio, pogledaj na google mapi povuci par linija ako dobijes vise od 65km na dionici hadzici ustikolina molim te da postavis sliku :)
Pa čekaj ljudino, do Hadžića imaš 20km, te od Ustikoline do Goražda malo više čak. To ti je preko 40km.
Kad povučeš ravnu crtu Hadžići-Trnovo, a zatim Trnovo-Ustikolina, dobiješ 56km. Dakle, RAVNE LINIJE. Svi znamo da to ne mogu biti ravne linije, a trenutna dužina tom rutom je 92km. Eto, nek se nađemo na sredini za novu trasu, opet je još gore nego što sam ranije pisao.
Pravis poveznicu gorazda i svih mjesta na potezu hadzici ustikolina sa Autocestom. Kilometraza na kraju je najmanji problem, kad imas nesto sto moras imati.

Neko iz Gz ako hoce u zenicu i onako mora od vijecnice pola grada proci, tako da je razlika 10km najvise. Od gorazda do krivoglavaca 110km, od gorazda do hadzica i ukljucenja na AC 120 trenutnim putem, smanjenem krivina i uspona moze se dobiti od 5 do 10km najmanje... na cijeloj dionici.

Ja vise o tome ne pisem :bih:
mistek
Posts: 3386
Joined: 23/05/2010 15:16

#19325 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mistek »

Pa vala i nemoj pisati kad pišeš ovako :D Ja ne znam fakat u kakvom svijetu ti živiš i vidiš li išta osim svojih poluargumenata? Na tom području između Hadžića i Ustikoline živi brat bratu 1.000 ljudi, i to kad dodaš one koji su sezonski tu. Znači, pustahija do vražje majke. Drugo, treba imati poveznicu Sarajeva i Goražda i to je osnova. Između nečega što je dugo 65km i košta 200 miliona KM i nečega što je dugo 110km i košta 1 milijardu, ja fakat ne vidim gdje je logika da je ovo drugo bolje, taman da između imaš dvije državne granice, a nemaš, niti ćeš ikad imati.

I čisto zamazivanje je da će nešto bitan promet Goražde-Zenica, jer ćeš na 1 čovjeka koji ide u tom pravcu imati 10 koji idu samo do Sarajeva, odnosno na 1KM koja se transportuje na relaciji Goražde-Zenica (i dalje) imati 100KM na relaciji Goražde-Sarajevo. I konačno, koji ba klinac i 110km do Krivoglavaca? Od Goražda do Krivoglavaca je danas 85km. Sa Hranjenom i putem od tunela do Goražda, to će biti 10km manje.

U krajnjoj liniji, jeftinije će da te ispadne i gradski autoput, i nekakva sjeverna obilaznica koja će opet ići na Pale, nego zajebavanje po Bjelašnici i Grepku. To bi bilo samo bacanje najmanje stotina miliona, a vrlo upitno ko bi to koristio.
Post Reply