Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#12476 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by p206 »

Nema metra autoputa od SDA i onog uhljupa terzića već 4 godine pa nema šta konkretno da se priča...
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#12477 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Dozer »

Pa kud ces konkretnije od toga? To je konkretan dokaz njihove nesposobnosti. Mozda da su Sebiji dali da vodi autoceste, do sad bismo vjerovatno imali i pozlaceni autoput, posto se, kako je doticna javno izjavila, "pozlati sve sto takne".
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#12478 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Dope_Man »

neki wrote:previše se uzbuđujete, htjeli ne htjeli još dugo ćete za Zagreb ići preko Bosanskog Broda, tj. Svilaja u budućnosti, jer od mosta u Bosanskoj Gradišci još dugo neće biti ništa...
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... a/7828959/
Moja ruta za Zagreb je Sarajevo-Doboj-Gradiska i onda GP u Jasenovcu il Dubici ovisno od toga imam li u dzepu kuna/eura ili ne (Dubica-Kostajnica-Petrinja kao alternativa autoputu).
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#12479 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Seyfo »

Interesantan je ovaj selektivni stav prema PC-u. Svaciji izbor postujem,polazeci od toga da ne mogu suditi ljudima jer nisam prosao sve sto i taj neko pa da znam kako bih mislio u njegovoj kozi. Neko ne bi na Jahorinu nizasta,ja odem,prosetam, smatrajuci da necu da dozvolim nekom da mi otme Jahorinu. Odem rado i u Trebinje,nagledam se prirode,dok neko ne bi tamo stao nizasta na svijetu. Na sarajevski aerodrom odem za 10 min preko Istocnog Sarajeva jer mi je brze,manje guzve i semafora,neko mi to zamjeri. Smatram kad bih sve navedeno izbjegavao,kao i autoput 9.1.,da bih dozvolio nekome ko to zeli da svega toga odreknem. Ipak,postujem da neko misli drukcije,jer ako ima averziju prema svemu iz PC,ko zna iz kojih je to razloga. Mozda je neko u ratu prosao strasne stvari koje uticu da danas tako misli? Ko zna,i ko zna da li bih ja ili bilo ko od nas tako mislio u istoj situaciji.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#12480 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Rugafet »

Ma dajte kakve averzije prema pc kakve gluposti i principi, cuj principi :lol: Pa sta cemo mi koji smo rodjeni tamo? Da mrzimo rodne gradove i izbjegavamo ih jer su po dejtonu pripali pc. O maj god :-)
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#12481 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by studeni76 »

Eto Provalić je rekao da je njegova vlada 4god stvarala uslove da slijedeća gradi. Pa sad....
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#12482 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by spree »

Najjaci su mi ovi sto ce iz patriotskih razloga dati hrvatskoj lovu, a ne rsu :-) i ktome treba dodati da ce dati vise love i duze se voziti :bih: :run:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#12483 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Thorgerson »

Sta cete sa ovim komadom od 40-50km koridora Vc koji prolazi kroz RS?

:evil:

Image
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#12484 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by shake69 »

Kontam da nece biti ni 35 km voznje kroz ´´rusku teritoriju´´, ako pogledas odvajanje kod Rudanke a granica Pederacije je juzno od Odzaka, tu ce valjda biti posljednja Laktashenkova trobojka.
U kasnijoj fazi ce biti jos desetak km, tako nekako, kad se spoji do Doboj Jug.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#12485 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Dope_Man »

Thorgerson wrote:Sta cete sa ovim komadom od 40-50km koridora Vc koji prolazi kroz RS?

:evil:
Cuj sta.. lijepo sici sa APa u Maglaju, pa preko Banovica i Tuzle ici prema Brckom, to je donekle jos ''nase'', a onda se preko Orasja i Samca vratiti do Odzaka i opet na nas AP. Taman malo obici prirodu, dati priliku dautu da odmori od velikih brzina i tako :lol:

Eventualno, ako se moze podnijeti nekih 15tak km magistrale kroz PC, sici u Doboju, ili malo prije prve trobojke, ovisno gdje bude, pa odatle ici prema Tuzli.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#12486 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Dozer »

studeni76 wrote:Eto Provalić je rekao da je njegova vlada 4god stvarala uslove da slijedeća gradi. Pa sad....
I onda ce SDP ili neko treci to i izgraditi, a ovi ce opet reci - ne bi oni nista mogli da mi nismo stvorili preduslove za to :lol: :lol:

A koliko nemaju pojma vise sta lazu, dovoljno je samo pogledati neke od izjava tokom par zadnjih dana...
- Prvo islo, prije 4-5 dana cini mi se - "Imamo obezbijedjena sredstva za kompletan 5C." (ne sjecam se ko je ovo izvalio, ali je 100% bio neko iz SDA)
- Onda, prije 2-3 dana - "Obezbijedili smo EBRD kredit u iznosu od 180 miliona za dionicu blablabla."
Pa...jeste li obezbijedili sve are za kompletan 5C, ili ste "obezbijedili" kredit za jendu dionicu? :D

I sad Provalic - "Mi smo stvorili uslove da sljedeca vlada moze da gradi.", ali i "pare za to su potrosene".

Da nije zalosno, bilo bi smijesno. Vrlo patetican pokusaj pranja svoje nesposobnosti u proteklom mandatu, a i onom prije njega :D

A koji su im ukupni rezultati vladavine u protekle 4 godine (SDA & Satellites), zorno pokazuju sljedeci detalji:
1. Iz drzave otislo preko 160.000 ljudi trbuhom za kruhom, medju kojima je oko 70% mladih. Oko 70% ovih koji su otisli su iz veceg blentiteta.
2. S biroa skinute hiljade ljudi koji su, na njihovu (ne)srecu, uspjeli naci neki jednokratni poslic za 300+ KM, sto ih je automatski skinulo s biroa za tu godinu u kojoj su ostvarili taj enormni prihod. Naravno, ovo se prikazuje kao "smanjenje nezaposlenosti", a zapravo je nezaposlenost ista, odnosno i veca s obzirom za broj ljudi koji su otisli.
3. Bakirovo obecanje o "100.000 novih radnih mjesta u naredne 4 godine" je ostalo u sferi u koju je i spadalo onog momenta kada je izvalio ovu glupost - SF. Doduse, mozda se ovo moze posmatrati i kao ispunjeno obecanje, s obzirom da covjek nije precizirao gdje ce se ti ljudi zaposliti - u BIH, ili u EU...
4. Ni jedan jedini izgradjeni i otvoreni km autoputa.
5. Pojacane ENV podjele.
6. Dodatno srozan zdravstveni sistem, pogotovo na KCUS, gdje pacijenti moraju sami donijeti svaki lijek koji im se propise. Naravno, i platiti ga, iako bi to trebalo da imaju obezbijedjeno u bolnici.
7. Sigurnostna situacija i dalje ista, krimosi hodaju slobodno na sve strane, klepaju se vozila nemilice, pri tome rafalaju po zgradama ako ih se ometa, itd.
8. Obrazovni sistem i dalje na jadnim granama.
9. Javna potrosnja i dalje daleko iznad enormne, a korist za gradjane zanemariva.
10. Korupcija cvjeta kao krastavci u plasteniku.
11. Droge nikad vise na ulicama.
12. Razni novi nameti uvodjeni na godisnjem nivou, a samim tim i poskupljenja svega i svacega, sustinski zivota.

Ali, hajde da im damo jos 1 mandat. Mozda se bas sad poprave :D
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#12487 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BAK-eV »

Dope_Man wrote:Bespotrebno je takvima objasnjavati. Da pocne prica o odvajanju RS prvi bi skocili da govore kako se ne smije odvojiti jer to je BiH, a ovako odbijaju proci kroz taj dio drzave jer je to ''njihovo'' :-)

Takvih koliko hoces u nasem drustvu. Autoput kroz RS, kako je receno iznad, i dalje skuplja pare koje ostaju u BiH, autoput u Hrvatskoj ostavlja pare u kasi Hrvatske. Da ne idemo u to sto je svakako skuplje proci tim putem nego preko Gradiske. Ali jebiga, treba biti selektivni patriJota, narod znoo.
Pa upravo se i radi o tome.
Zasto ekonomski jacati strukture, koje ti hoce razvaliti drzavu?

Kakav je to patriotizam?

Ovdje se mnogi prave slijepi i izbor izmedju dva zla, predstavljaju kao odricanje od drzave.

Niko se ne odrice niti pedlja drzave, vec kad moras dati pare jal RH (isto u sustini neprijatelj) jal Dodiku, jasno je kao dan, da trenutno manje zlo jeste ici preko RH.

To je sva prica i nista vise.

Nije ni Zapadna Njemacka radila na tome da se istocna razvija.

Bas suprotno se radilo.

Isto kao da sad vlada u Damasku potpise Idlibu entitet i onda mu pravi AP.

Ne budite smjesni ljudi.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#12488 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Dozer »

Ja sam patriota prvenstveno prema svom novcaniku, a zatim i vlastitim ledjima. Cemu prelaziti vise kilometara i placati skuplje, kad mi je cilj stici od tacke A do tacke B najudobnije moguce, za sto krace vrijeme i, po mogucnosti, sto jeftnijije?
Zasto da handrim i sebe, i auto, i novcanik...?
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#12489 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BAK-eV »

Dozer wrote:Ja sam patriota prvenstveno prema svom novcaniku, a zatim i vlastitim ledjima. Cemu prelaziti vise kilometara i placati skuplje, kad mi je cilj stici od tacke A do tacke B najudobnije moguce, za sto krace vrijeme i, po mogucnosti, sto jeftnijije?
Zasto da handrim i sebe, i auto, i novcanik...?
OK!
Razumijem.

Onda zasto pises na ovom topicu.

Napravi topic Dozerovi autoputevi, Dozerova politika i fino tamo opleti.

Ovdje je tema AP ove drzave, drzava kao takva i takvim sebicnim postovima samo spamas temu.
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#12490 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

@BAK-eV,
Meščini sa si ti sve što su @Dozeri i @Dope_Man napisali - pogrešno protumačio?
Last edited by Naslovnica on 17/09/2018 11:55, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#12491 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Dozer »

BAK-eV wrote: Ovdje je tema AP ove drzave, drzava kao takva i takvim sebicnim postovima samo spamas temu.
Lijepo receno. Sad jos samo da procitas ovo, pogotovo podebljani dio, i da se zapitas - zasto da izbjegavam neki AP u vlastitoj drzavi? :D

Ako Federacija moze dati vecinu love za izgradnju nekog dijela AP kroz RS, a u cemu je i dio moje licne love, sta je onda poetna da izbjegavam taj komad autoputa koji je i izgradjen dijelom i mojim parama?!
Dajte mi tu vasu logiku malo pojasnite, ako nije pretesko...
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#12492 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BAK-eV »

Dozer wrote:
BAK-eV wrote: Ovdje je tema AP ove drzave, drzava kao takva i takvim sebicnim postovima samo spamas temu.
Lijepo receno. Sad jos samo da procitas ovo, pogotovo podebljani dio, i da se zapitas - zasto da izbjegavam neki AP u vlastitoj drzavi? :D

Ako Federacija moze dati vecinu love za izgradnju nekog dijela AP kroz RS, a u cemu je i dio moje licne love, sta je onda poetna da izbjegavam taj komad autoputa koji je i izgradjen dijelom i mojim parama?!
Dajte mi tu vasu logiku malo pojasnite, ako nije pretesko...
1) Podrazavam sve sto jaca drzavu!
2) Bojkotujem sve sto je slabi!

3) Drzavu ne posmatram puko teritorijalno kao ti, vec sa svih mogucih aspekata. (Vidi komentar o Idlibu i bice ti jasna logika.)
I zaboravio si podvuci drzava kao takva.
Indikativno!
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#12493 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BAK-eV »

Rugafet wrote:Ma dajte kakve averzije prema pc kakve gluposti i principi, cuj principi :lol: Pa sta cemo mi koji smo rodjeni tamo? Da mrzimo rodne gradove i izbjegavamo ih jer su po dejtonu pripali pc. O maj god :-)
Bas te gradove treba podrzati ali na drugi nacin.

Nije rjesenje jacati vlast, koja bas te gradove odvaja od njenih zitelja, od drzave, ukida im prefiks bosanski itd ...

Radi se o ljudima.

Taj naci rezim ne razmislja jednooko kiklopski "teritorijalno" kao Dozer, vec gusi one krajeve, gdje ne zive Srbi.

Pogledaj:
http://saff.ba/apel-gradjana-modrickog- ... eljavanje/
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#12494 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

Haj ti Bake okolo. Mi ćemo kraćim putem.
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#12495 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BAK-eV »

drug_profi wrote:Haj ti Bake okolo. Mi ćemo kraćim putem.
Ko ste to "vi"?
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#12496 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

BAK-eV wrote:
drug_profi wrote:Haj ti Bake okolo. Mi ćemo kraćim putem.
Ko ste to "vi"?
Mi smo oni koji Bosnu vide u avnojevskim granicama, oni koji prihvataju i priznaju Dejtonski mirovni sporazum, oni koji ne dozvoljavaju da im politika utice na zivote, oni koji su najvece patriote prema svom novcaniku.
A ko ste vi?
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#12497 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BAK-eV »

drug_profi wrote:
BAK-eV wrote:
drug_profi wrote:Haj ti Bake okolo. Mi ćemo kraćim putem.
Ko ste to "vi"?
Mi smo oni koji Bosnu vide u avnojevskim granicama, oni koji prihvataju i priznaju Dejtonski mirovni sporazum, oni koji ne dozvoljavaju da im politika utice na zivote, oni koji su najvece patriote prema svom novcaniku.
A ko ste vi?
Ovdje govorim u svoje ime.
Gdje si to procitao, da koristim odrednicu "mi"?

Ne krijem se iza nekakve "mnozine" kao ti, koju definises po potrebi.
Providno.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#12498 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

BAK-eV wrote:
drug_profi wrote:
BAK-eV wrote: Ko ste to "vi"?
Mi smo oni koji Bosnu vide u avnojevskim granicama, oni koji prihvataju i priznaju Dejtonski mirovni sporazum, oni koji ne dozvoljavaju da im politika utice na zivote, oni koji su najvece patriote prema svom novcaniku.
A ko ste vi?
Ovdje govorim u svoje ime.
Gdje si to procitao, da koristim odrednicu "mi"?

Ne krijem se iza nekakve "mnozine" kao ti, koju definises po potrebi.
Providno.
Pa dobro Bake, ko si TI? :lol:
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#12499 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BAK-eV »

drug_profi wrote:
Pa dobro Bake, ko si TI? :lol:
Ja sam JA! :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#12500 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

BAK-eV wrote:
drug_profi wrote:
Pa dobro Bake, ko si TI? :lol:
Ja sam JA! :D
E pa TI idi okolo!
Post Reply