Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#12451 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by shake69 »

Cekao sam ko ce potegnuti prvi taj argument. Nije isto 130 km i 35 km!
Nedavno vozio iz Doboja po 110 km/h, bogme dobra cesta za Odzak.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#12452 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Dope_Man »

archi_a wrote:Koridor Doboj prema Bosanskom Brodu (tačnije na Svilaj) , odnosno do petlje za Brčko distrikt Bosne i Hercegovine će možda biti prije završen nego Zenica Doboj. Razlog je što BLuka hoće što prije dalje preko Bijeljine na Beograd. Tako da ne sumnjam u izgradnju ove dionice koridora Vc
To za menie nije ''mozda'' vec sigurno. Mislim da ce to uraditi u narednom mandatu tako da tempiraju otvaranje pred naredne izbore za 4 godine (iako bi mogli i brze, al zna se kad se otvaraju dionice). Usput im odgovara, a malo ce i glumiti da suradjuju radeci na VC. A Zenica-Doboj ako bude u narednih 10 godina ja cu se Terzicu sageti nek mi radi sta hoce.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#12453 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by animus »

shake69 wrote:
Seyfo wrote:Korisnik shake je spominjao dostojanstvo i ponos. To je isto kao kad bi prije izabrao makedonski ajvar nego Vitaminka Banja Luka. I ja nemam problem birati rutu kroz PC
Poredis nesto sto je neuporedivo. Na flasi Vitaminke pise BiH i rado je kupim prije slovenacke i druge mineralne vode iz komsiluka, taman i kad bi bila skuplja to bih uradio, ali da gledam na svakom koraku ´´ruske trobojke´´ (moj malisa kad ih vidi uvijek pita ´´sta ce ovdje ruske zastave? :) ) od Doboja do Bosanske Gradiske- necu. Cim se otvori Svilaj ja necu imati dileme.
Dobro, da putujem svaki dan ili sedmicno dobro bih razmislio, ali 5-6 puta godisnje mi nije frka sto cu dati 4-5 eura vise i mozda pola sata duze voziti.
:thumbup:
Ima nas jos sto tako razmisljamo. Svilaj ce biti i moja ruta a oni kojima 9.01. nije problem nek idu tuda. Nemam nista protiv ali neka shvate i nas. Ako ikada zavrse brzu cestu do Jajca onda necu koristiti niti jedan od tih pravaca.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#12454 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by un1ted »

Pa dobro patriJote, Hajmo onda pokrenuti proceduru i podržati da dobiju nezavisnost. Kada vec ne vidite te dijelove kao BIH, oni se ne vide kao BIH, što da se onda mučimo?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#12455 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Nivelacija »

Dope_Man wrote:
archi_a wrote:Koridor Doboj prema Bosanskom Brodu (tačnije na Svilaj) , odnosno do petlje za Brčko distrikt Bosne i Hercegovine će možda biti prije završen nego Zenica Doboj. Razlog je što BLuka hoće što prije dalje preko Bijeljine na Beograd. Tako da ne sumnjam u izgradnju ove dionice koridora Vc
To za menie nije ''mozda'' vec sigurno. Mislim da ce to uraditi u narednom mandatu tako da tempiraju otvaranje pred naredne izbore za 4 godine (iako bi mogli i brze, al zna se kad se otvaraju dionice). Usput im odgovara, a malo ce i glumiti da suradjuju radeci na VC. A Zenica-Doboj ako bude u narednih 10 godina ja cu se Terzicu sageti nek mi radi sta hoce.
Ukoliko Terzic ostane na celu jos 12 mjeseci a ne 10 godina mi smo u velikom problemu.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#12456 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by animus »

un1ted wrote:Pa dobro patriJote, Hajmo onda pokrenuti proceduru i podržati da dobiju nezavisnost. Kada vec ne vidite te dijelove kao BIH, oni se ne vide kao BIH, što da se onda mučimo?
Ti idi svojim putem a pokazi i malo poštovanja prema ljudima koji biraju "federalni" put.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#12457 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

PDV koji će te platiti za autoputeve u RS-u i dalje ide u zajedničku kasu UIOBiH, JP Autoputevi RS-a je i dalje naš poreski obaveznik.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#12458 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Dope_Man »

Bespotrebno je takvima objasnjavati. Da pocne prica o odvajanju RS prvi bi skocili da govore kako se ne smije odvojiti jer to je BiH, a ovako odbijaju proci kroz taj dio drzave jer je to ''njihovo'' :-)

Takvih koliko hoces u nasem drustvu. Autoput kroz RS, kako je receno iznad, i dalje skuplja pare koje ostaju u BiH, autoput u Hrvatskoj ostavlja pare u kasi Hrvatske. Da ne idemo u to sto je svakako skuplje proci tim putem nego preko Gradiske. Ali jebiga, treba biti selektivni patriJota, narod znoo.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#12459 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by ja71 »

un1ted wrote:Pa dobro patriJote, Hajmo onda pokrenuti proceduru i podržati da dobiju nezavisnost. Kada vec ne vidite te dijelove kao BIH, oni se ne vide kao BIH, što da se onda mučimo?
Nek promijene ime autoputa i ja ću se voziti njim
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#12460 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by animus »

A jeste li culi mozda za raspodjelu pdv po entitetima i kako se obracunava. Osim pdv tu dolazi i zarada jp autoceste odakle se finansira kredit za izgradnju cesta pa onda i zaposlenost. Na stranu naziv autoputa i silne zastave. Ne kazem da necu i ja tamo voziti ali ako imam federalnu alternativu onda kod mene nema dileme.
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#12461 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

animus wrote:A jeste li culi mozda za raspodjelu pdv po entitetima i kako se obracunava. Osim pdv tu dolazi i zarada jp autoceste odakle se finansira kredit za izgradnju cesta pa onda i zaposlenost. Na stranu naziv autoputa i silne zastave. Ne kazem da necu i ja tamo voziti ali ako imam federalnu alternativu onda kod mene nema dileme.
A na more mosa u Tursku, jer, ne zaboravimo, i Hrvatska je bila agresor u BiH!
:thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#12462 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

animus wrote:
un1ted wrote:Pa dobro patriJote, Hajmo onda pokrenuti proceduru i podržati da dobiju nezavisnost. Kada vec ne vidite te dijelove kao BIH, oni se ne vide kao BIH, što da se onda mučimo?
Ti idi svojim putem a pokazi i malo poštovanja prema ljudima koji biraju "federalni" put.
Evo ja cu ti reci da nemam ni mrvu postovanja prema ljudima koji RS smatraju tudjim teritorijem.
Bez obzira na motiv, vjeru, naciju.
Tacka.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#12463 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

Naslovnica wrote:
animus wrote:A jeste li culi mozda za raspodjelu pdv po entitetima i kako se obracunava. Osim pdv tu dolazi i zarada jp autoceste odakle se finansira kredit za izgradnju cesta pa onda i zaposlenost. Na stranu naziv autoputa i silne zastave. Ne kazem da necu i ja tamo voziti ali ako imam federalnu alternativu onda kod mene nema dileme.
A na more mosa u Tursku, jer, ne zaboravimo, i Hrvatska je bila agresor u BiH!
:thumbup:
Jer Neum nije alternativa.... :lol:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#12464 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by animus »

drug_profi wrote:
animus wrote:
un1ted wrote:Pa dobro patriJote, Hajmo onda pokrenuti proceduru i podržati da dobiju nezavisnost. Kada vec ne vidite te dijelove kao BIH, oni se ne vide kao BIH, što da se onda mučimo?
Ti idi svojim putem a pokazi i malo poštovanja prema ljudima koji biraju "federalni" put.
Evo ja cu ti reci da nemam ni mrvu postovanja prema ljudima koji RS smatraju tudjim teritorijem.
Bez obzira na motiv, vjeru, naciju.
Tacka.
Nisam rekao tudjim teritorijem, ne izmisljaj. To je terirorij privremeno pod cetnickom upravom.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#12465 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Krokodajl »

Autoput Doboj - Bosanska Gradiška je najvećim dijelom plaćen novcem građana Federacije tako da... :D
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#12466 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

I onda kada se vraća vikendom iz rodne Rogatice, još usput zafrljaci kesu s usranim pelenama i flašama popijenog Sinalka tamo negdje na Ravnoj Romaniji.
:thumbup:
Ko him hebe mater ćetnićku, ha ja!
:bih:
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#12467 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

animus wrote:
drug_profi wrote:
animus wrote: Ti idi svojim putem a pokazi i malo poštovanja prema ljudima koji biraju "federalni" put.
Evo ja cu ti reci da nemam ni mrvu postovanja prema ljudima koji RS smatraju tudjim teritorijem.
Bez obzira na motiv, vjeru, naciju.
Tacka.
Nisam rekao tudjim teritorijem, ne izmisljaj. To je terirorij privremeno pod cetnickom upravom.
Ne znam jesi li čuo za Dejtonski sporazum?
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#12468 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

previše se uzbuđujete, htjeli ne htjeli još dugo ćete za Zagreb ići preko Bosanskog Broda, tj. Svilaja u budućnosti, jer od mosta u Bosanskoj Gradišci još dugo neće biti ništa...
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... a/7828959/
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#12469 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Maraschino »

neki wrote:previše se uzbuđujete, htjeli ne htjeli još dugo ćete za Zagreb ići preko Bosanskog Broda, tj. Svilaja u budućnosti, jer od mosta u Bosanskoj Gradišci još dugo neće biti ništa...
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... a/7828959/
Je li bilo potrebno na brzinu izgraditi taj AP prema B.Gradisci kada se nije ni pregovaralo oko mosta?
Na brzinu izgradjen AP koji zavrsava na livadi a kada pogledas bilo je i drugih prioriteta. O cijeni da i ne govorimo.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#12470 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by animus »

Onaj dejton sa aneksom 7 koji nije proveden. I onaj entitet koji neda djeci nastavu na bosanskom jeziku. Cuo sam za to ali nemoj na ovoj temi o tome jer je ovdje u biti pozitivna prica.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#12471 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

animus wrote:Onaj dejton sa aneksom 7 koji nije proveden. I onaj entitet koji neda djeci nastavu na bosanskom jeziku. Cuo sam za to ali nemoj na ovoj temi o tome jer je ovdje u biti pozitivna prica.
Pa ti si pomenuuo neku privremnu okupaciju pa me zanima u kom svijetu ti zivis?
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#12472 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by animus »

drug_profi wrote:
animus wrote:Onaj dejton sa aneksom 7 koji nije proveden. I onaj entitet koji neda djeci nastavu na bosanskom jeziku. Cuo sam za to ali nemoj na ovoj temi o tome jer je ovdje u biti pozitivna prica.
Pa ti si pomenuuo neku privremnu okupaciju pa me zanima u kom svijetu ti zivis?
Mislis da ce ovo ovako moci jos dugo potrajati. Covjece mi mozemo gurati glavu u pijesak ali to nece zastaviti neprijatelje ove drzave. Oruzani rat je zavrsen ali onaj hladni se vodi svaki dan. Oni nece stati jer im ovo ne odgovara. Oni ne priznaju ovu drzavu nego sebe nazivaju drzavom. Mozemo se mi praviti naivnim ali to nas samo cini ranjivima. Zato drzati se uvijek na strani koja podrzava ovu BiH a nikako secesioniste. Volio bi i ja da je drugacije i da su oni normalni ali nisu. Idemo u off topic pa necu dalje. Nek se svako vozi gdje hoce ja imam principe.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#12473 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by archi_a »

Ovo što je sad na snazi, nema veze sa onim što je trebalo biti. Ocjene stižu u vidu sankcija sadašnjim predstavnicima toga i presuda nekadašnjim stvaraocima toga, a vidjet ćemo na šta će izaći u konačnici. Ali off.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#12474 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Dozer »

Nazalost, mnogi ovdje, ocito, ne razumiju (ili ne zele da razumiju) da su dva BH entiteta sastavni i neodvojivi dijelovi BiH, a hampa koja se dize oko kojekvaih budalastina ala secesija i sl. su samo to - budalastine kojima se sluze etnicke vodje kako bi dizali tenzije, pogotovo u izbornim godinama.
Jedini cilj - "udarati" na "patriotska osjecanja" ljudi kako bi ih se na bilo koji nacin animiralo da glasaju za one koji i potenciraju navedene budalastine.

Nazalost, ali u ovoj zemlji je jos uvijek ogoman broj ljudi koji se ponasaju kao bikovi na koridi i reaguju na mahanje bilo cime isped njihovih ociju, a istovremeno bas i nemaju nekih analitickih kapaciteta pa da realno sagledaju stvari. Nevjerovatno, ali istinito...

I, jos jednom, podebljano - RS je neodvojivi dio BiH. Zaobilazenje tog dijela BiH zbog famoznih "patriotskih" razloga spram FBiH (kakav, ba, jebeni patriotizam prema - entitetu?!), totalna je nebuloza. Time samo dajete legitimitet Dodikovim & Co. pricama i (ne)svjesno stvarate dodatne i jacate postojece podjele. Time, vjerovali vi ili ne, samo dodatno doprinosite nazadovanju ove ionako debelo unazadjene zemlje.
Aferim, patriote...
Last edited by Dozer on 15/09/2018 22:55, edited 3 times in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#12475 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

animus wrote: Mislis da ce ovo ovako moci jos dugo potrajati. Covjece mi mozemo gurati glavu u pijesak ali to nece zastaviti neprijatelje ove drzave. Oruzani rat je zavrsen ali onaj hladni se vodi svaki dan. Oni nece stati jer im ovo ne odgovara. Oni ne priznaju ovu drzavu nego sebe nazivaju drzavom. Mozemo se mi praviti naivnim ali to nas samo cini ranjivima. Zato drzati se uvijek na strani koja podrzava ovu BiH a nikako secesioniste. Volio bi i ja da je drugacije i da su oni normalni ali nisu. Idemo u off topic pa necu dalje. Nek se svako vozi gdje hoce ja imam principe.
Drz se ti principa.
Valjda imas vise zivota u rezervi da ti moze biti.
Meni samo ovaj jedan ostao, mozda nekih 20-tak jos, i ne pada mi na pamet da se radi nekog principa bihuzurim. Imas dejtonsku BiH. ne pase ti? Imas opciju da zivis u laznoj nadi da ce ona opet nekad biti RBiH, i opciju da zivis normalno sa sto manje kontakta sa politikom.
I naravno imas opciju da odes negdje drugo.

Ti izabrao principe. Bujrum, samo tesko ti fercera logika iza tog principa.
Ali ako bas hoces, ne moramo dalje.
Post Reply