Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

User avatar
Bumerang
Posts: 1612
Joined: 27/06/2003 00:00

#51 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by Bumerang »

VELIKI PROJEKAT U NAJAVI: Priprema se gradnja brze ceste kroz Krajinu

Postaje li brza cesta Bihać – Cazin – Velika Kladuša realnost? JP Autoceste FBiH počinju izgradnju prve dionice od 17 kilometara.


Ekonomija

Image

JP Autoceste FBiH uskoro započinju izradu Glavnog projekta za prvu dionicu brze ceste Bihać – Velika Kladuša, od Kamenice (čvorište Bihać) do Ćoralića (petlja za Cazin), dužine 17 kilometara, piše Dijasporainfo.

Na dionici su već završeni inžinjersko-geološki istražni radovi. Trenutno je u toku izrada studije uticaja na okoliš.

Predviđeni period za izradu studije utjecaja na okoliš je nekoliko mjeseci, nakon čega će biti podnesen zahtjev za izdavanje okoliške dozvole.

Image

Prošle godine su najavljeni i prvi konkretni radovi u 2023. godini, što će u mnogome zavisiti od administrativnih procedura, navodi portal.

Iz Autocesta FBiH naglašavaju kako su predviđena sredstva za eksproprijaciju i izradu Glavnog projekta umanjena, što su negirali krajiški zastupnici u Federalnom parlamentu.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/29 ... ajinu.html
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#53 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by RtrnOfSalisbury »

.... a sta ako studija utjecaja na okolis kae 'nemere' :?
ali dobra vijest je da u bejundha ima jos gradova i regija :!: samo hin treba otkrit
User avatar
Login77777
Posts: 8694
Joined: 18/05/2021 09:11

#54 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by Login77777 »

Sta ce biti sad autoput ili brza cesta? :mrgreen: A iz iskustva bi rekao vrlo moguce ni jedno od toga… :lol:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#55 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by RtrnOfSalisbury »

da bi se sustavio odlazak mladije, to treba sve razrovit :D
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#56 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by Piaty »

Nepostojanje tog puta - pa makar to bila brza cesta, a ne autoput - je najveća sramota naše vlasti od kako postoji naša zemlja.

Pričate i dalje o jebenom Beogradu i povezivanjem sa Beogradom koji nas zanima kao što nas zanima Almaty ili Ulan Bator.

Krajišnici, koliko god se poserete po nama ovamo, ja vas razumijem i u pravu ste.

Nešto slično je i ovaj faking tunel Goražde - Sarajevo koji nikako da se probije.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#57 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by konektovan »

Piaty wrote: 29/11/2023 20:20 Nepostojanje tog puta - pa makar to bila brza cesta, a ne autoput - je najveća sramota naše vlasti od kako postoji naša zemlja.

Pričate i dalje o jebenom Beogradu i povezivanjem sa Beogradom koji nas zanima kao što nas zanima Almaty ili Ulan Bator.

Krajišnici, koliko god se poserete po nama ovamo, ja vas razumijem i u pravu ste.

Nešto slično je i ovaj faking tunel Goražde - Sarajevo koji nikako da se probije.
:thumbup:

U ovo se moze dodati i Sa - Tz konekcija...
User avatar
corvus_edin
Posts: 322
Joined: 11/07/2009 09:45

#58 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by corvus_edin »

Login77777 wrote: 02/03/2023 17:48 Sta ce biti sad autoput ili brza cesta? :mrgreen: A iz iskustva bi rekao vrlo moguce ni jedno od toga… :lol:
Obicna magistrala 1x1 - sa malo srece onakva kao obilaznica Turanj kod Karlovca, mada i to sumnjam
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#59 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by Quaresma »

jos samo taj autoput produziti do zagreba, sto se mene tice, ne mora se vise ni metar nove ceste napraviti u krajini :D
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#60 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by clio_dci120 »

Koja je najbolja opcija za put Sarajevo - V. Kladusa, nikad u zivotu nisam isao u Kladusu. Da li je bolje ici preko Bihaca (Travnik, Jajce, M. Grad, Bihac pa onda do Kladuse ili pak Travnik-Vlasic-Banja Luka-Prnjavor-Bužim-Kladuša. Šta je lakše za voziti i sigurnije od radara? Koja je kraća varijanta?
User avatar
mk ultra
Posts: 19537
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#61 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by mk ultra »

Kako god od bihaca do kladuse ces se naklackati lokalnim putom :skoljka:

Malo manja guzva je ako ides od Bihaca prema Izacicu pa kroz sela do VKladuse...

Ako krenes preko Cazina razvuce se
Kako god
4.5h najmanje

Do bihaca ja preferiram travnik jajce kljuc

Srećno
NediM17
Posts: 21694
Joined: 05/11/2009 11:49

#62 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by NediM17 »

Preko Gate i Tržačkih Raštela.
di_natale
Posts: 161
Joined: 31/03/2014 21:21

#63 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by di_natale »

clio_dci120 wrote: 26/03/2024 21:21 Koja je najbolja opcija za put Sarajevo - V. Kladusa, nikad u zivotu nisam isao u Kladusu. Da li je bolje ici preko Bihaca (Travnik, Jajce, M. Grad, Bihac pa onda do Kladuse ili pak Travnik-Vlasic-Banja Luka-Prnjavor-Bužim-Kladuša. Šta je lakše za voziti i sigurnije od radara? Koja je kraća varijanta?
Ma najbolja opcija je Sarajevo-Travnik-D.Vakuf-Jajce-MG-Ključ-Petrovac-Bihać preko Ostrožca do Cazina i još produžiš 33km do Kladuse.
Najviše vremena izgubiš od Lašve do Travnika ovo poslije držiš neki prosjek. :mrgreen:

Mislio si Prijedor a ne Prnjavor? Od Prijedora možeš do Sane pa preko Lušci Palanke preko B.Krupe do Cazina i opet do Kladuše. Ali ne bih ti preporučio. :D

Meni je ubljedljivo najbolja prva opcija, poslije Jajca se cesta bukvalno proširi tako da je milina voziti.

Pripazi se na entitetskim linijama, pojačane su patrole zbog ovih sranja u Rusiji, bilo koje doba dana i noći auto je tu, a preko dana stoje sa dugim cijevima.

Za radare skini Radarbot i miran si.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19540
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#64 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by teskeredzic_22 »

di_natale wrote: 27/03/2024 23:12
clio_dci120 wrote: 26/03/2024 21:21 Koja je najbolja opcija za put Sarajevo - V. Kladusa, nikad u zivotu nisam isao u Kladusu. Da li je bolje ici preko Bihaca (Travnik, Jajce, M. Grad, Bihac pa onda do Kladuse ili pak Travnik-Vlasic-Banja Luka-Prnjavor-Bužim-Kladuša. Šta je lakše za voziti i sigurnije od radara? Koja je kraća varijanta?
Ma najbolja opcija je Sarajevo-Travnik-D.Vakuf-Jajce-MG-Ključ-Petrovac-Bihać preko Ostrožca do Cazina i još produžiš 33km do Kladuse.
Najviše vremena izgubiš od Lašve do Travnika ovo poslije držiš neki prosjek. :mrgreen:

Mislio si Prijedor a ne Prnjavor? Od Prijedora možeš do Sane pa preko Lušci Palanke preko B.Krupe do Cazina i opet do Kladuše. Ali ne bih ti preporučio. :D

Meni je ubljedljivo najbolja prva opcija, poslije Jajca se cesta bukvalno proširi tako da je milina voziti.

Pripazi se na entitetskim linijama, pojačane su patrole zbog ovih sranja u Rusiji, bilo koje doba dana i noći auto je tu, a preko dana stoje sa dugim cijevima.

Za radare skini Radarbot i miran si.
I kad stigneš nakon 14 sati vožnje na konju si.
Ali polako , ne žuri , ovo je tek 2024 godina , milijarde su skrkane u privatne džepove.
di_natale
Posts: 161
Joined: 31/03/2014 21:21

#65 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by di_natale »

Zavisi ko kako vozi, i zavisi je li Kladuša krajnja destinacija. Ko zna put, kamere i patrole ako porani može ispod 4h biti u Bihaću. Možda za 3,30 min. Nije nemoguće.
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#66 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by olensoner »

di_natale wrote: 01/04/2024 22:59 Zavisi ko kako vozi, i zavisi je li Kladuša krajnja destinacija. Ko zna put, kamere i patrole ako porani može ispod 4h biti u Bihaću. Možda za 3,30 min. Nije nemoguće.
Sasvim moguće. Može i malo brže od toga :mrgreen:
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2896
Joined: 24/08/2003 00:00

#67 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by Novi_Nick »

Nista bez autoputa kroz cijeli entitet FBiH: Izacic > Velika Kladusa > Cazin > Bihac > Bosanski Petrovac > Kupres > Sarajevo (kroz federaciju BiH) > Gorazde i dalje.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72076
Joined: 03/10/2011 20:11

#68 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by Chloe »

di_natale wrote: 01/04/2024 22:59 Zavisi ko kako vozi, i zavisi je li Kladuša krajnja destinacija. Ko zna put, kamere i patrole ako porani može ispod 4h biti u Bihaću. Možda za 3,30 min. Nije nemoguće.
:thumbup:

Moj rekord Sa (Ilidža) - VK 4 h, al nedjelja i nekih 10 - 15 min prije 6 h krenem. Brzo iz Sa izađem, Lašva - Jajce par auta uglavnom sretnem. Iz Bihaća regionalnim putem ( preko Izačića) do VK. Bez rizične vožnje. :thumbup:
di_natale
Posts: 161
Joined: 31/03/2014 21:21

#69 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by di_natale »

Chloe wrote: 04/04/2024 08:32
di_natale wrote: 01/04/2024 22:59 Zavisi ko kako vozi, i zavisi je li Kladuša krajnja destinacija. Ko zna put, kamere i patrole ako porani može ispod 4h biti u Bihaću. Možda za 3,30 min. Nije nemoguće.
:thumbup:

Moj rekord Sa (Ilidža) - VK 4 h, al nedjelja i nekih 10 - 15 min prije 6 h krenem. Brzo iz Sa izađem, Lašva - Jajce par auta uglavnom sretnem. Iz Bihaća regionalnim putem ( preko Izačića) do VK. Bez rizične vožnje. :thumbup:
Moj rekord Centar Sa - Bos.Petrovac je 2,30 min. Radni dan, ali baš rano ujutru oko pola 4. :mrgreen:

U biti poslije Jajca, osim malo još ono ružnog dijela puta oko Plivskog, put se proširi tako da je ljepota voziti. :mrgreen:

Do Bihaća prošlog aprila 3,30 min Gazprom Bare - Bihać kružni tok kod Čavkunovića na ulazu u Bihać.

Kuda ide taj put preko Izačića do VK? Ja uvijek idem na Ostrožac, Cazin pa prema VK. Volio bih proći i tim putem o kojem ti govoriš.
DebelinJoe
Posts: 1623
Joined: 03/03/2021 20:06

#70 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by DebelinJoe »

Novi_Nick wrote: 03/04/2024 16:24 Nista bez autoputa kroz cijeli entitet FBiH: Izacic > Velika Kladusa > Cazin > Bihac > Bosanski Petrovac > Kupres > Sarajevo (kroz federaciju BiH) > Gorazde i dalje.
Slazem se 100 posto.
di_natale
Posts: 161
Joined: 31/03/2014 21:21

#71 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by di_natale »

DebelinJoe wrote: 04/04/2024 23:13
Novi_Nick wrote: 03/04/2024 16:24 Nista bez autoputa kroz cijeli entitet FBiH: Izacic > Velika Kladusa > Cazin > Bihac > Bosanski Petrovac > Kupres > Sarajevo (kroz federaciju BiH) > Gorazde i dalje.
Slazem se 100 posto.
Zar se neće ići na varijantu Lašva-Nević Polje pa prema Turbetu, Vakufu i Jajcu?
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72076
Joined: 03/10/2011 20:11

#72 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by Chloe »

di_natale wrote: 04/04/2024 23:10
Chloe wrote: 04/04/2024 08:32
di_natale wrote: 01/04/2024 22:59 Zavisi ko kako vozi, i zavisi je li Kladuša krajnja destinacija. Ko zna put, kamere i patrole ako porani može ispod 4h biti u Bihaću. Možda za 3,30 min. Nije nemoguće.
:thumbup:

Moj rekord Sa (Ilidža) - VK 4 h, al nedjelja i nekih 10 - 15 min prije 6 h krenem. Brzo iz Sa izađem, Lašva - Jajce par auta uglavnom sretnem. Iz Bihaća regionalnim putem ( preko Izačića) do VK. Bez rizične vožnje. :thumbup:
Moj rekord Centar Sa - Bos.Petrovac je 2,30 min. Radni dan, ali baš rano ujutru oko pola 4. :mrgreen:

U biti poslije Jajca, osim malo još ono ružnog dijela puta oko Plivskog, put se proširi tako da je ljepota voziti. :mrgreen:

Do Bihaća prošlog aprila 3,30 min Gazprom Bare - Bihać kružni tok kod Čavkunovića na ulazu u Bihać.

Kuda ide taj put preko Izačića do VK? Ja uvijek idem na Ostrožac, Cazin pa prema VK. Volio bih proći i tim putem o kojem ti govoriš.
U toku noći i kad se tako urani, nema ni policije, u ovo godina jednom sam naišla na saobraćajnu patrolu u Vitezu, oko 1 h iza ponoći. Ako znaš gdje su stacionirani radari, može se lijepo prolazno vrijeme postći. :-D

Moji gosti koji su dolazili iz Sa prateći putokaze, dolazili su preko Cazina, a svi koji su koristili navigaciju vodila ih je preko Izačića.
Kad prođeš autobusnu u Bihaću, ne skrećeš desno, nego lijevo prema centru Bihaća, preko mosta, cesta vodi opet desno i samo pravo ideš, pratiš Granični prijelaz Izačić, kad izađeš iz samog Bihaća, ima raskrsnica, vodi za Izačić i Kamenicu, ideš desno Kamenica, Vrsta, Gata, Tržačka Raštela, Tržac prema Johovici ... Cesta ima oštećenja jer je teren sa klizištima ( onako kao pored Plivskog jezera), par suženja, al nema prometa, nema kamiona, izbjegneš sve one krivine Ostrožca, Skokova i Pećigrada, ima dionica gdje se može lijepo cepnuti po gasu, nijedan stacioniran radar, kao ni policije, ako neka patrola "zaluta" najčešće bude u samim naseljenim mjestima a tim dijelom svakako moraš usporiti. Ideš dijelom graničnim pojasom, na jednom dijelu prolaziš pored Korane na 30 metara, s druge Koarane već je Hr. Na kraju izađeš na magistralu u Maloj Kladuši. :thumbup:
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#73 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by olensoner »

Samo treba se paziti migranata na toj cesti. Mnogi pokušavaju preko Korane u Hrvatsku. Sad manje, ali prošle godine sam kod Tržca naletio na veliku grupu kasno navečer, hodaju cestom, jedva izbjegao, da su bila slabija svjetla na autu, ko zna da li bih stigao reagirati.
Neki dan se poredali, leže na cesti... :roll:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72076
Joined: 03/10/2011 20:11

#74 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by Chloe »

To da, al nekako u intervalima, nekad ih ima poprilično, pa danima nigdje nikog.
Dok na tom dijelu srećeš taksije znaj da ima migranata.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#75 Re: Autoput V.Kladusa-Cazin-Bihac-Kljuc

Post by dr_Evil »

Chloe wrote: 05/04/2024 09:21
di_natale wrote: 04/04/2024 23:10
Chloe wrote: 04/04/2024 08:32

:thumbup:

Moj rekord Sa (Ilidža) - VK 4 h, al nedjelja i nekih 10 - 15 min prije 6 h krenem. Brzo iz Sa izađem, Lašva - Jajce par auta uglavnom sretnem. Iz Bihaća regionalnim putem ( preko Izačića) do VK. Bez rizične vožnje. :thumbup:
Moj rekord Centar Sa - Bos.Petrovac je 2,30 min. Radni dan, ali baš rano ujutru oko pola 4. :mrgreen:

U biti poslije Jajca, osim malo još ono ružnog dijela puta oko Plivskog, put se proširi tako da je ljepota voziti. :mrgreen:

Do Bihaća prošlog aprila 3,30 min Gazprom Bare - Bihać kružni tok kod Čavkunovića na ulazu u Bihać.

Kuda ide taj put preko Izačića do VK? Ja uvijek idem na Ostrožac, Cazin pa prema VK. Volio bih proći i tim putem o kojem ti govoriš.
U toku noći i kad se tako urani, nema ni policije, u ovo godina jednom sam naišla na saobraćajnu patrolu u Vitezu, oko 1 h iza ponoći. Ako znaš gdje su stacionirani radari, može se lijepo prolazno vrijeme postći. :-D

Moji gosti koji su dolazili iz Sa prateći putokaze, dolazili su preko Cazina, a svi koji su koristili navigaciju vodila ih je preko Izačića.
Kad prođeš autobusnu u Bihaću, ne skrećeš desno, nego lijevo prema centru Bihaća, preko mosta, cesta vodi opet desno i samo pravo ideš, pratiš Granični prijelaz Izačić, kad izađeš iz samog Bihaća, ima raskrsnica, vodi za Izačić i Kamenicu, ideš desno Kamenica, Vrsta, Gata, Tržačka Raštela, Tržac prema Johovici ... Cesta ima oštećenja jer je teren sa klizištima ( onako kao pored Plivskog jezera), par suženja, al nema prometa, nema kamiona, izbjegneš sve one krivine Ostrožca, Skokova i Pećigrada, ima dionica gdje se može lijepo cepnuti po gasu, nijedan stacioniran radar, kao ni policije, ako neka patrola "zaluta" najčešće bude u samim naseljenim mjestima a tim dijelom svakako moraš usporiti. Ideš dijelom graničnim pojasom, na jednom dijelu prolaziš pored Korane na 30 metara, s druge Koarane već je Hr. Na kraju izađeš na magistralu u Maloj Kladuši. :thumbup:
Eto, da ne bi tebe ne bih nikad saznao da postoji Mala Kladusa.
Post Reply