Autoplin preko granice

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#1 Autoplin preko granice

Post by dingosp0 »

Idem za HR ujtru, za ZG ...
imam ugradjen plin u autu, nemam atest..
kakvi mogu problemi da nastanu na granici u poslje granice...
pretpostavljam na granici mogu da me vrate nazad...
a npr da me zaustavi HR policija na autoputu, kakve su posljedice?
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#2 Re: Autoplin preko granice

Post by vnm »

na autoputu policija zaustavlja samo za strasno visoka prekoracenja brzine tako da se ne trebas brinuti oko toga. neko je pisao ovdje na forumu da su mu trazili atest kad je bio na benzinskoj u hr (pa je onda opet neko drugi demantovao isto). uglavnom, mislim da ti je najveci problem preci granicu medjutim posto ce ti se sad javiti hiljadu likova da ti kazu kako su prolazili 100 puta bez problema mislim da ti ni to ne treba biti neka sikiracija.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3 Re: Autoplin preko granice

Post by drndalo »

Ma tjeraj i suti... I nemoj >160 na sat, pa te nece zaustaviti na autoputu...
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4 Re: Autoplin preko granice

Post by drndalo »

Nikad me niko ni pogledao nije, LK/pasos, zeleni karton, imate li sta za prijaviti ??? Sretan put ! Slovenci ak nisu htjeli da prljaju ruke uzimanjem naseg pasosa... :lol:
User avatar
kreso_atac
Posts: 832
Joined: 27/09/2010 19:26

#5 Re: Autoplin preko granice

Post by kreso_atac »

OBIČNO ne prave problem oko toga, jer još uvijek nije najjasnije riješeno ni u Hrvatskoj, ni u BiH. Ali ako naletiš na nekog kome je loše počeo dan naravno da te uvijek može zezati, ali to na samoj granici, na autoputu i onako kontrole policije, ne vjerujem da bi te uopšte za to zezali. Na granici se mogu praviti pametni pa te vratiti i ne dozvoliti ulazak kao "tehnički neispravnom" vozilu.
User avatar
hogar strasni
Posts: 165
Joined: 27/11/2009 16:24

#6 Re: Autoplin preko granice

Post by hogar strasni »

Ja sa skodilakom bio i u HR, i Srbiji i Crnoj Gori, Sloveniji Austriji i Italiji nit me ko sta pitao nit sam ja sta govorio, izvol'te pasos i ostalo sta pita i dominđenja. Suti i vozi. Na koju pumpu sam dosao da sipam gas ..samo sipaj i plati i to je to. A iskreno ja nisam ni cuo da se neko zalio da su ga zbog plina peglali.
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#7 Re: Autoplin preko granice

Post by AmADin_gospo »

zakonski, može te isključiti iz saobračaja, uzeti tablice i poslati auto na policijski parking a ti dobiti masnu kaznu za upravljanje vozilom koje nije atestirano i još nakih kazni... to je šta se može, ali uglavnom ne jebu nas iz BiH. samo kažeš "ma jarane divlja država kod nas, nezna se ko pije a ko plača" i puste te ;)
Post Reply