Automobilizam - All about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#33826 Re: Automobilizam - All about

Post by muz66 »

Qler wrote:Evo ga jedan sa stvarnom kilometrazom :)

https://www.olx.ba/artikal/33150085/mer ... enz-c-200/
Pussy smoke za Mercedesa. Nedavno na W212 na 330k mijenjana fabricka vodena pumpa.
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#33827 Re: Automobilizam - All about

Post by LikeLike »

tempuser wrote:
SSemir wrote:
славянин wrote:U Americi policija pocela koristiti detektore detektora radara :lol: Kod njih je zabranjeno iste koristiti :lol:
i kod mene ovdje zabranjeno. zato se iznenadih da ih ima legalnih
Jel navigacija sa "ucrtanim" radarima nelegalna? Moj jaran ima fabricku navigaciju, ne znam koje su mape u njoj, i uredno ima ucrtane stacionarne kamere i radare, plus sto koristi neku mobilnu mapu gdje gdje korisnici u real timeu upisuju trenutne patrole i radare pored kojih prodju.
Prakticno nije detektor nego " internetski obavjestavac".
Besplatna navigacija HERE WE GO u offline modu upozorava na kamere i salje upozorenja kad vozis iznad ogranicenja, a ako imas internet prikazuje i radare. Ja mislim da je to sve legalno.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#33828 Re: Automobilizam - All about

Post by tempuser »

LikeLike wrote:
tempuser wrote:
Jel navigacija sa "ucrtanim" radarima nelegalna? Moj jaran ima fabricku navigaciju, ne znam koje su mape u njoj, i uredno ima ucrtane stacionarne kamere i radare, plus sto koristi neku mobilnu mapu gdje gdje korisnici u real timeu upisuju trenutne patrole i radare pored kojih prodju.
Prakticno nije detektor nego " internetski obavjestavac".
Besplatna navigacija HERE WE GO u offline modu upozorava na kamere i salje upozorenja kad vozis iznad ogranicenja, a ako imas internet prikazuje i radare. Ja mislim da je to sve legalno.
Ne znam da li je to ta aplikacija, ali na tom principu funkcionise i mislim da tu nema nista ilegalno. Mislim ilegalno je i koliko je ilegalno kad na radiju obvaje gdje je radarska kontrola.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#33829 Re: Automobilizam - All about

Post by Nadzornik »

Kako izgleda kada najskuplji auto na svjetu napusta zenevski salon.

User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#33830 Re: Automobilizam - All about

Post by славянин »

Nadzornik wrote:Kako izgleda kada najskuplji auto na svjetu napusta zenevski salon.

Da te ispravim... kako izgleda kada MODEL naskupljeg auta napusta zenevski salon :D Nije ti cudno sto se disk klijesta okrecu sa tockovima jelde :lol:
SSemir
Posts: 4577
Joined: 26/02/2009 08:42

#33831 Re: Automobilizam - All about

Post by SSemir »

tempuser wrote:
SSemir wrote:
славянин wrote:U Americi policija pocela koristiti detektore detektora radara :lol: Kod njih je zabranjeno iste koristiti :lol:
i kod mene ovdje zabranjeno. zato se iznenadih da ih ima legalnih
Jel navigacija sa "ucrtanim" radarima nelegalna? Moj jaran ima fabricku navigaciju, ne znam koje su mape u njoj, i uredno ima ucrtane stacionarne kamere i radare, plus sto koristi neku mobilnu mapu gdje gdje korisnici u real timeu upisuju trenutne patrole i radare pored kojih prodju.
Prakticno nije detektor nego " internetski obavjestavac".
Ta druga je ilegalna. Nedavno je bila emisija na tv-u gdje su polixajci zaustavili auto kad ono unutra u momka na mobitelu jedna od tih aplikacija. I odmah mu rekose da je zabranjena i kazna ide.

Here! Navigacija ima ogranicenja unesena ali ne i radare.
mirza2811
Posts: 121
Joined: 07/11/2016 09:58

#33832 Re: Automobilizam - All about

Post by mirza2811 »

tempuser wrote:
SSemir wrote:
славянин wrote:U Americi policija pocela koristiti detektore detektora radara :lol: Kod njih je zabranjeno iste koristiti :lol:
i kod mene ovdje zabranjeno. zato se iznenadih da ih ima legalnih
Jel navigacija sa "ucrtanim" radarima nelegalna? Moj jaran ima fabricku navigaciju, ne znam koje su mape u njoj, i uredno ima ucrtane stacionarne kamere i radare, plus sto koristi neku mobilnu mapu gdje gdje korisnici u real timeu upisuju trenutne patrole i radare pored kojih prodju.
Prakticno nije detektor nego " internetski obavjestavac".

Pa imas na viberu grupu, na kojoj raja pise sve radare i sva mjesta na kojim policija bude.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#33833 Re: Automobilizam - All about

Post by tempuser »

mirza2811 wrote:
tempuser wrote:
Jel navigacija sa "ucrtanim" radarima nelegalna? Moj jaran ima fabricku navigaciju, ne znam koje su mape u njoj, i uredno ima ucrtane stacionarne kamere i radare, plus sto koristi neku mobilnu mapu gdje gdje korisnici u real timeu upisuju trenutne patrole i radare pored kojih prodju.
Prakticno nije detektor nego " internetski obavjestavac".

Pa imas na viberu grupu, na kojoj raja pise sve radare i sva mjesta na kojim policija bude.
Pa dobro, to vec podrazumjeva "koristenje" mobilnog telefona u voznji, ovo na sta ja mislim je bukvalno mobitel na nosacu sa mapom na kojoj iskacu radari i patrole, ali eto neko je objasnio da je vani i to zabranjeno.
mirza2811
Posts: 121
Joined: 07/11/2016 09:58

#33834 Re: Automobilizam - All about

Post by mirza2811 »

Ne mora znacit da je "koristenje" u voznji. Jednostavno stavis ga na drzac, prije voznje pitas jel ima tu i tu radar i to je to. Opet znas, a nemaju razloga da ti pisu kaznu radi toga :?:

A za te apk znam , al dal' su ilegalne , pa ne znam. U ZOBS-u nema kazne za to, osim ako ne koristis telefon dok vozis.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#33835 Re: Automobilizam - All about

Post by Travnički Noćni Šetač »

Dok se ne mora koristiti mobitel u voznji i dok ne ometaju rad radara takve aplikacije nisu nelegalne...
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#33836 Re: Automobilizam - All about

Post by Travnički Noćni Šetač »

славянин wrote:U Americi policija pocela koristiti detektore detektora radara :lol: Kod njih je zabranjeno iste koristiti :lol:
I kod nas su detektori zabranjeni....
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#33837 Re: Automobilizam - All about

Post by IcedFlame »

Travnički Noćni Šetač wrote:
славянин wrote:U Americi policija pocela koristiti detektore detektora radara :lol: Kod njih je zabranjeno iste koristiti :lol:
I kod nas su detektori zabranjeni....
Jesi siguran?

Kod nas ljudi (a i pojedinci u policiji) tumace zakone kako hoce, pa pod 'uredjajima za ometanje rada policijskih radarskih uredjaja' podrazumijevaju i CD ove na retrovizoru, dashcam i slicne kamere, radar detektore, a evo dodjosmo i do aplikacija. Sta je sljedece? Bilo kakvi uredjaji za komunikaciju? :D
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#33838 Re: Automobilizam - All about

Post by Travnički Noćni Šetač »

Siguran sam naravno... detektori su zabranjeni jer svojim radom ometaju rad radara... aplikacije sam vec spomenuo da nisu...CD na retrovizoru je budalestina a dashcam licno koristim bez ikakvih problema...
...
Edit: Koristenje bilo kakvih uredjaja za komunikaciju uz pomoc ruku u toku voznje je takodje zabranjeno....
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#33839 Re: Automobilizam - All about

Post by Qler »

Ljudi, koristite Waze, zašto izmišljati toplu vodu, komplikovati sa viberom koji je smeće.. Pametniji ljudi su to riješili
Throttle
Posts: 12974
Joined: 10/06/2016 12:35

#33840 Re: Automobilizam - All about

Post by Throttle »

Travnički Noćni Šetač wrote:Siguran sam naravno... detektori su zabranjeni jer svojim radom ometaju rad radara... aplikacije sam vec spomenuo da nisu...CD na retrovizoru je budalestina a dashcam licno koristim bez ikakvih problema...
...
Edit: Koristenje bilo kakvih uredjaja za komunikaciju uz pomoc ruku u toku voznje je takodje zabranjeno....
Radar detektor ne ometa rad radara koliko ja znam
To bi bio radar jammer i on onemogucuje ocitanje radara. Detektor samo zapisti kad naleti na signal sa radara, ne blokira ga
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#33841 Re: Automobilizam - All about

Post by Travnički Noćni Šetač »

Onda pricamo o razlicitim tehnologijama... stariji radari mogu biti otkriveni detektorom onog momenta kada i on otkrije tebe... to su bili samo detektori ali ocigledno nisu imali neku funkciju...
....
Radar detektori za laserske radare imaju nus pojavu izmjene / ometanja radarskog signala i svaki takav detektor bez obzira sto se tako zove ce se smatrati ometacem radara....
....
znaci to sto neko kupi detektor ne znaci da nece ometati radar....
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#33842 Re: Automobilizam - All about

Post by Travnički Noćni Šetač »

Qler wrote:Ljudi, koristite Waze, zašto izmišljati toplu vodu, komplikovati sa viberom koji je smeće.. Pametniji ljudi su to riješili
Dobra je aplikacija ali su troskovi roaminga skupi izvan granice pa nije bas upotrebljiva....
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#33843 Re: Automobilizam - All about

Post by commendatore »

Qler wrote:Ljudi, koristite Waze, zašto izmišljati toplu vodu, komplikovati sa viberom koji je smeće.. Pametniji ljudi su to riješili
moze li objasnjenje ?
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#33844 Re: Automobilizam - All about

Post by Qler »

Travnički Noćni Šetač wrote:
Qler wrote:Ljudi, koristite Waze, zašto izmišljati toplu vodu, komplikovati sa viberom koji je smeće.. Pametniji ljudi su to riješili
Dobra je aplikacija ali su troskovi roaminga skupi izvan granice pa nije bas upotrebljiva....
MA ja kupim bon bon kad udejm u hr i njega koristim. Dugo sam imao tele2 i dao je jaranu. A dok sam je imao zamolim druga iz hr da mi ono svako par mjeseci napuni minimum neki da se ne ugasi i to je to.
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#33845 Re: Automobilizam - All about

Post by Qler »

commendatore wrote:
Qler wrote:Ljudi, koristite Waze, zašto izmišljati toplu vodu, komplikovati sa viberom koji je smeće.. Pametniji ljudi su to riješili
moze li objasnjenje ?
Njih je Google kupio i od njih je pokupio traffic info ideju. U glavnom vozis auto, nadjes na policiju samo pritisne ikonicu policajca i svi ostali znaju da je tu. Ili na guzvu i slično. Proguglaj, super je aplikacija i masovno je koristim kad sam na putu, da i ja drugima pomognem a i vani meni drugi...
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#33846 Re: Automobilizam - All about

Post by Travnički Noćni Šetač »

Qler wrote:
Travnički Noćni Šetač wrote:
Qler wrote:Ljudi, koristite Waze, zašto izmišljati toplu vodu, komplikovati sa viberom koji je smeće.. Pametniji ljudi su to riješili
Dobra je aplikacija ali su troskovi roaminga skupi izvan granice pa nije bas upotrebljiva....
MA ja kupim bon bon kad udejm u hr i njega koristim. Dugo sam imao tele2 i dao je jaranu. A dok sam je imao zamolim druga iz hr da mi ono svako par mjeseci napuni minimum neki da se ne ugasi i to je to.
Da... ali ja sam cesto i u Srbiji i Crnoj Gori... nemam mjesto u telefonu za toliko kartica....
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#33847 Re: Automobilizam - All about

Post by славянин »

Predjes na mtel i imas djaba interneta 3 gb i ne znam koliko minuta razgovora u Srbiji sa nasom karticom. :D
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#33848 Re: Automobilizam - All about

Post by Travnički Noćni Šetač »

Opet isti problem... imam samo dva mjesta u telefonu za karticu... no ionako za sada koristim IGO i imam dosta stacionarnih kamera kao i učestala mjesta postavljanja mobilnih kamera i za sada mi to dosta koristi...
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#33849 Re: Automobilizam - All about

Post by commendatore »

ja ozbiljno razmisljam o kupovini antiradara ne zbog divljanja nego sto necu kerovima da kupujem nova auta i optemu za jos vise reketa
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#33850 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

Image

Image
Post Reply