Automobilizam - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#22851 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

To je ona alcantra? Vrlo lijep materijal, ali mana je što brzo propada. Počne da se ruta i gotovo.
User avatar
corolla02
Posts: 10385
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#22852 Re: Automobilizam - All about

Post by corolla02 »

mislim da si upravu, to je taj material, mozda 10% jos dodato neceg da ga bolje drzi tj. produzuje mu vijek
moji su sasvim ok bar narednih 3 godine sigurno, odnosno nadzivjeti ce auto u svakom slucaju, malo paznje i to je to

neka rabljena klupa
Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#22853 Re: Automobilizam - All about

Post by amar1994 »

corolla02 wrote:mislim da si upravu, to je taj material, mozda 10% jos dodato neceg da ga bolje drzi tj. produzuje mu vijek
moji su sasvim ok bar narednih 3 godine sigurno, odnosno nadzivjeti ce auto u svakom slucaju, malo paznje i to je to

neka rabljena klupa
Image
najveci + , nije vruce i ne lijepis se za sjedista :D
User avatar
corolla02
Posts: 10385
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#22854 Re: Automobilizam - All about

Post by corolla02 »

sigurno, material za svaku sezonu; koza jeste da ima neke prednosti, recimo duze traje il lakse za odrzavanje, ali opsti comfort je apsolutno na strani ovakvog sica/materijala
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22855 Re: Automobilizam - All about

Post by _BataZiv_0809 »

citroen xm wrote:To je ona alcantra? Vrlo lijep materijal, ali mana je što brzo propada. Počne da se ruta i gotovo.
Strasno je kad grohne :run:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#22856 Re: Automobilizam - All about

Post by amar1994 »

corolla02 wrote:sigurno, material za svaku sezonu; koza jeste da ima neke prednosti, recimo duze traje il lakse za odrzavanje, ali opsti comfort je apsolutno na strani ovakvog sica/materijala
:thumbup:

meni se ova kombinacija svidjela :-D

Image
Image
User avatar
corolla02
Posts: 10385
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#22857 Re: Automobilizam - All about

Post by corolla02 »

da to je taj umetnuti materijal :thumbup:

Samo ovdje su istačkana tamo gdje se sjedi, tako da su tvrdja
Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22858 Re: Automobilizam - All about

Post by _BataZiv_0809 »

Da prebacimo pricu ovdje :wink:
Throttle wrote:Nisam znao da si udao libru, mislim sam da je kappa za nekog projekta a da libru stalno trljas
Previse je bilo troskova, a i Libra je predugo bila kod mene. Da mi je zao jeste, da sam gledajuci cisto matematiku na gubitku, jesam, ali jednostavno je to bio logican potez...

Kappa jest bila projekat, ali zavrsio sam sredjivanje i dobio situaciju da auto stoji dzabe, a troskovi idu...

Sad gonim K, pripremam teren da ulovim kakvu sto mladju :mrgreen: Tezisku za jedno godinu, godinu i po :thumbup:
Throttle
Posts: 13001
Joined: 10/06/2016 12:35

#22859 Re: Automobilizam - All about

Post by Throttle »

_BataZiv_0809 wrote: Previse je bilo troskova, a i Libra je predugo bila kod mene. Da mi je zao jeste, da sam gledajuci cisto matematiku na gubitku, jesam, ali jednostavno je to bio logican potez...

Kappa jest bila projekat, ali zavrsio sam sredjivanje i dobio situaciju da auto stoji dzabe, a troskovi idu...

Sad gonim K, pripremam teren da ulovim kakvu sto mladju :mrgreen: Tezisku za jedno godinu, godinu i po :thumbup:
Po meni je i libra poprilicno povoljna kupovina vec odavno, malo je dizajnom, hajmo reci, cudna pa ili ti se svidja ili ne, meni je recimo karavan super i za smijesnu cijenu po kojoj se prodaju je korektno auto, udobno, brdo opreme, dobar jtd pod haubom...jedino sto je sad upitno je stanje tih auta zbog godina i generalno nepaznje vlasnika... tezis je meni poseban, al ga ne bih kupio, jednostavno previse stvari me odbija na njemu, unutrasnjost je super al naprijed farovi i maska su mi no-no, zadnji dio i nekako, bocna linija super... Ono, Lancu cijenim al ne toliko da bih vozio neku, osim libre...eventualno delte i stare i nove, theme stare i nove, oni mogu proci... Ukusu mi vise prija alfa, za dobrom 156icom FL se i danas okrenem, 159kom pogotovo.
Sto se tice kappe, drago mi je da si sebi zelju ispunio, uzivaj u njoj i uskoro ganjaj tezis, dok ih krkani nisu srusili sve :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#22860 Re: Automobilizam - All about

Post by amar1994 »

corolla02 wrote:da to je taj umetnuti materijal :thumbup:

Samo ovdje su istačkana tamo gdje se sjedi, tako da su tvrdja
Image
:thumbup:

a vidi nije struho ram :P :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22861 Re: Automobilizam - All about

Post by _BataZiv_0809 »

Throttle wrote: Po meni je i libra poprilicno povoljna kupovina vec odavno, malo je dizajnom, hajmo reci, cudna pa ili ti se svidja ili ne, meni je recimo karavan super i za smijesnu cijenu po kojoj se prodaju je korektno auto, udobno, brdo opreme, dobar jtd pod haubom...jedino sto je sad upitno je stanje tih auta zbog godina i generalno nepaznje vlasnika... tezis je meni poseban, al ga ne bih kupio, jednostavno previse stvari me odbija na njemu, unutrasnjost je super al naprijed farovi i maska su mi no-no, zadnji dio i nekako, bocna linija super... Ono, Lancu cijenim al ne toliko da bih vozio neku, osim libre...eventualno delte i stare i nove, theme stare i nove, oni mogu proci... Ukusu mi vise prija alfa, za dobrom 156icom FL se i danas okrenem, 159kom pogotovo.
Sto se tice kappe, drago mi je da si sebi zelju ispunio, uzivaj u njoj i uskoro ganjaj tezis, dok ih krkani nisu srusili sve :thumbup:
Generalno gledajuci auta iz ranih 2000.tih su grohnula cijenom. A Lybra kao i svi Talijani jako lose drzi cijenu. Tako da je malo reci da sam je prodao ispod realne vrijednosti. Svjestan je to i covjek koji je kupio. Jer jebiga od njih 15 na piku 10 su sigurno teski lesevi. Isto tako od 3 ozbiljne ponude koje sam imao samo je ovaj covjek ponudio kes, ostali zna se...zamjena. Tako da kako god okrenes situacija je zeznuta.

Mada se auto ne moze cijeniti samo po kupovnoj i prodajnoj cijeni. Sluzila je ona mene posteno sve ove godine. Taj aspekt svi nekako zanemaruju.

Sto se Tezisa tice to je moja ljubav na prvi pogled i omiljeno auto otkako sam je prvi put ugledao. I Libru sam svojevremeno kupio zato sto je Teziskina mladja sestra i sto slijedi istu dizajnersku liniju. Jbga ukusi :mrgreen: jednostavno to auto je moj pojam kako auto treba da izgleda i sta treba da ima. Zao mi je samo sto nema coupe verzija.

Mada mi je i Kappa vrh sto je klasicna italijanska makina u najboljem smislu te rijeci. Izuzetno auto, s tim da sam je kupio bogdu prekasno, kad su kod nas ostale iskljucivo trulje, a dobre nisu na prodaju.

Zbog toga i jest plan da se uganja Teziska iz uvoza, 2009.godiste po mogucnosti. Necu bjezati ni od domaceg primjerka provjerenog porijekla ali inostranstvo je prioritet :thumbup:


Alfu takodjer postujem. Ona i jeste privlacnija siroj publici. Od 166, 159 ne bih bjezao kad bi se ukazala povoljna prilika.
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#22862 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Thesis je nešto posebno. Takva auta se više ne prave, teško da će se ikada praviti. C6, Vel Satis i Thesis su poslednji primjerci velikoserijskih auta koja nisu napravljena čisto ekonomski gledajući. Možda sam zaboravio još neki primjerak, ali uglavnom se svi mogu nabrojati na prste jedne ruke. Još se sjećam jedne rečenice iz nekog teksta o Ajkuli, kaže: "Nastala u vrijeme kada su auta pravili dizajneri i inžinjeri, a ne ekonomisti." Zato i jeste Boginja.

Ideš pravim putem Bato, kupuješ auta za svoj ćeif bez obzira na predrasude. :thumbup:
_BataZiv_0809 wrote:
Strasno je kad grohne :run:
Ružno do bola. Baš sam na Kapama primjetio to, loši primjerci imaju još gora sjedišta. Recimo na C5 s1 exlusive su sjedišta baš od tog materijala i jednostavno ih nema dobrih. :roll:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22863 Re: Automobilizam - All about

Post by _BataZiv_0809 »

citroen xm wrote:Thesis je nešto posebno. Takva auta se više ne prave, teško da će se ikada praviti. C6, Vel Satis i Thesis su poslednji primjerci velikoserijskih auta koja nisu napravljena čisto ekonomski gledajući. Možda sam zaboravio još neki primjerak, ali uglavnom se svi mogu nabrojati na prste jedne ruke. Još se sjećam jedne rečenice iz nekog teksta o Ajkuli, kaže: "Nastala u vrijeme kada su auta pravili dizajneri i inžinjeri, a ne ekonomisti." Zato i jeste Boginja.

Ideš pravim putem Bato, kupuješ auta za svoj ćeif bez obzira na predrasude. :thumbup:
_BataZiv_0809 wrote:
Strasno je kad grohne :run:
Ružno do bola. Baš sam na Kapama primjetio to, loši primjerci imaju još gora sjedišta. Recimo na C5 s1 exlusive su sjedišta baš od tog materijala i jednostavno ih nema dobrih. :roll:
Sad kad ovako pogledam, trebao sam ovaj potez sa Kappom povuci jos prije 5 godina. Opet sa druge strane, tad to i nije bilo toliko izvodivo, druge stvari su bile prioritet.

Sad se zivot nekako poslozio, na cemu sam stvarno zahvalan i eto moze covjek neke stvari priustiti :thumbup:

Tezisku ako ne kupim, ili ako je kupim kad ostanu samo grobovi, znam da cu se kajati.

Ima tu naravno jos auta koja mogu priustiti i koja mi se svidjaju...Fiat grupacija je 90-tih izbacila mnogo sjajnih auta: od Fiat Coupea, Barchette, preko Alfe GTV, 166, do Lancie K coupe... Tacno ne znam sta bih radije. :D

A realno sve su to auta koja kostaju par hiljada maraka. Ali oni svi na jednu stranu, Teziska na drugu. :thumbup:

Sto se tice sjedista, na Librama se isto strasno ofucare i to izgleda grozno. Narocito kad su bež sjedista u pitanju, pa u kombinaciji sa prljavstinom (pocrne sjedista) to izgleda pravo jadno i kvari dojam. Narocito kad na tapacirunzima i zadnjim sjedistima (ako se ne koriste) vidis kako je nekad izgledalo. :roll:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#22864 Re: Automobilizam - All about

Post by amar1994 »

Batice Integralku 16v nadjes i zavrsis :P :mrgreen:

:run:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22865 Re: Automobilizam - All about

Post by _BataZiv_0809 »



13:54 :shock: :shock: :run:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4373
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#22866 Re: Automobilizam - All about

Post by Romeo 80 »

Joj Bate legende! :D Ja kontam sad neki kriminalci, nešto ha hu, kad ono britanska auto egzotika :lol:
User avatar
corolla02
Posts: 10385
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#22867 Re: Automobilizam - All about

Post by corolla02 »

nemar
Image
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#22868 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

Auuu drame. Zaribalo nešto i istopili se kaiševi vjerovatno. :run:
_BataZiv_0809 wrote: Sad kad ovako pogledam, trebao sam ovaj potez sa Kappom povuci jos prije 5 godina. Opet sa druge strane, tad to i nije bilo toliko izvodivo, druge stvari su bile prioritet.

Sad se zivot nekako poslozio, na cemu sam stvarno zahvalan i eto moze covjek neke stvari priustiti :thumbup:

Tezisku ako ne kupim, ili ako je kupim kad ostanu samo grobovi, znam da cu se kajati.

Ima tu naravno jos auta koja mogu priustiti i koja mi se svidjaju...Fiat grupacija je 90-tih izbacila mnogo sjajnih auta: od Fiat Coupea, Barchette, preko Alfe GTV, 166, do Lancie K coupe... Tacno ne znam sta bih radije. :D

A realno sve su to auta koja kostaju par hiljada maraka. Ali oni svi na jednu stranu, Teziska na drugu. :thumbup:

Sto se tice sjedista, na Librama se isto strasno ofucare i to izgleda grozno. Narocito kad su bež sjedista u pitanju, pa u kombinaciji sa prljavstinom (pocrne sjedista) to izgleda pravo jadno i kvari dojam. Narocito kad na tapacirunzima i zadnjim sjedistima (ako se ne koriste) vidis kako je nekad izgledalo. :roll:
To je to, i meni se posložilo i sada idem lagano u prvi projekat. Pa dokle doguram. :D Samo što za jedan Thesis iz 2009. ja ostvarujem sve svoje automobilske snove. :-D Neki bi rekli: "ja kite od snova". :lol: :lol:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#22869 Re: Automobilizam - All about

Post by almir90 »

User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22870 Re: Automobilizam - All about

Post by konektovan »

E cuj lancia im san, zar nije ona nocna mora?! :mrgreen:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#22871 Re: Automobilizam - All about

Post by mali_milojica »

konektovan wrote:E cuj lancia im san, zar nije ona nocna mora?! :mrgreen:
Postat ce,samo dok kupi Thesis.
:P
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#22872 Re: Automobilizam - All about

Post by amar1994 »

Image
Image

Kako se dobro slazu , Ado kaze kicast dizajn :lol: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22873 Re: Automobilizam - All about

Post by _BataZiv_0809 »

mali_milojica wrote:
konektovan wrote:E cuj lancia im san, zar nije ona nocna mora?! :mrgreen:
Postat ce,samo dok kupi Thesis.
:P
Nije nemoguce :D

Kakve su sve horore dozivljavali ljudi sa tim autom, to je bruka.

Mada se kod svih prica ponavlja jedna konstanta-imali su para da ga kupe, ne i da ga odrzavaju.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#22874 Re: Automobilizam - All about

Post by amar1994 »

Jos ona jeftina , kakvih auta i skupih odrzavanja ima :run:

Nesto sam istrazivao za onaj skyline gtr , ide svako pola god/5000km ulje i filteri , a svake 2god sva ulja(mjenjac , diferencijali , transfer case , servo ulje , kociono , antifreeze) :lol: :lol: :run:

Realno bi m itrebala plata od 5000KM za njega :sax:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#22875 Re: Automobilizam - All about

Post by mali_milojica »

_BataZiv_0809 wrote:
mali_milojica wrote:
konektovan wrote:E cuj lancia im san, zar nije ona nocna mora?! :mrgreen:
Postat ce,samo dok kupi Thesis.
:P
Nije nemoguce :D

Kakve su sve horore dozivljavali ljudi sa tim autom, to je bruka.

Mada se kod svih prica ponavlja jedna konstanta-imali su para da ga kupe, ne i da ga odrzavaju.
Ma mehanika nije toliko problematicna. Motori i mjenjaci poznati. Problem predstavlja ovjes,magnetni amortizeri. Citao sam negdje,auto ima cini mi se 18 procesora za razlicite stvari na autu :lol:
Upari to sa nasim kokuzlukom,majstorima koji ne znaju a uhvate se posla. Dobitna kombinacija da vlasnik zavrsi na teskim sredstvima za smirenje :D
Post Reply