Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#776 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by citroen xm »

esso_sa wrote:
Pismen jeste, mada bi ljepse bilo da je ostavio sve fabricko, ali novi lak i presvucen interijer ne znaci da auto automatski vrijedi cifru...
Koliko god okrutno zvucalo, maximum za ovaj auto je 5k, pod uslovom da skoljka ne krije ozbiljne "oziljke" (a vecina ih krije)
Ma u vrijednost ne ulazim. I onako ne možeš očekivati da dobiješ onoliko koliko uložiš. Ali pošto sam nedavno sređivao auto, znam kao i ostali kako pare lete iz džepa ako nisi majstor i nemaš svoju radionicu. :thumbup:
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#777 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by esso_sa »

citroen xm wrote:
esso_sa wrote:
Pismen jeste, mada bi ljepse bilo da je ostavio sve fabricko, ali novi lak i presvucen interijer ne znaci da auto automatski vrijedi cifru...
Koliko god okrutno zvucalo, maximum za ovaj auto je 5k, pod uslovom da skoljka ne krije ozbiljne "oziljke" (a vecina ih krije)
Ma u vrijednost ne ulazim. I onako ne možeš očekivati da dobiješ onoliko koliko uložiš. Ali pošto sam nedavno sređivao auto, znam kao i ostali kako pare lete iz džepa ako nisi majstor i nemaš svoju radionicu. :thumbup:
Znam i ja, pa sam poceo sarafati sam. Rahatniji, manje para trosim i ne trpim nikoga... Nemam radionicu pa neki zahvati znaju biti patnja, ali ni priblizno za*ebanciji koju ti mogu majstori priustiti :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#779 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

esso_sa wrote:]


Tebe je kod keca garant zbunio zbog nosaca mjenjaca na vozacevom kraku, posebno ako je stara serija mjenjaca na poluge (020), sa tim mjenjacem motor fakat legne malo dole (ako ne prepravis nosac)
mene nije nista zbunilo ,jer nisam zbunjiv po prirodi.sve je prepravljeno na ovom kecu ,motor i mjenjac i nosaci su sa golfa 4 ,nema nikakvih poluga vec sajle.nego se cini zbog ovog nosa na deklu s desne strane,al kad pogledas karter onda je ok .
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#780 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Lajavikrelac »

Prije par dana prođe neki stariji čovjek u ovoj Alfi :) nije baš u nekom zavidnom stanju ali kotrlja se....

Image
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#781 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by konektovan »

Lajavikrelac wrote:Prije par dana prođe neki stariji čovjek u ovoj Alfi :) nije baš u nekom zavidnom stanju ali kotrlja se....

Image
Ko nije u zavidnom stanju, stariji čovjek ili alfa? :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 10486
Joined: 16/01/2012 21:38

#782 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by basicm »

Neozbiljan neki stari, korlja se :mrgreen:
il dottore
Posts: 1482
Joined: 12/04/2014 20:35

#783 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by il dottore »

bordo gandalf wrote:Bio jedan u Pejtonu
Image
Ovakvog je vozao jedan od vlasnika restorana Igman. Djevojka mu kratko stanovala u mom komsiluku. Kasnije je mislim imao tezak udes s ovim autom, dobro se polomio

Ali dok ga je vozao, auto je bilo strava
User avatar
mk ultra
Posts: 19537
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#784 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by mk ultra »

Sivi cabrio?
User avatar
B6Redhell
Posts: 5914
Joined: 25/12/2010 04:56

#785 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by B6Redhell »

Image

Image

Dok slucajno na fb marketu nabasa na ovu masinu nisam
Znao da je postojao vr4 spyder. ( trazi vlasnik 35 hiljada maraka)
Kod nas nisam vidio nikada 3000gt ali zato sam poznavo tipa koji je imo prvu generaciju eklipse nekada tamo iza 2000 god..
Sta je rijetko i cisto sumnjam da je kod nas nas iko imo je galant vr4..
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#786 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Lajavikrelac »

konektovan wrote:
Ko nije u zavidnom stanju, stariji čovjek ili alfa? :mrgreen:
Oboje kako sam primjetio :mrgreen:
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#787 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by zdruzdjo »

kloniran wrote:
zrakomlat wrote: ova askona 1,8i je bas dobro isla

Moje prvo auto 1996-te kada sam dobio vozacku je bila naslijedjena Ascona B iz 1980 sa masinom 1.6s sa nekih 75 ks- cini mi se. To auto je imalo pogon na zadnje tockove. sa sarajevskim ociscenim ulicama zimi ovo je bio sex za voziti. prelagan nazad. otac je znao zimi vozati dvije vrece pijeska u gepeku.
Meni je dodijalo bilo to i onda je jedan komsija radio adaptiranje stanova po naselju i iz par stanova povadio olovnih cijevi pas puno. ja uzeo od njega i rastopio i nalio u jedno udubljenje u gepeku. samo sam zaravnao jedan tio gepeka koji je bio ulubljen. bilo je nekih 60-80 kila. znatno je otezao auto nazad. medjutim jednom natrpam skula nekih u njega za posla i pod tezinom mi pukne opruga. nema za lijeka opruge. zaputim se u halilovice gdje je tada bilo groblje auta i na jednom rekordu nadjem dvije zdrave opruge. bile su nekih 4-5 cm duze ali su bile jace. taman se sve uklopilo.

Drugo auto dajdza dovukao iz njemacke bila Ascona C 1.8e sa masinom koja je imala tada strasnih 100 i kusur ks. alu felge 15-ke. Profilisana sjedista.
Za to vrijeme raketa. tada jeftino gorivo i bolio me quuu koliko trosi. znam da je to onako znalo preci i 12 litara. ali kad se gas pritisne, e to je bilo nesto. u ta doba golfova 1.3, 1,6, kadeta i sl.....bio sam metak. ne volim vezati suhe sebi za auta ali to me je auto najbolje slusalo u ovih 22 godine koliko vozim. nakon sto me bilmez opalio s ledja i nasadio se na kuku a supruga pretrpila strasnu povredu, vise mu nisam vjerovao. gledao sam da se rjesim sto prije. tako i bilo.
Bila je ovakva ko jaje-jajetu. Nema ih godinama na cestama. i ako naleti koja to je bas grob grobova.

Image
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#788 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by corsa »

Moj komšija ima ovaj model, ali nije facelift. 1.6 automatik u perfektnom stanju, bijela. Ne vozi je nikako, samo malo pred garažu izvuče i to je to.
User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#789 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by muz66 »

Vidjoh jucer u Kotoru neku rugobu nalik Ladi Samari. Pise ALEKO. Nisam upoznat sa likom i djelom doticnog.
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#790 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Throttle »

Moskvić
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#791 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Romeo 80 »

muz66 wrote:Vidjoh jucer u Kotoru neku rugobu nalik Ladi Samari. Pise ALEKO. Nisam upoznat sa likom i djelom doticnog.
To je Moskvic, ali sa BMW motorom brale moj :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#792 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by _BataZiv_0809 »

Romeo 80 wrote:
muz66 wrote:Vidjoh jucer u Kotoru neku rugobu nalik Ladi Samari. Pise ALEKO. Nisam upoznat sa likom i djelom doticnog.
To je Moskvic, ali sa BMW motorom brale moj :D
Zar nije Ford/Pežo :?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#793 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Romeo 80 »

_BataZiv_0809 wrote:
Romeo 80 wrote:
muz66 wrote:Vidjoh jucer u Kotoru neku rugobu nalik Ladi Samari. Pise ALEKO. Nisam upoznat sa likom i djelom doticnog.
To je Moskvic, ali sa BMW motorom brale moj :D
Zar nije Ford/Pežo :?
Ma islo je u njega vise motora, pa tako i Ford i Peugeot, a serija 1500 je bazirana na BMW bloku, kojem je smanjena kompresija da bi lakse podnosio lose rusko gorivo.

To je bio prvi Moskvich sa prednjim pogonom :)
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#794 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by konektovan »

Aleko je bio kopija simke, karina obicna od auta ko i sve iz Rusije....Imao ga komšija, kupljen 90 te nov, 91 vec bio na klocevima u avliji.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#795 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by amar1994 »

:lol: :lol:
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 410
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#796 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by srce_ruke_lopata »

'vakog dedo uvezo 86-te kad se vratio iz dojclanda sa baustela, i jos uvijek se vozi.

Image
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#797 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by konektovan »

srce_ruke_lopata wrote:'vakog dedo uvezo 86-te kad se vratio iz dojclanda sa baustela, i jos uvijek se vozi.

Image
Svabo je to... :mrgreen: :thumbup:
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#798 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Throttle »

Otac kupio kadetta d 86te, 1.3 luxus. vozio do 97me. zadnje obrve istruhle. Stajao 4 godine u garazi, ljudi dosli po njega, nasuli novo gorivo i novi akumulator stavili, upalio od prve. Nakon toga im se pregrijao, skrpili ga i onda ubrzo zavrsio na krovu. Kod mene i sad nostalgija za tim autom
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#799 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

Romeo 80 wrote:
Ma islo je u njega vise motora, pa tako i Ford i Peugeot, a serija 1500 je bazirana na BMW bloku, kojem je smanjena kompresija da bi lakse podnosio lose rusko gorivo.

To je bio prvi Moskvich sa prednjim pogonom :)
jednom u zivotu sam podigao haubu na tom govnetu i bio je motor 1500,deklo ventila kao na ladi :shock:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#800 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Romeo 80 »

bitanga_sa_otesa wrote:
Romeo 80 wrote:
Ma islo je u njega vise motora, pa tako i Ford i Peugeot, a serija 1500 je bazirana na BMW bloku, kojem je smanjena kompresija da bi lakse podnosio lose rusko gorivo.

To je bio prvi Moskvich sa prednjim pogonom :)
jednom u zivotu sam podigao haubu na tom govnetu i bio je motor 1500,deklo ventila kao na ladi :shock:
Sa vise strana sam imao prilike cuti da je to u stvari BMW M90 blok "doradjen" od strane strucnjaka iz Moskvica :-)

Moze se i na gugletu procitati o tome. Ako je urbana legenda, jebiga onda :lol:
Post Reply