Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

citroen xm
Posts: 18371
Joined: 17/04/2012 22:57

#2951 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by citroen xm »

Imaš pravo :-D

Ja sam se nagledao tih Fordova iz 80-ih i 90-ih sasvim dovoljno da ih nikome ne bih poželio.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6203
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2952 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Lajavikrelac »

Na Fordu što sam imao su crkavale stvari koje mi ni na jednom autu prije i kasnije nisu ni pale na pamet!

Vozim naveče samo crknu kratka svjetla, sreća u gradu pa se vidi :-) Dva puta mi na misteriozan način pucalo crijevo goriva, kompletan trap izmjenjao - trese pri kočenju šta god radio na njemu, na semeringu mjenjača stalno ulje curilo - zamijeniš ga opet propiša :o ...Sajla kilometar sata mi rikne, zamijenim drugu nakon mjesec dana ista rikne i još mi iscuri ulje iz mjenjača :shock: Paljenje zajebavalo non-stop - ugasi se na sred ceste i nema šanse da zavergla...niko nije uspio skontati šta je u pitanju :roll: Centralna brava čas radi, čas ne radi kako treba...Gubio rashladnu tečnost, mjesecima ljudi nisu mogli otkriti gdje gubi, sve suvo, nigdje tragova :-) Plin se morao štelovati svako dva mjeseca, stalno neki problemi sa njim, niko nije mogao da ga potrefi da sve radi kako treba (neće na benzin da radi ili neće na plin :-) ) Redovno neki problemi sa osiguračima i strujom, kočnice zajebavale, mjenjač dva puta crkao...

Ma ne znam više ni šta je sve na njemu rađeno, a bio baš očuvan i servisiran, packe hrđe nije imao...Sve mi pare izbio iz džepa što sam tad imao, bio presretan kad sam ga se riješio :run:
husoboss
Posts: 465
Joined: 19/07/2012 22:22

#2953 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by husoboss »

Lajavikrelac wrote: 14/05/2024 11:21 Na Fordu što sam imao su crkavale stvari koje mi ni na jednom autu prije i kasnije nisu ni pale na pamet!

Vozim naveče samo crknu kratka svjetla, sreća u gradu pa se vidi :-) Dva puta mi na misteriozan način pucalo crijevo goriva, kompletan trap izmjenjao - trese pri kočenju šta god radio na njemu, na semeringu mjenjača stalno ulje curilo - zamijeniš ga opet propiša :o ...Sajla kilometar sata mi rikne, zamijenim drugu nakon mjesec dana ista rikne i još mi iscuri ulje iz mjenjača :shock: Paljenje zajebavalo non-stop - ugasi se na sred ceste i nema šanse da zavergla...niko nije uspio skontati šta je u pitanju :roll: Centralna brava čas radi, čas ne radi kako treba...Gubio rashladnu tečnost, mjesecima ljudi nisu mogli otkriti gdje gubi, sve suvo, nigdje tragova :-) Plin se morao štelovati svako dva mjeseca, stalno neki problemi sa njim, niko nije mogao da ga potrefi da sve radi kako treba (neće na benzin da radi ili neće na plin :-) ) Redovno neki problemi sa osiguračima i strujom, kočnice zajebavale, mjenjač dva puta crkao...

Ma ne znam više ni šta je sve na njemu rađeno, a bio baš očuvan i servisiran, packe hrđe nije imao...Sve mi pare izbio iz džepa što sam tad imao, bio presretan kad sam ga se riješio :run:
Stari je zbog gore sličnih stvari počeo Forda u širokom luku zaobilaziti, nikad mu vise nije bio ozbiljna opcija za kupovinu. Meni nesto drag ostao :-D
giannibelif
Posts: 2103
Joined: 28/01/2017 22:11

#2954 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by giannibelif »

Kao meni Opel. Od djetinjstva lijepe uspomene. Djedov Rekord D pa Ascona C Hatch, Vectra B i nismo više kupovali. Ocu sam poklonio svoj A4 B7 i nedavno mu spominjem da bi gledao novi Grandland, on pita "Jel to Opel?" i mršti se. :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23690
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2955 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Qler »

Jebi ga, ja prvog kupio 2007 (Fiesta Mk4) zadnjeg prodao 2023 (Mondeo MK4)...

Sad bi potpisao da me svako auto slusa kao najgori ford kojeg sam imao... Fakat sam bio pre zadovoljan. Imao tu fiestu i mondeo od MK2 do MK4..
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6203
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2956 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Lajavikrelac »

Moju Sierru je kupio poznanik od mene, zagrijao se za nju jer je očuvana i održavana, nakon godinu dana je otjerao na otpad...kaže više je bila u kvaru nego ispravna :run:
User avatar
sime_cipol
Posts: 16678
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#2957 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by sime_cipol »

Jedan rijedak auto uopste na našim cestama, a u ovom izdanju vjerovatno jedini.

https://olx.ba/artikal/61082880
Throttle
Posts: 13109
Joined: 10/06/2016 12:35

#2958 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Throttle »

Šteta sto je krš
last mohicans
Posts: 12167
Joined: 09/08/2012 23:19

#2959 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by last mohicans »

Lajavikrelac wrote: 14/05/2024 11:21 Na Fordu što sam imao su crkavale stvari koje mi ni na jednom autu prije i kasnije nisu ni pale na pamet!

Vozim naveče samo crknu kratka svjetla, sreća u gradu pa se vidi :-) Dva puta mi na misteriozan način pucalo crijevo goriva, kompletan trap izmjenjao - trese pri kočenju šta god radio na njemu, na semeringu mjenjača stalno ulje curilo - zamijeniš ga opet propiša :o ...Sajla kilometar sata mi rikne, zamijenim drugu nakon mjesec dana ista rikne i još mi iscuri ulje iz mjenjača :shock: Paljenje zajebavalo non-stop - ugasi se na sred ceste i nema šanse da zavergla...niko nije uspio skontati šta je u pitanju :roll: Centralna brava čas radi, čas ne radi kako treba...Gubio rashladnu tečnost, mjesecima ljudi nisu mogli otkriti gdje gubi, sve suvo, nigdje tragova :-) Plin se morao štelovati svako dva mjeseca, stalno neki problemi sa njim, niko nije mogao da ga potrefi da sve radi kako treba (neće na benzin da radi ili neće na plin :-) ) Redovno neki problemi sa osiguračima i strujom, kočnice zajebavale, mjenjač dva puta crkao...

Ma ne znam više ni šta je sve na njemu rađeno, a bio baš očuvan i servisiran, packe hrđe nije imao...Sve mi pare izbio iz džepa što sam tad imao, bio presretan kad sam ga se riješio :run:
Sta pobroja, jađo :mrgreen: Zar ne važi ona cigina? Dobra je mečka, samo da mu je Fordov motor...
User avatar
sime_cipol
Posts: 16678
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#2960 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by sime_cipol »

Throttle wrote: 16/05/2024 18:31 Šteta sto je krš
Da, a cijena na upit vristi da je nerealna :D
Naslovnica
Posts: 28171
Joined: 20/03/2013 15:38

#2961 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Naslovnica »

Lajavikrelac wrote: 14/05/2024 11:21 Na Fordu što sam imao su crkavale stvari koje mi ni na jednom autu prije i kasnije nisu ni pale na pamet!

Vozim naveče samo crknu kratka svjetla, sreća u gradu pa se vidi :-) Dva puta mi na misteriozan način pucalo crijevo goriva, kompletan trap izmjenjao - trese pri kočenju šta god radio na njemu, na semeringu mjenjača stalno ulje curilo - zamijeniš ga opet propiša :o ...Sajla kilometar sata mi rikne, zamijenim drugu nakon mjesec dana ista rikne i još mi iscuri ulje iz mjenjača :shock: Paljenje zajebavalo non-stop - ugasi se na sred ceste i nema šanse da zavergla...niko nije uspio skontati šta je u pitanju :roll: Centralna brava čas radi, čas ne radi kako treba...Gubio rashladnu tečnost, mjesecima ljudi nisu mogli otkriti gdje gubi, sve suvo, nigdje tragova :-) Plin se morao štelovati svako dva mjeseca, stalno neki problemi sa njim, niko nije mogao da ga potrefi da sve radi kako treba (neće na benzin da radi ili neće na plin :-) ) Redovno neki problemi sa osiguračima i strujom, kočnice zajebavale, mjenjač dva puta crkao...

Ma ne znam više ni šta je sve na njemu rađeno, a bio baš očuvan i servisiran, packe hrđe nije imao...Sve mi pare izbio iz džepa što sam tad imao, bio presretan kad sam ga se riješio :run:
to neki iz poplave...
citroen xm
Posts: 18371
Joined: 17/04/2012 22:57

#2962 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by citroen xm »

Ne treba ovome 309 previše da zablista. A rijetka je zvjerka. Na cesti neprimjetan, a mnoge zbuni. :izet:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11129
Joined: 10/03/2022 22:16

#2963 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by ZoomZoomKiwi »

Ma samo nakon dobrog detaljnog dubinskog pranja bi svanuo. A tek malo mehanike uhhhh
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66955
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2964 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by _BataZiv_0809 »

sime_cipol wrote: 16/05/2024 18:11 Jedan rijedak auto uopste na našim cestama, a u ovom izdanju vjerovatno jedini.

https://olx.ba/artikal/61082880
Pa operi ga glodaru jedan
Throttle
Posts: 13109
Joined: 10/06/2016 12:35

#2965 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Throttle »

Ne pomaze mu pranje, samo restauracija
Na slikama je baraka a uzivo jos gori garant. Vjerovatno rupa bez dna, cak i da uzmemo u obzir da je top mehanicki, u sto sumnjam
citroen xm
Posts: 18371
Joined: 17/04/2012 22:57

#2966 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by citroen xm »

Ne pretjerujte.
User avatar
konektovan
Posts: 41032
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2967 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by konektovan »

Moglo bi se ovi ususkat fino,..ako je motor ok..
User avatar
kabal1337
Posts: 8366
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#2968 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by kabal1337 »

:lol:
NediM17
Posts: 21857
Joined: 05/11/2009 11:49

#2969 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by NediM17 »

Mike Brewer likes this.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13689
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#2970 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 17/05/2024 08:25 Moglo bi se ovi ususkat fino,..ako je motor ok..
Ako je pod protruho i djeluje da je udaran dzaba ti motor, baraka nazalost...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11129
Joined: 10/03/2022 22:16

#2971 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by ZoomZoomKiwi »

A po čemu djeluje da je udaran?

Kakve ljudi barn-findove poprave jebote, ovaj vozi. Samo da ga je oprao ko čovjek drugačije bi izgledao, a kamoli nešto više.
User avatar
basicm
Posts: 10587
Joined: 16/01/2012 21:38

#2972 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by basicm »

Dok mu vi trazite mane otici ce on vani, kao i svaki zanimljiv primjerak.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13689
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#2973 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Evolution_IV »

pa far ne stoji nikako, mozda je i ok, zato kazem "djeluje"

ovi auti se nisu bas penzionerski vozili :D

nek ide, meni su 205 i 405 zanimljivi, al neam para za dobrog :lol:
User avatar
basicm
Posts: 10587
Joined: 16/01/2012 21:38

#2974 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by basicm »

Ne brini otici ce. Prije manje od mjesec je otisao jedan 205 gti, stanja kao ovaj pa i malo losiji.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13689
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#2975 Re: Automobili koji su skoro iščezli sa bh. cesta

Post by Evolution_IV »

joj bio je i onaj bas dobar 205 1.9gti :run:

bio je i 405 mi16 4x4 na olx :run:
Post Reply