Automafija all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#1 Re: Automafija all about

Post by Jimmy_The_Saint »

Mislim da je najbolje voziti Korejca, i uplatiti kasko. :D
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#2 Re: Automafija all about

Post by AmADin_gospo »

ma mi jedini u svijetu imamo naoružane i uniformisane statističare... šta rade po cijeli bogovetni dan, fataju kriminalce, evidentiraju i puštaju...

nešto ko ovi šintori sada, fataju kerove, kastriraju ih, stavljaju ušne markice i puštaju ih nazad (samo što naši statističari nažalost ne kastriraju) :lol:
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#3 Re: Automafija all about

Post by AmADin_gospo »

haj nek se i ja i ti nekada složimo :thumbup:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#4 Re: Automafija all about

Post by shlauf »

Čim policija će da odluči koga će ostaviti u pritvoru sve je jasno - kao dan. Opet će neka sitna buranija zaglaviti u pritvoru 30 dana a one krupne će pustiti da se brane sa slobode a do tada neka i dalje kradu i preprodaju aute. Onom kome su maznuli auto i našli ga u dijelovima uputiće ga da tužbom nadomiri svoju štetu. Promjeniti zakon. Metak u potiljak i poslati tati/babi račun za taj metak. Kako da neko nadomiri štetu kad ovaj kriminlac nema ni kučeta ni mačeta a kamoli ikakve nekretnine na svoje ime pa da se makar odatle nadomiri šteta. Sve sprega izmedju policije i lopova a sudstvo sve na to blagonaklono gleda.
Daj bože da se u ovom slučaju šta promjeni i da ide na bolje nego što je bilo do sada.

Aleeeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#5 Re: Automafija all about

Post by emko1234 »

shlauf wrote:Čim policija će da odluči koga će ostaviti u pritvoru sve je jasno - kao dan. Opet će neka sitna buranija zaglaviti u pritvoru 30 dana a one krupne će pustiti da se brane sa slobode a do tada neka i dalje kradu i preprodaju aute. Onom kome su maznuli auto i našli ga u dijelovima uputiće ga da tužbom nadomiri svoju štetu. Promjeniti zakon. Metak u potiljak i poslati tati/babi račun za taj metak. Kako da neko nadomiri štetu kad ovaj kriminlac nema ni kučeta ni mačeta a kamoli ikakve nekretnine na svoje ime pa da se makar odatle nadomiri šteta. Sve sprega izmedju policije i lopova a sudstvo sve na to blagonaklono gleda.
Daj bože da se u ovom slučaju šta promjeni i da ide na bolje nego što je bilo do sada.

Aleeeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
100% je tako..ja bi na onog kasko i korejca jos dodao avliju i nekog pasce ala sar planinac :D
User avatar
collapse
Posts: 73
Joined: 09/02/2009 12:16

#6 Re: Automafija all about

Post by collapse »

Nevjerujem
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#7 Re: Automafija all about

Post by shlauf »

collapse wrote:Nevjerujem
Volio bih da si u pravu. Vidjećemo šta će biti. Pročitao si par postova prije da frajer koji ugradjuje alarme ujedno i odradjuje aute. Pa što on ne "leži" za svoje aferime u zenici ???????? :x

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
User avatar
collapse
Posts: 73
Joined: 09/02/2009 12:16

#8 Re: Automafija all about

Post by collapse »

Nevjerujem policji na to sam mislio, ovo je samo jedna prestava da javnost malo zadovolje...
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#9 Re: Automafija all about

Post by Teufik »

Policija je svoje odradila.
Na redu su sudovi
Drule_sa
Posts: 115
Joined: 26/01/2010 16:19

#10 Re: Automafija all about

Post by Drule_sa »

Iako vozim auto koje se puno krade (Audi ), na srecu jos uvijek nisam imao nikakog iskustva sa njima.Ali zato uvijek i pazim gdje ostavljam auto kada idem vani, covjek nikada nije siguran.Apsolutno se slazem sa shlaufom kada kaze da to treba rijesiti ko kinezi, metak u potiljak i nek familija placa racune...Mislim, odakle nekome samo tolika drskost da ukrade covjeku auto, pogotovo u ovakvim vremenima za koje je on mukotrpno radio i jo uvijek otplacuje na lizing ili sta drugo visoke rateza tu istu stvar koju ce kasnije utopiti za djelic njene prave vrijednosti?
User avatar
collapse
Posts: 73
Joined: 09/02/2009 12:16

#11 Re: Automafija all about

Post by collapse »

Zavisi kako je policija odradila svoje, il ce bit oslobodjeni zbog nedostatka dokaza...
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#12 Re: Automafija all about

Post by olensoner »

Te grupe rade kao prave firme, nevjerovatno je do kojeg stepena organizovanosti i spremnosti su neki dosli. A upravo dosta njih radi te poslove kao taj sa alarmima, izgledaju onako kulturni, uljudni, a to je samo ''ulazni'' posao za kradju. To zna biti veliki sok za ljude, tako da te razumijem Golfista zasto si zapoceo ovu temu. Ne znam uopce da li postoji nacin da se tome stane u kraj, osim da se to svede na minimum (organizovane grupe) i onda bi ostali neki sitni hahari koji kradu auta, ali oni i ne predstavljaju neku opasnost, jer niti imaju sredstva niti znaju krasti novija auta i auta u velikim kolicinama. A alarmi, zastite, to je sve samo da ih uspori i malo vremena oduzme, jer to nije njima problem, naravno to je dobro imati, jer niz ulicu ce naci auto bez zastite i njega odraditi radije nego sa zastitom.
Ako vam je neka utjeha, to nije ''posao'' koji cvjeta samo kod nas, veliki broj drzava EU se bori sa automafijom na razne nacine, vec dugo vremena, ali meni se cini kao rupa bez dna...
User avatar
sheikh
Posts: 764
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#13 Re: Automafija all about

Post by sheikh »

Ma olos ko olos
stas im
Nedavno citam u novinama da se u Zenickom kantonu kradja vozila smanjila za 30% posto :D
Auta koja su ukradena,dobar dio policija uhvatila pocionice i vratila auta,pet auta vraceno (ljudi "otplatili " svoje auto)
dok jedan dio naravno nije vracen
Covjek bi rekao da majmuni od policajaca ipak rade svoj posao 8-) 8-) 8-) 8-)
solar_power
Posts: 35
Joined: 31/08/2010 03:50

#14 Re: Automafija all about

Post by solar_power »

Osim ovoga sto ugraduje alarme znate li i jednu drugu osobu? Cime se bave?
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#15 Re: Automafija all about

Post by olensoner »

solar_power wrote:Osim ovoga sto ugraduje alarme znate li i jednu drugu osobu? Cime se bave?
Pa npr. u podrucju srednje Bosne, Vitez, N.Bila, Travnik ima ih sto drze otpade i auto-mehanicarske radnje...
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#16 Re: Automafija all about

Post by AmADin_gospo »

poznanika jednog pitam koji je kupio audia 6icu 2008godište koju zaštitu ima... veli "9 mm repetirano vazda stoji na prozoru" :lol:
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#17 Re: Automafija all about

Post by slobodni armirach »

Teufik wrote:Policija je svoje odradila.
Na redu su sudovi
:thumbup:

sva je mudrost u tome, problem su veci sudovi nego rada policije na otkrivanju pocinioca.

Nova Bila je leglo auto mafije, ta kompletna mjesna zjednica je kriminalna, ovo nije moja ocjena, nego ocjena Sipinih operativaca.
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#18 Re: Automafija all about

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

AmADin_gospo wrote:ma mi jedini u svijetu imamo naoružane i uniformisane statističare... šta rade po cijeli bogovetni dan, fataju kriminalce, evidentiraju i puštaju...

nešto ko ovi šintori sada, fataju kerove, kastriraju ih, stavljaju ušne markice i puštaju ih nazad (samo što naši statističari nažalost ne kastriraju) :lol:

Ekvivalent bi bio šerijatski propis koji kaže - sjekira po desnoj ruci, i vjerujem da bi urodilo plodom - skočila bi potražnja automatika na tržistu vozila...
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#19 Re: Automafija all about

Post by Jimmy_The_Saint »

Golfista, Emko, razumjeli smo se - Korejac (alternativno Francuz ali ne Renault, ili Japanac, ili nešto još egzotičnije tipa iranski Samand), kasko, avlija, šarov i da dodam još pumparicu. S tim što, vjerovali ili ne, na Škodu recimo lete narkići i pred kućom i usred dana, pa makar radi nekakvog Blaupunkta od 120 marki. Na kraju više platiš bravu nego što on uzme za to govno.

A vi doajeni, što bi strijeljali i sakatili ko vam dirne kola - možda je i vama red da uplatite kasko, lakše se diše. Eto, i ja sam kont'o, da imam VW i da mi ga neko mazne, da bi najrađe drž'o paštetu u cicu povezanu na mobitel da ga mogu NAZVATI. A eto, sad nemam tih briga - ostavim i ključ ponekad, samo papire gledam da su uz mene.
User avatar
CharlesBukowski
Posts: 198
Joined: 12/05/2010 12:28

#20 Re: Automafija all about

Post by CharlesBukowski »

Vlasnici vozila grijese. Kada peru auto u autopraonici, daju kljuc onome sto pere jer im je mrsko cekati, pa odu na kafu. Kada ugradjuju nekakve zastite (alarm, zeder,...), opet odu kod nekog nepoznatog. Kada se prilazi autu, sa 30 metara se otkljucava umjesto da se auto otkljucava sa max. 30 cm. Nekim postupcima im samo olaksamo posao. Sto se tice ove akcije, cak i da svi ostanu u zatvoru, nazalost, doci ce drugi koji ce nastaviti njihov posao.
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#21 Re: Automafija all about

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Jimmy_The_Saint wrote:A vi doajeni, što bi strijeljali i sakatili ko vam dirne kola - možda je i vama red da uplatite kasko, lakše se diše.
2 ipo hiljade godišnje za dva vozila - dosta od mene, a da se ne diše lakše, diše itekako, ali nije cilj praviti posao osiguravajućim kućama, nego je cilj natjerati sudstvo da radi svoj posao. Šta je sljedeće - samoorganiziranje po mjesnim zajednicama i linč. Ponekad mi se svidi ta ideja, naročito kad čujem kako je tužilaštvo saslušalo pa pustilo na slobodu. Ma u Miljacku bih ja njega - potrbuške...
User avatar
adelko
Posts: 128
Joined: 16/07/2009 13:35

#22 Re: Automafija all about

Post by adelko »

CharlesBukowski wrote:Vlasnici vozila grijese. Kada peru auto u autopraonici, daju kljuc onome sto pere jer im je mrsko cekati, pa odu na kafu. Kada ugradjuju nekakve zastite (alarm, zeder,...), opet odu kod nekog nepoznatog. Kada se prilazi autu, sa 30 metara se otkljucava umjesto da se auto otkljucava sa max. 30 cm. Nekim postupcima im samo olaksamo posao. Sto se tice ove akcije, cak i da svi ostanu u zatvoru, nazalost, doci ce drugi koji ce nastaviti njihov posao.
Apsolutno si u pravu za praonice i tipove koji ugradjuju alarme, posebno za otkljucavanje sa daljine, evo zasto:
Bezicni skener na frekvenciji od 300 do 400 MHz moze da pokupi vas security kod u radijusu od 100 m. Nakon toga mu treba do 10 minuta da vam otkljuca auto bez problema, kao da ima vas orginalni kljuc za daljinsko otkljucavanje, ista stvar je i sa kljucem za paljenje.
Takav jedan skener ima vrlo nisko cijenu, tako da moze doci u ruke svakom manjem lopovu, jer ne radi se samo o kradji auta u najgorem slucaju, nego i vrijednim stvarima iz auta.
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#23 Re: Automafija all about

Post by slobodni armirach »

CharlesBukowski wrote:Vlasnici vozila grijese. Kada peru auto u autopraonici, daju kljuc onome sto pere jer im je mrsko cekati, pa odu na kafu. Kada ugradjuju nekakve zastite (alarm, zeder,...), opet odu kod nekog nepoznatog. Kada se prilazi autu, sa 30 metara se otkljucava umjesto da se auto otkljucava sa max. 30 cm. Nekim postupcima im samo olaksamo posao. Sto se tice ove akcije, cak i da svi ostanu u zatvoru, nazalost, doci ce drugi koji ce nastaviti njihov posao.
ja bih dodao jos i nepouzdane servise, odnosno neprovjerene, koji za vrijem vaseg odsustava mogu da urade rezervni kljuc i ostave ga u retrovizor. Kasnije njegov drugar samo razbije retrovizor i uzme rezervni kljuc.
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#24 Re: Automafija all about

Post by AmADin_gospo »

Jimmy_The_Saint wrote:A vi doajeni, što bi strijeljali i sakatili ko vam dirne kola - možda je i vama red da uplatite kasko, lakše se diše. Eto, i ja sam kont'o, da imam VW i da mi ga neko mazne, da bi najrađe drž'o paštetu u cicu povezanu na mobitel da ga mogu NAZVATI. A eto, sad nemam tih briga - ostavim i ključ ponekad, samo papire gledam da su uz mene.
Situacija 1:

vozim XY i plačam kasko od 2000 KM i parkiram ga na plačeni parking u SA (koji se kao i svaki ograđuje ako ti šta nestane) i vračam se za 2 sata, i vidim nema mi iz auta laptopa, DVD-a, razvaljena brava, slomljena 2 stakla... zima je, a ja krenuo s curom na planinu ga guzim ili na poslovni sastanak... procedura. zove i čekaj policiju da napravi zapisnik, nađi nekog najlona da zakrpiš rupe, moli boga da auto radi ako nisu kodovi u DVD playeru originalnom ili navigaciji koju su slomili jer je nisu mogli izvaditi, vani -20, smrzoh se ko pička, nekako se dovlačim kuči neprospavana noč, sljedeči dan (daj bože da je radni) se zajebavaj s murojom dok dobiješ zapisnik, onda se zajebaju 2 dana s osiguranjem, pa i kad ti osiguranje to sve prizna, idi u ovlašteni servis koji naravno nema na stanju sve što ti treba, pa ostavi im auto 15 dana da bi na kraj uopet vidio da je konzola sastrugana šarafcigerom kako su čupali navigaciju i DVD,pa idi u osiguranje da ti i to priznaju, pa se ganjaj s njima i moljakaj, kukaj, prijeti ali odgovor je isti "to se ne računa u kasko, samo male ogrebotine"..... elem, da ne idem u detalje, 20 dana izgubljeno, 20 dana bez auta, živci pokidani... za šta?...

umjesto da se na licu mjesta sječe ruka koja je prva uhvatila za šteku ili kojom je staklo slomio...

u tom slučaju bi ja sa svojom hanumom sjeo u moj luxuzni XY na koji ne plačam kasko jer se ne plašim da će mi neko nešta uraditi, i otišan put jahorine/vlašića/bjelašnice, proveo 20 dana u sexu za tih 2000 KM koje bi bacio osiguranju, i nebi se plašio ničega osim da mi medvjed ne skoči na haubu, ili da če nafta smrznuti na -30 pa neču moči da upalim.


šerijet zakon :thumbup:
User avatar
udwarach
Posts: 121
Joined: 21/10/2010 20:17

#25 Re: Automafija all about

Post by udwarach »

Jimmy_The_Saint wrote:A vi doajeni, što bi strijeljali i sakatili ko vam dirne kola - možda je i vama red da uplatite kasko, lakše se diše. Eto, i ja sam kont'o, da imam VW i da mi ga neko mazne, da bi najrađe drž'o paštetu u cicu povezanu na mobitel da ga mogu NAZVATI. A eto, sad nemam tih briga - ostavim i ključ ponekad, samo papire gledam da su uz mene.
To liojepo zvuci, ali...

ali nakon tri godine kaska shvatis:
- da si za te pare mogao kupiti jos jedan auto
- da si za te pare mogao placati taksi da te voza
- da si za te pare mogao platiti i otkup auta
itd.

skup je kasko. Ja bih radije da svake godine dajem dodatnih 500 km za policiju da bolje radi.
Post Reply