Autom do Albanije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
rickyba
Posts: 17
Joined: 31/05/2008 14:12

#1 Autom do Albanije

Post by rickyba »

Hi,

Ovo ljeto planiram ici do Grcke autom iz Sarajeva ili Mostara. Sve stranice me usmjeravaju na Crnu Goru i Albaniju. Crna Gora ok, nije mi nepoznanica ali Albanija, stvarno nista ne znam. Ako ko ima kakva iskustva da podjeli ili da neki dobar savjet da bio bih zahvalan.

LP
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#2 Re: Autom do Albanije

Post by Wind »

Pa ne znam sta ocekujes da ti se kaze....isao sam u AL preko CG. Putevi su bolji nego kod nas ili u CG, auto put se ne placa, od Skadra do Tirane oko 2h...saobracajna kultura u Tirani posebno je KAOS! Nista crveno, nista pjesacki, nista prednost ali sve u svemu veoma zanimljivo iskustvo bez ikakvih problema. Saobracajna policija veoma korektna. Nisam isao skroz dole na jug. Put je bio u izgradnji (dio oko Vlore) a nisam imao vremena da se vucem okolo naokolo...
svemirska_vjeverica
Posts: 311
Joined: 11/12/2011 22:32
Location: Donji Cevljanovici
Contact:

#3 Re: Autom do Albanije

Post by svemirska_vjeverica »

Zavisi sve koji ti je cilj u Grckoj. Ako ces do Atene, zajebi Albaniju, jako su lose ceste.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#4 Re: Autom do Albanije

Post by baxul »

info iz 2009:
ulaz u albaniju: grozan put do skadra. poslije skadra: odlično.

PS
svi voze mercedese osim policije koja vozi fiat-e :D
Emx
Posts: 94
Joined: 21/04/2002 00:00

#5 Re: Autom do Albanije

Post by Emx »

Kako najbolje autom do Grcke iz Sarajeva? viamichelin, HERE i Google maps svi daju razlicite rute i razlicite satnice :D
makthemak
Posts: 122
Joined: 16/01/2009 22:03

#6 Re: Autom do Albanije

Post by makthemak »

Info 2014. Od granice kod podgorice do Draca cesta odlicna autoput je vise brza cesta nego autoput i napravljen je samo u ravnima djelovima ako se trebas penjat (Ja sam isao na Prokletije prema Makedoniji) tu je cesta malo losija. Od Draca prema jugu malo losije oznacene ceste. Ljudi su ljubazni iako je meni recimo cudno bilo kad god ih pitas negdje kad treba ic samo govore drito( pravo). Samo sto to pravo zna potrajat podugo kad ne znas. Meni gps nista nije pomogao bolje ce ti pomoc detalji puta preko via michelina. Kultura saobracaja, pa recimo da u Sarajevu za njih nema divljaka i nekulture oni ne preticu gdje se smije iskljucivo rade to gdje se ne smije. Ako stanes na ulici bez sva cetiri svijetla odmah trube, ako upalis sva 4 mozes i sat stajat nece ti niko trubit. Sve u svemu ako ne zuris mozes preko Albanije. Vrlo zanimljivo iskustvo. I da obavezno jedi u Albaniji posto je gdje god stanes bagatela
Emx
Posts: 94
Joined: 21/04/2002 00:00

#7 Re: Autom do Albanije

Post by Emx »

makthemak wrote:Info 2014. Od granice kod podgorice do Draca cesta odlicna autoput je vise brza cesta nego autoput i napravljen je samo u ravnima djelovima ako se trebas penjat (Ja sam isao na Prokletije prema Makedoniji) tu je cesta malo losija. Od Draca prema jugu malo losije oznacene ceste. Ljudi su ljubazni iako je meni recimo cudno bilo kad god ih pitas negdje kad treba ic samo govore drito( pravo). Samo sto to pravo zna potrajat podugo kad ne znas. Meni gps nista nije pomogao bolje ce ti pomoc detalji puta preko via michelina. Kultura saobracaja, pa recimo da u Sarajevu za njih nema divljaka i nekulture oni ne preticu gdje se smije iskljucivo rade to gdje se ne smije. Ako stanes na ulici bez sva cetiri svijetla odmah trube, ako upalis sva 4 mozes i sat stajat nece ti niko trubit. Sve u svemu ako ne zuris mozes preko Albanije. Vrlo zanimljivo iskustvo. I da obavezno jedi u Albaniji posto je gdje god stanes bagatela
hvala na info, mislio sam do Kragujevca pa dole na autoput...
Post Reply