Autolakirer u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
c0de
Posts: 468
Joined: 27/05/2009 11:28

#201 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by c0de »

bitanga_sa_otesa wrote: 22/12/2020 13:01
c0de wrote: 22/12/2020 12:37 @bitanga_sa_otesa Kakav je autolakirer "Enko" u Otesu?
neam pojma ,nit znam ko je taj ,nit mi je sta radio.
Ma reko da ne znas slucajno, odmah je tamo preko puta one stomatoloske ordinacije, iza pumpe
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#202 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by chelo »

Vozdra raja,

Malo da pridignem temu. Stiže proljeće, odmah na umu bacanje para nekih. Elem trebalo bi korigovati neke sitnice na sve strane, ima ih milion, a možda i komplet uradit lakiranje, sve zavisi od cijene iliti omjera cijena/garancija/tradicija, jer nemam pojma pošto je cijelo auto. Speed mi odbojan ne znam zašto, vidim Malagić u vječitoj gužvi, Željko mi najpismeniji na piku :) ima li ko za njega šta dobro reći, slabo se spominje. Džeki negdje oko Zraka se nalazi, volio bih mu otići, ne znam tačno gdje je čovjek, ima li neki telefon. Uglavnom ne cjenkam se, ali hoću da ima neki pristup mušteriji i pos'o da se uradi.
Ako puno tražim, halal'te, al fakat ne znam kome da ostavim auto, jer svašta sam iščitao prethodno ovdje, niko nije dvaput spomenut kao posebno dobar.
lavic
Posts: 3079
Joined: 14/04/2011 15:03

#203 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by lavic »

Ima li neko iskustvo sa lakirerom iz Svrakina?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13182
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#204 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by Evolution_IV »

chelo wrote: 12/03/2021 09:52 Vozdra raja,

Malo da pridignem temu. Stiže proljeće, odmah na umu bacanje para nekih. Elem trebalo bi korigovati neke sitnice na sve strane, ima ih milion, a možda i komplet uradit lakiranje, sve zavisi od cijene iliti omjera cijena/garancija/tradicija, jer nemam pojma pošto je cijelo auto. Speed mi odbojan ne znam zašto, vidim Malagić u vječitoj gužvi, Željko mi najpismeniji na piku :) ima li ko za njega šta dobro reći, slabo se spominje. Džeki negdje oko Zraka se nalazi, volio bih mu otići, ne znam tačno gdje je čovjek, ima li neki telefon. Uglavnom ne cjenkam se, ali hoću da ima neki pristup mušteriji i pos'o da se uradi.
Ako puno tražim, halal'te, al fakat ne znam kome da ostavim auto, jer svašta sam iščitao prethodno ovdje, niko nije dvaput spomenut kao posebno dobar.
https://www.facebook.com/autolakirersarajevo/


momak i stari mu nisu papci i lak ose dogovorit :thumbup:
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#205 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by chelo »

@Evolution_IV hvala ti, znam za sabu. Volio bih da u Sarajevu neki izbor napravim. On je u Hadžićima, nije valjda da samo zlatare imamo u gradu. Btw čuo sam i za izvjesnog Bojana u BPotoku. Ako neko zna za ovog Dzekija kod Zraka zamolio ih kontakt. Kazu prijeratni je, to cijenim nekako više nego ove s Instagrama.
Hvala.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#206 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by black_adrian »

Koja bi bila okvirna cijena poliranja jednog karavana prosječnih dimenzija? Otklanjanje sitnih ogrebotina, parnica, čisto jedan refresh za auto. Nisam to nikad radio, pa da se čisto uputim u to, a ne da mi neko naplati duplo. Hvala!
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#207 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by JavierBosnia »

black_adrian wrote: 12/03/2021 15:17 Koja bi bila okvirna cijena poliranja jednog karavana prosječnih dimenzija? Otklanjanje sitnih ogrebotina, parnica, čisto jedan refresh za auto. Nisam to nikad radio, pa da se čisto uputim u to, a ne da mi neko naplati duplo. Hvala!
Neko ce ti naplatit 150 KM, neko 500 KM, a neko i 900 KM
Sve zavisi koliko kvalitetno hoces da se uradi
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#208 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by black_adrian »

JavierBosnia wrote: 12/03/2021 17:10
black_adrian wrote: 12/03/2021 15:17 Koja bi bila okvirna cijena poliranja jednog karavana prosječnih dimenzija? Otklanjanje sitnih ogrebotina, parnica, čisto jedan refresh za auto. Nisam to nikad radio, pa da se čisto uputim u to, a ne da mi neko naplati duplo. Hvala!
Neko ce ti naplatit 150 KM, neko 500 KM, a neko i 900 KM
Sve zavisi koliko kvalitetno hoces da se uradi
Pa ne znam, ne bas ni fus, ali ne ni to kao da placam za auto koje je 2020 god. Neku OK, srednju cijenu solidnog kvaliteta. Usput, neka preporuka za dobrog lakirera?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#209 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by JavierBosnia »

black_adrian wrote: 12/03/2021 17:18
Pa ne znam, ne bas ni fus, ali ne ni to kao da placam za auto koje je 2020 god. Neku OK, srednju cijenu solidnog kvaliteta. Usput, neka preporuka za dobrog lakirera?
Nema tu bas neke sredine, to ili su profesionalci koji su puno ulozili i novca i znanja kako u opremu tako i u neku vrstu edukacije, pa to fino i naplate. A druga strana su oni lokalni majstori sveznalice koji uzmu polirku u ruke i bez neke posebne pripreme ispoliraju vozilo uzmu pare i cao.

Veliki je to proces ako se hoce uraditi kako treba po pravilima, od detaljnog pranja, dekontaminacije laka, zasticivanja, pa onda tek do viseslojnog poliranja i nanosenja zastite. Vidi po facebooku, instagramu imas nekoliko detailing majstora, pregledaj radove, posalji upit i znat ces na cemu si
lavic
Posts: 3079
Joined: 14/04/2011 15:03

#210 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by lavic »

Jaoooo, ulozili puno truda i para... edukacije.... daj budi ozbiljan. To su u glavnom bivsi hobisti koji nisu nasli posao pa se tu prepoznali i nasli kurbane. Za taj posao treba ti samo volja i malo mozga. A dileri pasti za poliranje te svakako mole da kupis njihovo osim velikh firmi.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#211 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by JavierBosnia »

lavic wrote: 12/03/2021 18:42 Jaoooo, ulozili puno truda i para... edukacije.... daj budi ozbiljan. To su u glavnom bivsi hobisti koji nisu nasli posao pa se tu prepoznali i nasli kurbane. Za taj posao treba ti samo volja i malo mozga. A dileri pasti za poliranje te svakako mole da kupis njihovo osim velikh firmi.
Biti vrhunski u ovom poslu nije isto sto i biti prosjecan detailer, amater da ne spominjem.
Ne moze to bas ni svako uzeti i za mjesec nauciti.
JCecotto
Posts: 246
Joined: 29/12/2020 23:35

#212 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by JCecotto »

chelo wrote: 12/03/2021 09:52 Vozdra raja,

Malo da pridignem temu. Stiže proljeće, odmah na umu bacanje para nekih. Elem trebalo bi korigovati neke sitnice na sve strane, ima ih milion, a možda i komplet uradit lakiranje, sve zavisi od cijene iliti omjera cijena/garancija/tradicija, jer nemam pojma pošto je cijelo auto. Speed mi odbojan ne znam zašto, vidim Malagić u vječitoj gužvi, Željko mi najpismeniji na piku :) ima li ko za njega šta dobro reći, slabo se spominje. Džeki negdje oko Zraka se nalazi, volio bih mu otići, ne znam tačno gdje je čovjek, ima li neki telefon. Uglavnom ne cjenkam se, ali hoću da ima neki pristup mušteriji i pos'o da se uradi.
Ako puno tražim, halal'te, al fakat ne znam kome da ostavim auto, jer svašta sam iščitao prethodno ovdje, niko nije dvaput spomenut kao posebno dobar.

Posaljem ti broj sutra na pp, a i lokaciju na g.maps
lavic
Posts: 3079
Joined: 14/04/2011 15:03

#213 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by lavic »

JavierBosnia wrote: 13/03/2021 00:13
lavic wrote: 12/03/2021 18:42 Jaoooo, ulozili puno truda i para... edukacije.... daj budi ozbiljan. To su u glavnom bivsi hobisti koji nisu nasli posao pa se tu prepoznali i nasli kurbane. Za taj posao treba ti samo volja i malo mozga. A dileri pasti za poliranje te svakako mole da kupis njihovo osim velikh firmi.
Biti vrhunski u ovom poslu nije isto sto i biti prosjecan detailer, amater da ne spominjem.
Ne moze to bas ni svako uzeti i za mjesec nauciti.
Sad se moderno zovu “ detailer” isto kao sto i brico/frizer se zove “staylist” I ima akademija za frizera, ej akademija jbt. Da budemo jasni, ne omalovazavam ni jedan posao ni znanje ali novo doba i manjak vremena a visak para donijelo potrebu za takvim poslovima sto je ok, ali je to daleko od ovoga sto neki pokusacaju da ga predstave.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#214 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by JavierBosnia »

lavic wrote: 13/03/2021 10:54
Sad se moderno zovu “ detailer” isto kao sto i brico/frizer se zove “staylist” I ima akademija za frizera, ej akademija jbt. Da budemo jasni, ne omalovazavam ni jedan posao ni znanje ali novo doba i manjak vremena a visak para donijelo potrebu za takvim poslovima sto je ok, ali je to daleko od ovoga sto neki pokusacaju da ga predstave.
Postujem tvoje misljenje i znam da ga ne mogu promjeniti.
Slazem se da jeste to mozda napuhano, ali u danasnjem vremenu se to i ocekuje.

Opet stojim pri svome, ima razlike i izmedju dobrog i kvalitetnog frizera i onog vrhunskog. U svakom poslu imas jedan procenat ljudi koji ce uraditi nesto bolje od ostalih 90% majstora tog zanata. Koliko bolje i da li je vrijedno obicno te razlike u cijeni, ovisi od percepcije pojedinca
User avatar
Optimist
Posts: 13633
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#215 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by Optimist »

Ja uvijek kazem da nije toliko bitno kojim se poslom bavimo. Puno bitnije je biti sto bolji (ako ne i najbolji) u tome sto radimo.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#216 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by foxlife »

Pa to detailer je rastezljivo
Ne mora znaciti da onaj koji ti naplati skupo uradi dobar posao
I ja se bavim detailingom kao hobi samo za sebe pa to ne znaci da onaj bolje od mene to odradi
Niti sta znaci toliko alat koji koristi
lajkujMe
Posts: 12238
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#217 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by lajkujMe »

Moze pomoc?

Pezo 308, mislim da ga kupim i sve je savrseno na njemu.
Sem jedne stvari, neka ludaca ga je kljucem namjerno dobro ostetila (i jos 10 drugih auta na parkingu)
Svo 5 vrata je kljucem isparano i dijelovi limarije oko vrata. I to ne jednom nego ono jedno 50 puta.

E sad nije toliko duboko cak mislim da nije probila do lima
Je li tu najbolje uraditi komplet lakiranje?
Ili se moze parcijalno?
Kolike su cijene toga?

Evo i slika

Image

Image

Image
Last edited by lajkujMe on 16/09/2021 12:39, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#218 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by muha_sa »

lajkujMe wrote: 16/09/2021 12:34 Moze pomoc?

Pezo 308, mislim da ga kupim i sve je savrseno na njemu.
Sem jedne stvari, neka ludaca ga je kljucem namjerno dobro ostetila (i jos 10 drugih auta na parkingu)
Svo 5 vrata je kljucem isparano i dijelovi limarije oko vrata. I to ne jednom nego ono jedno 50 puta.

E sad nije toliko duboko cak mislim da nije probila do lima
Je li tu najbolje uraditi komplet lakiranje?
Ili se moze parcijalno?
Kolike su cijene toga?
Jebeš to pitanje na forumu :-) odeš kod majstora--ako si u Sarajevu preporucujem ti one gluhinjeme kod nekdašnjeg Klasa--zove se "Leptirfon" odes kod njih i Ševil ti pošteno kaže šta treba uradit i vozdra--možda poliranjem sve ukloniš.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#219 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by EasyMan »

chelo wrote: 12/03/2021 15:02 @Evolution_IV hvala ti, znam za sabu. Volio bih da u Sarajevu neki izbor napravim. On je u Hadžićima, nije valjda da samo zlatare imamo u gradu. Btw čuo sam i za izvjesnog Bojana u BPotoku. Ako neko zna za ovog Dzekija kod Zraka zamolio ih kontakt. Kazu prijeratni je, to cijenim nekako više nego ove s Instagrama.
Hvala.
Ja sam kod dzekija radio neke sitnice i "flekovanje". Sto se tice lakiranja, odlicno odradjeno, ali nek druge stvari sjebao. Kao da mu je mrsko bilo raditi, takav dojam sam stekao. Vjerovatno bi opet odvukao za nek sitnice jer dobro radi, a nije skup, mada je cijenu digao kada je vec bilo uradjeno. Ne znam da li bih nekome drugom preporucio najiskrenije.
User avatar
ElRe
Posts: 10793
Joined: 12/12/2011 11:28

#220 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by ElRe »

Limari i lakireri su najveši fušeri i dundjeri kod nas.
Ne znam ni jednog, čak i kad mu dodatno plaćaš, da će lijepo uklopiti branik, blatobran, lajsnu. Uvijek će biti sitnih detalja koje će sfušeriti. Sve se kažu to rješava plastičnom vezicom i samourezivim šarafom.
Last edited by ElRe on 16/09/2021 14:49, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#221 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by muha_sa »

ElRe wrote: 16/09/2021 12:56 Limari i lakireri su najveši fušeri i dundjeri kod nas.
Ne znam ni jednog, čak i kad mu dodatno plaćaš, da će lijepo uklopiti branik, blotobran, lajsnu. Uvijek će biti sitnih detalja koje će sfušeriti. Sve se kažu to rješava plastičnom vezicom i samourezivim šarafom.
:lol: :lol:

Ovi gluhonjemi su prava pedanterija, al hajd--sve treba sa rezervom uzet i ni za kog garantovat :-)
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#222 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by black_adrian »

Je li ko radio kod Amela na Kromolju?
Čuo sam od poznanika da je dobar, al me zanima još iskustava.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#223 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by corsa »

black_adrian wrote: 16/09/2021 15:09 Je li ko radio kod Amela na Kromolju?
Čuo sam od poznanika da je dobar, al me zanima još iskustava.
Jesam ja, odličan. :thumbup:
User avatar
Optimist
Posts: 13633
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#224 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by Optimist »

Iskreno, ove ogrebotine na P308 ja ne znam da bi farbao. Ostavio bi kako jest. Svakako ces dobiti nove tragove od drugih ljudi na parkingu.
User avatar
kabal1337
Posts: 8053
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#225 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by kabal1337 »

lajkujMe wrote: 16/09/2021 12:34 Moze pomoc?

Pezo 308, mislim da ga kupim i sve je savrseno na njemu.
Sem jedne stvari, neka ludaca ga je kljucem namjerno dobro ostetila (i jos 10 drugih auta na parkingu)
Svo 5 vrata je kljucem isparano i dijelovi limarije oko vrata. I to ne jednom nego ono jedno 50 puta.

E sad nije toliko duboko cak mislim da nije probila do lima
Je li tu najbolje uraditi komplet lakiranje?
Ili se moze parcijalno?
Kolike su cijene toga?

Evo i slika

Image

Image

Image
~500-700 KM
Post Reply