Auto servis - Sarajevo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1 Auto servis - Sarajevo

Post by JavierBosnia »

Pokrenut cu jednu temu u cilju pronalazenja nekog kvalitetnog auto servisa, nebitno bio to najmanji kvar, redovan servis ili nesto vece, ali da majstor poznaje materiju i radi neke stvari na ispravan nacin.

Trenutni servis mi je narucivao dijelove za mali i veliki servis po svojoj volji, filtere i ulje proizvodjaca gdje ocito imaju najvecu marzu. Pored narucivanja onog turskog filtera, pored toga sto je narucio 5l ulja, nasuo i litar ostavio sebi, na pitanje ukazivanja meni poznatog drugog kvara kaze ma samo vozi dok ne crkne, mijenjanje antifriza i ispustanje istog da curi po cesti, onda samo sipanje drugog bez ozracivanja (bar sam gledao da to rade "masirajuci" crijeva ili na nekim ko ventilima), prije par godina i na svoju ruku sipanje gusceg ulja kako bi "rjesili" problem curenja istog.
Skup svih tih okolnosti mislim da je dovoljno razloga da ne idem kod njih vise, necu ih navoditi ko su i sta su.

Ima li prijedlog pismenog majstora, koji ce bar neke osnovne stvari gledati da uradi na ispravan nacin i koji te nece gledati da te zakine pa bilo kako?
caseytron
Posts: 2088
Joined: 01/06/2016 16:42

#2 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by caseytron »

Jbg ne mozes tako, znaci neko drugi moze otici kod njih? Ne razumijem zasto se izbjegava javno prozvati prevarante, lihvare. Vjecito se suti, zato i jest raspad od nazovimo drzave.

Imam momka koji mi sve odradi, nikad nikakav problem nisam imao, prezadovoljan sam. Ali necu govoriti ko je.
Last edited by caseytron on 31/10/2021 16:01, edited 1 time in total.
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#3 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by nlt »

Ides onda u ovlasteni, mada me za njih veze jedno cudno iskustvo
Frajer mi nasuo previse ulja i kaze kao ok je to
User avatar
konektovan
Posts: 40501
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote: 31/10/2021 15:58 Pokrenut cu jednu temu u cilju pronalazenja nekog kvalitetnog auto servisa, nebitno bio to najmanji kvar, redovan servis ili nesto vece, ali da majstor poznaje materiju i radi neke stvari na ispravan nacin.

Trenutni servis mi je narucivao dijelove za mali i veliki servis po svojoj volji, filtere i ulje proizvodjaca gdje ocito imaju najvecu marzu. Pored narucivanja onog turskog filtera, pored toga sto je narucio 5l ulja, nasuo i litar ostavio sebi, na pitanje ukazivanja meni poznatog drugog kvara kaze ma samo vozi dok ne crkne, mijenjanje antifriza i ispustanje istog da curi po cesti, onda samo sipanje drugog bez ozracivanja (bar sam gledao da to rade "masirajuci" crijeva ili na nekim ko ventilima), prije par godina i na svoju ruku sipanje gusceg ulja kako bi "rjesili" problem curenja istog.
Skup svih tih okolnosti mislim da je dovoljno razloga da ne idem kod njih vise, necu ih navoditi ko su i sta su.

Ima li prijedlog pismenog majstora, koji ce bar neke osnovne stvari gledati da uradi na ispravan nacin i koji te nece gledati da te zakine pa bilo kako?
Auti mehaničarska radnja Života Govedarević
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#5 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by JavierBosnia »

caseytron wrote: 31/10/2021 16:00 Jbg ne mozes tako, znaci neko drugi moze otici kod njih? Ne razumijem zasto se izbjegava javno prozvati prevarante, lihvare. Vjecito se suti, zato i jest raspad od nazovimo drzave.
To je moje iskustvo i dijelim ga ovdje u ciljh pronalaska boljeg servisa, a ne blacenja ovog. To sto ja nisam zadovoljan, stotine drugih korisnika jeste i ne zelim nikome da kvarim ugled bar trenutno sam tog stava.
nlt wrote: 31/10/2021 16:00 Ides onda u ovlasteni, mada me za njih veze jedno cudno iskustvo
Frajer mi nasuo previse ulja i kaze kao ok je to
Posmatrajmo stvari realno, auto star 18 godina sigurno necu voziti tamo gdje su cijene realno preskupe, bar za moju situaciju, ni mnogo novija auta se ne odrzavaju u ovlastenom.
User avatar
konektovan
Posts: 40501
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by konektovan »

caseytron wrote: 31/10/2021 16:00 Jbg ne mozes tako, znaci neko drugi moze otici kod njih? Ne razumijem zasto se izbjegava javno prozvati prevarante, lihvare. Vjecito se suti, zato i jest raspad od nazovimo drzave.

Imam momka koji mi sve odradi, nikad nikakav problem nisam imao, prezadovoljan sam. Ali necu govoriti ko je.
Ma u redu je,...ne bi ni ja svom momku otkrivao identitet, da ovi s foruma to ne zlupotrijebe.. :lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#7 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by mirsek »

Nekog fikru imamovica sa kobilje glave hvale po facebook grupama. Ima li neko iskustva ?
avijon
Posts: 1529
Joined: 20/08/2012 22:10

#8 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by avijon »

Najjace kad kazu vozi u ovlasteni a ono tamo u ovlastenom veci kozojebi i nenzalice nego igdje..
1 zna radit 10 ih ne zna gdje im je guzica
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#9 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by JavierBosnia »

Zgodic otes ili mozda Skoric? Onako mi se cine pismeni dosta, kakva je za njih situacija?
User avatar
konektovan
Posts: 40501
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote: 31/10/2021 16:11 Zgodic otes ili mozda Skoric? Onako mi se cine pismeni dosta, kakva je za njih situacija?
Ma ako ništa,..tu dobiješ fiskalni, možes se pozvati na reklamaciju
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#11 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by mirsek »

avijon wrote: 31/10/2021 16:10 Najjace kad kazu vozi u ovlasteni a ono tamo u ovlastenom veci kozojebi i nenzalice nego igdje..
1 zna radit 10 ih ne zna gdje im je guzica
:thumbup:
Najveca prednost ovlastenog je garancija, strucnost mnogo manje.
User avatar
Truba
Posts: 81631
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by Truba »

mirsek wrote: 31/10/2021 16:08 Nekog fikru imamovica sa kobilje glave hvale po facebook grupama. Ima li neko iskustva ?
Da ziva istina i nekog rile kyle vako nekako

Koja je marka kola ako je francusko idi na energoinvest
NediM17
Posts: 21627
Joined: 05/11/2009 11:49

#13 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by NediM17 »

konektovan wrote: 31/10/2021 16:08
caseytron wrote: 31/10/2021 16:00 Jbg ne mozes tako, znaci neko drugi moze otici kod njih? Ne razumijem zasto se izbjegava javno prozvati prevarante, lihvare. Vjecito se suti, zato i jest raspad od nazovimo drzave.

Imam momka koji mi sve odradi, nikad nikakav problem nisam imao, prezadovoljan sam. Ali necu govoriti ko je.
Ma u redu je,...ne bi ni ja svom momku otkrivao identitet, da ovi s foruma to ne zlupotrijebe.. :lol:
Dvostruki se zivot vodi, 'vamo zena i djeca, :vamo se momak ima.
Nema sta, u trendu si skroz. :run:
User avatar
Truba
Posts: 81631
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by Truba »

Ko stari rimljani
Zena za potomstvo
Momak za uzivanje
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#15 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote: 31/10/2021 16:12
Ma ako ništa,..tu dobiješ fiskalni, možes se pozvati na reklamaciju
Ne popravlja niko Teslu nego Golfa to zna svaka budala :D ali samo da radi posteno i pismeno, eto ko Aldin, nisam imao iskustva sa servisima pa zato i trazim eto neku preporuku, ne mora to biti vas majstor ako ga neko toliko krije od javnosti :mrgreen:
Black swan wrote: 31/10/2021 16:14
Da ziva istina i nekog rile kyle vako nekako

Koja je marka kola ako je francusko idi na energoinvest
U kojim ste vi grupama pa se o tome raspravlja? Ma VW je
User avatar
konektovan
Posts: 40501
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 31/10/2021 16:15
konektovan wrote: 31/10/2021 16:08

Ma u redu je,...ne bi ni ja svom momku otkrivao identitet, da ovi s foruma to ne zlupotrijebe.. :lol:
Dvostruki se zivot vodi, 'vamo zena i djeca, :vamo se momak ima.
Nema sta, u trendu si skroz. :run:
:lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40501
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote: 31/10/2021 16:18
konektovan wrote: 31/10/2021 16:12
Ma ako ništa,..tu dobiješ fiskalni, možes se pozvati na reklamaciju
Ne popravlja niko Teslu nego Golfa to zna svaka budala :D ali samo da radi posteno i pismeno, eto ko Aldin, nisam imao iskustva sa servisima pa zato i trazim eto neku preporuku, ne mora to biti vas majstor ako ga neko toliko krije od javnosti :mrgreen:
Black swan wrote: 31/10/2021 16:14
Da ziva istina i nekog rile kyle vako nekako

Koja je marka kola ako je francusko idi na energoinvest
U kojim ste vi grupama pa se o tome raspravlja? Ma VW je
Ja u zadnje vrijeme samo unitrade...što se tiče ovih osnovnih stvari, mali servis, stabilizator.. :mrgreen:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#18 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by JavierBosnia »

:thumbup: Neka bude i Unitrade na listi
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#19 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by oruzana_pobuna »

nek smo sabrali 3 fagota na forumu sad se mozemo nazvat poliseksualan forum.... neka meće ko god kome hoće :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81631
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by Truba »

Majstori sarajevo
To je grupa
Postavi tamo pitanje i dobit ces odgovor


Da unitrade samo za osnovne stvari
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#21 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by -Chesterfield- »

JavierBosnia wrote: 31/10/2021 15:58 Pokrenut cu jednu temu u cilju pronalazenja nekog kvalitetnog auto servisa, nebitno bio to najmanji kvar, redovan servis ili nesto vece, ali da majstor poznaje materiju i radi neke stvari na ispravan nacin.

Trenutni servis mi je narucivao dijelove za mali i veliki servis po svojoj volji, filtere i ulje proizvodjaca gdje ocito imaju najvecu marzu. Pored narucivanja onog turskog filtera, pored toga sto je narucio 5l ulja, nasuo i litar ostavio sebi, na pitanje ukazivanja meni poznatog drugog kvara kaze ma samo vozi dok ne crkne, mijenjanje antifriza i ispustanje istog da curi po cesti, onda samo sipanje drugog bez ozracivanja (bar sam gledao da to rade "masirajuci" crijeva ili na nekim ko ventilima), prije par godina i na svoju ruku sipanje gusceg ulja kako bi "rjesili" problem curenja istog.
Skup svih tih okolnosti mislim da je dovoljno razloga da ne idem kod njih vise, necu ih navoditi ko su i sta su.

Ima li prijedlog pismenog majstora, koji ce bar neke osnovne stvari gledati da uradi na ispravan nacin i koji te nece gledati da te zakine pa bilo kako?
Traži nekoga koji hoće ugraditi i tvoje dijelove koje ti kupiš.
Ovaj majstor što mu ja trenutno vozim barem to hoće.
Nedavno mijenjao ulje i filtere kod njega. Ulje je imao ono koje sam htio, dok za marku filtera nikada nisam ni čuo. Pitam mu ženu koja radi u radnji za dijelove u sklopu servisa da li ima karbonski filter klime - nema.
Kaže mi da to niko ne traži, skupo ljudima. Ali mogu ja tebi naručiti, ako ti hoćeš. Ne naručuj ništa. Naručio taj filter od ovog što sam dijelove za veliki servis. Filter kabine sam sebi zamijenio, a dijelove za servis ubacio u auto, pa kada safatam slobodnog vremena, dogovoriti termin.

Ovako bar znam šta sam kupio, dok ih većina i ne pita koje dijelove hoću. Nego ugrađuje ono što ima na stanju.
Najbitnije je da ne sfušeri i da me ne zapadne najsmotaniji od njegovih 5 - 6 radnika.

Mada je i ovo haman sve kopija, ali ko zna..?

Image

Barem vi u Sarajevu imate veliki izbor majstora.
User avatar
konektovan
Posts: 40501
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by konektovan »

Ima i jedan majstor Dževad (Sokolje) čestit insan samo tako, a i dobar majstor. Problem je što čovjek nema neke uslove, tipa više prostora, dizalice..ima samo jednu garazi i kanal u njoj. Ali čovjek je jako pedantan i može se donijeti dio a moze se i preko njega naručiti dio. Ja sam uradio veliki servis i kvačilo kod njega..
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#23 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by black_adrian »

treba samo kod dunđera ići, nekako zanimljivije nego kad ti neko uradi pošteno...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#24 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by JavierBosnia »

black_adrian wrote: 31/10/2021 18:46 treba samo kod dunđera ići, nekako zanimljivije nego kad ti neko uradi pošteno...
To bar nije tesko, ocito gdje god da odes veca je sansa da te takav potrefi
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#25 Re: Auto servis - Sarajevo

Post by shandrprcSA »

mirsek wrote: 31/10/2021 16:08 Nekog fikru imamovica sa kobilje glave hvale po facebook grupama. Ima li neko iskustva ?
i ja cu' da ga hvale
Post Reply