Auto salon Kramar - vasa iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#51 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by aldm »

Pozdrav,

mislio sam kupovati auto kod Kramara. Posto sam u Sarajevu, doveo bih auto ovdje u ovlasteni servis na pregled prije kupovine. Dozvoljavaju li oni ovako nesto?

I ukoliko treba dati kaparu, jel se ona vraca ako se ustanovi da auto ne zadovoljava kriterije i odustane od kupovine (i ako se tako na pocetku dogovori) ?
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#52 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Nabucco »

aldm wrote:Pozdrav,

mislio sam kupovati auto kod Kramara. Posto sam u Sarajevu, doveo bih auto ovdje u ovlasteni servis na pregled prije kupovine. Dozvoljavaju li oni ovako nesto?

I ukoliko treba dati kaparu, jel se ona vraca ako se ustanovi da auto ne zadovoljava kriterije i odustane od kupovine (i ako se tako na pocetku dogovori) ?
To ce biti tesko izvodljivo jer auta nisu registorvana :roll:
Oni daju garanciju, tako kad dodes ovdje, odes na servis provjeris sve sto nije uredu oni dostave pare za popravku ( 100% provjereno), također ako su gume lose, stave nove... :)
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#53 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Qler »

Neki dan jaran kupio C klasu, 2010 godina, oko 150k km presla, 31k KM placena, dosao u Sarajevo, otisla 3 amortizera! Skroz! Nazvao tako i tako, kazu to nije u garanciji. Od jarana direktor kupio insigniu, za 7 dana crkla turbina, kazu nije u garanciji..

eto dva slucaja, prakticno iz prve ruke, sta garancija podrazumjeva..
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#54 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Mlad i Nevin »

Lijepo je rečeno da je garancija na motor i mjenjač....ovo su samo potrošni dijelovi otkazali, što je normalno na polovnim luksuznim limuzinama. Ljudi moraju shvatiti da se ta auta nimalo nisu štedjela i da su tjerana do blokade po autobahnu.

Pa nisu to nova vozila da garancija podrazumijeva sve osim redovnih servisa i goriva.
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#55 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by drndalo »

Turbo-punjac ne spada u motor ? Nego u tecnost za brisace...?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#56 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Bakir1 »

imate li turbina?
ima odmah iza tecnosti za brisace :lol:
User avatar
hopcup
Posts: 1064
Joined: 23/09/2013 19:39

#57 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by hopcup »

Mlad i Nevin wrote:Lijepo je rečeno da je garancija na motor i mjenjač....ovo su samo potrošni dijelovi otkazali, što je normalno na polovnim luksuznim limuzinama. Ljudi moraju shvatiti da se ta auta nimalo nisu štedjela i da su tjerana do blokade po autobahnu.

Pa nisu to nova vozila da garancija podrazumijeva sve osim redovnih servisa i goriva.
šta ovo znači? i ovo s potrošnim djelovima? ako ćemo tako, sve je potrošni dio, lamela, potisna ploča, zamajac... šta nije potrošni dio? blok motora?
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#58 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by drndalo »

I blok se potrosi kada se potrosni dihtung glave istrosi...
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#59 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Qler »

Moj kum je kupio mondea 2006 karavan, stvarno je dobar, iako je i njega turbina zezala nakon mjesec dana, ali odnio je na ciscenje i sad je dobar. Ali on ih nije ni zvao, nije se htio bakcati i nervirati oko toga, tako da ne znam kako bi tu reagovali. Ali ovo sa amortizerima na C klasi je stvarno sramota..
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#60 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

Njihova garancija na motor i mjenjač ne obuhvata dijelove koji se mogu pokvariti usljed redovne upotrebe ( turbina, zamajac, lamela, cilindar ... i sl. ) i to sve ljepo oni navedu u toj garanciji na način da garancija ne pokriva popravak tih dijelove. Njihova reklama da prodaju auto sa garancijom je samo reklama da privuku ljude. Zato dobro pregledati auto, i odvući ga kod ovlaštenog servisera na pregled u Mostar, koji nije daleko od Ljubuškog. Bez pregleda kod ovlaštenog servisera kupovati auto od 30kKM i davati tolike pare više-manje na slijepo je baš neodgovorno.Takvi ljudi se ne trebaju ni žaliti.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#61 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

Qler wrote:Moj kum je kupio mondea 2006 karavan, stvarno je dobar, iako je i njega turbina zezala nakon mjesec dana, ali odnio je na ciscenje i sad je dobar. Ali on ih nije ni zvao, nije se htio bakcati i nervirati oko toga, tako da ne znam kako bi tu reagovali. Ali ovo sa amortizerima na C klasi je stvarno sramota..
Tačno tako sramota :thumbup:

Auto te cijene, mora da ima i kvalitet.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#62 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Mlad i Nevin »

Pametnjakovići za teško zarađene desetine hiljade maraka kupe izvozanu limuzinu pa se poslije žale, jer tobože treba uložit u nju još koju milju da bi bila spremna za dalju upotrebu. Naravno, to im predstavlja problem jer su za auto dali posljednju stočku od ušteđevine/kredita, pa sad misle samo će sipat dizlo, jer tobože troši 5 litara pa ono, navozat ćemo se za cvaju.

Kramar jedino može garantovati na porijeklo i kilometražu a ljudi to tumače kao da će voziti auto 5 godina sa samo redovnim servisima, i još seru kako su glupi oni koji kupuju nove Dacie. Kad se već kupuje tako skup polovnjak, jednostavno se mora očekivati ulaganje od 3-4 milje neposredno pri kupovini. Rođo seljober mi kupio Tuarega ljetos, pa kaže nasuo ja za petobu, napravio koji đir po gradu i odma' na rezervi. Prepade se čovjek što džipčina puno troši...al bitno da on ima Tuarega za sići na kaficu a 90 % vremena leži u garaži, valjda da se ne prehladi :roll:
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#63 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by _mufljuz_ »

da izvine ko god, ali dat nekoliko desetina hiljada maraka za polovan auto samo moze glupan... jošte za 150 000 km - samo jednom, samo jednom da ga je opalio u crveno polje taj auto toga ne vrijedi....
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#64 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Gandra_1 »

Slazem se da se prilikom kupovine polovnog auta, mora racunati na neke troškove na servis koji će se ubrzo pojaviti... Oni mogu biti mali, ali i veliki troškovi, zavisno djelimicno i od sreće prilikom kupovine polovnog auta...

Kod neki auto kuca postoji mogucnost provjere vozila u servisu, a sada da li oni spustaju cijenu za neke nedostatke to je sve relativno...

I mene zanima kako se moze neregistrovano auto odvesti na servis...
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#65 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Qler »

Covjek hoce auto vece klase, mecka je dobra, i ja bi da imam love kupio, a i isao je logikom, ako je auto 2010 i daju neku garanciju, valjda je OK. Jebi ga, kolike su sanse da ti odu amortizeri? I to na mercedesu... i ovi se jos prave englezi... jebi ga, nije fer... hajde da je otislo posije mjesec dana, ali haman isti dan, ne ide... malo su shupci sa ovom "garancijom" koja podrazumjeva sto neko rece samo tecnost za brisace...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#66 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Bakir1 »

ima li ta c klasa servisnu knjigu?
neka ode taj drug do auto line-a i vidi ima li kakva servisna akcija otvorena, a ne bi bio prvi slucaj.
na temu kramara, garancija je sarena laza, propozicije za istu vrijede samo ako auto lezi u garazi
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#67 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Qler »

Ne znam sta ce, vidjet cemo, do nedjelje cu znati :)

Ma nervira to laganje, navuku raju lafo garancija, a mozes je macku o rep okaciti...
User avatar
hopcup
Posts: 1064
Joined: 23/09/2013 19:39

#68 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by hopcup »

Qler wrote:Ne znam sta ce, vidjet cemo, do nedjelje cu znati :)

Ma nervira to laganje, navuku raju lafo garancija, a mozes je macku o rep okaciti...
meni se čini da je ta mečka bila jedna od onih što mogu ić 120 km/h po makadamu :D
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#69 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by aldm »

Nabucco wrote:
aldm wrote:Pozdrav,

mislio sam kupovati auto kod Kramara. Posto sam u Sarajevu, doveo bih auto ovdje u ovlasteni servis na pregled prije kupovine. Dozvoljavaju li oni ovako nesto?

I ukoliko treba dati kaparu, jel se ona vraca ako se ustanovi da auto ne zadovoljava kriterije i odustane od kupovine (i ako se tako na pocetku dogovori) ?
To ce biti tesko izvodljivo jer auta nisu registorvana :roll:
Oni daju garanciju, tako kad dodes ovdje, odes na servis provjeris sve sto nije uredu oni dostave pare za popravku ( 100% provjereno), također ako su gume lose, stave nove... :)
Jel mozda postoji neka varijanta probnih tablica ili sl? Ili mozda voziti auto u Mostar u ovlasteni servis?

Jer malo neozbiljno bi bilo kupiti polovno auto bez prethodnog pregleda u servisu.
Zna li jos neko vise informacija ili ovi sto su kupovali kod Kramara ako imaju iskustvo sa ovim ?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#70 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

Nisu problem probne tablice, njih može dobiti kramar. Veći problem je to što su ta vozila lagerska pod carinskim nadzorom, odnosno nisu ocarinjena i nije papirologija sva sređena do prodaje, sve dok se ne pojavi konkretni kupac i ne kaže da vozilo kupuje. Tada tek Kramar ( i ne samo on ) papirologija sređuje u roku od par dana. Kramar to čini iz razloga da bi mogao prodati ta auta i u Hrvatsku, Srbiju ili Crnu Goru, jer su te zemlje blizu Ljubuškoga. Prvi put kad ih na našoj carini prijavi, uradi homologaciju, plati pdv, tada je isključena mogućnost prodaje u susjedne zemlje ili je znatno otežane.

Bez obzira na to, od njega se treba zahtjevati provjera u ovlaštenom servisu jer on ima mogućnost da odveze to vozilo u servis na drugom vozilu, namjenjenom za prevoz vozila.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#71 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by mali_milojica »

hopcup wrote:
Qler wrote:Ne znam sta ce, vidjet cemo, do nedjelje cu znati :)

Ma nervira to laganje, navuku raju lafo garancija, a mozes je macku o rep okaciti...
meni se čini da je ta mečka bila jedna od onih što mogu ić 120 km/h po makadamu :D
Kod Kramara su u 95% slucajeva takva auta :D
User avatar
hopcup
Posts: 1064
Joined: 23/09/2013 19:39

#72 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by hopcup »

mali_milojica wrote: Kod Kramara su u 95% slucajeva takva auta :D
ja, ja, al ovu mečku je očito neko tako i vozio... čuj 3 od 4 amortizera otišla na 150 hiljada, bog ti jadan :D
negredo
Posts: 173
Joined: 27/07/2013 18:35

#73 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by negredo »

evo iz prve ruke znaci, nije jaran, tetak i sl. vec ja sam kupio mercedesa b klasu 2009 godiste sa 160 000 na satu kod njih. kad sam kupovo htio sam upravo to vozilo, bilo ih je 2-3 na lageru tad i ovaj moj je bio bas lijepo ulickan vizuelno i sve. auto sam uzeo prije 6 mjeseci i sad mi se upalio B mali servis, tj. onaj inspekcijski, ja otjerao u u servis ljudi kazu odavno ocuvanijeg vozila sa vecom kilometrazom nisu vidjeli. :) mozda sam i ja imao srece sa ovim primjerkom ali auto je extra stvarno, jedin sto sam odmah promijenio su gume.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#74 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by goran16v »

condy wrote:Nisu problem probne tablice, njih može dobiti kramar. Veći problem je to što su ta vozila lagerska pod carinskim nadzorom, odnosno nisu ocarinjena i nije papirologija sva sređena do prodaje, sve dok se ne pojavi konkretni kupac i ne kaže da vozilo kupuje. Tada tek Kramar ( i ne samo on ) papirologija sređuje u roku od par dana. Kramar to čini iz razloga da bi mogao prodati ta auta i u Hrvatsku, Srbiju ili Crnu Goru, jer su te zemlje blizu Ljubuškoga. Prvi put kad ih na našoj carini prijavi, uradi homologaciju, plati pdv, tada je isključena mogućnost prodaje u susjedne zemlje ili je znatno otežane.

Bez obzira na to, od njega se treba zahtjevati provjera u ovlaštenom servisu jer on ima mogućnost da odveze to vozilo u servis na drugom vozilu, namjenjenom za prevoz vozila.
Dje nadje Srbiju blizu Ljubuskog?!
fandjo30
Posts: 57
Joined: 06/01/2010 20:44

#75 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by fandjo30 »

Prvo sto sam primjetio kao sto neko rece je ,da im auta izgledaju mnogo bolje na slikama nego uzivo.Vjerovatno zato sto su sva vozila slikana u hladovini.Druga stvar sto sam primjetio je da su na svim autima ofarbane celjusti na kocnicama.
Ne znam da li i koliko se moze spustiti cijena vozila ali su im cijene prejake sigurno za 3 milje u odnosu na ostale.Mislim da se moze naletiti na dobro auto jer je izbor velik.
Locked