Auto salon Kramar - vasa iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
Matris
Posts: 336
Joined: 05/08/2018 11:27

#4876 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Matris »

Travnički Noćni Šetač wrote:Već govorim o tome da naprimjer ti nisi zadovoljan sa garancijom od Kramara, nećeš da kažeš ni šta su te to pokušali slagati sa tom garancijom a nećeš da kažeš da ništa bolju nisi dobio ni tamo gdje si uzeo auto...
Pa vec sam pet puta rekao. Evo da kazem i sesti.
Kramar kaze da daje 18 mjeseci garanciju na vozilo. Ne daju. Ako se pokvari auto u roku 18 mjeseci oni ga nisu obavezni popraviti.
Kad kupujes TV dobijes garanciju 5 godina.
kad kupujes bijelu tehniku dobijes garanciju.
Svi znamo sta znaci kad kazes da dajes odredjeni broj mjeseci garanciju na nesto.
Jedino kod Kramara garancija nije garancija na ispravnost nego znaci nesto drugo.Ljigavo je sto se to ne naglasi garancija na sta, pa normalno pretpostavljas da je na ispravnost.

I isto sam vec sest puta rekao da Kramar nije ni bolji ni gori od svercera. To je moj zakljucak.
profatr
Posts: 439
Joined: 23/07/2016 07:01

#4877 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by profatr »

Nema garancije na polovna vozila, to su samo marketinški trikovi i eventualno dobra volja prodavača. Kramar tu nije niti bolji niti gori od ostalih.
I kod novog auta garancija ne pokriva pola toga.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#4878 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Travnički Noćni Šetač »

Matris wrote: Pa vec sam pet puta rekao. Evo da kazem i sesti.
Kramar kaze da daje 18 mjeseci garanciju na vozilo.
ne daju ... i šesti put si pogriješio...
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#4879 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Industrialyzer »

Pogrijesice ovaj jos 17 puta dok skonta u cemu je fazon :lol:
Matris
Posts: 336
Joined: 05/08/2018 11:27

#4880 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Matris »

Travnički Noćni Šetač wrote:
Matris wrote: Pa vec sam pet puta rekao. Evo da kazem i sesti.
Kramar kaze da daje 18 mjeseci garanciju na vozilo.
ne daju ... i šesti put si pogriješio...
Znam, pogrijesio sam sto sam mislio da te interesuje ozbiljna komunikacija. Sad vidim da si trol. Ako ovo nije trolovanje onda tesko tebi u zivotu ako ne mozes razumjeti moj zadnji post.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#4881 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Travnički Noćni Šetač »

Ne ... nego si pogriješio u trajanju garancije koju Kramar nudi i predmetu garancije na šta je Kramar daje... možeš se naći uvrijeđen ako želiš no uvreda nikad nije bila moja namjera ... sa druge strane upravo se ponašaš onako kako u prvom mišljenju i zamjerim forumu... stavovi bez argumenata, bez dokaza, lična mišljenja se postavljaju kao apsolutna i jedina istina...
...
No drago mi je da ćemo ovdje završiti diskusiju... ionako nije imala smisla... jer ako iz mog nicka ne možeš shvatiti odakle sam
Matris wrote: Ja ne znam gdje ti zivis

to znači da dosta površno čitaš šta drugi napišu i na bazi toga dosta površno odgovaraš, pa bez obzira što sam se u jednom dijelu složio sa tobom
Travnički Noćni Šetač wrote:
Matris wrote: Zakljucak sam i donio sam.
To je OK... i ja smatram da tako treba...
...
No sve OK... otišao si, pogledao, zaključio da to nije za tebe... potpuno korektno i pravilno... :thumbup:
ti ipak smatraš da trolam ... a upravo takav stav kao tvoj je ustvari odlika trolanja po forumu...
...
samo si potvrdio moj stav: rijetki forumaši kvalitetno raspravljaju većina se povodi za niskim porivima protivljenja, ponižavanja, pljuvanja po svemu bez obzira na stvarno stanje...
...
Nadam se da smo završili ovu uzaludnu diskusiju...
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4882 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by konektovan »

Image
Throttle
Posts: 13007
Joined: 10/06/2016 12:35

#4883 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Throttle »

Vidi ti konkektovanog što potajno baca oko na švapska auta :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4884 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by konektovan »

Throttle wrote:Vidi ti konkektovanog što potajno baca oko na švapska auta :mrgreen:
Sasvim slucajno,..... :mrgreen: ali ova 3 sedan mi se bas svidja, ali bas... :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#4885 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Bakir1 »

imam ja jednog, sa garancijom, doduse ima mufti naljepnicu ali tebi to ne smeta, po stranackoj pripadnosti dobiti ces popust :D
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4886 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:imam ja jednog, sa garancijom, doduse ima mufti naljepnicu ali tebi to ne smeta, po stranackoj pripadnosti dobiti ces popust :D
Da imam lovu, mozda bi i pregovarali, sad ovako, mozemo se samo nastaviti šaliti... :mrgreen:
User avatar
nepass1
Posts: 9701
Joined: 06/07/2017 07:35

#4887 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by nepass1 »

BadBoy wrote:
Bakir1 wrote: takva auto kuca, sa tolikim prometom i sa cijenama koje ima, ne bi se smjela nasaliti da pusti auto iz salona sa trenutnom neispravnoscu, bila to klima koja treba "punjenje" ili termoprekidac, a da ne govorimo o raspar gumama.
sami sebi skacu u stomak, eto taj auto sa termoprekidacem se toliko zgadio odmah u startu tim "neukim" ljudima, samo zato sto su zeljeli ispravan auto i izbjeci hodanje po servisima odmah po kupovini.
pa smanji malo brate zaradu, potrudi se da auto bude bez greske i dodatnih ulaganja odmah u startu, jebo te flasa vina.
Čime je to auto kuća, očekivanja su odmah veća bez obzira što i ti i Hamo sa pijace prodajete istu stvar - polovni automobil. Ako ti se ne sviđa, nemoj se baviti tom djelatnošću.
ma vala ne znam kakve pink naocale trebas nosati da,sa osmjehom odes kod kramara i kupis auto na lijepe oci prodavca. gdje ti ljudi zive. zna se da je u bosni osnovna premisa koliko ces koga zajebati, sto vise zajebes veca si faca i bolje se mozes pohvaliti. ovdje ce te svak zajebati od pijacara za kg paradajza, mesara, kramara, agencije za nekretnine, servisa bilo kakvog, svak ziv gleda da ti sto vise uzme.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#4888 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ado-šampion »

Matris wrote:
Lolobrigida wrote:Eh to sigurno, baš ih zanima šta par besposlenih likova sere po forumima. Eno se još uvijek zaljevaju vodom od šoka kad su pročitali da će konektovani, šetač i ostala elita uradit aposlutna ništa ako ne poprave klimu.
Na osnovu ovog foruma izgubili su jednog kupca. Kad sam trazio auto na olx "naletio" sam na njih i onda provjeravajuci na internetu nasao ovu temu. Bio sam sretan da ima firma koja istina prodaje skuplja auta ali ne kupujes macka u vreci jer daju garanciju na njih. Takav vam je prvi utisak kad procitate njihovu ponudu.
"Vozila sa garancijom"
Naravno pomislite to je "no matter what" garancija. Poslije kako vise citate o njima shvatite da garancije nema a cijena je cisto uzimanje. Vecina auta je naravno dobra kao i kod svakog svercera ali ako ste lose srece i dobijete los primjerak "zali se mujo materi" - isto kao i kod svercera.
Na kraju dodje onaj gorki susret sa realnosti da nisi pronasao nikakvu auto kucu gdje mozes kupiti "sigurno auto", da nema tu "sigurne kupovine" i da si opet na onom starom da otvoris cetvoro ociju i kupujes na svoj rizik kao i uvijek.
Bolje kupiti auto negdje jeftinije za 5 hiljada (najmanje za toliko su Kramarova auta skuplja) i racunaj da ce nesto otici. Imas tih 5 hiljada ustedjeno a valjda te nece preko 5 hiljada kostati. Ako nista ne ode dobar si pet hiljada.
Eh "18 mjeseci garancija na vozila" - i zvucalo je previse dobro da bi bilo istinito.
Ovo nije ovako zglave. Kad vidim pisanje, vjeruj da ces se ti vratiti Kramaru ili ce ti neko uvaliti groba koji je presao bar duplo vise nego sto pise. Razlika u cijeni moze biti 500-1000 i to ide na konto toga da naprimjer dobijes kompletnu servisnu evidenciju koju mozes provjeriti i na osnovu koje mozes vidjeti kako je auto servisirano, gdje, i koliko je realno preslo.

Moj punac 2013. dovukao sebi Passata iz Njemacke, 2008. godine, 300 hiljada presao, ovdje ga izasao 11,5-12 k na cesti. Takva auta kod Kramara bila 16.5-17 sa 150 k na satu. A kod drugih trgovaca isto. Pise 150 k. Ti saberi 2 i 2 pa vidi kako moze biti 5 hiljada jeftiniji a da je sve isto.

Moj ti je savjet, odes na mobile.de, ukucas svoje parametre, i odes na srednju stranicu s rezultatima (npr. ako ima 20 stranica ti odes na desetu) i tu napravis prosjek koliko bi to auto moglo kostati. Sve sto dobijes drasticno jeftnije kod BH auto kuca koje uvoze auta, po slicnim parametrima, racunaj da mu nesto fali - a uglavnom "fali" to sto su vracena za duplo ili vise. Pa nije se rodio neko ko je svercera zajebao, vjeruj da neces ni ti. :D

Kod polovnog auta nije ni jedino bitno ni najbitnije hoce li se kvariti nego da za svoj novac dobijes ono sto otprilike toliko i vrijedi, po modelu, motorizaciji, opremi, godistu i kilometrazi. Bolje dati cenera za nesto sto vrijedi devet nego dati 8 za nesto sto ne vrijedi ni 5. Naravno ako nemas ni ovih 8, onda nemas izbora, nadam se da kod tebe nije takav slucaj, jer ako jeste takvi su zicer za uvaliti im vracenog groba.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#4889 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by RagibUzoriti »

konektovan wrote:Ti ragibe uzoriti, nakon onih diskova nisi uopšte kompetentan............. :mrgreen: :mrgreen:
Neka bude tako.

Ali za razliku od nekih, barem ne lajem na ljude koji rade posao :)
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#4890 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by preludezalude »

tempuser wrote:Za ovaj auto niko nije tvrdio da klima radi.
Ali je tvrdio da je treba samo napuniti. A ispalo je da joa treba zamijeniti hladnjak.
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#4891 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by preludezalude »

sime_cipol wrote:Da nije izaslo ovdje, a možda i jos pokojem forumu i da se covjek nije pozalio, nikada ga ne bi nazvali da se dogovore oko troska popravke.
Upravo tako. Da je prodavac stajao iza garancije kako treba stvar bi bila rijesena odmah naredni dan a ne da se prepucavaju ovako, onako.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16326
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#4892 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by sime_cipol »

Halo klixe, ima li kakav promo clanak za Kramar, ode sve u...
probook
Posts: 4592
Joined: 13/10/2013 22:38

#4893 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by probook »

Joj ljudi manite se suplje price oko garancije. Pa evo ja redovno servisiram auto, cim cujem najmanju sitnicu da lupka odmah se mijenja pa sutra ne mogu nikome garantovati ni pola godine da mu se nece sasaditi nesto na autu.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4894 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by 530i »

probook wrote:Joj ljudi manite se suplje price oko garancije. Pa evo ja redovno servisiram auto, cim cujem najmanju sitnicu da lupka odmah se mijenja pa sutra ne mogu nikome garantovati ni pola godine da mu se nece sasaditi nesto na autu.
Nije šuplja kad se dotični autosalon reklamira sa tri vrste garancije. Što bi rekli put your money where your mouth is.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16326
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#4895 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by sime_cipol »

probook wrote:Joj ljudi manite se suplje price oko garancije. Pa evo ja redovno servisiram auto, cim cujem najmanju sitnicu da lupka odmah se mijenja pa sutra ne mogu nikome garantovati ni pola godine da mu se nece sasaditi nesto na autu.
Ti kao privatno lice nisi duzan. Pravno lice jeste, i to 6 mjeseci.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#4896 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Bakir1 »

Ja dobre premise, iako daju garanciju i time prevagu odnose, lud si ako ocekujes da ces stvarno dobiti istu :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#4897 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by HAVANA »

sime_cipol wrote:
probook wrote:Joj ljudi manite se suplje price oko garancije. Pa evo ja redovno servisiram auto, cim cujem najmanju sitnicu da lupka odmah se mijenja pa sutra ne mogu nikome garantovati ni pola godine da mu se nece sasaditi nesto na autu.
Ti kao privatno lice nisi duzan. Pravno lice jeste, i to 6 mjeseci.
Upravo.Sto puta sam ljudima rekao,ako kupite od pravnog lica,zakonski je regulisano i podrazumijeva se garancija 6 mjeseci.Nema potrebe da se kupuje od nekakvih osiguranja.U momentu kupnje pregledas,normalno da treba sve da radi ako je placena trazena cijena i takav dogovor.Ako je kupac upoznat sa nekom manom i dobio manju cijenu zbog toga onda je ok.Ali i zna se na sta je zakonom propisana garancija,nije sigurno na disk plocice itd...Ma sve to zavisi od cijene,i ovde i vani.Ima golf 5 za 8000 a ima i za 10500,isto godiste... Samo jedno nema,jeftino a dobro.Da djetetu svom kupujem nema.Dobro auto moras dobro platiti.Nema ni carapa dobra jeftino.Svi bi mi volili da prodajemo ova najbolja.Meni isto kliknuti i licitirati na skuplje i bolje.Al nece niko da plati.Najduze mi zna stajati auto sa malo kilometara.Audi sa 220000 se proda za 2 dana ,a isti audi sa 80000 km stoji pola godine.A skuplji 1500 km.To nikad necu shvatiti.Kaze skup.A onaj ko biva jeftin. :-)
User avatar
dostavljac
Posts: 316
Joined: 15/06/2015 21:22

#4898 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by dostavljac »

User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#4899 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by HAVANA »

To moze svaka budala kupiti.Odes i kupis.Haj kupi 2010 sa 150000 km i budi cijenom konkurentan ovakvim.To govno kupis za 3000 do 4000 eura.Onaj sa 150000 8000 do 10000 eura gore,na aukciji...2010g.I ovaj od 8000 moras nesto obojiti malo,ili zamajac zamijeniti,ili nesta...
Last edited by HAVANA on 16/08/2019 21:15, edited 1 time in total.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16326
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#4900 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by sime_cipol »

Kako idu gore aukcije.
Jel vremenski ograničena, pa najveca uzima. Ili ide do kraja dok ostane samo jedan ponudjac?
Locked