Auto salon Kramar - vasa iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#1 Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by NEOPLAN »

Spremam se lagano za kupovinu mladjeg auta pa razgledam ponudu po internetu. Naletih na Autosalon Kramar iz Ljubuskog. Imaju par primjeraka auta koje trazim (Renault Scenic) pa me interesuje da li je neko imao kakvih iskustava sa njima, kakva auta uvoze, daju li kakvu garanciju i sl. Djeluju mi jako poslovno, bar prema onome sto se vidi na internetu, pa da vidim sta mislite kakvi su, da ne idem dzaba u Ljubuski...
fireman
Posts: 48
Joined: 04/09/2008 23:22

#2 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by fireman »

bio sam jednom kod kramara i mogu ti reći da mu auta puno bolje izgledaju na slikama nego kada ih ti gledaš,svaki auto ima nosač za telefon što je meni čudno jer imam dojam da su auta vozila firme koje prelaze mnogo više kilometara nego što prikazuje kilometar sat.Ali ne bi bilo loše da se malo provozaš pa da se i sam uvjeriš.
User avatar
Gorštak
Posts: 784
Joined: 03/01/2008 13:27
Location: Između dva točka

#3 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Gorštak »

Uglavnom auta s leasinga, svi su prešli momački kilometara, uglavnom.
Ipak mi se to što oni nude čini dosta ozbiljnije i poštenije od onoga što nude šverceri-koji-imaju-para-za-7-8-auta, tzv. "auto kuće" (šljunak pod nogama, ograda okolo, eventualno neke zastavice iznad i tako to).
Bio prije jedno godinu dana. Gledao, nisam pazario. Čini mi se da je bilo neke garancije.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#4 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by HAVANA »

Zna raditi i ima dobra auta.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#5 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Cholina_Lokica »

2 auta kupljena tamo, nikakvih zamjerki nismo imali... sto se tice ovoga za kilometrazu i sl. glupost, imas svuda auta koja su presla manje ili vise, ti gledas ono sta tebi odgovara i to je to... blatiti ih zbog toga je cisto preseravanje.
mi apsolutno nikakve zamjerke nismo imali ni na auta, ni na njihov odnos prema nama kao kupcima, sve za 5 bilo
User avatar
ilija cvorovic
Posts: 162
Joined: 24/10/2009 21:42

#6 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ilija cvorovic »

Vizuelno, izgledaju profesionalniji od drugih. Neko pomenu šljunak pod nogama u nekim auto kućama sa par auta, dobra i tačna primjedba.
Skuplji su u odnosu na prosjek za od milju do dvije i pol,nekad i više, zavisi od tipa vozila. Mđt, vidim da dosta raje uzima kod njih (vidim po bh naljepnicama koje su obavezne, a auto kuće ih koriste i kao reklamu, obrati pažnju pa ćeš vidjeti, ili po okvirima registracije.
Takođe, vidio sam prilikom ljetovanja u cro i cg, auta na njihovim tablama, sa obilježjima Kramara.
Lično ne znam nikog ko je uzeo kod njih, prenosim ono što sam vidio, ako ti može pomoći ( uz ostale postove) da doneseš neki sud.
PS - u Kramaru su ti ostali samo grand scenici, možda jedan manji :-D , znam jer isto i ja tražim :-)
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#7 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by slavkoimamodilera »

Iz iskustva dva prijatelja, dobre aute drzi, nikakvih problema ili muljaza.
Uzmi naravno s rezervom uzmi, jer 2 auta nista ne znace.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#8 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Control panel »

ma uzmi slobodno bilo gdje pa nasi dileri kupuju samo provjerena auta vani koje su vozale holandske ili njemacke bakice. ta auta su presla svako max. do 130.000 km. a oni krsevi od po 300-400-500.000 predejenih km ostaju u nejmackoj i drugim zemljama zapadne evrope. :-) :lol:

samo mi nije jasno kako oni uvezu za istu cijenu auto koje se prodaje kod njemackih dilera ili autokuca, a valja otici po auto, platiti dovoz, carinu, pdv i boga pitaj koje jos troskove a ista cijena kao i u njemackoj. recimo isto godiste, ista km, ista cijena kod nas i u njemackoj. a svi zaradili. :-)
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#9 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Control panel »

ali bez obzira ako je auto i preslo 300.000 km i vracena mu kilometraza za jedno 150.000 ne mora znaciti da je to lose auto.
ja sam davno uzeo pasata u njemackoj sa 156.000 km nije bilo servisne knjizice, mislim da je bilo auto od firme, sto moze biti i prednost jer firme ipak malo bolje odrzavaju auta jer moraju ici redovno na servis jer puno prelaze. sada moj pasat ima 290.000 i neki dan mijenjah dizne i hajde da izmjerim kompresiju da vidim jeli pri kraju kad na moje i majstorovo iznenadjene kompresija je od 33-34, a bolji poznavaoci auta ce znati sta to znaci.

savjet dobro se raspitaj u ovlastenom servisu od potencijalne marke auta koje na cake treba da obratis paznju i prije kupovine pravac na detaljan pregled auta, sa mjerenjem kompresije motora. bolje dati 50 KM za pregled nego kasnije za generalku, jer ti se auto na oko svidjelo.
mobbarley
Posts: 34
Joined: 10/11/2009 17:48

#10 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by mobbarley »

ma sve te auto kuce su muljatori teski ili kupe slupano auto pa rave ili sa nekim kvarom pa podvaljuju...
ua kramar ne znam ali bjezi od auto kuce INDRACARS u hotonju meni su podvalili auto mom drugu isto oni su najgori :x
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#11 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by NEOPLAN »

Znam za IndraCars da muljaju, odnosno generalno svi ovi u Sa muljaju naveliko...zato i razmisljam o Kramaru.

Ako moze neko od ovih sto su kupovali kod njih da mi napise kako ide kupovina, da li mogu izdati probne tablice i da li daju garanciju i sl...
User avatar
_tulumba_
Posts: 687
Joined: 07/04/2008 17:52

#12 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by _tulumba_ »

Prijatelj je kupio u Kramaru PG 307 sw, (karavanska verzija, full oprema, i panoramski krov..)Na oko, ocuvano i fino auto.Imao je nakon 2, 3 mjeseca neki ozbiljniji kvar, ugl. sjecam se kad smo isli u Sa (Bare) na servis, auto ne moze vise od 110 na sat. gas do poda. Neko crijevo mu je bilo puknuto i FAP filter otisao. Ne razumijem se toliko u te popravke i to, ali imao je dosta tih zezancija i nadavao se para da ga dovede u kakav takav red iako ga je bas skupo platio. Naravno, ovo moze biti samo jedan slucaj od 100 ili 1000 automobila, ali nikad se ne zna..

Ugl. forumasi su ti vec savjetovali, prije nego ista pazaris, lagano auto odvezi na pregled pa da znas o cemu se radi.
Sretno. :wink:
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#13 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by citroen »

NEOPLAN wrote:Znam za IndraCars da muljaju, odnosno generalno svi ovi u Sa muljaju naveliko...zato i razmisljam o Kramaru.

Ako moze neko od ovih sto su kupovali kod njih da mi napise kako ide kupovina, da li mogu izdati probne tablice i da li daju garanciju i sl...

daju nekakvu garanciju, mogu se uzeti probne table kod njih ali ako mislis kupovati povedi dobrog majstora sa sobom.Ima veliki izbor automobila ali je preskup
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#14 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by AdnanSA »

mobbarley wrote:ma sve te auto kuce su muljatori teski ili kupe slupano auto pa rave ili sa nekim kvarom pa podvaljuju...
ua kramar ne znam ali bjezi od auto kuce INDRACARS u hotonju meni su podvalili auto mom drugu isto oni su najgori :x
Eto ja sam u toj famoznoj Indra cars kupio još famozniju Lanciu sa kojom sam bio prezadovoljan. Presla je nekih 30 000 km kod mene i nisam imao nikakvih problema osim zamjene svjećica i flexibilne cijevi od auspuha.
Jaran je kupio Volva V50 i on je bio prezadovoljan sa autom. Možda su se nama potrefila dobra auta a vama neki krševi.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#15 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ranger »

AdnanSA wrote:
mobbarley wrote:ma sve te auto kuce su muljatori teski ili kupe slupano auto pa rave ili sa nekim kvarom pa podvaljuju...
ua kramar ne znam ali bjezi od auto kuce INDRACARS u hotonju meni su podvalili auto mom drugu isto oni su najgori :x
Eto ja sam u toj famoznoj Indra cars kupio još famozniju Lanciu sa kojom sam bio prezadovoljan. Presla je nekih 30 000 km kod mene i nisam imao nikakvih problema osim zamjene svjećica i flexibilne cijevi od auspuha.
Jaran je kupio Volva V50 i on je bio prezadovoljan sa autom. Možda su se nama potrefila dobra auta a vama neki krševi.
moj brat je popusio foru u salonu AVIS koji je dolje kod rimskog mosta.
prodao mu auto s kvarom koji nije uvijek uocljiv a kad je buraz reklamirao, gazda ga odjebo na finjaka :-?
jbg, ja kontam da to ovako hoda kod tih "auto salona", odu u EU nadju auto koje pristojno izgleda, al preslo bruku il s manjim defektom, kupe pojeftino, dovezu ovamo i nastoje prodati sto je moguce skuplje.
otuda razlicita iskustva s autima kupljenim kod njih, neko kupi ok auto, neko nagazi na "minu"....
a dileri uglavnom ni ne znaju kakva su auta koja oni kupe, tacnije znaju da su uglavnom losa samo sto su neka manje a neka vise losa.
mozda grijesim, al mislim da je to otprilike tako.
mobbarley
Posts: 34
Joined: 10/11/2009 17:48

#16 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by mobbarley »

AdnanSA wrote:
mobbarley wrote:ma sve te auto kuce su muljatori teski ili kupe slupano auto pa rave ili sa nekim kvarom pa podvaljuju...
ua kramar ne znam ali bjezi od auto kuce INDRACARS u hotonju meni su podvalili auto mom drugu isto oni su najgori :x
Eto ja sam u toj famoznoj Indra cars kupio još famozniju Lanciu sa kojom sam bio prezadovoljan. Presla je nekih 30 000 km kod mene i nisam imao nikakvih problema osim zamjene svjećica i flexibilne cijevi od auspuha.
Jaran je kupio Volva V50 i on je bio prezadovoljan sa autom. Možda su se nama potrefila dobra auta a vama neki krševi.
Ja znam jos najmanje pet ljudi kojima je tamo podvaljeno...mozda su vas zapali takvi auti...em sto su tamo neljubazni neprofesionalni gazda neki kabadahija seljacki htio da se bije samnom..A kvar na autu nije bio mal mogao je da kosta zivota nekoga...rodjak je tamo kupi peugeota u kojega je dosad dao oko 3000-4000 KM
User avatar
Irelevantan
Posts: 825
Joined: 21/05/2008 13:15
Location: u pm

#17 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Irelevantan »

ranger wrote:
AdnanSA wrote:
mobbarley wrote:ma sve te auto kuce su muljatori teski ili kupe slupano auto pa rave ili sa nekim kvarom pa podvaljuju...
ua kramar ne znam ali bjezi od auto kuce INDRACARS u hotonju meni su podvalili auto mom drugu isto oni su najgori :x
Eto ja sam u toj famoznoj Indra cars kupio još famozniju Lanciu sa kojom sam bio prezadovoljan. Presla je nekih 30 000 km kod mene i nisam imao nikakvih problema osim zamjene svjećica i flexibilne cijevi od auspuha.
Jaran je kupio Volva V50 i on je bio prezadovoljan sa autom. Možda su se nama potrefila dobra auta a vama neki krševi.
moj brat je popusio foru u salonu AVIS koji je dolje kod rimskog mosta.
prodao mu auto s kvarom koji nije uvijek uocljiv a kad je buraz reklamirao, gazda ga odjebo na finjaka :-?
jbg, ja kontam da to ovako hoda kod tih "auto salona", odu u EU nadju auto koje pristojno izgleda, al preslo bruku il s manjim defektom, kupe pojeftino, dovezu ovamo i nastoje prodati sto je moguce skuplje.
otuda razlicita iskustva s autima kupljenim kod njih, neko kupi ok auto, neko nagazi na "minu"....
a dileri uglavnom ni ne znaju kakva su auta koja oni kupe, tacnije znaju da su uglavnom losa samo sto su neka manje a neka vise losa.
mozda grijesim, al mislim da je to otprilike tako.
Vezano za AVIS,
Poznajem likove koje ga drže imaju dobrih i loših auta, nažalost tvopj brat je popušio, ali slušaj ovo,

Lik kojeg ja poznajem je taksista i otišao u Avis da kupi Boru jer poznaje vlasnike, i kažu oni njemu nema Bore, on odgovara "kako nema eno ih 3 komada", a oni njemu "nisu za tebe".
Lika su posle 15 dana pozvali i prodali mu Boru koji vozi već 2 godine na taxiju bez ikakvih problema.
Znali su da puno prelazi 50000 godišnje pa i više, a poznaju se i nisu mu uvalili :) našli mu dobar i provjeren auto, a neznacima očito uvaljuju,

to ti je generalno uobičajeno za sve auto kuće koje rade sa polovnjacima,

tu ti je bitan faktor i sreća,
Betand
Posts: 164
Joined: 29/11/2009 18:31

#18 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Betand »

samo zadnji levat ce kupit auto u takvom salonu , polovno auto se samo kupuje od nekoga poznatog , kraj diskusije
User avatar
Gorštak
Posts: 784
Joined: 03/01/2008 13:27
Location: Između dva točka

#19 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Gorštak »

Sto posto znam da Indra uvozi razbijena auta, pa ih onda popravlja i vozi kao ispravna.
Znam, u značenju da sam gledao više puta po dva-tri njihova auta kod (dosta slabog) majstora u Visokom - valjda da zabace trag.
Ako je u Kramaru išta sigurno, onda je to da ne muljaju sa razbijenim autima. Fino najave koja auta dolaze i kad. I odmah možeš sa kamiona preuzeti auto u stanju kakvom jest, pa šta te zapadne zapadne. Barem ne podvaljuju razbijena.
Zaboravko
Posts: 1
Joined: 18/12/2009 12:44

#20 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Zaboravko »

Ja sam nedavno kupio auto u Kramara i prezadovoljan sam...Obisao sam dosta salona i mislim da su jako poslovni, a i daju garanciju pola godine ...
komp
Posts: 3
Joined: 05/04/2010 00:17

#21 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by komp »

I ja sam tražio neko auto kod Kramara i razgovarao telefonom sa jednim od uposlenih. Daju garanciju pola godine na motor i mjenjač, a i garanciju da je pređeni broj kilometara tačan ( :? ) kao i da je vozilo redovno servisirano u ovlaštenim servisima, što se uostalom može pročitati u svakoj njihovoj ponudi. Sve u svemu, oni su mi nekako najozbiljniji među auto kućama. Tip svakih sedam dana uveze minimum 10 auta ili čak i više, a po stranici bi se reklo da ih jako brzo proda, pa sad, ako to nekom nešto znači...
komp
Posts: 3
Joined: 05/04/2010 00:17

#22 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by komp »

Jedino ne znam da li se auto prije kupovine može odvesti majstoru, a ako i može, napominjem da si u Ljubuškom među njegovom rajom, pa je pitanje kome ga odvesti?
mikrotalasni
Posts: 2
Joined: 01/10/2008 18:06

#23 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by mikrotalasni »

Da li su kod "Kramara" cijene fiksne ili se mogu spuštati? :?
User avatar
sorge_sa
Posts: 1088
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: sarajevo

#24 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by sorge_sa »

u svakoj auto kuci se mogu cijene spustati, i prilikom kupovine potpuno novog vozila, a i prilikom polovnog, dakle i kod ovlastenih dilera, kao i kod ovih neovlastenih
pantelic
Posts: 5
Joined: 22/03/2010 15:18

#25 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by pantelic »

Za Kramara sam cuo sve naj,ali i da je dosta skuplji od drugih u BiH, mada kod njega nisam bio. MOJ SAVJET TI JE DA NIKAKO NE KUPUJES AUTO U AUTO-KUCI >KRUSIK> JER SU ONI NAJVECA PREVARA. Auta su kod njega dobro zamazano smece. Sva ili skoro sva su havarisana i definitivno ne vrijede onoliko koliko ih on cijeni. Imaju pricu boli glava, ali samo za one koji su totalno neiskusni. Ko se imalo razumije u auta nece nasjesti na njihove jeftine zvake.
Locked