Auto Plin

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26 Re: Auto Plin

Post by bitanga_sa_otesa »

trambusek88 wrote:kaže "kako će plin biti pljav, jesi li svjestan šta pričaš?" E nisam pametan.
dobro ti je rekao,plin ne moze biti prljav,jedino boca :thumbup:
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#27 Re: Auto Plin

Post by trambusek88 »

Naslovnica wrote:
trambusek88 wrote:E ovako

Imam problema sa plinom.

Tamo negdje početkom prošlog mjeseca nasuo sam plina i nakon nekog vremena, možda sam prešao 60-70km kao da nestaje goriva, ništa prebacim na benzin, kontam da mi ne pušta gdje ali ništa ne osjetim osim malo oko isparivača.

Opet naspem, pređem 40-tak kilometara, gasi se. Poslije vozim na benzin neko vrijeme prebacim na plin radi. Danas opet mi se ugasio u sred vožnje, ništa upalio i nastavio voziti na benzin, na parkingu opet prebacim na plin (ono naravno, pošto je ručni, prebacim na R sačekam da nestane benzina, pa prebacim na plin) i nastavio je raditi neko vrijeme norala kao da ništa nije bilo, šta bi mogao biti uzrok?

Pokazivač nivoa plina u boci ne radi (kažu da mi se ne isplati stavljati novi jer to kao brzo ode).

Naravno planiram otići kod majstora, svakako zamijeniti i filter plina, ali volio bi da čujem jeli iko imao slično iskustvo i šta bi moglo biti.

Negdje po forumima sam čuo i za tzv. prljavi plin da može napraviti problem i začepljenja, al danas kad sam to spomenuo kolegi koji ima 25 godina vozačkog iskustva, hejbet auta iza sebe i sve kategorije, dobro mi se ismijao, kaže "kako će plin biti pljav, jesi li svjestan šta pričaš?" E nisam pametan.
Koji ti je isparivač i koliko si km na njemu pregulio?
Lovato, e sad iskreno ne znam, kod mene je auto 3 mjeseca tek, ali vjerovatno je vakat da se ide majstoru.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#28 Re: Auto Plin

Post by Naslovnica »

Može biti svašta, ali prvo promijeni filtere.
Kada se meni gasio plin kod davanja malo jačeg gasa bilo je to zbog začepljenog filtera.
Ako ti se gasi random, bez obzira da li je u leru ako ga normalno voziš, morebit da i nije do filtera (koje u svakom slučaju trebaš zamijeniti, pogotovu ako nemaš servisnu knjižicu plinskih servisa).
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#29 Re: Auto Plin

Post by didgeridoo »

Misljenja o ovome:

Energia Italy E400 OBD sistem zadnje generacije sa adaptivnom mapom
valve care opcija
Kehin injektori Energia Speed
Garancija 5 godina a atest 7 godina
1.400 KM sa atestom
Post Reply