Auto ne vuče kao prije

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#26 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by Euphoria »

Kako misliš da ti ne vuče? Klima? Gas? Papučica gasa ne ide dobro???
Nisam ja neki znala ni majstor, sigurno mislite da sam zalutala ovdje :lol:
Ja sam imala problem da mi auto ne vuče tj gas ne ide kako bi trebao. Što više pritišćem papučicu, to sporije ide auto, gasi se. I nekako je osjecaj bio drugačiji. I onda mi se upalila lampica za kvar na motoru. Kad smo spojili na comp pokazalo je da je problem u ERG ventilu.
Na autoputu smo ga provozali i onda je sve bilo ok. Jos par puta mi se palila, posebno kad je nivo goriva blizu rezerve. Onda mi je jedan majstor rekao da je to do lošeg goriva.
Skontala sam da mi se pali ta lampica i papušica omekša kad sipam na EP na Socijalnom. I prestala sam tu sipati, od tada iskljucivo na Petrolu i nikada više nisam imala taj problem.
DonieBrasco
Posts: 15423
Joined: 31/08/2016 16:09

#27 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by DonieBrasco »

vauvau wrote:Imam jednu situaciju s autom, manifestira se tako što auto ne vuče kao prije. Radili su servis, nove su gume michelin original iste dimenzije i model samo 2019 godište, znači nove, mijenjali su krajnice original i sve filtere i ulje sve originalno i servis klime i laserski podesili sve na original mašini. Auto je prije vuklo baš pravo se osjeti razlika sad poslije servisa da ne vuče. Bojim se da nisu nešto pokvarili ili stavili neki pokvareni dio a uzeli novi s auta?
Ima li neko ideju odakle da krenem? Oni tvrde da je s autom sve u redu. Hvala svima na sugestijama. :thumbup:
Vozi ti prema ovlastenom serivsu da ti to provjere, zlu ne trebalo da nije sta gore.
User avatar
basicm
Posts: 10461
Joined: 16/01/2012 21:38

#28 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by basicm »

Sad je sve u redu, ne vuce ni lijevo ni desno, nego ide pravo. Dobro su to tebi napravili, a ti ces morati na odvikavanje od “vuce” :mrgreen:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15621
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#29 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by problemnatravunu »

Imam jednu situaciju s autom, manifestira se tako što auto ne vuče kao prije. Radili su servis, nove su gume michelin original iste dimenzije i model samo 2019 godište, znači nove, mijenjali su krajnice original i sve filtere i ulje sve originalno i servis klime i laserski podesili sve na original mašini. Auto je prije vuklo baš pravo se osjeti razlika sad poslije servisa da ne vuče. Bojim se da nisu nešto pokvarili ili stavili neki pokvareni dio a uzeli novi s auta?
Ima li neko ideju odakle da krenem? Oni tvrde da je s autom sve u redu. Hvala svima na sugestijama. :thumbup:
Da nisi slucajno mijenjao zupčasti remen, pa ti se zeznuli za jedan zubac ??

Jel u pitanju ASA ili ti sada Porsche Sa?
Meni se svojevremeno desilo u ASA Skodi na Yeti-u , dok je auto ležao u servisu i cekalo se da stigne set lanca i ostalog za 1.2 TSi , o trošku Škode , da kad je to stiglo, i sve izmijenjali, odjednom auto ima neki trzaj , gubitak snage na sekundu u nekom medjuubrzanju.....
helem, ispostavilo se da dok je auto ležao i čekao , crkla visokonaponska špula , onako sama od sebe , valjda od tuge što je proveo 10 dana u mračnoj garaži!
Pasimmater lopovsku!
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#30 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by vauvau »

problemnatravunu wrote:
Imam jednu situaciju s autom, manifestira se tako što auto ne vuče kao prije. Radili su servis, nove su gume michelin original iste dimenzije i model samo 2019 godište, znači nove, mijenjali su krajnice original i sve filtere i ulje sve originalno i servis klime i laserski podesili sve na original mašini. Auto je prije vuklo baš pravo se osjeti razlika sad poslije servisa da ne vuče. Bojim se da nisu nešto pokvarili ili stavili neki pokvareni dio a uzeli novi s auta?
Ima li neko ideju odakle da krenem? Oni tvrde da je s autom sve u redu. Hvala svima na sugestijama. :thumbup:
Da nisi slucajno mijenjao zupčasti remen, pa ti se zeznuli za jedan zubac ??

Jel u pitanju ASA ili ti sada Porsche Sa?
Meni se svojevremeno desilo u ASA Skodi na Yeti-u , dok je auto ležao u servisu i cekalo se da stigne set lanca i ostalog za 1.2 TSi , o trošku Škode , da kad je to stiglo, i sve izmijenjali, odjednom auto ima neki trzaj , gubitak snage na sekundu u nekom medjuubrzanju.....
helem, ispostavilo se da dok je auto ležao i čekao , crkla visokonaponska špula , onako sama od sebe , valjda od tuge što je proveo 10 dana u mračnoj garaži!
Pasimmater lopovsku!
Nema zupčasti, motor ima lanac umjesto zupčastog, pitao sam u servisu, nema velikog servisa.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#31 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by tempuser »

Pusti rucnu! :D
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#32 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by vauvau »

tempuser wrote:Pusti rucnu! :D
Ha ha, jako smiješno. Nema se šta pustiti, ručna se sama spusti.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#33 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by tempuser »

vauvau wrote:
tempuser wrote:Pusti rucnu! :D
Ha ha, jako smiješno. Nema se šta pustiti, ručna se sama spusti.
Sala naravno!
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#34 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by bingov buraz »

Mislim da se generalno previše pažnje posvećuje tom famoznom "prije".
Sletovi i omladinske radne akcije,ljetovanje u Zaostrogu,spavanje u parku,snaga vuče automobila.Relikti prošlog vremena često neosnovano romantičarski prenaglašeni.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#35 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by vauvau »

bingov buraz wrote:Mislim da se generalno previše pažnje posvećuje tom famoznom "prije".
Sletovi i omladinske radne akcije,ljetovanje u Zaostrogu,spavanje u parku,snaga vuče automobila.Relikti prošlog vremena često neosnovano romantičarski prenaglašeni.
Halo, auto je prije najnormalnije zakucavalo na 250 kmh, ja ti kažem da se osjeti razlika sad poslije servisa, ne vuče uopšte kao prije.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#36 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by RagibUzoriti »

A jel ti ista stvar zakacena kao prije kad je vuklo bolje?
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#37 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by vauvau »

RagibUzoriti wrote:A jel ti ista stvar zakacena kao prije kad je vuklo bolje?
Ovlašteni servis sve radio.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#38 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by boshniak »

Zamjenili ti vozilo u servisu
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#39 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by HAVANA »

vauvau wrote:Imam jednu situaciju s autom, manifestira se tako što auto ne vuče kao prije. Radili su servis, nove su gume michelin original iste dimenzije i model samo 2019 godište, znači nove, mijenjali su krajnice original i sve filtere i ulje sve originalno i servis klime i laserski podesili sve na original mašini. Auto je prije vuklo baš pravo se osjeti razlika sad poslije servisa da ne vuče. Bojim se da nisu nešto pokvarili ili stavili neki pokvareni dio a uzeli novi s auta?
Ima li neko ideju odakle da krenem? Oni tvrde da je s autom sve u redu. Hvala svima na sugestijama. :thumbup:
Laser,laser te sjebo.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#40 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by mk ultra »

Krompir u auspuhu
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#41 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by emko1234 »

3.0 dizela u 2017. godini ima samo par proizvođača. Bmw, audi, vw, merc, jaguar, land rover, porsche, jeep Land rover i jaguar haman da ispadaju ko i vw i jeep. Oni s tim motorima ne mogu ići 250 :lol: :lol: .
Dakle ostaje ova četvorka. Audi daje više garancije od merc i bmw-a ko i jaguar. Znači merc ili bmw.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#42 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by vauvau »

HAVANA wrote:
vauvau wrote:Imam jednu situaciju s autom, manifestira se tako što auto ne vuče kao prije. Radili su servis, nove su gume michelin original iste dimenzije i model samo 2019 godište, znači nove, mijenjali su krajnice original i sve filtere i ulje sve originalno i servis klime i laserski podesili sve na original mašini. Auto je prije vuklo baš pravo se osjeti razlika sad poslije servisa da ne vuče. Bojim se da nisu nešto pokvarili ili stavili neki pokvareni dio a uzeli novi s auta?
Ima li neko ideju odakle da krenem? Oni tvrde da je s autom sve u redu. Hvala svima na sugestijama. :thumbup:
Laser,laser te sjebo.
Šta misliš pod tim, da je laserski uređaj pogrešno podesio nešto?
Throttle
Posts: 12974
Joined: 10/06/2016 12:35

#43 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by Throttle »

emko1234 wrote:3.0 dizela u 2017. godini ima samo par proizvođača. Bmw, audi, vw, merc, jaguar, land rover, porsche, jeep Land rover i jaguar haman da ispadaju ko i vw i jeep. Oni s tim motorima ne mogu ići 250 :lol: :lol: .
Dakle ostaje ova četvorka. Audi daje više garancije od merc i bmw-a ko i jaguar. Znači merc ili bmw.
Mercedesa pljuje, znaci bmw :lol: ,
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#44 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by Me_again »

Throttle wrote:
emko1234 wrote:3.0 dizela u 2017. godini ima samo par proizvođača. Bmw, audi, vw, merc, jaguar, land rover, porsche, jeep Land rover i jaguar haman da ispadaju ko i vw i jeep. Oni s tim motorima ne mogu ići 250 :lol: :lol: .
Dakle ostaje ova četvorka. Audi daje više garancije od merc i bmw-a ko i jaguar. Znači merc ili bmw.
Mercedesa pljuje, znaci bmw :lol: ,
Upecao se Emko ko pastrmka na crvića :lol:
User avatar
hopi
Posts: 5692
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#45 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by hopi »

ma evo i mene ste zadeverali, kontam da nije možda karburator? :-?
profatr
Posts: 439
Joined: 23/07/2016 07:01

#46 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by profatr »

I ja glasam za karburator :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#47 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by O'zone »

Membrana gasa na karburatoru 100% možeš to i sam zamjeniti čas posla, membrana nije više od 15-ak maraka samo pazi da plovak bude slobodan kad budeš sve vraćao na svoje mjesto jer u protivnom može da poplavi...
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#48 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by vauvau »

Tužna su vremena došla kad i modelatori učestvuju u ovom svemu na ovakav način. :|
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#49 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by O'zone »

Izvini. Vidim da ti pomoć nije potrebna...
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#50 Re: Auto ne vuče kao prije

Post by vauvau »

...
... ...
... ... ...
Locked