Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#351 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by kabal1337 »

beco wrote: 28/01/2024 11:04
Romeo 80 wrote: 27/01/2024 23:39
beco wrote: ser_id=13241]
Je li se ove android multimedie ikakoogu povezati sa kompjuterom auta, tako da daju podatke o autu?
Ili je jedini način Bluetooth+ obd2 scaner[/b]. Mogu li se nekako recimo kablom na obd2 port povezati?

Da li obd2 scaner kad je ustekan troši struju i nakon što se ugasi motor? Ako ga ostavim uštekanim preko noći hoće li izvući akumulator?
Meni je obd2 skener ustekan uvijek. Ne trosi to nista struje. Zao mi je sto nemam bolju sliku, ali izgleda otprilike ovako:
Image

Parametre i zeljene podatke koje ti prikazuje stimas po svojim zeljama.
Gdje si kupio tu multimediju jer kontam sebi kupiti okom sličnu.

Kontam 4gb ram + 64 gb diska + 4 core proc + cooling fan + backup kamera, dođe na Aliexp oko 300 KM.

OBD scaner bi mi bio cool radi dijagnostike a i zbog live data, jer kod mene starije auto ima samo prosječnu potrošnju.

Image

Evo recimo jučer kad sam ga probao preko mob. Sve radi. Ali ova ledica desna koja označava power stoji i kad se ugasi auto i izvadi ključ. Iskopčao sam ga kad sam izašao, da ne razmišljam da mi na ovom minusu ne povuče akumulator.

Plan mi je sljedeći mjesec multimediju naručiti pa ćemo vidjeti.
zato sto je napaja 12+ konstanto sa obd dzeka. Mozes presjeci unutar same dijagnostike, i prespojiti na pin acc (12+ kontakt)
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#352 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by beco »

Ima li neki tutorial.
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#353 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Throttle »

Nece ti ledica izvuci akumulator za godinu
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#354 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by hopi »

beco wrote: 28/01/2024 14:29 4gb min ram :thumbup:

Najbolje kad me je lik sa PIK ubjedivao kako je 1 gb ram za android dovoljno i da ne treba više.
ma 512mb ti je dovoljno :lol:
nego pogledaj, kada sam sebi gledao razlika između 1gb i 2gb nije bila velika, ali 2g i 4gb vako nekih 200KM, pa baš javi koja je ralzika u cijeni
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#355 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by beco »

Image

Došala mi je tipska multimedia 4gb+64gb 4core + kamera. Sa blendom i isporukom sa Aliexpressa 290 KM. Ugradnja u Kommelu.

Legla je fino, komande na volanu radi, kamera se upali kad se u rikverc stavi.

Brzina je zadovoljvajuca, wireless androidauto radi ali primjetno šteka pogotovo na navigaciji. Bi li brži bio android auto da je preko kabla?

Općenito na navigaciju je malo slagish. Imam osjećaj da mu fali procesorske snage.

Iz nekog razloga ne može da se konektuje na obd2 scanner.

Sve u svemh koliko para toliko i muzike .

Uspio sam u Factory setting ući prodavac mi poslao kod. Ali kad pokušam developer options da otključam od androida, traži neki password, nikad to vidio ni na telefonu nisam vidio.

Ljepše mnogo izgleda sa agama launcherom.
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#356 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by hopi »

Pa to je to, koliko para toliko muzike. Jesi li zadovoljan kvalitetom zvuka?
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#357 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by beco »

Da čini mi se i glasniji od fabričkog.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13306
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#358 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Evolution_IV »

@beco

ma jel ovo subaru? 8-)
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#359 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by beco »

:thumbup:

Ima li ko savjet što ovo čudo neće da se konektuje na obd2? I sa mobitelom je malo štekao ovaj scanner ali je na kraju proradio.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#360 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by kabal1337 »

beco wrote: 24/02/2024 23:13 :thumbup:

Ima li ko savjet što ovo čudo neće da se konektuje na obd2? I sa mobitelom je malo štekao ovaj scanner ali je na kraju proradio.
zato sto neki nemaju bluetooth iako imas ikonicu. Pa zato treba wifi verzija obd-a .

Provjeri preko aide64 ili nekog slicnog programa da li zaista imas 4gb rama jer je bilo nekih mucki.
cisto radi sebe
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#361 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by beco »

:thumbup:
Kuvet
Posts: 612
Joined: 22/05/2012 11:58

#362 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Kuvet »

Jel iko otkljucavao audi MMI mape kod ovih ljudi na PIKu? Zanima me jel to pouzdano, traze oko 250KM? + radare, jos neka otkljucavanja. Zna li neko ima li neki tutorial na netu za to otkljucavanje i koliko je to pouzdano da sta ne zeznem?
artur morgan
Posts: 2841
Joined: 30/04/2020 19:47

#363 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by artur morgan »

Govoris o update(nadogradnji) fabrickih navigacionih mapa?Imas mape iz godine proizvodnje vozila i zelis ih nadograditi na zadnje aktuelne ? Iskreno, ako je noviji Audi ( ako nema vise od 5-6 godina ) to je nepotreban trosak jer neces dobiti nista posebno vise da ti bude od koristi.

Kod novijih Audija nadogradnja fabrickih mapa poprilicno je jednostavna, ali cesto treba i nadogradnja softvera i to komplikuje stvari da bi to sam radio. Uglavnom, nije da je bas jednostavno. Ti sa olx-a neke crack verzije fabrickih mapa instaliraju.

Kod starijih Audija to je bilo lako preko DVD-a se zavrsi za pola minute.
Kuvet
Posts: 612
Joined: 22/05/2012 11:58

#364 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Kuvet »

artur morgan wrote: 10/03/2024 10:54 Govoris o update(nadogradnji) fabrickih navigacionih mapa?Imas mape iz godine proizvodnje vozila i zelis ih nadograditi na zadnje aktuelne ? Iskreno, ako je noviji Audi ( ako nema vise od 5-6 godina ) to je nepotreban trosak jer neces dobiti nista posebno vise da ti bude od koristi.

Kod novijih Audija nadogradnja fabrickih mapa poprilicno je jednostavna, ali cesto treba i nadogradnja softvera i to komplikuje stvari da bi to sam radio. Uglavnom, nije da je bas jednostavno. Ti sa olx-a neke crack verzije fabrickih mapa instaliraju.

Kod starijih Audija to je bilo lako preko DVD-a se zavrsi za pola minute.
Nemam nikakvih mapa, samo mi trazi sd karticu da snimim, a ne posjedujem sd karticu. Auto je 2019 godiste, A3. Da, mislio sam na crack verzije, pa rekoh da vidim ima li kakvih mapa da se instaliraju.
artur morgan
Posts: 2841
Joined: 30/04/2020 19:47

#365 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by artur morgan »

Kuvet wrote: 10/03/2024 13:26
artur morgan wrote: 10/03/2024 10:54 Govoris o update(nadogradnji) fabrickih navigacionih mapa?Imas mape iz godine proizvodnje vozila i zelis ih nadograditi na zadnje aktuelne ? Iskreno, ako je noviji Audi ( ako nema vise od 5-6 godina ) to je nepotreban trosak jer neces dobiti nista posebno vise da ti bude od koristi.

Kod novijih Audija nadogradnja fabrickih mapa poprilicno je jednostavna, ali cesto treba i nadogradnja softvera i to komplikuje stvari da bi to sam radio. Uglavnom, nije da je bas jednostavno. Ti sa olx-a neke crack verzije fabrickih mapa instaliraju.

Kod starijih Audija to je bilo lako preko DVD-a se zavrsi za pola minute.
Nemam nikakvih mapa, samo mi trazi sd karticu da snimim, a ne posjedujem sd karticu. Auto je 2019 godiste, A3. Da, mislio sam na crack verzije, pa rekoh da vidim ima li kakvih mapa da se instaliraju.
Da li auto na MMI ima opciju za navigaciju ?

Odnosno da li ima u opremi i navigaciju ?

Ako nema navigacije u tvom paketu opreme, a u odredjenim paketima opreme nemaju navigaciju, pogotovo auta koja su kao nova kupljena u BiH, onda nema i druge opreme potrebne za navigaciju kao sto je gps antena koja mora biti povezana za MMI uredjajem, kao i druga oprema od navigacije. Ja mislim da u tom slucaju ne moze se nista napraviti.

Instalacija navigacionih mapa se uradi preko sd kartice i ona se koristi pri radu navigacije, umjesto dvd medija.

Preko mobitela se moze nesto iskombinirati i prebaciti na MMI displej ali to nisu fabricke mape.
Kuvet
Posts: 612
Joined: 22/05/2012 11:58

#366 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Kuvet »

artur morgan wrote: 10/03/2024 17:48
Kuvet wrote: 10/03/2024 13:26
artur morgan wrote: 10/03/2024 10:54 Govoris o update(nadogradnji) fabrickih navigacionih mapa?Imas mape iz godine proizvodnje vozila i zelis ih nadograditi na zadnje aktuelne ? Iskreno, ako je noviji Audi ( ako nema vise od 5-6 godina ) to je nepotreban trosak jer neces dobiti nista posebno vise da ti bude od koristi.

Kod novijih Audija nadogradnja fabrickih mapa poprilicno je jednostavna, ali cesto treba i nadogradnja softvera i to komplikuje stvari da bi to sam radio. Uglavnom, nije da je bas jednostavno. Ti sa olx-a neke crack verzije fabrickih mapa instaliraju.

Kod starijih Audija to je bilo lako preko DVD-a se zavrsi za pola minute.
Nemam nikakvih mapa, samo mi trazi sd karticu da snimim, a ne posjedujem sd karticu. Auto je 2019 godiste, A3. Da, mislio sam na crack verzije, pa rekoh da vidim ima li kakvih mapa da se instaliraju.
Da li auto na MMI ima opciju za navigaciju ?

Odnosno da li ima u opremi i navigaciju ?

Ako nema navigacije u tvom paketu opreme, a u odredjenim paketima opreme nemaju navigaciju, pogotovo auta koja su kao nova kupljena u BiH, onda nema i druge opreme potrebne za navigaciju kao sto je gps antena koja mora biti povezana za MMI uredjajem, kao i druga oprema od navigacije. Ja mislim da u tom slucaju ne moze se nista napraviti.

Instalacija navigacionih mapa se uradi preko sd kartice i ona se koristi pri radu navigacije, umjesto dvd medija.

Preko mobitela se moze nesto iskombinirati i prebaciti na MMI displej ali to nisu fabricke mape.

Ima opciju za mape. Uvijek mi trazi sd karticu za mape. Ali nema nijedna instalirana. To je fazon.
artur morgan
Posts: 2841
Joined: 30/04/2020 19:47

#367 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by artur morgan »

Kuvet wrote: 10/03/2024 18:09
Ima opciju za mape. Uvijek mi trazi sd karticu za mape. Ali nema nijedna instalirana. To je fazon.
Taj navigacioni uređaj učitava mape sa sd kartice i ne može raditi bez sd kartice.
Odnosno nema tvrdi disk na kojem bi bile instalirane.

Uradi to onda kod nekod od njih, koji se time bave.
Oni će ti sve instalirati na sd karticu i preko sd kartice će ići navigacija.

To se može uraditi i u ovlaštenom servisu ali je cijena 3x skuplja.
Kuvet
Posts: 612
Joined: 22/05/2012 11:58

#368 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by Kuvet »

artur morgan wrote: 11/03/2024 11:57
Kuvet wrote: 10/03/2024 18:09
Ima opciju za mape. Uvijek mi trazi sd karticu za mape. Ali nema nijedna instalirana. To je fazon.
Taj navigacioni uređaj učitava mape sa sd kartice i ne može raditi bez sd kartice.
Odnosno nema tvrdi disk na kojem bi bile instalirane.

Uradi to onda kod nekod od njih, koji se time bave.
Oni će ti sve instalirati na sd karticu i preko sd kartice će ići navigacija.

To se može uraditi i u ovlaštenom servisu ali je cijena 3x skuplja.

Ok, hvala puno. :thumbup:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#369 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by anex »

Šta znaci kad na specifikaciji piše:
Kontrole na volanu: DA (analogni)
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#370 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by hopi »

Pa ja bih reknuo, da kada spojiš taj radion, da znači će ti raditi kontrole s volana. Simple as that.
Tako je kod mene bilo.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#371 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by anex »

Tako sam i ja mislio danas, otišao u Komel na ugradnju i kad sam dosao, kaže čovjek nečeš imati kontrole volana...
Piše fino isto ovako u opisu da ima kontrole volana....
Hajd to, al piše i da je android 12. Čovjek kaže nije to android kao na telefonu, nego neki .... šta ja znam drugi neki :D

Baš sam se iznenadio od Komel firme, izgledaju onako močno... :)
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#372 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by hopi »

Ne znam što ne bi imao kontrole na volanu.jos možeš da namjestiš za šta ćeš ih koristiti, namjestene su na standardno pjesma naprijed nazad zvuk plus minus, a ti možeš lupam umjesto neke od tih staviti mute pauzu i sl.
I šta je ako nije android? Windows 3.11? Gluposti.
Konektuješ uređaj na wifi, namjestiš profil, play store skineš aplikacije koje hoćeš i sav ostali sadržaj.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#373 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by anex »

Auto Multimedia Player Kruger & Matz KM2008 038782 (289 KM)

Code: Select all

https://olx.ba/artikal/58983423
Evo ti link pa vidi, ni meni nije jasno zašto su mi tako danas rekli...
User avatar
nagibSA
Posts: 896
Joined: 19/10/2017 01:21

#374 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by nagibSA »

Da li vrijedi uzimati ove multimedije sa AliExpressa do 300km u odnosu na fabriku.

Ne bih bas da zvuk bude losiji, barem da bude isti.

Nije mi bitna masa mogucnosti, vec da radi navigacija (Google Maps) dobro prije svega (ona bi najvise radila, ne bih bas da se oslanjam na telefon i njegov GPS i Android Auto), muzika i tako to. Nista mi ne znaci tona opcija i aplikacija i cuda, ako nece biti stabilno kao na telefonu.

Nemam nikakvog iskustva sa tim, niti sam probao kod nekoga, niti znam ko ima.
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#375 Re: Auto Multimedija/Radio/2DINAndroid/DVD sistemi

Post by hopi »

Pa sve smo napisali par postova iznad
Barem ja
Nema sta dodati oduzeti
Ukratko ok uređaji za tu cijenu
Ko očekuje čuda ima i pionira android
Post Reply