Auto kuca za preporuku

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

adi2012
Posts: 130
Joined: 04/03/2012 10:34

#1 Auto kuca za preporuku

Post by adi2012 »

Pozdrav svima,

Uskoro se planiram ponoviti sa novim ljubimcem na 4 tocka (renault megane između 2004god - 2007 god) pa me interesuje koju mi auto kucu mozete preporuciti, da nije previse skupa/jeftina odnosno gdje mogu postići najbolji omjer: ulozeno-dobijeno!

Hvala unaprijed :)
Adi
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2 Re: Auto kuca za preporuku

Post by drndalo »

Tamo gdje nadjes takvog Megane-a kupljenog u BiH, da je stvarno prva ruka, i sa provjerljivom istorijom...
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#3 Re: Auto kuca za preporuku

Post by milojicabrzi »

...vidi sa Kramarom, ima dosta solidne Renaulte, koliko para-toliko muzike...uglavnom, kilometraza je ok, auti su dosta pouzdani, mada ih je dosta sluzbenih...
preludezalude
Posts: 5628
Joined: 07/03/2012 00:09

#4 Re: Auto kuca za preporuku

Post by preludezalude »

Ali uvali gume nikakve i los akumulator, a ima najvece cijene.
adi2012
Posts: 130
Joined: 04/03/2012 10:34

#5 Re: Auto kuca za preporuku

Post by adi2012 »

Hvala svima za odgovore/preporuke.. Vidio sam par megana koje imaju na sajtu odnosno trenutno u ponudi i cijena im je 12.000 km + registracija.. malo previše za mene. Izgleda da će bii najbolje da uvezem preko nekog od povjerenja ili da pronađem iole dobar primjerak preko oglasa :-? ;-)
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#6 Re: Auto kuca za preporuku

Post by vnm »

oglasi (najbolje na internetu zbog slika), ne bi bilo lose da je od prvog vlasnika ali nije pod moranje, ako ti se svidi na prvi pogled dogovoris se da odete u ovlasteni servis da pregledaju vozilo komplet (oko 50KM npr. kod halilovica), ukoliko ne zeli da ide u ovlasteni na pregled onda trazis dalje.
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#7 Re: Auto kuca za preporuku

Post by DoradO »

http://www.askramar.com/index.php?optio ... itstart=75

ja sam kod njega kupio auto i cijene nisu fiksne samo da znas... dao mi je auto da sam odem gdje hocu na pregled i sve je bilo kako je on rekao...
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#8 Re: Auto kuca za preporuku

Post by milojicabrzi »

...donekle je u pravu kolega "preludezalude"... to su vozila uglavnom stara 5-6 godina, a upravo na toj starosti, gume su u losem stanju, akumulator takodjer, kao i kvacilo, ako auto nije fino vozen.

Naime, prodavci tih vozila, ta auta voze, do prvog veceg ulaganja (najcesce su to gume, koje u dobrom setu, kostaju cca 1000-1500 KM) tad se oni u zemljama vani, rijesavaju takvih auta i oni stizu nama...

Kada sam kupovao auta, u velikom broju auta iz uvoza koje sam pogledao, gume su bile bas u losem stanju, skoro da se nije moglo sa njima na cestu..

Ipak, tvrdim da je autosalon Kramar, vrlo profesionalna i korektna auto-kuca, medju najpostenijim u BiH, jer realno, ne moze se kupiti auto staro 6+ godina, a u stanju da je kao novo...
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#9 Re: Auto kuca za preporuku

Post by Entropio »

.
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#10 Re: Auto kuca za preporuku

Post by Alive »

I od mene veliki + za Kramar :thumbup:

Bio sam uplatio kaparu za jedno auto kod njih i skontao na kraju da odustajem od kupovine auto zbog nekih nepredvidjenih okolnosti i ono halalim se sa kaparom sta sad... (500 KM sam dao kaparu da me to i to auto "ceka" dok ne dodjem)
Kad na kraju mjeseca zovu me iz Kramara i vratise mi ljudi novac, poslase mi na racun sa kojeg sam uplatio! Sa tim novcem sam se stvarno bio halalio, i nisam se mogao nacuditi da je neko tako nesto uradio.

Od mene sve pohvale jos jednom :thumbup:


I moze se spustiti malo cijena, ja sam ovo auto koje sam bio kaparisao spustio za nekih 700 KM ako se dobro sjecam preko telefona!
preludezalude
Posts: 5628
Joined: 07/03/2012 00:09

#11 Re: Auto kuca za preporuku

Post by preludezalude »

Cijena se moze spustiti danas svugdje, tako da to i nije neki plus. Cak kad kupujes i novo auto u auto kuci, mozes se cijenkati i spustiti cijenu.
ChipyChips
Posts: 156
Joined: 08/08/2012 18:15

#12 Re: Auto kuca za preporuku

Post by ChipyChips »

preludezalude wrote:Cijena se moze spustiti danas svugdje, tako da to i nije neki plus. Cak kad kupujes i novo auto u auto kuci, mozes se cijenkati i spustiti cijenu.
Svugdje osim u ASA autu. Ja sam stanovao od ASA auta par kilometara,a bruka je da sam uzimao auto par stotina kilometara dalje.Svake godine do dvije sam mjenjao novo auto,isao ''staro'' za novo. Audiji su bili u pitanju.7 auta sam promjenio,nikada se nisam mogao sa njima dogovoriti za cijenu,i zavrsavao sam na drugom mjestu auto.Zadnji put sam bio otisao da uzmem Audija TT.Dobro se sjecam dosao ja,petak bio.Ja sa posla pravo u salon odlucio da kupim TT-a za kes. Prodavac se zove Alen,uzeo baterijsku lampu i igra se sa njom,njegov odnos prema meni kao kupcu 0 bodova.Ja se predstavim i kazem da zelim uzeti auto,TT-a,ovaj crveni koji imate u salonu,bla bla...mozemo li pricati oko cijene? Kaze to je ta cijena.Ok velim,placam kesom...jok,o spustanju cijene ni da cuje...na kraju,da vam skratim,trazio sam mu da mi spuste auto bilo sta(bila cifra vjerovali ili ne oko 250 KM),papak nije htio...Izadjem odatle i zakunem se da NIKADA vise moj dinar nece njima po pitanju servisa ili bilo cega,pa taman da su jedini na svijetu...

Malo sam otisao off,ali eto cisto da vam spomenem moje iskustvo sa tim da se ''svugdje moze'' spustiti cijena...
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#13 Re: Auto kuca za preporuku

Post by Alive »

Trebao si zvati njegovom nadredjenog pa bi vidio kako moze. Ne kontam to da nije htio spustiti 200 KM jer i njima je u cilju da prodaju auto...

Pricao sam bas sa jednim visoko rangiranim covjekom u ASI (bas za audi program) i bas smo o tome pricali.... mogu ti naravno spustiti, dati nekih poklona, dodataka ili sta vec. Ako se ne varam do nekih 8% ti mogu spustiti (ili oni uzimaju 8% po autu...sad tacno ne znam) i onda kao u tim 8% mogu ti dati rcimo popust 4% itd. zavisi kako se nagodis sa njima. A pogotovo jos kes...

Ne kontam tog lika sa kojim si radio mislim tog prodavaca nikako...
adi2012
Posts: 130
Joined: 04/03/2012 10:34

#14 Re: Auto kuca za preporuku

Post by adi2012 »

Pozdrav svima,

Hvala za sve postove, dosta korisnih informacija sam pročitao zahvaljujući ovoj temi a to minaravno i treba prije kupovine ;-)

Vjerujem da je Kramar kuća jedna od najboljih ali nisam dosad na ovoj temi čio ni za jednu drugu auto kuću osim njih.. Ima li još koja za preporuku koja je sličnog ili približnog ranga??

Pozdrav,
Adi 8-)
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#15 Re: Auto kuca za preporuku

Post by klixo »

ChipyChips wrote:
preludezalude wrote:Cijena se moze spustiti danas svugdje, tako da to i nije neki plus. Cak kad kupujes i novo auto u auto kuci, mozes se cijenkati i spustiti cijenu.
Svugdje osim u ASA autu. Ja sam stanovao od ASA auta par kilometara,a bruka je da sam uzimao auto par stotina kilometara dalje.Svake godine do dvije sam mjenjao novo auto,isao ''staro'' za novo. Audiji su bili u pitanju.7 auta sam promjenio,nikada se nisam mogao sa njima dogovoriti za cijenu,i zavrsavao sam na drugom mjestu auto.Zadnji put sam bio otisao da uzmem Audija TT.Dobro se sjecam dosao ja,petak bio.Ja sa posla pravo u salon odlucio da kupim TT-a za kes. Prodavac se zove Alen,uzeo baterijsku lampu i igra se sa njom,njegov odnos prema meni kao kupcu 0 bodova.Ja se predstavim i kazem da zelim uzeti auto,TT-a,ovaj crveni koji imate u salonu,bla bla...mozemo li pricati oko cijene? Kaze to je ta cijena.Ok velim,placam kesom...jok,o spustanju cijene ni da cuje...na kraju,da vam skratim,trazio sam mu da mi spuste auto bilo sta(bila cifra vjerovali ili ne oko 250 KM),papak nije htio...Izadjem odatle i zakunem se da NIKADA vise moj dinar nece njima po pitanju servisa ili bilo cega,pa taman da su jedini na svijetu...

Malo sam otisao off,ali eto cisto da vam spomenem moje iskustvo sa tim da se ''svugdje moze'' spustiti cijena...
Ja bas ASI spustio cijenu auta ne moze dalje... oko 5 hiljada popusta sam dobio.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#16 Re: Auto kuca za preporuku

Post by respo »

a sta si ti kupovao u asi?
adi2012
Posts: 130
Joined: 04/03/2012 10:34

#17 Re: Auto kuca za preporuku

Post by adi2012 »

Vjerujem da je Kramar kuća jedna od najboljih ali nisam dosad na ovoj temi čio ni za jednu drugu auto kuću osim njih.. Ima li još koja za preporuku koja je sličnog ili približnog ranga??
bump... ;-)
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#18 Re: Auto kuca za preporuku

Post by holowey »

klixo wrote:
ChipyChips wrote:
preludezalude wrote:Cijena se moze spustiti danas svugdje, tako da to i nije neki plus. Cak kad kupujes i novo auto u auto kuci, mozes se cijenkati i spustiti cijenu.
Svugdje osim u ASA autu. Ja sam stanovao od ASA auta par kilometara,a bruka je da sam uzimao auto par stotina kilometara dalje.Svake godine do dvije sam mjenjao novo auto,isao ''staro'' za novo. Audiji su bili u pitanju.7 auta sam promjenio,nikada se nisam mogao sa njima dogovoriti za cijenu,i zavrsavao sam na drugom mjestu auto.Zadnji put sam bio otisao da uzmem Audija TT.Dobro se sjecam dosao ja,petak bio.Ja sa posla pravo u salon odlucio da kupim TT-a za kes. Prodavac se zove Alen,uzeo baterijsku lampu i igra se sa njom,njegov odnos prema meni kao kupcu 0 bodova.Ja se predstavim i kazem da zelim uzeti auto,TT-a,ovaj crveni koji imate u salonu,bla bla...mozemo li pricati oko cijene? Kaze to je ta cijena.Ok velim,placam kesom...jok,o spustanju cijene ni da cuje...na kraju,da vam skratim,trazio sam mu da mi spuste auto bilo sta(bila cifra vjerovali ili ne oko 250 KM),papak nije htio...Izadjem odatle i zakunem se da NIKADA vise moj dinar nece njima po pitanju servisa ili bilo cega,pa taman da su jedini na svijetu...

Malo sam otisao off,ali eto cisto da vam spomenem moje iskustvo sa tim da se ''svugdje moze'' spustiti cijena...
Ja bas ASI spustio cijenu auta ne moze dalje... oko 5 hiljada popusta sam dobio.
pitao sam u asi moze li kakav popust za kes, kazu njima je svejedno kes ili kredit jer svakako njima cijela suma lijeze na racun (sto ima logike)... kazu cijene su takve kakve su, ali se moze dogovoriti za nesto dodatne opreme koja bi isla gratis... recimo, metalik boja, alarm, alu felge sa gumama, krovni nosaci, i slicno, u zavisnosti od cijene auta
avalanche168
Posts: 103
Joined: 21/01/2012 03:38

#19 Re: Auto kuca za preporuku

Post by avalanche168 »

Da li neko ima iskustva i informacija o tome kakva je auto kuća Nuić?
carobnjak1
Posts: 154
Joined: 28/08/2012 13:54

#20 Re: Auto kuca za preporuku

Post by carobnjak1 »

mislim da sada ima dosta dobrih auta u ponudi iz uvoza,mislim da su te autokuce deranje po cepovima
adi2012
Posts: 130
Joined: 04/03/2012 10:34

#21 Re: Auto kuca za preporuku

Post by adi2012 »

avalanche168 wrote:Da li neko ima iskustva i informacija o tome kakva je auto kuća Nuić?
neznam kakav ih glas prati ali cijene su im korektne :thumbup:
preludezalude
Posts: 5628
Joined: 07/03/2012 00:09

#22 Re: Auto kuca za preporuku

Post by preludezalude »

Po meni, nisu im bas korektne cijene. Cijene su vece nego kod nekog iz oglasa, a sta ti daju auto kuce od povlastica? Mislim, daju li ti kakvu garanciju na vozilo? Da li je vozilo servisirano i tehnicki ispravno? Nebih rekao cim dobijes gume ćelouston. Kod nekih mozes dobiti garanciju na predjene kilometre, ali kod vecine ne mozes dobiti ni to. Da li to znaci da su kilometraze vracane kad nece da ti da garanciju na predjene kilometre!!?? Uostalom kakve su nase auto kuce ili kad ga jos nazove auto salon, ti odes da pogledas auta, kad ono tamo samo neka livada i auta poredana. Samo legalni svercer.
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#23 Re: Auto kuca za preporuku

Post by Oxygenn »

Alive wrote:Trebao si zvati njegovom nadredjenog pa bi vidio kako moze. Ne kontam to da nije htio spustiti 200 KM jer i njima je u cilju da prodaju auto...

Pricao sam bas sa jednim visoko rangiranim covjekom u ASI (bas za audi program) i bas smo o tome pricali.... mogu ti naravno spustiti, dati nekih poklona, dodataka ili sta vec. Ako se ne varam do nekih 8% ti mogu spustiti (ili oni uzimaju 8% po autu...sad tacno ne znam) i onda kao u tim 8% mogu ti dati rcimo popust 4% itd. zavisi kako se nagodis sa njima. A pogotovo jos kes...

Ne kontam tog lika sa kojim si radio mislim tog prodavaca nikako...
Moj kolega je prije tri-cetri godine odlucio da kupi novo auto - tako je jedan od izbora bio audi u asi. U prici oko cijene prodavac nije htio da cuje o bilo kakvom popustu, u citavoj toj prici se pojavio nekakv sefic koji je iznad tog prodavaca i citava se prica vrtila takav je cjenovnik i oni mu nemogu spustati cijenu

Nakon obilaska svih poznatijih ssalona u sarajevu, kolega mi je na kraju pazario u toyoti i to sa popustom izmedju 2-3000 po njihovom cjenovniku i odnos ljudi prema kupcu je kaze bio za deset.
Prodavac nije ima ovlasti da obara cijenu, ali dok se povukla prica o konkretnom modelu i opremi pozvana je sefica prodajnog salona s kojom se razgovaralo o konacnoj cijeni.
adi2012
Posts: 130
Joined: 04/03/2012 10:34

#24 Re: Auto kuca za preporuku

Post by adi2012 »

Pozdrav,

Da li je neko imao iskustva sa auto-kućom AC Boras? Na pik.ba sam pronašao 5-6 auta koja su mi interesantna i nije isključeno da kod njih istresem kesicu :-D

Hvala unaprijed!

Adi
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#25 Re: Auto kuca za preporuku

Post by iceman ze »

Sto se tice garancije na kilometrazu, saob.nezgoda, porijeklo i sl. Mislim da je to obmana kupaca. Da li je neko stvarno te garancije i iskoristio? Prosle godine sam na HRT gledao emisiju, gdje je od ovlastenog salona SUZUKI, prevaren kupac novog vozila. Naime, mjenjac je otkazao, koji je bio pod garancijom. Prevareni vlasnik se obratio i sudu, a ima i pun registar papira, kojima trazi da se ta garancija u stvarnosti i prizna, sto ovlasteni distributer nece da prizna. HAK je angazovao vjestaka saobracajne struke, gdje kaze da je mjenjac za HR trziste losiji nego za EU, i da je zbog toga otkazao. Na kraju emisije, je zakljucak da na Balkanu ne treba kupovati nova vozila.


Ja sam svoje vozilo kupio u USA, sledece cu takodjer negdje u EU, ali kod nasih sigurno necu. ;-)
Post Reply