Auto kuca za preporuku

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#26 Re: Auto kuca za preporuku

Post by muha_sa »

adi2012 wrote:Pozdrav,

Da li je neko imao iskustva sa auto-kućom AC Boras? Na pik .ba sam pronašao 5-6 auta koja su mi interesantna i nije isključeno da kod njih istresem kesicu :-D

Hvala unaprijed!

Adi
izvoli provjerenu auto kucu.

http://www.pantera.ba/
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#27 Re: Auto kuca za preporuku

Post by Alive »

muha_sa wrote:
adi2012 wrote:Pozdrav,

Da li je neko imao iskustva sa auto-kućom AC Boras? Na pik .ba sam pronašao 5-6 auta koja su mi interesantna i nije isključeno da kod njih istresem kesicu :-D

Hvala unaprijed!

Adi
izvoli provjerenu auto kucu.

http://www.pantera.ba/

Otisao kod njih i svidi mi se jedan Golf 5. Od navigacije sibera... ma sve.

Odvedem auto u onaj servis preko puta pantere (kada ides prema Vizi nakon onog mosta odmah desno) da se provjeri i to me nagovori ovaj prodavac u panteri kao hajde tu u njih extrta rade ljudi. Ja naivan haj reko... Odem i tamo podigli auto kaze onaj majstor ma sve uredu, ne fali mu nista. Ja pogledam i izmjerim razmak izmedju tockova i blatobrana se totalno ne podudara, auto udarano vidi se iz aviona nakon sto ga je podigao. Naravno majstor suti kada sam mu ukazao na "propuste". Gleda me i nista samo suti a ovaj iz pantere mi govori kao "ma sve je ok" Jasno je o kakvim poslovima se tu radi!

Do tada sam obilazio auta kod njih (to je bilo prije jedno 3-4 goidne) a od tada nikad vise! :x :x




Vi slobodno...
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#28 Re: Auto kuca za preporuku

Post by iceman ze »

Alive wrote:
muha_sa wrote:
adi2012 wrote:Pozdrav,

Da li je neko imao iskustva sa auto-kućom AC Boras? Na pik .ba sam pronašao 5-6 auta koja su mi interesantna i nije isključeno da kod njih istresem kesicu :-D

Hvala unaprijed!

Adi
izvoli provjerenu auto kucu.

http://www.pantera.ba/

Otisao kod njih i svidi mi se jedan Golf 5. Od navigacije sibera... ma sve.

Odvedem auto u onaj servis preko puta pantere (kada ides prema Vizi nakon onog mosta odmah desno) da se provjeri i to me nagovori ovaj prodavac u panteri kao hajde tu u njih extrta rade ljudi. Ja naivan haj reko... Odem i tamo podigli auto kaze onaj majstor ma sve uredu, ne fali mu nista. Ja pogledam i izmjerim razmak izmedju tockova i blatobrana se totalno ne podudara, auto udarano vidi se iz aviona nakon sto ga je podigao. Naravno majstor suti kada sam mu ukazao na "propuste". Gleda me i nista samo suti a ovaj iz pantere mi govori kao "ma sve je ok" Jasno je o kakvim poslovima se tu radi!

Do tada sam obilazio auta kod njih (to je bilo prije jedno 3-4 goidne) a od tada nikad vise! :x :x


I mene je jedan iz Pantere nasadio, svojom nestrucnoscu..........i dan danas ga spominjem.




Vi slobodno...
adi2012
Posts: 130
Joined: 04/03/2012 10:34

#29 Re: Auto kuca za preporuku

Post by adi2012 »

Hvala ljudi za info, panteru zaobilazim :-)

Kao što rekoh. živo me interesuje stanje sa AC Boras, imaju predstavništvo u Vitezu mislim i Mostaru?

Hvala!
Adi
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#30 Re: Auto kuca za preporuku

Post by 530i »

U Vitezu, u salonu, su ljubazni i pismeni, ali konkretnog iskustva nemam osim razgledanje ponude.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#31 Re: Auto kuca za preporuku

Post by condy »

Auto kuce kod nas nisu bas pouzdane. Kupuju auta potrosena jer su dosta povoljna vani.

Kramar mi je nekako najposlovniji. Iako to nije garancija da je auto dobro. Najbolje je auto detaljno pregledati i hladne glave donijeti odluku.

Po meni je najbolje auto uvesti iz EU. Ko ima vani rodbine, a ima nas vani :D to je najbolje rješenje. S tim da se predvide svi troškovi ; pdv 17%, carina 6 ili 15% ( auta izvan EU ), homologacija 250 km, troškovi odlaska, putarine, osiguranja, dolaska, gorivo oko 600 eura, registracija od min 500 km. Troškovi su visoki, ali su i auta znatno bolja.
LeKo
Posts: 1485
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#32 Re: Auto kuca za preporuku

Post by LeKo »

Nije bitna kuća u kojoj kupuješ nego auto koje kupuješ. Prije kupovine u bilo kojoj kući obavezno platiti dobrog majstora da pogleda auto (ako već sam ne znaš).

Pozitivna iskustva što lična, što od veoma bliske rodbine i prijatelja su sa autokućama Kramar i Malić Auto.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#33 Re: Auto kuca za preporuku

Post by condy »

LeKo wrote:Nije bitna kuća u kojoj kupuješ nego auto koje kupuješ. Prije kupovine u bilo kojoj kući obavezno platiti dobrog majstora da pogleda auto (ako već sam ne znaš).

Pozitivna iskustva što lična, što od veoma bliske rodbine i prijatelja su sa autokućama Kramar i Malić Auto.
:thumbup:
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#34 Re: Auto kuca za preporuku

Post by ranger »

da dignemo temu malo, mislim da se mao prica o njima a ima ih...
interesuje me koliko su nagodni u opcijama da ti nadju xy auto po narudzbi, sa tom i tom opremom, motorom, oblikom i td. jel nude to? jel neko radio s njima taj aranzman? ispostuju li dogovor?
Edisontije
Posts: 126
Joined: 28/10/2012 20:16

#35 Re: Auto kuca za preporuku

Post by Edisontije »

Autokuća SMAJIĆ Kiseljak.
Provjereno. Čuo sam sve pohvale na račun tog vlasnika autokuće. :thumbup:
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#36 Re: Auto kuca za preporuku

Post by emko1234 »

pokretacu teme, najbolje ti je da trazis auto u svom aranzmanu.
dakle ne preko neke kuce, jer kuca mora zaradit na autu. nego uzmes fino oglase, i pik i market i trazis pravo auto. takav se megan privatno moze naci u vrlo dobrom stanju a da se ustedi koja para.
kakve kuce i govna, i te iste kuce gore kupuju auta od ljudi u privatnom aranzmanu pa onda ovdje varaju raju.
doduse ne svim, al ja koliko sam vidio kod kramara, svako auto je preslo debelo preko 100 000km
i poserem se ja na pricu da je bolje 150 000 u njemackoj nego 75 000 po bosni. jest al kad bi se zajebavali.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#37 Re: Auto kuca za preporuku

Post by mali_milojica »

emko1234 wrote:pokretacu teme, najbolje ti je da trazis auto u svom aranzmanu.
dakle ne preko neke kuce, jer kuca mora zaradit na autu. nego uzmes fino oglase, i pik i market i trazis pravo auto. takav se megan privatno moze naci u vrlo dobrom stanju a da se ustedi koja para.
kakve kuce i govna, i te iste kuce gore kupuju auta od ljudi u privatnom aranzmanu pa onda ovdje varaju raju.
doduse ne svim, al ja koliko sam vidio kod kramara, svako auto je preslo debelo preko 100 000km
i poserem se ja na pricu da je bolje 150 000 u njemackoj nego 75 000 po bosni. jest al kad bi se zajebavali.
:thumbup:
To mi je najsmjesnija prica. 150 000 je 150 000.
A mislim da se uz neki aktivan privatni angazman oko potraznje auta i uz kes u rukama moze uzeti odlican auto uz veliku ustedu koja se dobije obaranjem cijene. Vakat je zafrkan,niko nema para ili im pare trebaju za nesto drugo,a ljudi dobijaju ponude tipa dam ti građu,stolariju ili cijepana bukova drva u zamjenu za auto. Mislim ono :-) . Tako da uz kes se kupuje odlican auto za pristojne pare.
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#38 Re: Auto kuca za preporuku

Post by febo_acm »

Ja sam se jendom nasadio u auto kućama i nikad više... Vozaju gore auta do velikog servisa i onda ga ovamo uvali i bum servis za par hiljada km ili je udaran bio ili mu nešto treće fali. Rijetke se auto kuće koje prodaju auta u koja ne treba u startu ulagati. Nedavno je moj komšija prodao Golfa IV u perfektnom stanju, nije prešao ni 95.000, 2002 goodina, full oprema 1.9tdi za 6500 KM. Trebale čovjeku pare i jebiga. Na piku imaš ljudi koji prodaju auta koja su čuvali ko sebi, a ne ovi krkani što uvezu bilo šta i uvali ovamo.
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#39 Re: Auto kuca za preporuku

Post by talić »

adi2012 wrote:Pozdrav,

Da li je neko imao iskustva sa auto-kućom AC Boras? Na pik .ba sam pronašao 5-6 auta koja su mi interesantna i nije isključeno da kod njih istresem kesicu :-D

Hvala unaprijed!

Adi
Najbolje je kupiti auto koje je neka firma koristila za službene potrebe. Znaš da je redovno servisiran i da je kilometraža stvarna.
User avatar
Phosphorus
Posts: 523
Joined: 02/05/2010 18:03

#40 Re: Auto kuca za preporuku

Post by Phosphorus »

talić wrote:
adi2012 wrote:Pozdrav,

Da li je neko imao iskustva sa auto-kućom AC Boras? Na pik .ba sam pronašao 5-6 auta koja su mi interesantna i nije isključeno da kod njih istresem kesicu :-D

Hvala unaprijed!

Adi
Najbolje je kupiti auto koje je neka firma koristila za službene potrebe. Znaš da je redovno servisiran i da je kilometraža stvarna.
To je mač sa dvije oštrice.
2001
Posts: 201
Joined: 24/06/2012 12:31

#41 Re: Auto kuca za preporuku

Post by 2001 »

talić wrote:Najbolje je kupiti auto koje je neka firma koristila za službene potrebe. Znaš da je redovno servisiran i da je kilometraža stvarna.
Ujedno znaš i da je najbrže po makadamu... :D
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#42 Re: Auto kuca za preporuku

Post by shlauf »

2001 wrote:
talić wrote:Najbolje je kupiti auto koje je neka firma koristila za službene potrebe. Znaš da je redovno servisiran i da je kilometraža stvarna.
Ujedno znaš i da je najbrže po makadamu... :D
Vozio i kunto i panto. Sjebao ko je stig'o. Nije njegovo pa ga baš briga. Firma će platiti popravku. :roll:

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#43 Re: Auto kuca za preporuku

Post by emko1234 »

talić wrote:
adi2012 wrote:Pozdrav,

Da li je neko imao iskustva sa auto-kućom AC Boras? Na pik .ba sam pronašao 5-6 auta koja su mi interesantna i nije isključeno da kod njih istresem kesicu :-D

Hvala unaprijed!

Adi
Najbolje je kupiti auto koje je neka firma koristila za službene potrebe. Znaš da je redovno servisiran i da je kilometraža stvarna.
to je stvavno najbolje, jos ako je firma Njemacka posta, il dhl, fedex, i takve, onda je to auto sigurna investicija. samo ga jos ginisu treba prijavit, ja recimo preporucujem petice od nase policije. rijetko koja ima da nije presla 250 000km. prava investcija. pride dobijes rasparene ljetne gume, i sapku zaboravljenu u gepeku.
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#44 Re: Auto kuca za preporuku

Post by talić »

Jeste navalili,... naravno da nisam mislio na dostavna vozila nego na vozila koja koriste vlasnici manjih firmi sa par uposlenih. Takvih firmi je mnogo i većina mjenja vozila svakih dvije do tri godine sa pređenih 50 do 100 hiljada km.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#45 Re: Auto kuca za preporuku

Post by Melami »

condy wrote:Auto kuce kod nas nisu bas pouzdane. Kupuju auta potrosena jer su dosta povoljna vani.

Kramar mi je nekako najposlovniji. Iako to nije garancija da je auto dobro. Najbolje je auto detaljno pregledati i hladne glave donijeti odluku.

Po meni je najbolje auto uvesti iz EU. Ko ima vani rodbine, a ima nas vani :D to je najbolje rješenje. S tim da se predvide svi troškovi ; pdv 17%, carina 6 ili 15% ( auta izvan EU ), homologacija 250 km, troškovi odlaska, putarine, osiguranja, dolaska, gorivo oko 600 eura, registracija od min 500 km. Troškovi su visoki, ali su i auta znatno bolja.
ja se ne bi slozio sa tobom.
Mislim da je najbolje kupiti auto pd prvog vlasnika u Bosni sa servisnom knjizicom jer mislim da kod nas ljudi vode puno vise racuna o auto nego vani.
I ne znam koliko trebas biti pametan da salusa preporuke prodavca gdje da odvedes auto na kontrolu :D
hahhaha
User avatar
nedimaha
Posts: 112
Joined: 10/11/2005 12:14
Location: Sarajevo

#46 Re: Auto kuca za preporuku

Post by nedimaha »

Fino me pocastio gospodin iz Autokuce Marko iz Zepca. Valjda sam zasluzio kada po svakakvim dvoristima gledam aute :)
PS pogledati soiku na linku :)

Cisto da kazem da je zaobidjete

https://drive.google.com/file/d/1xUzNoA ... zWRmO/view
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#47 Re: Auto kuca za preporuku

Post by amar1994 »

Ne znam,meni djeluje korektno sto se vidi br.sasije na ponekim autima i kilometri su onako poveliki..garanciju koju trazis mozes dobiti samo za nov auto :) ,ostalo ti je ubleha i zamjavanje ;-)
User avatar
nedimaha
Posts: 112
Joined: 10/11/2005 12:14
Location: Sarajevo

#48 Re: Auto kuca za preporuku

Post by nedimaha »

[quote="amar1994"]Ne znam,meni djeluje korektno sto se vidi br.sasije na ponekim autima i kilometri su onako poveliki..garanciju koju trazis mozes dobiti samo za nov auto :) ,ostalo ti je ubleha i zamjavanje ;-)[/quote]

Sve ok, ali moze se to i normalnije reći, ne mora bas ovako, ja bih ipak zadrzao dozu kulture, radi sebe ;)
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#49 Re: Auto kuca za preporuku

Post by Euphoria »

Može li neko podijeliti iskustvo u skorije vrijeme sa autokućama, pozitivno?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#50 Re: Auto kuca za preporuku

Post by Bakir1 »

Citroen c4 e-HDI exclusive (12.000 KM)
https://www.olx.ba/r/33986674/20409
Post Reply