Auto kozmetika

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1176 Re: Auto kozmetika

Post by JavierBosnia »

DonieBrasco wrote: 29/04/2021 14:09 U kojoj radnji u Sarajevu ima kupiti Sonax proizvoda ?

Znam da ima u Penny ali dođe im nesto malo.
Opet lupa raja samo da je pisati, Bingo nema nista koliko znam. Kakvi autodijelovi, mani se toga da ne lutas puno.

Najbolji izbor Sonaxa ti je u xenon.ba, sada se oni nalaze iza Grasa na Otoci, pogledaj na netu. U OBIju imas isto sredatava, neka su skuplja, imas i u Peniju malo kao sto kazes, malo u FISu, malo u SenSu na Aneksu..
Al kazem ti, najbolje mjesto za to je xenon. Zivio
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1177 Re: Auto kozmetika

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 29/04/2021 15:08
DonieBrasco wrote: 29/04/2021 14:09 U kojoj radnji u Sarajevu ima kupiti Sonax proizvoda ?

Znam da ima u Penny ali dođe im nesto malo.
Opet lupa raja samo da je pisati, Bingo nema nista koliko znam. Kakvi autodijelovi, mani se toga da ne lutas puno.

Najbolji izbor Sonaxa ti je u xenon.ba, sada se oni nalaze iza Grasa na Otoci, pogledaj na netu. U OBIju imas isto sredatava, neka su skuplja, imas i u Peniju malo kao sto kazes, malo u FISu, malo u SenSu na Aneksu..
Al kazem ti, najbolje mjesto za to je xenon. Zivio
Posto vidim da je na "moj" racun
Napisao si sve isto kao ja
Autodijelovi i to sam mislio i na te auto shopove xenon autodom itd

A siguran sam da sam u novom bingu na dijelu autokozmetika vidio sonax samo je to par stvari samo

A to da xenon ima najvise je po njihovoj stranici a na licu mjesta nema dosta toga sto sam se licno uvjerio
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1178 Re: Auto kozmetika

Post by JavierBosnia »

foxlife wrote: 29/04/2021 15:18

A to da xenon ima najvise je po njihovoj stranici a na licu mjesta nema dosta toga sto sam se licno uvjerio
Na tvoj racun nego sta. Nece niko nagadjati sta si mislio, pomozi covjeku konkretno, a ne gdje si ti sta usput vidio. Vjerujem da nisi kupio u zivotu 2 njihova proizvoda al haj

Rekao si, citiram, Kod auto dijelovi i sl radnji vjerovatno u svakoj samo sto je kod svih slab izbor - ako si pod njima mislio xenon kao sto kazes, onsa si se zajebo zestoko

Xenon druze ima najbolji izbor i idi kod njih, nemaju naravno sve sa stranice, ali 90% onoga sto prosjecan vozac trazi - imaju
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1179 Re: Auto kozmetika

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 29/04/2021 15:37
foxlife wrote: 29/04/2021 15:18

A to da xenon ima najvise je po njihovoj stranici a na licu mjesta nema dosta toga sto sam se licno uvjerio
Na tvoj racun nego sta. Nece niko nagadjati sta si mislio, pomozi covjeku konkretno, a ne gdje si ti sta usput vidio. Vjerujem da nisi kupio u zivotu 2 njihova proizvoda al haj

Rekao si, citiram, Kod auto dijelovi i sl radnji vjerovatno u svakoj samo sto je kod svih slab izbor - ako si pod njima mislio xenon kao sto kazes, onsa si se zajebo zestoko

Xenon druze ima najbolji izbor i idi kod njih, nemaju naravno sve sa stranice, ali 90% onoga sto prosjecan vozac trazi - imaju
Idi nazad bas na ovoj temi ili je ova tema na drugom firumu pa ces vidjeti sta sam sve kupio od sonaxa

Autodijelovi i sl su za mene i ovi autoshopovi al ok jedino se tu moze reci da se nisam fino izrazio
Pomazem covjeku konkretno i kazem da je od ovih dostupnih najveci izbor u obiju a kod ovih ostalih kao i kod xenona je isto sto se tice dostupnosti
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1180 Re: Auto kozmetika

Post by JavierBosnia »

Ne, nije. Xenon ima najvecu ponudu u Sarajevu Sonaxovih proizvoda.

Da, vise od obija.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1181 Re: Auto kozmetika

Post by foxlife »

Evo za tvoje vjerovanje
Samo jedna od slika sa proizvodima koje sam koristio 4 od njih su sonax
Da ne slikam druge sonax proizvode
Image
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1182 Re: Auto kozmetika

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 29/04/2021 15:51 Ne, nije. Xenon ima najvecu ponudu u Sarajevu Sonaxovih proizvoda.

Da, vise od obija.
Na stranici imaju na stanju nemaju
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1183 Re: Auto kozmetika

Post by foxlife »

Kad smo vec kod sonaxa 1300 je i seminar koji je placen za "certifikat" za detailing
U stvari 3 "certifikata" i ti meni kazes nisam 2 proizvoda kupio
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1184 Re: Auto kozmetika

Post by JavierBosnia »

foxlife wrote: 29/04/2021 15:56
JavierBosnia wrote: 29/04/2021 15:51 Ne, nije. Xenon ima najvecu ponudu u Sarajevu Sonaxovih proizvoda.

Da, vise od obija.
Na stranici imaju na stanju nemaju
Nisi los, ali si naletio na vecu ribu koja posjeduje 18 proizvoda od Sonaxa, te nekoliko od drugih proizvodjaca
Bio sam prije mjesec dana i u xenonu i u obiju, i dalje tvrdim da xenon ima vecu i siru ponudu sonaxove autokozmetike.

Slazem se da na stranici imaju sve, ali ponavljam 90% stvari siroka masa koju koristi imaju, a i to je dovoljno da oprt imaju vise od obija
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1185 Re: Auto kozmetika

Post by JavierBosnia »

foxlife wrote: 29/04/2021 16:02 Kad smo vec kod sonaxa 1300 je i seminar koji je placen za "certifikat" za detailing
U stvari 3 "certifikata" i ti meni kazes nisam 2 proizvoda kupio
Tako pricas, takvo znanje pokazujes. A i na slici vidim 2.5 sonaxova proizvoda :lol:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1186 Re: Auto kozmetika

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 29/04/2021 16:04
foxlife wrote: 29/04/2021 15:56
JavierBosnia wrote: 29/04/2021 15:51 Ne, nije. Xenon ima najvecu ponudu u Sarajevu Sonaxovih proizvoda.

Da, vise od obija.
Na stranici imaju na stanju nemaju
Nisi los, ali si naletio na vecu ribu koja posjeduje 18 proizvoda od Sonaxa, te nekoliko od drugih proizvodjaca
Bio sam prije mjesec dana i u xenonu i u obiju, i dalje tvrdim da xenon ima vecu i siru ponudu sonaxove autokozmetike.

Slazem se da na stranici imaju sve, ali ponavljam 90% stvari siroka masa koju koristi imaju, a i to je dovoljno da oprt imaju vise od obija
Cuj nisam los ovo je ono sto koristim samo za vani ovlas da ne nabrajam sta sve jos koristim kad perem unutra cistim i sl
A "opremu" sonax da ne pominjem a evo vidi se ovdje jastuce njihovo

Kao sto rekoh dal na ovoj temi ili neka druga bavim se detaljisanjem i koristim sirok spektar proizvoda sto od sonaxa sto od drugih pa sam zato i komentarisao da su usluge preskupe ovdje kad se uzme u obzur cijena materijala sto je neko pomenuo
Mozda bas ti al nebitno
Ono sto raja koristi i sto kupuje u xenonu isto moze kupiti u obiju i iza toga stojim
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1187 Re: Auto kozmetika

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 29/04/2021 16:05
foxlife wrote: 29/04/2021 16:02 Kad smo vec kod sonaxa 1300 je i seminar koji je placen za "certifikat" za detailing
U stvari 3 "certifikata" i ti meni kazes nisam 2 proizvoda kupio
Tako pricas, takvo znanje pokazujes. A i na slici vidim 2.5 sonaxova proizvoda :lol:
Na slici vidis koja 2.5 sonax proizvoda?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1188 Re: Auto kozmetika

Post by JavierBosnia »

foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1189 Re: Auto kozmetika

Post by foxlife »

To ti odgovor?
Nemas nista konkretno reci?
I ja budala sto se sa "balavcem" raspravljam uopste

Ako se poistovjecujes sa susicem to dovoljno govori
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1190 Re: Auto kozmetika

Post by JavierBosnia »

foxlife wrote: 29/04/2021 16:15 To ti odgovor?
Nemas nista konkretno reci?
I ja budala sto se sa "balavcem" raspravljam uopste

Ako se poistovjecujes sa susicem to dovoljno govori
A sta da ti odgovorim kad se brukas.
Slikas mi jastucic od 6 KM i nesto naglasavas
Koje proizvode vidim, briliant shine detailer, ovo zeleno je vjerovatno za plastike od vanilije, mislim da zeleni ima i onaj odstranjivac mirisa, i cistac stakala. Proizvodi vrijednosti ko i ja sto sam jedan platio, gel za gume. Za koji usput koliko znam nisam vidio u obiju, a u xenonu sam nasao.
Nadalje u xenonu je bio sampon 3-4 vrste, u obiju jedna dvije. Isto cistac stakala u obiju taj ima, a u xenonu ona oba.

Zanima li te jos sta. I to ti nije pjenomat, on je malo skuplji, al treba to platiti

Ps. A susic je najuspjesniji selektor bih, legenda sarajeva, pariza, zasto se ne uporedjivati sa takvom velicinom. Ustati pa reci pape
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1191 Re: Auto kozmetika

Post by STARx »

https://www.carbox.ba/
https://luxurycarstuff.olx.ba/ od njeg ja narucujem. Sarajevo nema nista, djaba trazis i bacas pare.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1192 Re: Auto kozmetika

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 29/04/2021 16:25
foxlife wrote: 29/04/2021 16:15 To ti odgovor?
Nemas nista konkretno reci?
I ja budala sto se sa "balavcem" raspravljam uopste

Ako se poistovjecujes sa susicem to dovoljno govori
A sta da ti odgovorim kad se brukas.
Slikas mi jastucic od 6 KM i nesto naglasavas
Koje proizvode vidim, briliant shine detailer, ovo zeleno je vjerovatno za plastike od vanilije, mislim da zeleni ima i onaj odstranjivac mirisa, i cistac stakala. Proizvodi vrijednosti ko i ja sto sam jedan platio, gel za gume. Za koji usput koliko znam nisam vidio u obiju, a u xenonu sam nasao.
Nadalje u xenonu je bio sampon 3-4 vrste, u obiju jedna dvije. Isto cistac stakala u obiju taj ima, a u xenonu ona oba.

Zanima li te jos sta. I to ti nije pjenomat, on je malo skuplji, al treba to platiti

Ps. A susic je najuspjesniji selektor bih, legenda sarajeva, pariza, zasto se ne uporedjivati sa takvom velicinom. Ustati pa reci pape
Ti stvarno ocekujes da ti ja sada u garazi slikam sve sonax proizvode?
Ova slika dokazuje samo tvoje vjerovanje o kupovini 2 sonax stvari
I ko je rekao da je ovo pjenomat?
Dovoljno je reci da se za sonax seminar platilo 1300 sto ti nikad neces vjerovatno
Al eto sve si upravu samo nastavi

Sad mi je jos jasnije zasto je bitanga se nekad ponasao kako se ponasao

Eto ti nastavi pomagati ja se vise ne javljam

Ps. Cisto da usporedimo sa tim gelom za gume
Image
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1193 Re: Auto kozmetika

Post by foxlife »

STARx wrote: 29/04/2021 16:29 https://www.carbox.ba/
https://luxurycarstuff.olx.ba/ od njeg ja narucujem. Sarajevo nema nista, djaba trazis i bacas pare.
Bravo ovo su prodavnice koje imaju sve sto treba sto od sonaxa sto od ostalih
Jedina mana je sto nisu u sarajevu
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1194 Re: Auto kozmetika

Post by JavierBosnia »

foxlife wrote: 29/04/2021 16:33
Ti stvarno ocekujes da ti ja sada u garazi slikam sve sonax proizvode?
Ova slika dokazuje samo tvoje vjerovanje o kupovini 2 sonax stvari
I ko je rekao da je ovo pjenomat?
Dovoljno je reci da se za sonax seminar platilo 1300 sto ti nikad neces vjerovatno
Al eto sve si upravu samo nastavi

Sad mi je jos jasnije zasto je bitanga se nekad ponasao kako se ponasao

Eto ti nastavi pomagati ja se vise ne javljam
Nisam ni trazio da slikas, sam si se krenuo pravdati i hvaliti spuzvicom od koje je skuplja kutija cigara :lol:
Zali boze para, nisi nista naucio.
Javi mi pod kojim nazivom ces koristiti taj certifikat da se ne zeznem nekad pa dodjem kod tebe :run:

Da ima zrno profesionalnosti kod tebe, ne bi preporucivao autodijelove i Bingo kao mjesto gdje ce kupiti proizvode, vec ovlastenog distributera. Aj vozdra
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1195 Re: Auto kozmetika

Post by STARx »

foxlife wrote: 29/04/2021 16:38
STARx wrote: 29/04/2021 16:29 https://www.carbox.ba/
https://luxurycarstuff.olx.ba/ od njeg ja narucujem. Sarajevo nema nista, djaba trazis i bacas pare.
Bravo ovo su prodavnice koje imaju sve sto treba sto od sonaxa sto od ostalih
Jedina mana je sto nisu u sarajevu
Ma kakav sonaks brate dragi, taj preparat je bio brend prije xx godina. Davno je on opo po svim segmentima, jedino se kod nas fura kao neko ime.. Gyeon, swiss, quartz, fusso, meguiars.. to su neka bolja imena. A sarajevo nema nista :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1196 Re: Auto kozmetika

Post by foxlife »

STARx wrote: 29/04/2021 16:41
foxlife wrote: 29/04/2021 16:38
STARx wrote: 29/04/2021 16:29 https://www.carbox.ba/
https://luxurycarstuff.olx.ba/ od njeg ja narucujem. Sarajevo nema nista, djaba trazis i bacas pare.
Bravo ovo su prodavnice koje imaju sve sto treba sto od sonaxa sto od ostalih
Jedina mana je sto nisu u sarajevu
Ma kakav sonaks brate dragi, taj preparat je bio brend prije xx godina. Davno je on opo po svim segmentima, jedino se kod nas fura kao neko ime.. Gyeon, swiss, quartz, fusso, meguiars.. to su neka bolja imena. A sarajevo nema nista :D
Ma dobro nemoj zezati ima sonax i dobrih proizvoda da se ne lazemo
Posto ja radim samo za sebe i poznanicima ne koristim to toliko kao ovi sto rade za pare al dovoljno radim da vidim sta je dobro sta lose
I nabrojane gyeon swiss quartz fusso i ostali imaju fula i razvikani su kao vrhunske marke
A u biti imaju neke vrhunske proizvode kao sto kod svih mozes naci neki
Meguiars je u Americi sto je sonax u europi otprilike


I samo informacija za javiera ne radim komercionalno ovo tako da ne mozes ni doci da ti radim auto
A za preporuku ne zavisim od ovlaštenih da im se uvlacim pa da njih preporucujem nego gdje je jeftinije i dostupnije
I xenon nije ovlasteni distributer ako vec na to ciljas
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1197 Re: Auto kozmetika

Post by JavierBosnia »

Platio si certifikat 1300 KM da bi polirao sebi i poznanicima? Ovdje nekome inteligencija nije jaca strana, ili meni ili tebi drug :lol:
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1198 Re: Auto kozmetika

Post by STARx »

foxlife wrote: 29/04/2021 16:48

Ma dobro nemoj zezati ima sonax i dobrih proizvoda da se ne lazemo
Posto ja radim samo za sebe i poznanicima ne koristim to toliko kao ovi sto rade za pare al dovoljno radim da vidim sta je dobro sta lose
I nabrojane gyeon swiss quartz fusso i ostali imaju fula i razvikani su kao vrhunske marke
A u biti imaju neke vrhunske proizvode kao sto kod svih mozes naci neki
Meguiars je u Americi sto je sonax u europi otprilike


I samo informacija za javiera ne radim komercionalno ovo tako da ne mozes ni doci da ti radim auto
A za preporuku ne zavisim od ovlaštenih da im se uvlacim pa da njih preporucujem nego gdje je jeftinije i dostupnije
I sonax nije ovlasteni distributer ako vec na to ciljas
Ne kazem da nema, samo da je sami vrh nije, a to se predstavlja kod nas.. :D Sta znam, ja sam kupio fusso vosak platio nekih 70tak km, a trajat ce za moje potrebe godinama.. Nabavio peskir za posusivanje, nekih 60tak km bio. Preletim komplet auto, a peskir se ni ovlazio nije.. :D Gel za gume bi nekih 30-40km, traje mi 20dana po aplikaciji. Sampon bi nekih 20tak km, bitno je samo da je ph neutralan. Imam i neki kanister od 5litara za snow foam bi 70tak km, dugo mi bas traje. Crko mi vap, pa sad gledam neki dobar benzinski, ne bih opet na struju. Gdje si kupio tu bocu za rucno pumpanje pritiska i prskanje?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1199 Re: Auto kozmetika

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 29/04/2021 16:53 Platio si certifikat 1300 KM da bi polirao sebi i poznanicima? Ovdje nekome inteligencija nije jaca strana, ili meni ili tebi drug :lol:
Mozda zato sto ne patim do kolicine novca?
Mozda jer je hobi? Na to potrosio visak para?
Al sam si pokazao sada sta je tebi bitno
Znas koliko sam ja platio gel za gume i sl
Nisam ranije bio stekao takav utisak prema tebi al ok pokazao si da si tipicni balkanac
Znas koliko sam ja platio x stvar
A u suprotnom hvalis se kako ti auto trosi 5.35 litara na 100km


Al dzaba ja tebi objasnjavam to placanje obuke kao kursa kad ti to neces skontati
A certifikat je tu samo nus produkt u mom slucaju
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1200 Re: Auto kozmetika

Post by foxlife »

STARx wrote: 29/04/2021 16:53
foxlife wrote: 29/04/2021 16:48

Ma dobro nemoj zezati ima sonax i dobrih proizvoda da se ne lazemo
Posto ja radim samo za sebe i poznanicima ne koristim to toliko kao ovi sto rade za pare al dovoljno radim da vidim sta je dobro sta lose
I nabrojane gyeon swiss quartz fusso i ostali imaju fula i razvikani su kao vrhunske marke
A u biti imaju neke vrhunske proizvode kao sto kod svih mozes naci neki
Meguiars je u Americi sto je sonax u europi otprilike


I samo informacija za javiera ne radim komercionalno ovo tako da ne mozes ni doci da ti radim auto
A za preporuku ne zavisim od ovlaštenih da im se uvlacim pa da njih preporucujem nego gdje je jeftinije i dostupnije
I sonax nije ovlasteni distributer ako vec na to ciljas
Ne kazem da nema, samo da je sami vrh nije, a to se predstavlja kod nas.. :D Sta znam, ja sam kupio fusso vosak platio nekih 70tak km, a trajat ce za moje potrebe godinama.. Nabavio peskir za posusivanje, nekih 60tak km bio. Preletim komplet auto, a peskir se ni ovlazio nije.. :D Gel za gume bi nekih 30-40km, traje mi 20dana po aplikaciji. Sampon bi nekih 20tak km, bitno je samo da je ph neutralan. Imam i neki kanister od 5litara za snow foam bi 70tak km, dugo mi bas traje. Crko mi vap, pa sad gledam neki dobar benzinski, ne bih opet na struju. Gdje si kupio tu bocu za rucno pumpanje pritiska i prskanje?
Ma nisma ni rekao da je sami vrh nego se samo osvrnuo na ono sto je neko pitao gdje ima kupiti sonax proizvoda

Ove boce je najbolje kupovati u onim prodavnicama za baste i sl ima raznih i sa raznim namjenama
Post Reply