Kako zene voze?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#1 Kako zene voze?

Post by blugirl »

U zadnje vrijeme sve sam vise svjedok predrasudama prema voznim sposobnostima zena. Svih zena. Kako sam i sama vozacica, naravno da me to jako nervira.
Npr., hocu se parkirat, cim ubacim u rikverc, eto ti dvojice da me navode. Ja se jos zahvalim, nasmijesim, kazem imam senzore, ma nista oni, samo kaze motaj motaj.
Ne daj Boze da preteknes "muska". Eto ti ga da se dokaze, upada u kojekakve rizicne situacije. "jarane do vozaca je, nije do auta"...
Svakakve neugodnosti dozivim takodje.
Nedavno me u Hr zaustavi policija. Kaze, jeste da ste zensko, ali momacki se vozi :roll:
Mislim, sta to znaci? Da li zene zaista pripadaju samo u opel corsu a sve iznad toga su izuzeci? Da li su u pitanju muske sujete, ipak moraju oni u "necemu" biti bolji.

Sta kazu forumasi?
User avatar
ortodont
Posts: 1866
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#2 Re: Kako zene voze?

Post by ortodont »

Kratko i jasno - balkanski primitivizam.
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#3 Re: Kako zene voze?

Post by Neradnik »

ma sta ce zene :D

iskreno ja nisam na to obracao paznju bitno je da ko vozac ne pravi nikakve greske.Zena ko muskaraca ima smotanih tako da ne treba generalizovat sad...
A to sto ti rece pajko u hr ma ne brini se samo ti se nabacuje mora da si lepa :D
User avatar
medo28
Posts: 200
Joined: 28/04/2011 12:34

#4 Re: Kako zene voze?

Post by medo28 »

blugirl wrote:U zadnje vrijeme sve sam vise svjedok predrasudama prema voznim sposobnostima zena. Svih zena. Kako sam i sama vozacica, naravno da me to jako nervira.
Npr., hocu se parkirat, cim ubacim u rikverc, eto ti dvojice da me navode. Ja se jos zahvalim, nasmijesim, kazem imam senzore, ma nista oni, samo kaze motaj motaj.
Ne daj Boze da preteknes "muska". Eto ti ga da se dokaze, upada u kojekakve rizicne situacije. "jarane do vozaca je, nije do auta"...
Svakakve neugodnosti dozivim takodje.
Nedavno me u Hr zaustavi policija. Kaze, jeste da ste zensko, ali momacki se vozi :roll:
Mislim, sta to znaci? Da li zene zaista pripadaju samo u opel corsu a sve iznad toga su izuzeci? Da li su u pitanju muske sujete, ipak moraju oni u "necemu" biti bolji.

Sta kazu forumasi?
Žene su slabije vozačice od muških ali su puno opreznije i statistički prave manje nesreča, a to da ti je rekao da si vozila momački bi ja protumačio kao da si vozila prebrzo.
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#5 Re: Kako zene voze?

Post by chelo »

prvo @blugirl, ne znam jesi li femdom neki ali zene losije voze 8-)
drugo @medo28,
Ucesce zenskih krivica se uzima u ukupnoj statistici svih nesreca periodicno, medjutim treba prethodno analizirati koliki je uopste udio zena u broju "svih vozaca na cesti". Dakle ne onih koje su polozile, nego koje zaista voze. Ja kazem vrlo mali, sto i daje mali rezultat u gore navedenoj ukupnoj statistici. U Sarajevu i jos pokojoj sredini ima nesto vise emancipacije, ostale su suvozaci uglavnom.
ALI vjerujem - ne tvrdim - da su zene unutar svoj gender statistike cesti krivci onih sitnih nesreca, gdje su stete do 50 KM, pa jedno 50% njih :D. Dakle od od 10 zena za volanom, jedno 5 ih grebe po parkinzima, razjebe unutrasnji retrovizor, silji kad ubacuje u rikverc, gasira po lameli, ne pali svjetla, ne mijenja signalizaciju, pa onda ne smije na dalji put, itd itd.
Zaista, zaista, ali zaistaa ne vjerujem zenama za volanom. :run:
Last edited by chelo on 14/01/2013 04:24, edited 1 time in total.
User avatar
loose end
Posts: 359
Joined: 06/12/2011 22:23

#6 Re: Kako zene voze?

Post by loose end »

ako te tako lako iznerviraju predrasude i seksizam u stvarnom zivotu, definitivno nisi trebala otvarati ovu temu na forumu, poznato je da su ovdje sve sami sumaheri i hebaci :mrgreen:

evo iskreno, sta ti mislis, kako ti vozis? jesi li imala udesa, "kuckanja", imas li problema s parkiranjem i sl? ako je odgovor ne, a zensko si, valjda si sama sebi odgovorila na pitanje koje si postavila. a to sto ce biti likova koji ce te vazda gledati s nipodastavanjem, to ne mozes promijeniti. boli te cosak i uzivaj u voznji :mrgreen:
Last edited by loose end on 13/01/2013 20:50, edited 1 time in total.
Ugljesa_
Posts: 393
Joined: 20/12/2012 16:55

#7 Re: Kako zene voze?

Post by Ugljesa_ »

Al dobra je znam sta radim - imam senzore :D

Jesu to predrasude, ja npr znam jednu djevojku koja vozi bolje od vecine muskaraca koje poznajem al znam i par djevojaka koje uzasno voze, gore nego i jedan muskarac kojeg poznajem.
Ispadne ovako, ako su dobre vozacice onda su jako dobre vozacice a ako su lose onda su jaaako lose :D
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#8 Re: Kako zene voze?

Post by Industrialyzer »

Ja imao jedan udes u zivotu, djevojka me opalila :mrgreen:
User avatar
loose end
Posts: 359
Joined: 06/12/2011 22:23

#9 Re: Kako zene voze?

Post by loose end »

Ugljesa_ wrote:Al dobra je znam sta radim - imam senzore :D

Jesu to predrasude, ja npr znam jednu djevojku koja vozi bolje od vecine muskaraca koje poznajem al znam i par djevojaka koje uzasno voze, gore nego i jedan muskarac kojeg poznajem.
Ispadne ovako, ako su dobre vozacice onda su jako dobre vozacice a ako su lose onda su jaaako lose :D
ne znam sta da ti kazem, meni se cini da su nasi mozgovi unaprijed programirani tako da kad vidimo zensko za volanom, odmah moramo donijeti neki sud. a realno, kad god zensko napravi neki kiks, odmah svi imaju onaj stav ma 'ta ce ona, zensko :mrgreen: ista stvar se kod muskarca ili ne primijeti ili se nadje sasvim drugi razlog zasto je napravio gresku.

vjestina voznje definitivno dosta zavisi i od toga koliko ko provodi vremena za volanom. kad imas zenu koju uglavnom muz il brat il neko treci vozi gdje god joj zatreba, a ona tek svake prestupne upali auto kad nema nikog od njih, pa naravno da nece znat ni parkirat ni nista. ko voli da vozi i ko zeli nauciti, naucit ce, bez obzira na spol. nije atomska fizika :mrgreen:
User avatar
Perdita_Durango
Posts: 413
Joined: 21/08/2012 23:33

#10 Re: Kako zene voze?

Post by Perdita_Durango »

Zene imaju manje razvijen osjecaj za prostor, orijentaciju, manje su sigurne od muskaraca. Dosta puta sam se uvjerila u to. Ne vozim, pa ne mogu reci iz osobnog iskustva.
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#11 Re: Kako zene voze?

Post by blugirl »

Ma svak je za sebe dobar, jel, ne mogu ja suditi o tome kakva sam ja. Samo znam da ne volim sporu voznju ako nema potrebe za tim. Nisam imala vece udese. Jednom se vehabija neki zabio u mene...kriv 100%, jednom se jedan pripit policajac zabio u mene, jednom me komsija na parkingu ogrebao, znam jer je ostavio poruku.....
Ne grebem po parkinzima, stvarno moras biti poseban idiot da grebes pored senzora...
Nisam femdom:)
Hocu rec, i ja sam dio statistike. Moja sestra vozi, takodje ne grebe po parkinzima, ne staje na zeleno koje blinka, ne vozi 40km/h preplasena nad volanom.... Moje 3 drugarice voze, ne rade probleme.... I one su dio statistike.

@loose end, upravo i govorim o toj programiranosti mozga

I da kazem, seksizam me uvijek nervira. Ne bih rekla da su na forumu samo kompleksasi mislim da smo mijesani. Do prije par godina sam vjerovala da je toga sve manje, mislim seksizma, ali mi skoriji dogadjaji to demantuju.

I chelo, kako se raz... unutarnji retrovizor?
User avatar
loose end
Posts: 359
Joined: 06/12/2011 22:23

#12 Re: Kako zene voze?

Post by loose end »

blugirl wrote:Ne bih rekla da su na forumu samo kompleksasi mislim da smo mijesani.
ma naravno, i ja malo karikiram :wink:
Ugljesa_
Posts: 393
Joined: 20/12/2012 16:55

#13 Re: Kako zene voze?

Post by Ugljesa_ »

blugirl wrote:Ma svak je za sebe dobar, jel, ne mogu ja suditi o tome kakva sam ja. Samo znam da ne volim sporu voznju ako nema potrebe za tim. Nisam imala vece udese. Jednom se vehabija neki zabio u mene...kriv 100%, jednom se jedan pripit policajac zabio u mene, jednom me komsija na parkingu ogrebao, znam jer je ostavio poruku.....
Ne grebem po parkinzima, stvarno moras biti poseban idiot da grebes pored senzora...
Nisam femdom:)
Hocu rec, i ja sam dio statistike. Moja sestra vozi, takodje ne grebe po parkinzima, ne staje na zeleno koje blinka, ne vozi 40km/h preplasena nad volanom.... Moje 3 drugarice voze, ne rade probleme.... I one su dio statistike.

@loose end, upravo i govorim o toj programiranosti mozga

I da kazem, seksizam me uvijek nervira. Ne bih rekla da su na forumu samo kompleksasi mislim da smo mijesani. Do prije par godina sam vjerovala da je toga sve manje, mislim seksizma, ali mi skoriji dogadjaji to demantuju.

I chelo, kako se raz... unutarnji retrovizor?
hehe pa nije dobar vozac onaj ko ne voli sporu voznju
SportLux
Posts: 133
Joined: 15/10/2012 12:15

#14 Re: Kako zene voze?

Post by SportLux »

Od deset muskaraca 8 ih zna vozit,ima osjecaja za voznju ili sta ja znam(kad se vozis sve ti je jasno)
Od deset zena mislim da 3 znaju vozit(imaju osjecaj za voznju)ovo ostalo...isprepadano,previse oprezno,napeto.
Al nije ovo misljenje samo,nego do sada vidjeno ili ja znam samo neke bogaljke.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#15 Re: Kako zene voze?

Post by vjesticanametli »

zene ne pustam da se ukljuce ispred mene...........30 km/h i zaljepljene sa prednju sajbu :lol: i guslajuuuuuuuu

:D
User avatar
Truba
Posts: 83654
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija

#16 Re: Kako zene voze?

Post by Truba »

nije problem kako žene voze nego koliko stvari rade u isto vrijeme

šminkanje pričanje na mobitel prebacivanje brzine i mijenjanje trake...+ svađa s policajcem ( ja gledao na vrbanji :D )
nedzmun
Posts: 30
Joined: 04/11/2011 14:41

#17 Re: Kako zene voze?

Post by nedzmun »

Generalno imam nekoliko kriterija po kojima klasificiram vozace (i zenskog i muskog spola):

- Da je siguran i stalozen za volanom svog vozila, bez panike i straha, prije svega od vlastitog vozila, od ostalih ucesnika u saobracaju, od uslova puta kojim treba proci i sl.
- Da je uz tu istu sigurnost svjestan da je volan u rukama isto sto i otkocena automatska puska, kako u njegovim/njenim, tako i u rukama ostalih vozaca, sto podrazumijeva dovoljnu dozu opreza.
- Da je u svakom momentu svjestan i uslova puta i ostalih ucesnika u saobracaju, sto znaci da prati i pokusava predvidjeti (u onoj mjeri u kojoj je to moguce) ponasanje i poteze onih kojima je okruzen u tom momentu
- Da u svom automobilu ne zna samo za gas, kocnicu i kvacilo, mjenjac, volan i eventualno klimu i radio. Nego da zna i sta se nalai ispod haube istog toga automobila, da zna samostalno redovno provjeriti osnovne stvari poput nivoa ulja i rashladne tekucine, koja je njihova svrha uopce, stanje automobila pred neki dalji put, promijeniti sijalice, znati gdje se nalaze osiguraci, staviti lance, znati sta oznacava koja lampica na instrument tabli, i sl. Znaci, ne samo sjedi, vezi pojas, okreni kljuc i vozi.
- Da poznaje vlastiti automobil, na koji nacin se ponasa u odredjenim situacijama i u kakvom je stanju u kojem momentu (da li je sve ispravno ili nesto steka, kakve su gume na automobilu i dr.), da zna prepoznati po zvuku ili ponasanju kada nesto nije ok... Sve to znaci da ce u odredjenim kiticnim situacijama imati vecu sansu da odreaguje na sto je moguce bolji nacin.

E te stvari za mene znace da je neko bolji i sigurniji vozac, a neko losiji ili nesigurniji.

Tek onda na kraju one sitnice i tehnikalije (da li cjepka voznju, da li koci motorom ili kocnicom, da li u brdu krece pod rucnom ili na vagu, kako mijenaj brzine i sl. kao i stvari koje nadolaze praksom i iskustvom) daju onaj zacin plus i razdvajaju odlicne od dobrih vozaca.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#18 Re: Kako zene voze?

Post by Arteta »

Kad god gledam zensko kako vozi, momacki se ismijem. :mrgreen:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#19 Re: Kako zene voze?

Post by vjesticanametli »

heheheh sama mjenjala ulje i gumu i dobro znam kakvo mi je auto........sta mogu i koliko........kako vuce i ostalo....
obozavam da vozim :D
User avatar
loose end
Posts: 359
Joined: 06/12/2011 22:23

#20 Re: Kako zene voze?

Post by loose end »

Black swan wrote:nije problem kako žene voze nego koliko stvari rade u isto vrijeme

šminkanje pričanje na mobitel prebacivanje brzine i mijenjanje trake...+ svađa s policajcem ( ja gledao na vrbanji :D )
:lol: :lol: :lol: multitasking ok, al treba imat granice :mrgreen:
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#21 Re: Kako zene voze?

Post by ludacha »

ja sam vjerojatno balkanska primitivka, jer mene učestalo nerviraju žene za volanom (iako sam i sama žensko, jel). što ne znači da muski vozači ne idu na nerve idiotskim ponašanjem na cesti.

žene su smotane do zla boga. vidjela sam jako malo izuzetaka. nedavno se jedna idiotkinja dosjetila da bi mogla preticati, bez da je pogledala u retrovizor. mogla sam je pokupit ko go**o na cesti.
ovo nije rijedak slučaj.

puno sam na cesti. po mom iskustvu, češće žene prave neoprezne budalaštine, ponekad opasne, nego muški ( koji se opet često i bespotrebno junače)

sve u svemu, ne volim sresti ženu za volanom. jer, kao što rekoh, balkanska sam primitivka :D
User avatar
loose end
Posts: 359
Joined: 06/12/2011 22:23

#22 Re: Kako zene voze?

Post by loose end »

ludacha wrote:ja sam vjerojatno balkanska primitivka, jer mene učestalo nerviraju žene za volanom (iako sam i sama žensko, jel). što ne znači da muski vozači ne idu na nerve idiotskim ponašanjem na cesti.

žene su smotane do zla boga. vidjela sam jako malo izuzetaka. nedavno se jedna idiotkinja dosjetila da bi mogla preticati, bez da je pogledala u retrovizor. mogla sam je pokupit ko go**o na cesti.
ovo nije rijedak slučaj.

puno sam na cesti. po mom iskustvu, češće žene prave neoprezne budalaštine, ponekad opasne, nego muški ( koji se opet često i bespotrebno junače)

sve u svemu, ne volim sresti ženu za volanom. jer, kao što rekoh, balkanska sam primitivka :D
onda pretpostavljam da isto misljenje imas i o sebi kao vozacici? :roll: usput, kad je boldirano u pitanju, meni se ista stvar desila vise puta, a u pitanju su bili muskarci.

sto se tice budalastina zena i junacenja muskaraca, ti si ustvari opisala jedno te isto ponasanje, samo si ga kad su u pitanju zene nazvale jednim imenom, a kad su u pitanju muskarci drugim imenom i tu se najjasnije vide predrasude. zene prave budalastine, a muskarci se junace.

btw, po zestini nekih postova covjek bi rekao da vise zenama smetaju vozacice, nego muskarcima. :roll:
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#23 Re: Kako zene voze?

Post by blugirl »

Zena je zeni ustvari vuk :lol:
antonio_denco
Posts: 22
Joined: 02/06/2012 11:02

#24 Re: Kako zene voze?

Post by antonio_denco »

Hahahaha, danas čitam, GPS je odveo u Zagreb umjesto u Brisel .
Žensko, de, jes da je stara al et, heh
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#25 Re: Kako zene voze?

Post by ludacha »

budalastina = nepostojanje retrovizora / nevezano za opisani dogadjaj/ sminkanje na raskrscu koje nema semafor, a ni prometa na cesti u koju se treba ukljuciti itd

"junacenje" = jurenje ko u GTA i sl. preticanje u tunelu, preko pune linije, trun prije okuke gdje je nepregledno


kao sto vidis, budalastina i junacenje meni predstavljaju razlicita ponasanja.


to sto si se ti nasla uvrijedjenom, bas me briga..slobodno se vrijedjaj..

a jesam li ja idiot za volanom (il bez njega) to je na ostalim ucesnicima za volanom (il bez njega :grin: ) da zakljuce
Post Reply