Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Vidim da nema ove teme (molim za info, ako sam slabo vidio ).
Koju auto kozmetiku koristite i od kojeg proizvođača za vašeg limenog jarana?
Da li ste probali od BH proizvođača (TISAL.ba, EZ Busovača, BiH) auto-šampon i slično?
Da li još ko u BiH proizvodi šta slično na temu auto-moto kozmetika?
Nisam probao te proizvode jer ih nema na pumpama gdje obično to kupim.
Obično kupim na pumpi nešto protiv komaraca i sjaj za gume u pjeni. U unutrašnjosti ništa ne koristim osim mikro fiber krpe, jer su ta sredstva jaka i samo mogu razni sprejevi oštetiti plastiku ili izblijediti kožu.
Tražio sam kremu za održavanje auto kože, pa ako ko zna neki proizvod neka postavi link.
condy wrote:Nisam probao te proizvode jer ih nema na pumpama gdje obično to kupim.
Obično kupim na pumpi nešto protiv komaraca i sjaj za gume u pjeni. U unutrašnjosti ništa ne koristim osim mikro fiber krpe, jer su ta sredstva jaka i samo mogu razni sprejevi oštetiti plastiku ili izblijediti kožu.
Tražio sam kremu za održavanje auto kože, pa ako ko zna neki proizvod neka postavi link.
Za unutrašnjost sam ja našao spužvicu, isto k'o za cipele , u OBI-u, mislim da je oko 5KM. Super svar da nakon što jelenskom prebrišeš zaštitiš plastiku i gumu u unutrašnjosti, onako ima neki neutralan miris, super stvar.
condy wrote:Nisam probao te proizvode jer ih nema na pumpama gdje obično to kupim.
Obično kupim na pumpi nešto protiv komaraca i sjaj za gume u pjeni. U unutrašnjosti ništa ne koristim osim mikro fiber krpe, jer su ta sredstva jaka i samo mogu razni sprejevi oštetiti plastiku ili izblijediti kožu.
Tražio sam kremu za održavanje auto kože, pa ako ko zna neki proizvod neka postavi link.
Za unutrašnjost sam ja našao spužvicu, isto k'o za cipele , u OBI-u, mislim da je oko 5KM. Super svar da nakon što jelenskom prebrišeš zaštitiš plastiku i gumu u unutrašnjosti, onako ima neki neutralan miris, super stvar.
Probaću naći tu spužvicu, da nešto novo isporbam, iako sam prestao koristiti te preparate. Mekana mikrofiber krpa za unutrašnjost ( ne za stakla ili za poliranje ) odgovoara mi jer upija prašinu puno bolje od jelenske krpe.
I ja sam condy tražim krenu za održavanje kože jer mislim opet raditi presvlake u Gradčacu (M-Gratex -http://www.autopresvlake.ba).
A ove Tisalove proizvode ja kupujem u Bingu.
@Drvosjeca iz Dejcica
Imaš li sliku embalaže ili kad budeš 2. put išao u OBI slikaj.
Mu'min wrote:I ja sam condy tražim krenu za održavanje kože jer mislim opet raditi presvlake u Gradčacu (M-Gratex -http://www.autopresvlake.ba).
A ove Tisalove proizvode ja kupujem u Bingu.
@Drvosjeca iz Dejcica
Imaš li sliku embalaže ili kad budeš 2. put išao u OBI slikaj.
Hoću, ali bukvalno kao ona spužvica za cipele, otvoriš, namažeš zatvoriš. Meni traje 3-4 puta.
Zimus sam sipao Belifovo sredstvo za pranje šajbe do -20. Nije ledilo i ostavljalo tragove, ali nisam zadovoljan kako djeluje na insekte, tj. djeluje kao obična voda...nisam zadovoljan i više neću koristiti. A uzeo sam ga zbog cijene i želje da kupim domaće...
Kao ljetnu tečnost koristim Vitrex Petrolov i mnogo bolje briše, a i nije skup kad se kupuje nerazrijeđen. Od zimskog me odbila cijena od cca. 3KM za litar i to što nisu imali nerazrijeđenu verziju, ali vjerovatno ću ove zime ipak to kupiti...
Za čišćenje kokpita kupio sam, tačnije dobio, neke vlažne maramice iz DM-a ili CM-a, kao namjenski za kokpit...dobro su se pokazale... Osim toga klasično usisavanje.
Nisam ni znao za ovu firmu Belif iz Tešnja.
Daćemo joj šansu pošto je domaća firma unatoč tvom negativnom iskustvu.
Ti im ovdje možeš dati svoj komentar kako bi se popravili, ipak je to BH firma i treba nam biti interes da budu bolji i na našim policama.
Al prvo ide Tisal iz Busovače. U Gradačcu prave neke tekućine za staklo (neka zimska verzija), ne znam ime.
Da ne otvaram novu temu. Kako su se kod vas pokazali mirisi u konzervama ?
Probao sam raznoratne jelkice od 0,5KM do 3 KM, sve su kratkog vijeka ( Ne pridržavam se upustva, oko izvlacenja svako 7 dana, jer me nervira kad mi stoji folija na mirisu ). Procitao sam broja iskustva članova foruma o tecnim mirisima, i oni nisu na dobrom glasu. Pa tako da ih ja ne bi uzeo.
Pošto ja i ne koristim pretjerano auto kozmetiku nisam upućen šta je najbolje. Treba mi preporuka za sjaj na gumama. Prije kad sam prao auto na Anexu tad sam koristio onaj sjaj za gume i bio mi je najbolji. Znao je držati i po 7 dana. Ima li neki sličan ali da je pravi sjaj a ne da se osuši nakon nekoliko sati?
Nabucco wrote:Da ne otvaram novu temu. Kako su se kod vas pokazali mirisi u konzervama ?
Probao sam raznoratne jelkice od 0,5KM do 3 KM, ...
I ja mrzim jelkice.
Probao sam Nabucca one konzerve i pravo lijepo drže mada cijena od 10 KM i nije baš jeftina.
A nekako mi je najdraži onaj Ambipur najviše svidio. Kad upališ puhanje u autu osjetiš onu svježinu u sekundi.
velika je stvar šta se može nabaviti u našoj (čitaj tvojoj blizini) jer jedno je preporuka al ne išao ja u Englesku po to.
Ja ću sada probati taj Tisalov Gumal pa da vidimo a čitao sam malo po forumu i fale Armor All al je skup (25KM - skoro ko nečija guma ) a ne znam ni gdje ima. Sonax za gume je oko 10KM.
Treba otići u par trgovina i vidjeti šta imaju na ponudi pa onda tražiti mišljenje tj. iskustva.
Ja bi za početak pogledao ponudu na benzinskim pumpama.
Evo vam tajna, radnika, iz jedne može se reci "elitne" praonice u gradu. Najbolje crnilo za gume i za lajsne po autu je DIZEL. Ako neko ne želi da prlja dizelom lajsne, onda je tu baby ulje, također baby ulje je dobro za poliraje unutrasnjosti auta. Znam samo da to rade vec 10 godina, da ih niko jos nije provalio , i da niko nije osjetio nikakve posljedice .
Ja bas i ne ih poslusao savjet vezan za "dizel", coca cola i sl.
Sto se tice *low budget* kozmetike, najbolje crnilo je od
ABRO - WET EXTREME -14KM kosta u ATU autodijelovima kod ZK ureda (sarajevo).
Isprobao sam desetine proizvoda, od belif-ovog smeca, do MEGUIARSa (koji definitivno ima najbrutalniji wet look), ali za nase uslove je def ovaj Abrov najbolji. I, mirise extra.
Ako ko slucajno naleti na TURTLE tyre (neka nano verzija, zelena boca crni cep), mlijeko - def neka kupi jer je bolji od ABRO-a, ali nisam vidjao njihove proizvode u Sarajevu (kkupovao sam u CG).
Sto se tice ciscenja felgi tj.crnila/kocione prasine, definitivno best buy je K2-ov wheel cleaner. Ima u Gazpromu (oko 8KM).
Mirisi - hmmm... nemoguce naci nesto sto ce trajati dugo - ja godinama koristim Areon-ove proizvode, i generalno sam zadovoljan njima jer nisu skupi (osim onih premium za ventilaciju koji su 10ak km).
Koristio sam i California scents - zaista su im konzerve VRH. Ali mrsko mi vise da narucujem iz Cro.
U mojoj "kolekciji" su: autofinesee (potroseno),dodo juice, meguiars, blackfire, 3M.
Mu'min wrote:
Tisal, EZ Busovača, BiH
Lijevi za stakla desni nije za auta al prijatelj veli da on upravo takve koristi. da li još ko ovo koristi za pranje auta?
e taj ti je ... ne do ti Bog da se s tijem mimoilazes po noci, moras utrnut svijece od avta svojega, tolko sljasti da ne mres gledat ko u sunce u JAR-u
Astrix wrote:Pošto ja i ne koristim pretjerano auto kozmetiku nisam upućen šta je najbolje. Treba mi preporuka za sjaj na gumama. Prije kad sam prao auto na Anexu tad sam koristio onaj sjaj za gume i bio mi je najbolji. Znao je držati i po 7 dana. Ima li neki sličan ali da je pravi sjaj a ne da se osuši nakon nekoliko sati?