AUTENTIČNOST vs DOGMA, (islam, Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2526 Re: AUTENTIČNOST vs DOGMA, (islam, Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

Dva u jedan

Šejtanska družba zvana IZ-a nastavlja sa haračima i nametima na svoje robove:

ZEKAT NA POLJOPRIVREDNE PROIZVODE

https://www.preporod.com/index.php/duho ... n3puSQ_ql0

i drugi post:

Akademik Rešid Hafizović, profesor na Fakultetu islamski nauka u Sarajevu, istakao je da muslimani moraju izabrati autentične predstavnike, potom je ukazao na neke od najtragičnijih i najdugoročnijih posljedica koje je bošnjačko političko i vjersko rukovodstvo proizvelo po narod i državu Bosnu i Hercegovinu.
Kao da su Bošnjaci tek sišli s grane
- Sve se to može brzo i bez posebnih poteškoća promijeniti nabolje ako se ovdašnji muslimani Bošnjaci potrude u skorijoj budućnosti sebi izabrati autentične predstavnike u svim institucijama ove zemlje, vjerskim i svjetovnim. Nažalost, oni ih sada nemaju i neće ih imati sve dok ne shvate da je na vodećim pozicijama svake institucije važnije imati sposobne, poštene i odgovorne, nego nesposobne, poslušničke i neodgovorne ljude. Kada bi, naime, neko sa strane donosio sud o Bošnjacima prema njihovim aktuelnim, naročito političkim predstavnicima i prema njima stvarao predstavu o Bošnjacima kao narodu, pomislio bi kako su Bošnjaci tek jučer sišli s grane i ušli u svakidašnji život. Štaviše, pomislio bi kako se neko svjesno i namjerno podsmijava Bošnjacima i izvrgava ruglu jedan mali, ali uljuđeni evropski muslimanski narod čija je intelektualna tradicija kroz proteklih zamalo 600 godina prisustva islama na ovim prostorima išla ukorak s najraskošnijim duhovnim gibanjima nekadašnjeg velikog muslimanskog imperija koji je u svome zenitu bio religijska, kulturna, naučna svjetiljka svijeta.

Akademik Hafizović je kritizirao i spregu politike i vjere.

- Dodamo li tome da je sve češća pojava da jedan opskurni bošnjački predstavnik u isti mah sjedi na dvije stolice, u političkoj stranci i Islamskoj zajednici, tek tada shvatite do koje je mjere reduciran bošnjački javni prostor na tako bezlične likove, bez vjerodostojne biografije i bilo kakvih profesionalnih rezultata. Prema tome, za nepovoljno okruženje u kojem su se danas našli Bošnjaci, u dobroj mjeri su krivi sami sebi. Dopustili su da im se pred nosom "odnjeguju" hijerarhije religijskih i političkih predstavnika satkane od nesposobnih i beskorisnih, a u političkoj hijerarhiji još i štetnih ljudi, koji od vlastitog koristoljublja, pohlepe i moralne upitnosti ne vide ništa ni više ni dalje od toga.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2527 Re: AUTENTIČNOST vs DOGMA, (islam, Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

Kao što vjerski i svjetovni poglavari znaju ukrašavati određene događaje svojim magijskim porukama, jedna anti poruka od mene. Ono za 'Novu godinu', svačiju i bilo čiju i koju.
Platforma za Život bi trebala biti platforma humanizma koja uključuje ljudskost, pravdu, poštenje, jednakopravnost, istinu, obrazovanje, zdrav razum, obezbjeđivanja svima dostojnih uslova za življenje, nauku koja bi bila u službi ljudi, jedinstvo, udruživanje, zajedništvo, brigu za okoliš i vladavinu kojoj je unapređivanje ljudskog i drugog življenja jedini smisao i cilj itd itd.

Vidimo da takvo nešto ne postoji u realnom životu, mada postoje ideje na papiru,u memorandumima i mislima ljudi koji žele pravedniji i život dostojan čovjeka za sve.

Ljudi se razdvajaju i diskriminišu i putem religija i putem sekularnih uređenja i ideja, zarobljavaju i otežava im se bivstvovanje putem i jednog i drugog obrasca.

Ista sila djeluje kroz oba obrasca – sila koja je protiv čovjeka, a svrha joj je porobljavanje čovjeka.

Religije nisu humanističke ideje i one su itekako u službi podjela i razdvajanja čovjećanstva, ljudi, njihovo porobljavanje i iskorištavanje za ciljeve iste sile maloprije spomenute.

Religije nemaju platformu humanizma, a i ne mogu je imati jer su u službi sile koja je protiv čovjeka.

Platforma humanizma je platforma Boga i zdravog razuma i sve mimo toga je u službi sile koja je protiv čovjeka i nevidljivog rata koji se vodi protiv njega. Večina ljudi je isprogramirna i nije svjesna ničega i nije svjesna lanaca koji nosi na nogama ili negdje drugo.

Bog je Gospodin u svom Bogstvu – za mene. To je Uzvišenost i Gospodstvo u svom izvoru, biti, manifestaciji i savršenosti. Jedan Gospodin ne traži robova i robovanja – jedan Gospodin oslobađa, daje, uzvisuje, voli, miluje; nije nemilosrdan, ne straši i ne prijeti jer mu to ne dolikuje, Uzvišen u svojoj Ljepoti, Sjaju, Gospodstvu ..... 'Oči' i duše se zaljubljuju u Njega, gube se pred Njegovom 'pojavom' poput žena na pojavu Jusufa.

Ovo je svijet podjela, različitosti, suprotonosti, a Bog obitava u sferi Transcedencije. Kada prevaziđemo ono 'moje', 'mi', 'oni', 'vjernik i nevjernik', dobro i zlo...kada se izdignemo iznad pojmovnog, usvojenog i oslobodimo se identifikacija sa svime, možda Ga i sretnemo i to jedino unutar nas samih koji smo to polje očitavanja i manifestacije.

A dotle ćemo jedni druge podržavati u sihru i magiji suprotnosti i istrajavanju na njima i podilaženju jedni drugih na istima.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2528 Re: AUTENTIČNOST vs DOGMA, (islam, Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

I u to ime

takojegovorio
Posts: 289
Joined: 07/05/2019 23:17

#2529 Re: AUTENTIČNOST vs DOGMA, (islam, Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by takojegovorio »

Diwan wrote: 31/12/2019 11:38 Kao što vjerski i svjetovni poglavari znaju ukrašavati određene događaje svojim magijskim porukama, jedna anti poruka od mene. Ono za 'Novu godinu', svačiju i bilo čiju i koju.
Platforma za Život bi trebala biti platforma humanizma koja uključuje ljudskost, pravdu, poštenje, jednakopravnost, istinu, obrazovanje, zdrav razum, obezbjeđivanja svima dostojnih uslova za življenje, nauku koja bi bila u službi ljudi, jedinstvo, udruživanje, zajedništvo, brigu za okoliš i vladavinu kojoj je unapređivanje ljudskog i drugog življenja jedini smisao i cilj itd itd.

Vidimo da takvo nešto ne postoji u realnom životu, mada postoje ideje na papiru,u memorandumima i mislima ljudi koji žele pravedniji i život dostojan čovjeka za sve.

Ljudi se razdvajaju i diskriminišu i putem religija i putem sekularnih uređenja i ideja, zarobljavaju i otežava im se bivstvovanje putem i jednog i drugog obrasca.

Ista sila djeluje kroz oba obrasca – sila koja je protiv čovjeka, a svrha joj je porobljavanje čovjeka.

Religije nisu humanističke ideje i one su itekako u službi podjela i razdvajanja čovjećanstva, ljudi, njihovo porobljavanje i iskorištavanje za ciljeve iste sile maloprije spomenute.

Religije nemaju platformu humanizma, a i ne mogu je imati jer su u službi sile koja je protiv čovjeka.

Platforma humanizma je platforma Boga i zdravog razuma i sve mimo toga je u službi sile koja je protiv čovjeka i nevidljivog rata koji se vodi protiv njega. Večina ljudi je isprogramirna i nije svjesna ničega i nije svjesna lanaca koji nosi na nogama ili negdje drugo.

Bog je Gospodin u svom Bogstvu – za mene. To je Uzvišenost i Gospodstvo u svom izvoru, biti, manifestaciji i savršenosti. Jedan Gospodin ne traži robova i robovanja – jedan Gospodin oslobađa, daje, uzvisuje, voli, miluje; nije nemilosrdan, ne straši i ne prijeti jer mu to ne dolikuje, Uzvišen u svojoj Ljepoti, Sjaju, Gospodstvu ..... 'Oči' i duše se zaljubljuju u Njega, gube se pred Njegovom 'pojavom' poput žena na pojavu Jusufa.

Ovo je svijet podjela, različitosti, suprotonosti, a Bog obitava u sferi Transcedencije. Kada prevaziđemo ono 'moje', 'mi', 'oni', 'vjernik i nevjernik', dobro i zlo...kada se izdignemo iznad pojmovnog, usvojenog i oslobodimo se identifikacija sa svime, možda Ga i sretnemo i to jedino unutar nas samih koji smo to polje očitavanja i manifestacije.

A dotle ćemo jedni druge podržavati u sihru i magiji suprotnosti i istrajavanju na njima i podilaženju jedni drugih na istima.
Zdrav razum i Bog,Allah ili već kako ne idu zajedno! Zdravorazumski čovek neće se za Isusa baciti sa litice,niti za Muhameda razneti sebe i sve oko sebe!
Razuman čovek,naravno ako ima uslove za život kakve gledamo na kablovskoj,travel,uživaće u životu,širiće pozitivnu energiju,a ako već ne može da uredi svijet,on će urediti svoj svijet,odnosno,svoju porodicu i najbliže!
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2530 Re: AUTENTIČNOST vs DOGMA, (islam, Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

takojegovorio wrote: 06/01/2020 10:45
Diwan wrote: 31/12/2019 11:38 Kao što vjerski i svjetovni poglavari znaju ukrašavati određene događaje svojim magijskim porukama, jedna anti poruka od mene. Ono za 'Novu godinu', svačiju i bilo čiju i koju.
Platforma za Život bi trebala biti platforma humanizma koja uključuje ljudskost, pravdu, poštenje, jednakopravnost, istinu, obrazovanje, zdrav razum, obezbjeđivanja svima dostojnih uslova za življenje, nauku koja bi bila u službi ljudi, jedinstvo, udruživanje, zajedništvo, brigu za okoliš i vladavinu kojoj je unapređivanje ljudskog i drugog življenja jedini smisao i cilj itd itd.

Vidimo da takvo nešto ne postoji u realnom životu, mada postoje ideje na papiru,u memorandumima i mislima ljudi koji žele pravedniji i život dostojan čovjeka za sve.

Ljudi se razdvajaju i diskriminišu i putem religija i putem sekularnih uređenja i ideja, zarobljavaju i otežava im se bivstvovanje putem i jednog i drugog obrasca.

Ista sila djeluje kroz oba obrasca – sila koja je protiv čovjeka, a svrha joj je porobljavanje čovjeka.

Religije nisu humanističke ideje i one su itekako u službi podjela i razdvajanja čovjećanstva, ljudi, njihovo porobljavanje i iskorištavanje za ciljeve iste sile maloprije spomenute.

Religije nemaju platformu humanizma, a i ne mogu je imati jer su u službi sile koja je protiv čovjeka.

Platforma humanizma je platforma Boga i zdravog razuma i sve mimo toga je u službi sile koja je protiv čovjeka i nevidljivog rata koji se vodi protiv njega. Večina ljudi je isprogramirna i nije svjesna ničega i nije svjesna lanaca koji nosi na nogama ili negdje drugo.

Bog je Gospodin u svom Bogstvu – za mene. To je Uzvišenost i Gospodstvo u svom izvoru, biti, manifestaciji i savršenosti. Jedan Gospodin ne traži robova i robovanja – jedan Gospodin oslobađa, daje, uzvisuje, voli, miluje; nije nemilosrdan, ne straši i ne prijeti jer mu to ne dolikuje, Uzvišen u svojoj Ljepoti, Sjaju, Gospodstvu ..... 'Oči' i duše se zaljubljuju u Njega, gube se pred Njegovom 'pojavom' poput žena na pojavu Jusufa.

Ovo je svijet podjela, različitosti, suprotonosti, a Bog obitava u sferi Transcedencije. Kada prevaziđemo ono 'moje', 'mi', 'oni', 'vjernik i nevjernik', dobro i zlo...kada se izdignemo iznad pojmovnog, usvojenog i oslobodimo se identifikacija sa svime, možda Ga i sretnemo i to jedino unutar nas samih koji smo to polje očitavanja i manifestacije.

A dotle ćemo jedni druge podržavati u sihru i magiji suprotnosti i istrajavanju na njima i podilaženju jedni drugih na istima.
Zdrav razum i Bog,Allah ili već kako ne idu zajedno! Zdravorazumski čovek neće se za Isusa baciti sa litice,niti za Muhameda razneti sebe i sve oko sebe!
Razuman čovek,naravno ako ima uslove za život kakve gledamo na kablovskoj,travel,uživaće u životu,širiće pozitivnu energiju,a ako već ne može da uredi svijet,on će urediti svoj svijet,odnosno,svoju porodicu i najbliže!
Ti nemaš pojma šta sam ja napisao i pišem.
takojegovorio
Posts: 289
Joined: 07/05/2019 23:17

#2531 Re: AUTENTIČNOST vs DOGMA, (islam, Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by takojegovorio »

Diwan wrote: 07/01/2020 22:04
takojegovorio wrote: 06/01/2020 10:45
Diwan wrote: 31/12/2019 11:38 Kao što vjerski i svjetovni poglavari znaju ukrašavati određene događaje svojim magijskim porukama, jedna anti poruka od mene. Ono za 'Novu godinu', svačiju i bilo čiju i koju.

Zdrav razum i Bog,Allah ili već kako ne idu zajedno! Zdravorazumski čovek neće se za Isusa baciti sa litice,niti za Muhameda razneti sebe i sve oko sebe!
Razuman čovek,naravno ako ima uslove za život kakve gledamo na kablovskoj,travel,uživaće u životu,širiće pozitivnu energiju,a ako već ne može da uredi svijet,on će urediti svoj svijet,odnosno,svoju porodicu i najbliže!
Ti nemaš pojma šta sam ja napisao i pišem.
Pa da budem iskren i ne zanima me više!
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2532 Re: AUTENTIČNOST vs DOGMA, (islam, Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2533 Re: AUTENTIČNOST vs DOGMA, (islam, Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2534 Re: AUTENTIČNOST vs DOGMA, (islam, Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

...........ali je čovjek, više nego iko, spreman raspravljati. 18:54
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#2535 Re: AUTENTIČNOST vs DOGMA, (islam, Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by zijancer »

....
Post Reply