AUTENTIČNOST vs DOGMA, (islam, Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2451 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Gojeni H »

zagortenej wrote:Ovdje je očito da dotični kritikuje islamsku vlast, a samim tim i djeluje protiv iste.
Ako je kazna za muslimana koji promjeni svoju vjeru i pri tom djeluje protiv islamske vlasti smrt, onda se i slučaj Malikija ne razlikuje po tom pitanju.
A Allah najbolje zna.
Bez ikakve sumnje ne kritikuje "islamsku vlast". Kritikuje kako odredjene poglede u religiji tako mnogo vise vlast u svojoj drzavi koja je monarhisticka, a prema tome sa islamom moze imati isto kao I bilo koja tiranija - nista.
Last edited by Gojeni H on 02/06/2019 07:55, edited 1 time in total.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2452 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Gojeni H »

Diwan wrote:Islamic Invasion Of India: The Greatest Genocide In History

https://blog.sami-aldeeb.com/2018/03/18 ... n-history/
Zaljubljenik istine … :-)

Od cega, od koje gluposti krenuti? Iako je post za Historije a ne Religije …?

Kakvih crnih 600 miliona Hindusa u vrijeme Mugalske imperije? I kakvih crnih 400 miliona ubijenih Hindusa u "muslimanskom genocidu"?

Procjene strucnjaka su da je Kina polovinom 17 vijeka imala oko 150 miliona ljudi.
U vrijeme vladavine Britanaca nad Indijskim potkontinentom u 19. vijeku, cija je teritorija obuhvatala danasnju Indiju, Pakistan I Banglades bilo je 300 miliona podanika.

Babur je bio prvi vladar Mugalske imperije. Prica o njegovom prelasku preko Hindu Kusha sa sacicom sljedbenika je izuzetna prica o ljudskoj izdrzljivosti, ambiciji, ali I sumnjama. Ovo nakon sto je porazen na teritoriji danasnjeg Uzbekistana, od strane suvjernika muslimana.

Akbar Veliki, treci po redu Mugalski imperator je ne samo oko sebe okupljao Hinduse, Zoroastrijance I ostale nemuslimane vec im I davao visoke pozicije, finansirao izgradnju hinduskih hramova, te na kraju zaceo vlastitu religiju koja imala elemente islama, hinduizma ali I zoroastrijanizma.

Dzahangir takodje najvjerovatnije nije ni bio musliman, kao ni otac mu Akbar.

Tek Aurangzeb, koji je vladao od 1658 do 1707 pokazuje znakove ozbiljne netrpeljivosti prema nemuslimanima I njegova vladavina se smatra pocetkom kraja za Mugalsku imperiju.

Koga interesuje historija a ne pisanja praznoglavaca sa previse vremena I premalo znanja, Put svile od Pitera Frankopana ukratko, ali u srediste stvari, daje opis nastanka, uspona, I pada Mugalske imperije.
Last edited by Gojeni H on 02/06/2019 07:52, edited 2 times in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2453 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by muha_sa »

Gojeni H wrote:
Diwan wrote:Islamic Invasion Of India: The Greatest Genocide In History

https://blog.sami-aldeeb.com/2018/03/18 ... n-history/
Zaljubljenik istine … :-)

Od cega, od koje gluposti krenuti? Iako je post za Historije a ne Religije …?

Kakvih crnih 600 miliona Hindusa u vrijeme Mugalske imperije? I kakvih crnih 400 miliona ubijenih Hindusa u "muslimanskom genocide"?

Procjene strucnjaka su da je Kina polovinom 17 vijeka oko 150 miliona ljudi.
U vrijeme vladavine Britanaca nad Indijskim potkontinentom cija je teritorija obuhvatala danasnju Indiju, Pakistan I Banglades bilo je 300 miliona podanika kojima su vladali nikada vise od 3000 britanskih administrator I 60 000 vojnika.

Babur je bio prvi vladar Mugalske imperije. Prica o njegovom prelasku preko Hindu Kusha sa sacicom sljedbenika je izuzetna prica o ljudskoj izdrzljivosti, ambiciji, ali I sumnjama. Ovo nakon sto je porazen na teritoriji danasnjeg Uzbekistanaca, od strane suvjernika muslimana.

Akbar Veliki, treci po redu Mugalski imperator je ne samo oko sebe okupljao Hinduse, Zoroastrijance I ostale nemuslimane vec im I davao visoke pozicije, finansirao izgradnju hinduskih hramova, te na kraju zaceo vlastitu religiju koja imala elemente islama, hinduizma ali I zoroastrijanizma.

Dzahangir takodje najvjerovatnije nije ni bio musliman, kao ni otac mu Akbar.

Tek Aurangzeb, koji je vladao od 1658 do 1707 pokazuje znakove ozbiljne netrpeljivosti prema nemuslimanima I njegova vladavina se smatra pocetkom kraja za Mugalsku imperiju.

Koga interesuje historija a pisanja praznoglavaca sa previse vremena I premalo znanja, Put svile od Pitera Frankopana ukratko, ali u srediste stvari, daje opis nastanka, uspona, I pada Mugalske imperije.
jesil živ covjece :?
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2454 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Gojeni H »

muha_sa wrote:
Gojeni H wrote:.
jesil živ covjece :?
Ziv okano. Pustio malo forum da se odmori od mene.

Pitao sam za tebe jednog kolegu sa foruma. Cim mi je rekao da si dobar, nemam sta dalje istrazivat'.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#2455 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Irsar »

Prenapuhani brojevi na stranu, postavlja se pitanje kakva je to patetična civilizacija i država generalno koja, navodno, ima stotine miliona ljudi, a nije u stanju da organizuje efikasnu odbranu, već naprotiv - kroz 800 godina dotični stotine miliona ljudi žive pod "okupacijskom" vlašću.

Naravno, jasno je da je svrha tih prenapuhanih brojeva da izazovu šok i nevjericu kod čitaoca, kao i opšte zgražanje. Niko se ne pita kako je moguće da iza tih brojeva stoji država i ljudi toliko jadni i slabi da stoljećima budu pod brutalnom tuđom vlašću, što je nešto neviđeno. Čovjek bi rekao da bi od tih stotina miliona bar par miliona njih moglo biti ratnici koji bi se pukom brojnošću oduprjeli okupatorima. Ali ne.

Nebitno ko stoji iza tih navoda, navodno neki muslimanski historičari, ali jasno je da ti navodi sa istinom veze nemaju. Šta je sljedeće? Muslimani arapi masakrirali 5 milijardi crnaca u Nigeriji?
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#2456 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by zagortenej »

Tarik Đikić: Malo o nama, muslimanima
Ima onih kuća od čerpića, načetih zubom vremena, koje se jedva drže i treba im ozbiljna rekonstrukcija, al’ dođe neki pametnjaković pa zamijeni prozore, opali novu fasadu i ti bi rekao, kuća za pet, a unutra kad uđeš, sve se raspada, instalacije stare, vrata se iskrivila, zidovi propali, podovi ispucali, a svud se naokolo osjeća mem.

Kad nas muslimane, onako hladne glave pogledam, stanje nam je baš takvo, što bi se u nas reklo, izvana gladac, iznutra jadac.

Dobri moji ljudi, ja vam ne znam kud i gdje ću ja završiti, čini mi se da su mi mnogo bliža vrata kazne nego vrata oprosta, i daleko sam ja od neke moralne vertikale, ali čini se da od onih kojima bi bio posao da to kažu nikako i nikad nećemo dočekati da se dohvate pravih pitanja. Da li je to slučajno ili namjerno, ja ne znam.

Kada je Poslanik primao Objavu ona je stizala jasnim i nimalo slučajnim redom. Stvari se u savršenstvu stvaranja ne pojavljuju same od sebe niti se riječi slažu kako im se navije. Zabrane i simboli koje danas poznajemo, poput zabrane pijenja alkohola ili jedenja svinjetine, došle su pred kraj, ne slučajno, već zato što to nije esencijalno važno. Prvo je od nas zatraženo da učimo i obrazujemo se, da volimo istinu i čast, da vrijedno radimo i budemo korisni ljudi koji poštuju svoju djecu, svoje komšije, svoje roditelje i posebno svoje supruge.

Mi ovih dana, a i inače, volimo sebe smatrati čestitima pa si naveliko čestitamo post i praznik, utrkujemo se u pokazivanju svoje vjere, citiramo ajete i hadise.

Tu sam pomalo u manjini, pa mi neki dan uz iftar reče jedan par dobrih ljudi, tebe nikako nismo povezivali sa postom, vjerom, klanjanjem. Ne znam koliko je to dobro ili loše, tek moja je vjera moja stvar.

Nije da vjeru ne treba pokazati, od umjerene manifestacije nema nikakvog zla, tako se vjera nekad prije i manifestovala, umjereno, ali to bi bilo u redu da nam je kuća i iznutra onakva kakvom se čini izvana.

Mnogi su od nas od Islama zadržali spoljnu sliku, a potpuno zaboravili na njegovu suštinu. A bez te je suštine Islam i uopšte svaka vjera samo prazna ljuštura i savršen poligon za ispoljavanje najgoreg što čovjek i njegov ego predstavljaju.

Kad su jednom jednog velikog islamskog učitelja pitali za neku trivijalnost, stila dužine brade ili odjeće, on je ljutito odgovorio, “Bavite se muhama, a medvjed vam za leđima”.

Ljudi se bave muhama jer je lakše baviti se suštinski nebitnim pitanjima nego se baviti stvarnim problemima.

A naši su stvarni problemi ogromni.

Pri spuštanju Islama od čovjeka je zatraženo da se obrazuje, da postigne savršenstvo u učenju, da se školuje makar zbog toga morao otići na kraj svijeta. Pismenost i obrazovanje temelj su Islama. Biti visokobrazovan mnogo je važnije od toga da se ne jede svinjetina. Brojni su današnji muslimani u našoj zemlji primjer nekulture i neobrazovanosti, ljudi opijeni niskim strastima bez imalo osjećaja za istinsku vrijednost. Naše je društvo došlo do toga da se obrazovane čak i ismijava, a kultura se smatra smiješnom. Zavladao je primitivan i glup um. Naoko muslimanski, a tako neislamski.

Istina, istina, istina. Istina je obaveza, jer čovjek koji laže nije musliman, ne može biti musliman taman da na sebe navuče i svu onu bezveznu tradicionalnu beduinsku odjeću i da pusti najveću bradu na svijetu. A valahi većina bradonja izgleda ko da su sada sa postrojavanja u Višegradu. Haljine koje ste navukli na sebe i pantole koje ste skratili, marame kojim ste pokrili glave nemaju nikakvu vrijednost kod lažljivca i takav se kod Boga ničem nema nadati. To su najprezreniji od svih, licemjeri, munafici.

Čistoća i urednost, predanost kvalitetnom i poštenom sistemu, redu i zakonu u srži je Islama. Umjesto neurednih dvorišta, nedovršenih fasada na megalomanskim kućama i smeća koje se baca na sve strane, umjesto uništavanja šuma i zapuštanja oranica, umjesto parkiranja kako se kojem Bošnjaku navije i vožnje u suprotnom smjeru, muslimani bi trebali imati zemlju poput Njemačke, u kojoj čovjek ne udari kameru nego kamermana, u kojoj kad ubiješ odeš u zatvor, u kojoj se za zlo odgovara. Gdje nema toga, nema ni Islama, pa makar uz svaku kuću stajala po jedna džamija.

Kladimo se, bjesomučno se kladimo. Niko se ne kladi više od ovih naših Bošnjaka. Na hiljade kladionica u koje počesto zalaze oni koji se kasnije zaklinju Božijim imenom. Nit je Bog u kladionici, niti mu je drago da nekog tamo vidi. Nije meni problem kladionica već dugovi, raspadnuti brakovi i ogromna prevara u koju su se Bošnje uvukle.

Pola ljudi koje znam prevarilo bi da mu se ukaže prilika, ukrali bi, oteli, ali ne bi to tako nazvali već bi rekli da su našli na poslu ili kod komšije, da im to pripada jer su ovo i ono, da ih je familija zaposlila, da su zaboga, recimo, morali platiti da dobiju posao. Znaju za kriminal ali šute iz interesa. Balinluk najgore vrste.

Na lošem smo putu. I džaba džamije i brade, pokrivene žene otkrivenih duša, džaba svi TV programi i sve fasade, džaba ilahije i koncerti u Zetri, dok zidove ne popravimo, instalacije ne promijenimo i ne uradimo što treba, naprijed nećemo ići.

Svijet časnom Islamu duguje početke Oxforda i Cambridgea, duguje mu prvi let, biblioteke i emancipovane žene, ali o tome se ne zna gotovo ništa jer se muslimani bave haljinama, alkoholom, krmetinama, brojem žena koje mogu oženiti, bave se onim velikim pitanjem srednjevjekovnog koncila “koliko anđela može stati na vrh igle”.

Za to vrijeme postajemo neobrazovani, glupi, primitivni, prljavi, neuredni, nekulturni jer dozvoljavamo sebi da nam je normalno govoriti njiha, baciti papir na ulici, proći na crveno i ko zna šta sve još ne. Vrijeme je da se probudimo ili ćemo zauvijek zaspati.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7829
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2457 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Idemedosumom »

Dobar tekst. Da nam Allah pomogne da se promijenimo na bolje. Amin.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2458 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

Najveći dio javnog vjerskog ispoljavanja je gluma, kao i kod svega drugoga, Ljudima se stavljaju riječi u usta, emocije u srce, misli u glavu i konstantno se vrti jedna te ista matrica bilo koje vrsta ispoljavanja i prikazivanja; može biti vjersko, političko, umjetničko itd. Svi imaju svoje matrice i pod matrice, i pod-pod matrice..... dovoljno je vidjeti vjerske i političke, a i ove druge, nazovi liberalnije i urbane, lidere pa će biti sve jasno. Tuga, žalost, komedija, parodija... Kao u ovoj sada seriji Černobil kada dolazi ova žena sa instituta za nuklearnu fiziku kod jednog od takvih da objasni kritičnost stanja u vezi radijacije, pa kad je vidjela da nema hajra, reće mu 'Ti si bolan prije radio u fabrici obuče ...'

Neodgojeni, neiskreni i nepravedni i lažni, ne-autentični ljudi, ne naravno svi, su oglavnom na rukovodećim pozicijama u društvu bez obzira o kojem se njegovom segnemtu radilo. A i sami mi nismo ništa bolji.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2459 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

Prije su se muslimani zvali Muhamedancima. Mnogo veća čast i opredjeljenje za onoga koji teži da spozna Boga. Slava Poslaniku a.s.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2460 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

Diwan wrote:Prije su se muslimani zvali Muhamedancima. Mnogo veća čast i opredjeljenje za onoga koji teži da spozna Boga. Slava Poslaniku a.s.
Musliman je pripadnost jednoj vjerskoj zajednici, pripadnost islamu kao religiji i u to ulazi i onaj koji ima veze sa vjerom i onaj ko nema. Ako ti sam sebe ne određuješ određuju te drugi. Mate ili Ivan nisu socijal-demokrati, oni su katolici prije svega. Tako je i sa ostalima kod nas. Tradicija i prošlost imaju veliki uticaj na današnje vrijeme i događaje jer je ona nastavak - na sceni imamo samo nastavak nečega iz prošlosti, sa većom ili manjom modifikacijom, ambalažom itd.

Netko će reći da je musliman onaj koji je predat Bogu; Da, to je tako, ali onda bi mnogi muslimani propali na osnovu te interpretacije i tumačenja. Mi na sceni i u stvarnosti nemamo takve i te muslimane, nego vjerske opredjeljenje i pripadnike grupe. Sama riječ islam koja je na sceni nije ona autentična, izvorna, nego političko-vjerska, kao što su to i druge religije.

Muhamedanci kao pripadnost je za mene i po meni mnogo 'ljepša' odrednica i određenje, jer nije isto pripadati i poistovječivati se sa Milošću svih svjetova i sa nekom političko-vjerskom odrednicom, jer kao što sam ranije napisao, onih koji su zaista muslimani u autentičnom smislu, tih nema ni na mapi.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#2461 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Irsar »

Diwan wrote:Prije su se muslimani zvali Muhamedancima. Mnogo veća čast i opredjeljenje za onoga koji teži da spozna Boga. Slava Poslaniku a.s.
Zar se u samom Kur'anu ne kaže da su muslimani, je li, muslimani? A ne "muhamedanci".
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2462 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Smrcak15 »

Diwan wrote:Prije su se muslimani zvali Muhamedancima. Mnogo veća čast i opredjeljenje za onoga koji teži da spozna Boga. Slava Poslaniku a.s.
to je pogresno nazivati se tako, cak i logicki gledano

jer musliman znaci biti pokoran Bogu, onaj koji praktikuje islam.....a islam vjera koja postoji od prvog covjeka, samim tim je i Muhammed sljedbenik te iste vjere koja datira iz prijasnjih vremena, tako da nazivati se muhammedanac nema smisla jer muhamed sljedbenik islama kao i mi.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2463 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

Senad krenuo u obračun sa IZ; večeras opasan centralni dnevnik, još uvijek nema yt videa, ali je otvorio veliku priču. Skoro zaplako čovjek.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2464 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

Diwan wrote:Senad krenuo u obračun sa IZ; večeras opasan centralni dnevnik, još uvijek nema yt videa, ali je otvorio veliku priču. Skoro zaplako čovjek.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#2465 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Irsar »

Odgledao sam do 30-e sekunde. Senad i dalje prosipa svoju histeriju. Čovjek je svakako u pravu da se osjeti uvrijeđenim, pa i da napravi oštar demantij navoda IZ-e, ali ovakav način ga čini patetičnim i to sve oduzima snagu njegovog argumenta.

To rečeno, svakako ne gledam TV niti pratim prosipanja iz šupljeg u prazno od strane skoro svih medija, ali Senad ovo može upotrijebiti u svoju korist... i pribaviti koji poen kod ljudi koji ga gotive.

I čuj plakati jer je reis nešto rekao :roll:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2466 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

Vehabizam je prije svega nadmenost, umišljenost, oholost, zabluđenost (kojih ima više vrsta), tvrdoglavost .. i vehabizam kao takav je prisutan svugdje; vidim ga kod sufija, lažnih naravno, a samo takvi su na tržištu, ateista, više kod šija nego kod sunija, ljevičara i desničara, umjetnika ...
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2467 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

Diwan wrote:Vehabizam je prije svega nadmenost, umišljenost, oholost, zabluđenost (kojih ima više vrsta), tvrdoglavost .. i vehabizam kao takav je prisutan svugdje; vidim ga kod sufija, lažnih naravno, a samo takvi su na tržištu, ateista, više kod šija nego kod sunija, ljevičara i desničara, umjetnika ...
Mada moram priznati da najveću oholost što sam vidio, koja nadmašuju i onu vehabijsko vehabijsku, je kod derviša po tekijama. Prave, materijalne vehabije su male mace za njih, obične bradonje koji su se malo više zaletili iz neznjanja, zablude i površnosti/plitkosti, ali zato ovi, ovi se bave 'suštinom', zatom, vrhunskim spoznajama, otkrovenjima i tajnama, pričama i legendama, koji kad se pomješaju sa pubertetom, neiživljenošću i seoskim mentalitetom, dobije se hibridna gmo oholost sa kapicom i oreolom iznad glave, koja sa ajfelovog tornja gleda i bdi na mase običnih smrtnika koji još nisu spoznali suštinu i metafizičnost svijeta.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2468 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

A tek 'šejhovi' sa ovim diplo/namama koje se dijele ko flajeri - jedan drugog promovišu u urnebesnoj komediji i lažnim i nepostojećim silsilama.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2469 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

in vino veritas ...

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2470 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2472 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

Da se malo prisjetimo Maria sa novim prevedenim videom


User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#2473 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by asurbanipal »

Je li se ovo pojavila neka nova vjera?


Image



Nisam nešto upućen, pošto slabije visim na forumu, ali izgleda da je Bakir novi Pejgamber.

Samo me zanima je li primio Objavu u trezoru? :?
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2474 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

asurbanipal wrote: 13/12/2019 12:52 Je li se ovo pojavila neka nova vjera?


Image



Nisam nešto upućen, pošto slabije visim na forumu, ali izgleda da je Bakir novi Pejgamber.

Samo me zanima je li primio Objavu u trezoru? :?
:shock: ovo još nisam čuo
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#2475 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Diwan »

Post Reply