Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

A šta ćemo protiv Španije...?

Poll ended at 19/11/2018 00:39

Izvesti najjaču moguću postavu, pokušati izboriti što bolji rezultat
12
18%
Rotirati, isprobati nove igrače, rezultat u drugom planu
23
34%
Izvući remi
8
12%
Biti ubiVeni
10
15%
Ma satraćemo ih
14
21%
 
Total votes: 67

User avatar
xoklix
Posts: 2410
Joined: 16/01/2018 16:07

#926 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by xoklix »

Kakve gluposti čovjek ovdje pročita :run:
Onaj gore "itsoktobealone" je prekucao.
Awakened
Posts: 590
Joined: 19/08/2013 03:33

#927 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Awakened »

E fakat kriticari pretjerase. Niko ne kaze da se treba slaviti poraz, ali se nismo ni obrukali. Jedino se mogu sloziti da je Sehic dva puta svojim odbranama namjestio sanse Spancima (jedna zavrsila u golu, ono se salje na stranu), ali on puno znaci kada odbrana treba vratiti loptu golmanu u noge jer "zna lopte"( za razliku od Begovica). Ne vjerujem da bi bilo ista bolje da je Pjanic igrao jer njihov visoki pritisak na loptu sa dva-tri igraca njemu ne odgovara. Mozda bi poslao par kvalitetnih lopti iza Spanaca, ali bi se isto tako pricalo koliko ih je izgubio. Prosineckom jedino zamjeriti sto nije imao vise kvalitetnih izmjena na klupi (Hajrovic, Memisevic unjesto Kodre i Bajica), ali valjda ce se dohavizati. Uglavnom, na dobrom je putu da izgradi tim koji bi se za godinu-dvije mogao i pohrvati sa jakim ekipama. Nas realan trenutni kvalitet je borba za neispadanje iz B grupe i svi bi potpisali ovakvu situaciju prije pola godine.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#928 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Fudo387 »

studeni76 wrote:
Fudo387 wrote:Cuj Amere zaboli za rezultat, bitna je zabava?
Sto bi rek’o rikibobijev babo u talladega nocima,
if you ain’t first, you’re last.
To ti je americki moto. :D
Ma pusti ti tu priču. Jedino kod vas je moguće da ekipa namjerno gubi utakmice i da je to OK. Ili da na pola takmičenja ekipa odustane od sezone i igraju onako bezze. A navijači zadovoljni, hljeba i igara :wink:
Ma pusti ti tu pricu,
Njihova reprezentacija balvana igrala je cetvrtfinale SP, znaci, ljudi veze s vezom nisu imali, ali nema kod njih straha, blesavog respekta i one, suti dobro smo prosli.
Ne znam sto njih uvuce u ovu pricu kad oni veze sa tim nemaju, mislim na njihov mentalitet.
Da nam je pola njihove drskosti igrali bi redovno na velikim takmicenjima, a ne, mi se useremo cim neko rekne spaaanijaaaa...jebo ga spanija vise.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5877
Joined: 25/12/2010 04:56

#929 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by B6Redhell »

Ma spanija je vazda bila nezgodna. Igra s njima nikad ne pase. mislim da smo s njima odigrali sigrno 5 puta i mozda jednom nerijeseno. Ono ostalo nas kantali.
Oni su vazda tehnicari bili. Zmajevi to ne mogu pratiti :-D daj sta na duge pasove.
Super solidna utakmica i treba jedan poraz da ih malo trzne..
Ipak prijateljska je...
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#930 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by cyprus »

A jebote što ljudi ovdje ozbiljno shvataju Fudu :-)
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#931 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Grean »

xoklix wrote:Kakve gluposti čovjek ovdje pročita :run:
Onaj gore "itsoktobealone" je prekucao.
Ma bezveze je etiketirati ljude zbog drugacijeg misljenja pogotovo ako je relevantno i ne radi se o trolu kao u slucaju @Vito npr.

Ovo sto pise @itso je na mjestu, da nas je lijepo gledati, nije, da idemo na igru koja podsjeca na Grcku iz najgorih dana bar u ovim tezim utakmicama i to je cinjenica ali zato sa druge strane nikad nismo bili stabilniji nazad.

Medju onima sam kojima rezultat nije sve, bitna mi je i igra ako ne i bitnija ali sam svjestan da nemamo igracki kadar da bi imali igru kakva je bila u kvalifikacijama i pripremama za Brazil i zato sam za razliku od njih zadovoljan. Uz to mislim da je i ovako zatvorena puno konstruktivnija od onog kako je bilo u vrijeme Bazdarevica.

Ovakav pristup ce imati najveci test onda kad se bude gubilo a treba okrenuti rezultat. To je defanzivnim i kreativno limitiranim ekipama uvijek najtezi zadatak i situacija iz koje se tesko vade. Ako Prosinecki i za to nadje rjesenje onda je stvarno trenerski mag.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#932 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Tomahawk11 »

Smiješno je uopšte da se ulazi u neke analize nakon jedne ovakve utakmice.
Termin tek da se popuni i odigra (ovo je bila jedina prijateljska reprezentacija!), kombinovani sastavi s obje strane i sad kao treba nešto posebno analizirati i mudrovati.
Bila je to prilika za neke igrače da pokažu koliko i šta mogu. Meni se sviđa i siguran sam da ćemo dobiti puno sa momcima poput Gojaka, Krunića, vidjeli smo da Bičakčić nije za staro gvožđe...jok, hajmo biti negativni :mrgreen: :roll:
Nije šala, izgubili u prijateljskoj utakmici u gostima kod Španije. Jah, bio im kombinovani tim, igrali Isco, Asensio, nekakav Suso iz Milana, anonimus Ceballos iz Reala i tako to :oops:
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#933 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Point. »

Neki se stvarno nisu mogli strpiti da krenu kritike. Sunce ti ljubim i poljubim, uzmemo 10 od 12 boba, plasiramo se u elitu, dođemo do drugog šešira, odigramo egal sa jednom Španijom, gradimo neku novu repku i opet si neki nađu za shodno da kritikuju što ne igramo i lijepo za oko. Ništa, čekajte da Pep preuzme reprezentaciju, da Iniestin i Xaviev sin promijeni državljanstvo pa da igramo i lijepo za oko i imamo rezultate.
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#934 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Logovan »

north wrote: U 5 odigranih zaredom utakmica sa njima mi od ovoga nesto znacajnije bolje ne bi odigrali..malo bolje mozda i to veliko mozda, znacajnije ne vjerujem...i to nije do selektora ili igraca jer na ovakav stil igre protivnika mi ne mozemo znacajnije odgovoriti...jedno je ganjati nekakvog Slagera iz Austrije ili Davisa iz S.Irske a drugo ove znalce koji sakrivaju lopte pa ne znas kod koga je vise iako veceras to nije bilo sad briljantno da im svrsavas na igru....ali pricam o posjedu lopte i pas igri...nemamo tako dobar vezni red da cuvamo loptu pogotovo jos bez Pjanica i ubitacna krila da im napravimo probleme...
Ma dobro samo kažem da smo trebali biti više povezani i da smo trebali biti više hrabriji, ali ne bih da ispadnem pljuvač :mrgreen: jer kad sve saberem mogu reći da sam zadovoljan dosadašnjim igrama, a i prvi smo završili u grupi LN, tako da dobro je ovo.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#935 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Altsa »

Sto ovom nasem Kodri uz prezime stoji jos i Maksumic?
User avatar
jazzer
Posts: 7202
Joined: 20/12/2004 14:44

#936 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by jazzer »

Altsa wrote:Sto ovom nasem Kodri uz prezime stoji jos i Maksumic?
Da doda jos i Kajtaz i Tuce dzaba mu, ne zna mali igrati pa ne zna :) .
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#937 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by incognito071 »

Altsa wrote:Sto ovom nasem Kodri uz prezime stoji jos i Maksumic?
Rodjen u Spaniji, tamo takodjer koriste majcino djevojacko prezime.

Jedan drugi primjer je Milinkovic-Savic
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#938 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Altsa »

incognito071 wrote:
Altsa wrote:Sto ovom nasem Kodri uz prezime stoji jos i Maksumic?
Rodjen u Spaniji, tamo takodjer koriste majcino djevojacko prezime.

Jedan drugi primjer je Milinkovic-Savic
dobro ali to nije koristio od pocetka pa me zato malo zbunilo.

inace mi smo realno za B skupine ali vidjet cemo sta se moze uraditi u A grupi.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#939 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by mousstapha »

Bio na janjetinii kod Maksumica i toliko mu se svidjela da od tada nosi njegovo prezime.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#940 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by dječak sa šibicama »

Trebao se Robi otvoriti, primiti 5 komada, i onda bi bilo super jer pokazala su se muda :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23248
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#941 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Sanjarko »

Edin H. wrote:
Vizionar 1985 wrote:Dobro je pa sam nas urekao. Nismo se osramotili.
Poraz je poraz, 5 ili 1 - 0, sasvim svejedno.
Jest. Ali ja sam mislio uzet ce nas sa 2 razlike minimalno.

Ovo pokazuje da i sa boljima mozemo da igramo izgleda.
User avatar
USAblues
Posts: 1461
Joined: 15/06/2008 23:07

#942 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by USAblues »

Point. wrote:Neki se stvarno nisu mogli strpiti da krenu kritike. Sunce ti ljubim i poljubim, uzmemo 10 od 12 boba, plasiramo se u elitu, dođemo do drugog šešira, odigramo egal sa jednom Španijom, gradimo neku novu repku i opet si neki nađu za shodno da kritikuju što ne igramo i lijepo za oko. Ništa, čekajte da Pep preuzme reprezentaciju, da Iniestin i Xaviev sin promijeni državljanstvo pa da igramo i lijepo za oko i imamo rezultate.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#943 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by betametazon »

Treba malo i realan bit - kvalifikacije u ligi nacija - odlicno! Ali...to i jeste taj neki nas domet, spanija, francuska, portugal...tu mozemo pobijedit jednom u sto godina.
Ja dugo pratim reprezentaciju, jos od italije, pamtim kojekakve moldavije, litvanije, farska ostrva i sl i prosipanje bodova i moje nerviranje i obecavanje kako nikad necu pratit reprezentaciju. Ali, nismo vise ta reprezentacija - i dalje ne mozemo pobjediti one najbolje ali nismo kanta za nabijanje a mozemo pobjedit one koji realno jesu slabiji od nas i one koji su u nasem rangu.
I ova utakmica sa spanijom nije nikakvo mjerilo nase ozbiljnosti, djeca su nas lacala sa dramaticnim posjedom lopte ali to su spanci, cak i oni neafirmisani...
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#944 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Lincoln-Burrows »

Nezahvalno je komentirati ovu utakmicu ali nema ništa krivo rečeno ako se kaže da je bila loša po reprezentaciju,
opravdanje uvijek postoji da su bili rezervni sastavi i da nije natjecateljska.
Ali jel stvarno mislite da su bili kompletni sastavi i da je natjecateljski karakter da bi bilo 1:0 ili možda 0:2 ?
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#945 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Bosanski_kralj »

Prosinečkom za sad jedino zamjeram što u ekipi drži igrače tipa Kodre, Bajić, Miloševića i Prcića. Vidjeli smo da od njih nema puno koristi. Imali su dosta prilika za igrati i nisu se pokazali.

Fali nam igrač koji će odigrati ključni pas. Protiv Austrija, pa i protiv Španije je bilo dosta prilika gdje bi naš igrač izašao sam pred golmana samo da je taj zadnji pas malo bolje odigran.

P.S. Baho je lupeta sinoć, ali kad je rekao za Iska da je daleko najkvalitetniji igrač na terenu pored jednog Džeke, zgadio mi se. Svaka čast Isku, ali baš da je toliko kvalitetniji od Džeke ne mogu se složiti.
User avatar
hrasno38
Posts: 31431
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#946 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by hrasno38 »

Bosanski_kralj wrote:Prosinečkom za sad jedino zamjeram što u ekipi drži igrače tipa Kodre, Bajić, Miloševića i Prcića. Vidjeli smo da od njih nema puno koristi. Imali su dosta prilika za igrati i nisu se pokazali.

Fali nam igrač koji će odigrati ključni pas. Protiv Austrija, pa i protiv Španije je bilo dosta prilika gdje bi naš igrač izašao sam pred golmana samo da je taj zadnji pas malo bolje odigran.

P.S. Baho je lupeta sinoć, ali kad je rekao za Iska da je daleko najkvalitetniji igrač na terenu pored jednog Džeke, zgadio mi se. Svaka čast Isku, ali baš da je toliko kvalitetniji od Džeke ne mogu se složiti.
Hahahaha ajde reci molim te da se sprdas......
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#947 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Bosanski_kralj »

hrasno38 wrote:
Bosanski_kralj wrote:Prosinečkom za sad jedino zamjeram što u ekipi drži igrače tipa Kodre, Bajić, Miloševića i Prcića. Vidjeli smo da od njih nema puno koristi. Imali su dosta prilika za igrati i nisu se pokazali.

Fali nam igrač koji će odigrati ključni pas. Protiv Austrija, pa i protiv Španije je bilo dosta prilika gdje bi naš igrač izašao sam pred golmana samo da je taj zadnji pas malo bolje odigran.

P.S. Baho je lupeta sinoć, ali kad je rekao za Iska da je daleko najkvalitetniji igrač na terenu pored jednog Džeke, zgadio mi se. Svaka čast Isku, ali baš da je toliko kvalitetniji od Džeke ne mogu se složiti.
Hahahaha ajde reci molim te da se sprdas......
S čim da se sprdam?

Zar je Isko daleko kvalitetniji igrač od Džeke? Po meni, pitanje je da li je uopšte kvalitetniji od Džeke.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40776
Joined: 21/05/2012 22:46

#948 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by AmiĐa_Idriz »

E jebi ga sad.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3160
Joined: 22/07/2017 18:36

#949 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Leopard_SA »

Bosanski_kralj wrote:
hrasno38 wrote:
Hahahaha ajde reci molim te da se sprdas......
S čim da se sprdam?

Zar je Isko daleko kvalitetniji igrač od Džeke? Po meni, pitanje je da li je uopšte kvalitetniji od Džeke.
Ne razumijem kako uopste poredite ofanzivnog veznog i klasicnog centarfora, ali eto...
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#950 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Logovan »

Bosanski_kralj wrote:
Zar je Isko daleko kvalitetniji igrač od Džeke? Po meni, pitanje je da li je uopšte kvalitetniji od Džeke.
Ma ja ba, kakav Isco, levat, šta će on. :-)
Locked